Tüp Bebek Merkezleri Şişli Memorial Tüp Bebek Merkezi'nde tedavi görenler

Ayyy ne mutlu size! Valla içim açıldı hikayenizi okurken. Darısı benim gibi tüm isteyenlerin başına olsun.
Allahım herkese nasip etsin. İki doğum anımda da isteyen herkese ver Allahım diye dua ettim.
Bide ben Semra hocanın zor vaka dediği biriydim. Yüzüme şakkadanak çok zor vakasın demişti:) opu öncesi ameliyat falan oldum. 1 yumurtalığım yoktu 2 tüpümde alındı aktif çikolata kistlerim vardı amh düşüktü:) Elimde sadece tek yumurtalık vardı ama Rabbim ol deyince oluyor işte.

Ben de kendim için diyorum hep bunu 🤭 Harika ilerlesin inşallah süreciniz 🙏🏻
Teşekkür ederim. Sizin de
Allahım herkese nasip etsin. İki doğum anımda da isteyen herkese ver Allahım diye dua ettim.
Bide ben Semra hocanın zor vaka dediği biriydim. Yüzüme şakkadanak çok zor vakasın demişti:) opu öncesi ameliyat falan oldum. 1 yumurtalığım yoktu 2 tüpümde alındı aktif çikolata kistlerim vardı amh düşüktü:) Elimde sadece tek yumurtalık vardı ama Rabbim ol deyince oluyor işte.
Doğru zamanı bekliyor bebişlerimiz gelmek için. O zaman geldiğinde de ne zor vaka tanıyor, ne yaş baş 🤗🌸🎈

Merhaba. Bugün reglin 2.günü ve 3.deneme için ilk kontrolüme gitmiş bulunmaktayım. İlk iki denememde olmadığı kadar folikül gördük. Sağda 5, solda 6’ydı sanırım. Yaşıma göre iyi gibi geldi bana. Daha önce sağda ya hiç olmuyordu ya da en fazla 1-2 tane çıkıyordu. Buna rağmen E2 düşük sanki. 21 çıktı. Önceki denememde 37 ile başlamıştık, yumurtalar toplanmadan önce 900’lere çıkmıştı ve 8 olgun yumurta toplanmıştı. Daha az folikül sayısı ile 37 çıkıp şimdi 21 çıkması foliküllerin boş olduğunu mu gösteriyor sizce? Benim biraz kafam karıştı.
Herbir folikül e2 salgılıyor, hatta ideal değeriyle ilgili çalışmalar da yapılmış ama ben çok gereksiz buldum çünkü çok anlamsız geldi bana. Evet yükselmesi gerekiyor ama Yumurta sayısı ile doğru orantılı değil gibi. E2 değeri ilk günlerde değil son günlerde daha anlamlı sanırım. Benim 1. Tedavimde 35 ile başlamış, 409 a yükselmiş, 5 olgun toplanmış. 1. Tedavimde 39 dan 640 yükselmiş, 1 olgun toplanmış, 3. Tedavimde 32 den 1982 ye yükselmiş 8 olgun toplanmış. 3. Tedavimde en az 12-13 yumurta toplanmalıydı, son kontrolde 12 yumurta + 1AF vardı. opu yapan dr 8 taneyi toplamaya değer bulmuş o da ayrı konu.

@Pamuk17 Bir şeyi merak ediyorum. Kalp atışını duyunca kan sulandırıcı başlanacak demişsiniz. Bunu neye göre belirlediler? Ben bir kere düşük yaşadım. Şimdi transferin 4.günündeyim. MTHFR (A1298C) Homozigot benim. Gerek yok dediler. Ama yine de içimde bir kurt var.
Merhaba benimde homozigot banada oksapar ve corasprin verdiler bende fazlamı acaba diye düşünüyorum siz nasıl yaptınız

Herbir folikül e2 salgılıyor, hatta ideal değeriyle ilgili çalışmalar da yapılmış ama ben çok gereksiz buldum çünkü çok anlamsız geldi bana. Evet yükselmesi gerekiyor ama Yumurta sayısı ile doğru orantılı değil gibi. E2 değeri ilk günlerde değil son günlerde daha anlamlı sanırım. Benim 1. Tedavimde 35 ile başlamış, 409 a yükselmiş, 5 olgun toplanmış. 1. Tedavimde 39 dan 640 yükselmiş, 1 olgun toplanmış, 3. Tedavimde 32 den 1982 ye yükselmiş 8 olgun toplanmış. 3. Tedavimde en az 12-13 yumurta toplanmalıydı, son kontrolde 12 yumurta + 1AF vardı. opu yapan dr 8 taneyi toplamaya değer bulmuş o da ayrı konu.
Teşekkür ederim açıklamanız için. Yarın kontrolüm var. Yavaş yavaş netleşecek her şey. Bakalım. 😍

Merhabalar benim ilk denemem negatif oldu geçen ay. Bu ay tekrar transferim var Buda negatif olursa ek bazı testler isticez dediler kromozom pıhtılaşma vs gibi. 2. Negatiften sonra isteniyormuş bu testler hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi acaba hangi testler ücret ne kadar devlette yapılıyor mu vs.

Merhabalar benim ilk denemem negatif oldu geçen ay. Bu ay tekrar transferim var Buda negatif olursa ek bazı testler isticez dediler kromozom pıhtılaşma vs gibi. 2. Negatiften sonra isteniyormuş bu testler hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi acaba hangi testler ücret ne kadar devlette yapılıyor mu vs.
Merhaba ben devlette yaptırmıştım bazıları geç sonuç çıkmıştı bulunduğunuz ile göre değişiyo genetik tahlillerin bazıları her ilde yapılmadı için kan alıp başka şehite gönderiyorlar sonuç çıkması uzun sürebiliyor.
Kromozom ve genetik tahliller istenmişti benden

Merhaba kızlar. Kafama takılan bir şey var. Yumurtalarınız büyütülürken muayene sıklığınız nasıldı? Benim ilk iki tedavimde reglin 2.gününden sonra 6.günü, sonra 8. ve 9.günü gitmiştim kontrole. İki gün sonra da yumurtalar toplanmıştı. Şimdiyse reglin 2.günü ve 6.günü gördüler. En büyük yumurtalarım 11-12 mm olmuştu. Ve fakat 3 gün sonrasına randevu verdiler. Gonal f’den 300 vuruyorum her gün. Yumurtalar 3 günde çatlama boyutuna ulaşmış mıdır, neden bu kadar ara verdiler kontrol etmek için diye düşünüp duruyorum. Mesela öncekilerde cetrotide’ı muayene etmeden kullan dememişlerdi. En son Cumartesi gittim, Pazartesi cetrotide’a başla, Salı günü de kontrole gel dediler. Artık önemsemiyorlar mı doktorlar, nedir, anlayamadım.

29 yaşımdayım 2. Tedavim bu. İlki dediğim gibi ankarada seyit temel ceyhanda olmuştu. Memorialde Drum kimdi bilmiyorum bütün drlara randevu verdikleri için kim takip ediyordu dosyayı bilmiyorum. Kadında yumurta sayısı translokasyona bağlı olarakta az oluyor ama erkekte milyonlarca sperm var sanırım şans daha fazla diye o yüzden söyleniyor.
Canım bende temel hocayla başlamak üzereyim bebek tedavisine sizin tedavinizin üzerinden sizin yorumlarınız nasıldı paylaşabilirseniz çok çok sevinirim şimdiden teşekkürler:)

Lütfen biri bana cevap verirse çok sevinirim. Yarın çatlatma iğnemi vuracağım. Cuma günü de yumurtalar toplanacak. Eşimle bir süredir birlikte olmuyoruz. Yumurta toplama günü gelmeden kaç gün önce sperm boşaltması gerekiyordu? Bugünkü kontrolümde bana bir şey söylemediler, ben de sormayı unuttum. Çok geç oldu hemşire hattına yazmak için. Bilen biri var mı?

Lütfen biri bana cevap verirse çok sevinirim. Yarın çatlatma iğnemi vuracağım. Cuma günü de yumurtalar toplanacak. Eşimle bir süredir birlikte olmuyoruz. Yumurta toplama günü gelmeden kaç gün önce sperm boşaltması gerekiyordu? Bugünkü kontrolümde bana bir şey söylemediler, ben de sormayı unuttum. Çok geç oldu hemşire hattına yazmak için. Bilen biri var mı?
Merhaba sanırım en az 2 gün önce olması gerekiyor yani cuma toplanacaksa bugün yenileme olması gerekiyor diye biliyorum. Benim de en son muayenem 2 gün önceydi çünkü bizde arafta kalmıştık normalde bi öncekinde 3-4 gğn önce yaptırmışlardı sanki 2 gğn yeterli dediler. Ama gene de sormanızda fayda var doktorların özel numaraları da cvp verebilir bu tarz sorular için.

Merhaba sanırım en az 2 gün önce olması gerekiyor yani cuma toplanacaksa bugün yenileme olması gerekiyor diye biliyorum. Benim de en son muayenem 2 gün önceydi çünkü bizde arafta kalmıştık normalde bi öncekinde 3-4 gğn önce yaptırmışlardı sanki 2 gğn yeterli dediler. Ama gene de sormanızda fayda var doktorların özel numaraları da cvp verebilir bu tarz sorular için.
Çok teşekkürler. Bugün muayenem vardı. Sordum. Hatta Semra Hanım’a sordum. Benim aklımda da 3 gün kalmış çünkü. 2-3 gün dedi o da.

Ben cidden anlamıyorum bu testleri neden en başında istemiyorlar hepsi devlette yapılıyor kromozom için genetikk bölümüne pıhtılaşma vs için ben dahiliyeye gitmiştim galiba detaylı bakılmıştı genetik hemde trombofili paneline bakıyor dahiliyede anlık bulunan pıhtılaşma var mı diye bakılıyor

X