Sisman olmaktan cok ama cok sıkıldım

Aile hekimleri sabah saat 10’a kadar tahlil yapıyor.

Tüp mide ameliyatı Türkiye’de çok bilinçsizce ve rastgele yapılıyor. Yurtdışında bir sürü prosedur, test istiyorlarmış. Benim yaptıran tanıdıklarımdan 2 tanesinin psikolojisi ciddi şekilde bozuldu. Birinin göbek bölgesini gördüm. Kırış kırıştı. Çok biçimsiz zayıflatıyor. Mustafa Koç zaten tüp mide ameliyatından sonra öldü. Ben hiç olumlu bakmıyorum.

Benim lisedeyken Hipotriodim vardı. Doktor kontrolünde ilaç kullandım. Kilolarım sapır sağır gitmişti. Belirtilerinin fikir vermesi açısından bakın isterseniz

Şimdi ablacım öncelikle diyetisyen şart. Diyetisyen kan testi ister zaten

Günde 1 öğün çok çok yanlış beslenmiyorsun, bu şekilde vücuduna hiçbir şey girmiyor. Metabolizmanızı küstürmüşsün. Diyetisyenden liste almanı tavsiye ederim, tanıdığım bir tane var telefonunu verebilirim.

Diğer konuya gelirsek ben nefret ettiğin zayıflardanım 😂😂 Spora zaman yok diye bir şey yok, o bu işin bahanesi öncelikle bunu söyleyeyim. Pandemide herkes evde bol bol vakit var yani. Eğer gerçekten spor yapmak istiyorsan çıkarsın öğlende 1 saat, akşam 1 saat fazla çalışırsın. Ya da haftada 3 kez 1 saat erken çıkarsın, diğer günlerde uzun çalışırsın (ben ofisteyken böyle yapıyordum)

Spor salonunun kapalı olması da bahane, gerçekten yapmak istiyorsan alırsın yoga matını evde veya parkta yaparsın yoga/pilates ne seviyorsan. Ya da düz koşu yaparsın.

Diğer yakınan tombişlere de yazayım, yanlış yaptığınız nokta sporu zayıflamak için araç/instagramdaki kadına benzemek için araç/çekilmesi gereken işkence olarak görmeniz. Halbuki düz koşuya bir başlarsanız, inanın ki bedeniniz kendiliğinden isteyecek zaten bir alışkanlık olacak. Ayrıca sporda temiz hava alıyorsunuz, bedeniniz efor sarf ediyor, mutluluk hormonları salgılanıyor.. sporda leş gibi terleyip duştan sonra yayılıp TV izlemenin keyfi hiçbir şeyde yok. Yaz geldi zayıflicam spor yapayım, kış geldi yayılayım derseniz hiçbir fayda göremezsiniz ne kondisyonunuz artar ne kaslarınız gelişir. Kısacası spor güzel bir şey, eğlenmeye bakın. Eyyorlanmam bu kadar😊

Şimdi ablacım öncelikle diyetisyen şart. Diyetisyen kan testi ister zaten

Günde 1 öğün çok çok yanlış beslenmiyorsun, bu şekilde vücuduna hiçbir şey girmiyor. Metabolizmanızı küstürmüşsün. Diyetisyenden liste almanı tavsiye ederim, tanıdığım bir tane var telefonunu verebilirim.

Diğer konuya gelirsek ben nefret ettiğin zayıflardanım 😂😂 Spora zaman yok diye bir şey yok, o bu işin bahanesi öncelikle bunu söyleyeyim. Pandemide herkes evde bol bol vakit var yani. Eğer gerçekten spor yapmak istiyorsan çıkarsın öğlende 1 saat, akşam 1 saat fazla çalışırsın. Ya da haftada 3 kez 1 saat erken çıkarsın, diğer günlerde uzun çalışırsın (ben ofisteyken böyle yapıyordum)

Spor salonunun kapalı olması da bahane, gerçekten yapmak istiyorsan alırsın yoga matını evde veya parkta yaparsın yoga/pilates ne seviyorsan. Ya da düz koşu yaparsın.

Diğer yakınan tombişlere de yazayım, yanlış yaptığınız nokta sporu zayıflamak için araç/instagramdaki kadına benzemek için araç/çekilmesi gereken işkence olarak görmeniz. Halbuki düz koşuya bir başlarsanız, inanın ki bedeniniz kendiliğinden isteyecek zaten bir alışkanlık olacak. Ayrıca sporda temiz hava alıyorsunuz, bedeniniz efor sarf ediyor, mutluluk hormonları salgılanıyor.. sporda leş gibi terleyip duştan sonra yayılıp TV izlemenin keyfi hiçbir şeyde yok. Yaz geldi zayıflicam spor yapayım, kış geldi yayılayım derseniz hiçbir fayda göremezsiniz ne kondisyonunuz artar ne kaslarını gelişir. Kısacası spor güzel bir şey, eğlenmeye bakın. Eyyorlanmam bu kadar😊
Spordan çok nefret ediyorum çok üşeniyorum ama öyle bi yazmışsın ki kanki özendim diyebilirim.

Aile hekimleri sabah saat 10’a kadar tahlil yapıyor.

Tüp mide ameliyatı Türkiye’de çok bilinçsizce ve rastgele yapılıyor. Yurtdışında bir sürü prosedur, test istiyorlarmış. Benim yaptıran tanıdıklarımdan 2 tanesinin psikolojisi ciddi şekilde bozuldu. Birinin göbek bölgesini gördüm. Kırış kırıştı. Çok biçimsiz zayıflatıyor. Mustafa Koç zaten tüp mide ameliyatından sonra öldü. Ben hiç olumlu bakmıyorum.

Benim lisedeyken Hipotriodim vardı. Doktor kontrolünde ilaç kullandım. Kilolarım sapır sağır gitmişti. Belirtilerinin fikir vermesi açısından bakın isterseniz

Vallahi olabilir. Gece asla uyuyamıyorum sürekli depresif bir halim var saçlarım cılız dökülüyor acaba ondan mı? Bu haftaici sabah bir gün aile hekimine gitmem lazım randevu alicam

Spordan çok nefret ediyorum çok üşeniyorum ama öyle bi yazmışsın ki kanki özendim diyebilirim.

Niye nefret ediyorsun kız valla vücut çalışınca mutlu oluyor bence😊 Ben jogging yapıyorum mesela, hızlı hızlı gitmeyi, rüzgarın yüzüme vurmasını, ter atmayı seviyorum yani🍭

Bence sevdiğin bir şey bul kendini çok zorlamadan ona başla. Şöyle bir şey mesela, müzik var üstelik kısa sadece 12 dk:

Biraz kondisyon kazanınca 30dklık yaparsın sonra 45dklık😘

Size tavsiyelerim şu:ben hep zayif biriydim baya zayif hastalik derecesinde.dogumdan sonra kilo aldim cok degil ama benim icin coktu cunku s bedenden l bedene dogru gidiyordum hatta l bile yetmiyordu.once sert diyetler sporlar yaptim ama işe yaramadi cunku dayanamadim.sonra aralikli orucu denedim ve sert diyet yerine herseyi yiyerek zayifladim.sert diyetler yerine herseyi yiyin ama olculu olun.biraz kilo alinca hemen diyet yapip zayifliyorum sonra yine yiyorum yine kilo alinca yine diyet😁

Ben de herşeyden ye, az ye mantigindayim ama genelde bunu soyledigimde dikkate alan olmuyor. Daha once hiç kilolu biri olmadigimdan dolayi insanlar yiyip yiyip kilo almayanlardan sanip inanmiyorlar galiba ama şu saatte şunu yeme, yok bunu yeme tarzi kisitlamali diyetlere gerek oldugunu dusunmuyorum ben. 🙄
Az yiyince neyi hangi saatte yediginin hiç onemi yok, az yiyerek kilo alinmiyor. (Saglik problemi yoksa)

Vallahi olabilir. Gece asla uyuyamıyorum sürekli depresif bir halim var saçlarım cılız dökülüyor acaba ondan mı? Bu haftaici sabah bir gün aile hekimine gitmem lazım randevu alicam

Guatr olmaya? Guatr saç döker, çarpıntı yapar, ruh halini dalgalandırr. Bemce bir kan ölçümü yaptır.

Son düzenleme:
Haftasonu doktora gitmek serbest. Randevu alınca sana PDF gonderiyorlar şu tarihte su doktor diye, yolda biri durdurursa gösteriyorsun..ben sırf hava alayım , az evden uzaklasayim diye kanal tedavsii yaptırdım, bi cumartesi içini oydu,sonraki cumartesi dolguyu taktı ,çıkıp dolaşmış oldum 🤪🤪
Sen de hemen şimdi al randevunu,varsa. Hem hava alırsın biraz, iyi gelir.
Pahalı mı sorusu da, hastane var hastane var:)
Check-up için de 1500 diyen var, daha ucuzu olmaz diyen var. Ben bir sürü hastaneden mail istemiştim, sonra karsilastirma yaptım. EKGsi, smeari,jinekolojik muayenesi,tam kan tahlili,idrar tahlili, göğüs-guatr dahil tüm vücut ultrasonu ( kanser tarama testi hariç ) aradığım herşeyi olan bir hastane buldum 400 liralık, üstelik hastane bunyesinde 1 saatlik cilt bakımı hediyeydi.
Sana da tavsiye ederim, fiyat arastirmais yap,checkupa gir bence, hazır niyetlenmisken. Çok da keyifli bişey. Köşe kapmaca oynar gibi, hemşire seni kat kat gezdirip doktorlara bırakıyor falan:)
Sgkn yokmus,bana SGK yapmadiklari gibi kimliğimi de evde unutmuştum, dert değil yani

Son düzenleme:
Haftasonu doktora gitmek serbest. Randevu alınca sana PDF gonderiyorlar şu tarihte su doktor diye, yolda biri durdurursa gösteriyorsun..ben sırf hava alayım , az evden uzaklasayim diye kanal tedavsii yaptırdım, bi cumartesi içini oydu,sonraki cumartesi dolguyu taktı ,çıkıp dolaşmış oldum 🤪🤪
Check-up için de 1500 diyen var, daha ucuzu olmaz diyen var. Ben bir sürü hastaneden mail istemiştim, sonra karsilastirma yaptım. EKGsi, smeari,jinekolojik muayenesi,tam kan tahlili,idrar tahlili, göğüs-guatr dahil tüm vücut ultrasonu ( kanser tarama testi hariç ) olan bir hastane buldum 400 liralık, üstelik hastane bunyesinde 1 saatlik cilt bakımı hediyeydi.
Sana da tavsiye ederim, fiyat arastirmais yap,checkupa gir bence, hazır niyetlenmisken. Çok da keyifli bişey. Köşe kapmaca oynar gibi, hemşire seni kat kat gezdirip doktorlara bırakıyor falan:)
Sgkn yokmus,bana SGK yapmadiklari gibi kimliğimi de evde unutmuştum, dert değil yani

Haftaici sabah aile hekimine giderim diye düşündüm.

Guatr 2 çeşit. Biri bu dediğim hipotiroid diğeri hipertiroid. Belirtileri, etkileri birbirinin tam zıttı. Birinde şişmanlıyorsun, diğerinde kilo alamıyorsun. Vücudun salgılayamadığı ya da çok salgıladığı tiroid hormonunu dengelemek için sentetik tiroid hormon ilacı yazıyorlar. 6 ayda bir doktor kontrolüne gidiyorsun, ilacın dozunu ayarlıyorlar.
Hastalığınız bu ise ilaç sayesinde çok rahat zayıflarsınızda.

Kilonuzu okuduğumda da fotoğrafınızı gördüğümde de aynı şeyi düşündüm.
Ameliyatlık bir durumunuz gerçekten yok.
Mide ameliyatı asla çözüm değil çünkü yemeye başladığınızda tekrardan eski haline dönüyor ve yorumlardan da gördüğüm gibi orantısız bir kilo verme durumu oluyor.

Çok güzel öneriler gelmiş zaten.
Bence yaparsınız ☺️

Merhabalar ben kilo vermeye çalışıyorum ve çok uzun süredir de iştahım yok. Bir günde çok az şey yiyorum diyebilirim. Bugün mesela sabah yarım kase yoğurt ve 3 yemek kaşığı yulaf, öğlen biraz balık ve enginar akşam da bir küçük kase çilek yedim. Ki bu haftasonu yaptığım kendimi şımartma menüsü. Isyerinde günde 1 öğün yiyorum yani. İnsülin direncim mi var nedir anlamıyorum 86 kiloyum yani sürekli az yemeye hareket etmeye çalışıyorum ama gitmiyor kilolar olmuyor yani.

Doktora gitmem lazım belki, sebebini öğrenmem lazım ama doktora gitmek için bile isten izin almak lazım mesela ya, ve benim isten izin alacak bir imkanım bile yok yeni başladım. Bir de mesela sürekli çalışmaktan kendime vakit ayiramamaktan o kadar bıktım ki benim kadar çalışmayan insanları inanılmaz kıskanıyorum. Mesela instagramda gördüğüm güzel kadınları kıskanıyorum diyorum ki ne kadar şanslılar spora gidiyorlar estetik filan yaptırıyorlar çünkü vakitleri var. Hastalıklı bi düşünce biliyorum. Ayrıca kıskanılacak yüzde 1 degil cok zor durumda olan kitleler varken instagram influencerlarini kıskanmak da ne bileyim. Ama arada bu hisler geliyor işte.

Neyse mesela tup mide ameliyatı olmak istiyorum ama bu korona döneminde onu da olamam yani ve de işyerinden izin de alamam. Haftasonu şu an ve rapor yazmam lazım artık bıktım yani. Kilo vermeye vakit ve enerji bulmam biraz vakit harcamam lazım çünkü artık çok bıktım şişman olmaktan aynaya bakasım yok artık. Reformer pilatese yazıldım koronadan dolayı gidemiyorum evde spor yapasım da gelmiyor. Çok sinirleniyorum kendime. Yani ben artık bu kiloda olmak istemiyorum ve bir şeyleri yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. Az önce online diyetisyenden randevu aldım evde leslie yapmaya karar verdim. Ama kilo verebileceğime pek inanmıyorum. Güzel ve alımlı bir kadın olmak istiyorum ama yapamıyorum yani beğenmiyorum kendimi bu kiloda. Bilmiyorum içimi dökmek istedim.
Kan testi yaptirmalisin muhakkak engel olan bişey vardır. Gorumcemin troidleri çalışmıyordu ilaca başladı ondan snra verdi kiloyu

Peki kızlar aile hekiminde kan testleri sgksi olmayan biri için çok pahalı mı? Benim özel sigortam var ama ödemiyor Check up sayılan seyleri.

Haftaici sabah aile hekimine giderim diye düşündüm.
Önce kilo verememeniz bir sağlık sorununa mı bağlı onu öğrenin, sonra da öyle günde 1-2 öğünlük olan, her şeyden kısıtandığınız sıkı diyet menüleri yapmaktan vazgeçin, o tip diyetler bırakılınca hızla ve verilen kilodan daha fazlasını almanıza neden oluyor, sık sık az az yiyin ve kilo sorunu olan herkese diyorum yemek tabağı boyutunu küçültün, küçük tabaklarda yemeye alışınca o kadar yemek sizi doyurur hale gelecek, günde 8 bardaktan az su içmeyin, diyetinizde limon, çubuk tarçın ve karanfil de olsun, içme suyunuza katabilirsiniz ve istikrarlı bir şekilde kilo vermek, kilo verirken motive olmak istiyorsanız Diyet Grupları bölümüne göz atmanızı, size uygun bir takıma katılmanızı tavsiye ederim, gruplar birbirini motive ediyor, istediği kiloya ulaşan çok üye var.

Görüntü olarak 84 görünmüyor kesinlikle. Düşününce süreç uzun ve yorucu geliyordur ama sabırla olacaktır ideal kilonuza ulaşmanız. Bir de gerçekten sağlıklı beslenme konusunda araştırın. Instagram'da fenomenler yerine azimle kilo vermişleri takip edin bence. Ve mutlaka tüm tahlilleri yaptırın. Birkaç saat işten izin alın ve doktora gidin. Mide ameliyatı derecesinde değil kilonuz inanın ki verirsiniz bu kiloları. Doğru beslenme doğru spor ile. Şimdiden kolaylıklar diliyorum, pes etmek yok ama 👍

Merhabalar ben kilo vermeye çalışıyorum ve çok uzun süredir de iştahım yok. Bir günde çok az şey yiyorum diyebilirim. Bugün mesela sabah yarım kase yoğurt ve 3 yemek kaşığı yulaf, öğlen biraz balık ve enginar akşam da bir küçük kase çilek yedim. Ki bu haftasonu yaptığım kendimi şımartma menüsü. Isyerinde günde 1 öğün yiyorum yani. İnsülin direncim mi var nedir anlamıyorum 86 kiloyum yani sürekli az yemeye hareket etmeye çalışıyorum ama gitmiyor kilolar olmuyor yani.

Doktora gitmem lazım belki, sebebini öğrenmem lazım ama doktora gitmek için bile isten izin almak lazım mesela ya, ve benim isten izin alacak bir imkanım bile yok yeni başladım. Bir de mesela sürekli çalışmaktan kendime vakit ayiramamaktan o kadar bıktım ki benim kadar çalışmayan insanları inanılmaz kıskanıyorum. Mesela instagramda gördüğüm güzel kadınları kıskanıyorum diyorum ki ne kadar şanslılar spora gidiyorlar estetik filan yaptırıyorlar çünkü vakitleri var. Hastalıklı bi düşünce biliyorum. Ayrıca kıskanılacak yüzde 1 degil cok zor durumda olan kitleler varken instagram influencerlarini kıskanmak da ne bileyim. Ama arada bu hisler geliyor işte.

Neyse mesela tup mide ameliyatı olmak istiyorum ama bu korona döneminde onu da olamam yani ve de işyerinden izin de alamam. Haftasonu şu an ve rapor yazmam lazım artık bıktım yani. Kilo vermeye vakit ve enerji bulmam biraz vakit harcamam lazım çünkü artık çok bıktım şişman olmaktan aynaya bakasım yok artık. Reformer pilatese yazıldım koronadan dolayı gidemiyorum evde spor yapasım da gelmiyor. Çok sinirleniyorum kendime. Yani ben artık bu kiloda olmak istemiyorum ve bir şeyleri yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. Az önce online diyetisyenden randevu aldım evde leslie yapmaya karar verdim. Ama kilo verebileceğime pek inanmıyorum. Güzel ve alımlı bir kadın olmak istiyorum ama yapamıyorum yani beğenmiyorum kendimi bu kiloda. Bilmiyorum içimi dökmek istedim.
Metabolizma hızınız düşmüş. Troid vs de bakılır muhtemelen.

32 yaşım boyum 163. Tipim şu.
Kilonuz çok aşırı durmuyor, şu anda tüp mide ameliyatı düşünmeyin, kilo vermenizi engelleyen sağlık sorunu yoksa bu kiloyu rahatça verebilirsiniz, yazdıklarınıza bakılırsa sizin kilo vermede en büyük sıkıntınız motivasyon eksikliği, kilo vereceğinize inancınız yok, motive edecek bir hedef belirleyin kendinize azim de varsa çok işe yarıyor.

Sosyal medyada gördüklerinize de kapılmayın, fotoğraflarla oynanan programlar var, herkes kendi gibi değil.

Merhaba
Az yemek yemek doğru bir yöntem değil. 3 ana öğün 2 ara öğün şeklinde olmalı ve günlük yuruyus eksik olmamalı. Örneğin kahvaltıda yağsız peynir yemek secenek olabilir ve mutlaka domates salatalık olmalı diğer öğünlerde de Salata olursa insülin direncini düşürmeye yardinci olacaktır. Mutlaka 2.5 litre su olmalı. Ara öğünlerde yogurt ve meyve yada kuru yemiş olabilir. Tabi diyetisyen değilim ama benim kendime uyguladığım günlük plandan bazılarınj paylaştım. En doğru plan yine diyetisyen takibinde olandır.

Check-up için de 1500 diyen var, daha ucuzu olmaz diyen var. Ben bir sürü hastaneden mail istemiştim, sonra karsilastirma yaptım. EKGsi, smeari,jinekolojik muayenesi,tam kan tahlili,idrar tahlili, göğüs-guatr dahil tüm vücut ultrasonu ( kanser tarama testi hariç ) aradığım herşeyi olan bir hastane buldum 400 liralık, üstelik hastane bunyesinde 1 saatlik cilt bakımı hediyeydi.
400 çok iyi

X