Siz olsaniz böyle kaynanadan ne düsünürdünüz?

Artık eşimin ailesiyle ilgili konu açmam çünkü sonunda bertaraf edebildim çok şükür bayramda o elini on metreden uzatan kaynanam yok mesafeli hal hatır bitti.Gerçekten ufak bir cinnet hali herşeyi çözdü
Nasıl bir cinnet

Hep diyorum yine dicem kötülere iyi kaynana dusuyor iyilere kotu bu nasil dunya anlams deilm resmen kadinda bahane arayan bi gelin daha allah askina kadin elinde masami senin senin annen annde esinin annesi çöplükmü pes allah sabir versin melek gibi kaynananiza isi zor sizle

Kayınvalidesi ile ilişkisi iyi biri olarak söylüyorum, oturup biraz zihnimi zorlasam ve fazlaca da boş vaktim olsa, şu yazdıklarının belki on katı mesele çıkar ortaya..
Havadan nem kapmışsın sanki,ele avuca gelecek bir kötülük göremedim, anlattıkların hep izahı olabilecek şeyler..Ya da canı öyle istemiştir mesafeli olmayı seviyor belki dünürüyle olamaz mı?
Karşımızdaki kişiler yabancı, bizim beklentilerimizi yüzde yüz karşılamak ,kafamızdaki kaynana profiliyle birebir örtüşmek zorunda değil.Sen acaba onun kriterlerini birebir karşılayan gelin misin mesela dimi? Bunlar tartışmaya açık ve problem edilmeyecek kadar önemsiz deyatlar..BENCE.

Selam kizlar, biraz uzun olabilir simdiden kusura bakmayin ama yinede okuyup bana zaman ayiranlara simdiden cok tesekkür ederim. Kaynanamla aramizda gecen tatsizliklari anlatmak istiyorum cünkü ben ona karsi nasil davranmam gerektigini veya ondan ne düsünecegimi bilmiyorum iyimi kötümü diye. Akila ihtiyacim var.

6 aylik evliyim, nisanlilik sürecim cok güzel gecti kaynanamla hep iyi anlasirdik hep istedigim olurdu onunla dertlesirdik bisey oldugunda arkamda dururdu, nisanlimla tartissak benim arkamda dururdu hakli oldugum zaman tabi, ki hep hakliydim simdige kadar.

Kaynanam fazla arayip soran, misafirlige cagiran birisi degildir yani nerdeyse hic yapmaz, 1 bucuk senelik nisanlilik sürecimde evine belki sadece 2 kez davet etmistir bizi ailecek. Annem basta cok cagriyodu ediyodu, ondanda bekliyordu ama o fazla yapmadigi icin annemde birakti artik hep ben mi yapicam diye. Tabi üzüldü basta ama sonra takmamaya calisti. Cünkü görüstügümüzde hep iyidi hic eli bos gelmezdi, sohbeti güzeldi yani kaynanamin, dolayisiyla aramayip sormamasini örtüyordu.

Ben evlenmeden önce bi araba kazasi gecirmistim ve orda kaynanamlar bunu duyduklarinda annemi babami arayip gecmis olsun demediler benim icin, ertesi gün hastaneye geldiler, ve annemler buna cok darildi neden aramadiklarini duyduklari anda. Onda sonra basladi hersey benim kafama takilmaya..

Kaynanam hic bir zaman annemle muhattap olmaya calismadi herzaman benim üzerimden biseyleri ayarlamaya calisti buda beni ve annemi tabi rahatsiz etti sanki annemi kale almiyormus gibi. Ne olduysa benim kina ve dügün zamanimda basladi. Kinama kaynanam tatli getirmedi, anneme sormustu ne getirim diye, ama annem emri vaki olmasin diye sadece dediki „ben gelinime götürdüm orasi sana kalmis getirirmisin diye yani bizde getirilir dedi“ kaynanamda getirmedi zaten eltimede götürmemisti neymis onlarda erkek tarafi tatli götürmezmis. Kinada pek annemin yaninda durmadi annemi yanliz birakti.

Annem tabi buna darildi. Neyse dügün zamani geliyor, evi diziyoruz, temizledigimiz yerlere girip aa burasi temizlenmemismi demesi annemle agzimiz acik kaldi, halbuli temizledik ama kayinbabam arkamizdan girip baska biseyler yapmis orda ve tekrar pislenmis. Yani insan normalde sorabilir öyle ne sanki arkamizdan girip kontrol etmis gibi.

Sonra dügünde takilar takildiktan sonra, benim kücük altinlarimin bi kac tanesini almis bana sormadan, esime söylemis sadece alabilirmiyim diye (cünkü bizim dügün icin bi miktar para ödedi) onun karsiliginda bi kac kücük altin istedi, bende buna cok kizdim bana soracagina gitmis esime sormuyo.

Zaten alt üst oturuyoruz, biz bastan böyle oturmak istemedigimizi söylemistik, bizi ikna etmeye calistilar yok sizi rahatsiz etmicez falanda filan derken bende kirmak istemedim ve „sadece gecici süre icin“ tamam dedim.

Ama böyle yakinimda olmalari beni cok rahatsiz ediyor, ben böyle seyleri sevmeyen bir insanim, nereye gittin geldin, kim geldi gittili, yok hic asagaya ugramiyon göremiyoz seni gibi seylerden nefret ediyorum. Calisiyorum zaten.

Annemlere ben daha cok gider gelirim ve birkeresinde esimin ailesinden birisi anltti bana kaynanam sikayet ediyomus annesine cok gidiyo böyle olmaz falan gibisine, ben bunu duydum esime anlattim tabi cok kizdim kirildim. Sonra tabi kaynanam duydu geldi diyo yok ben öyle bisey demedim etmedim ben sadece dedimki keske benide götürse annesine giderken (tabiki inanmadim) sonra ben dedim bende esime karisamam sana gelip gittigi zaman oda karisamaz. Sen nasil istiyosan oglunun sana gelip gitmesini sende bana karismazsin. Oda diyoki Yok kizim ben zaten öyle bisey demedim o sizin aranizda olan bisey ben karismamda falan filan. Ee nerden cikiyo ozaman bu laflar bisey varki konusuluo böyle. Yok o onlarin kötü niyetleri falan diyo.

Cok isine göre davraniyor, hep iyilik yapar gibi görünür, veya yapiyorda bazen, ama arkasindan bisey bekliyor hep. Ne bilim mesela gider bisey sikayet eder esime benim hakkimda, veya yapmamasi karismamasi gereken yerlere karisiyor bende kiziyorum tabi esime anlatiyorum, esim bazen büyük konularda gider annesine der niye öyle yaptin fln diye ama sonra kaynanam bilerek esimin gözünün önünde bana iyilik yapmaya calisiyo biseyler alip veriyo ki esimin gözünde annesi hep iyi görünsün diye. Bak oglum ben iyi bir kaynanayim diye göstermek istiyor. Bazen benim icin yaptigini düsünemiyorum cünkü okadar seyler olduki insan iYi seyleri bile kötü görmeye süphlenemeye basliyor artik.

En son zaten beni takip edenler bilir, benim ve esimin devletle ilgili halledilcek bi isimiz vardi o sira bende buraya yeni tasindigim icin kimseyi tanimadigimdan kaynanamdan rica ettim halletsinndiye oda yapti sagolsun ama bizim adimiza gelen o mektubu bize söylemeden acti kendi evinde tuttu ve hala bize vermedi. Bende bana vermesini söyledim mektubu ama bulamadi ve arkamdan esime soruyor neden mektubu istemisim ona inanmiyormuyum diye. Yani kendi mektubumu isterken bile yanlismi yapiyorum anlamadim.

Birkerede yürüyüse cikmistik birlikte, ordada böyle altli üstlü oturmayla ilgili konusuyorduk, sonra bana diyoki dogru söylemem gerekirse ben oglumun senin annenlerle böyle alt üst oturmasini istemem, niye dedim, dediki erkekte hep tuhaf oluyo ic güvey oluyomus gibi, bende sinirlendim dedim niyemis o ben gelip oturuyom sizle oluyoda o niye oturamazmisnyani sanki ona kaldi bu karar. Ben dedim ozaman annemlerde karsi cikabilirdi benim sizle alt üstlü oturmama
Cünkü benim böyle seyleri gelemedigmi sevmedigimi biliyolar ama karismadilar ben tamam dedigim icin öyüzden kimse karisamaz yani.
Sonra diyo kötü anlamda demek istemedimde kaynana olmak cok zorda bisey diyemiyo insan yanlis anlasilcak falan diye..

Bide kendi kaynanasiyla olan problemleri anlatirken (kendi kaynanasida cok uzakta kaliyordu yilda 1-2 kez görürdü sadece) diyoki bana, kizim ben kaynanamdan uzak oldugu halde neler cektim o yüzden yakin veya uzak olsun farketmez cektirmek isteyen öylede cektirir. (Burda isteyerek oturmadigimi tasinmak istedigimide biliyor). Istesem diyo oglumu seni onu bunu kenara cekip doldururum diye fisnelerim diyo ama ben hep sizin iyiliginiz istiyorum diyo.
Simdi gelde ne düsünürsün bundan?
Bende dedimki vallah öyle oglunu dolduran kaynana varsa ve eger yuvasini tehlikeye atiyorsa onun günahida o kaynananin boynuna, rahat edicekse vicdani yapsin dedim.

Yani hem iyilik istiyo ama istedigi lafida sokuyo gibi.

Tabi o altin konusunu tatli konusunu birgün acildi söyledim ona yanlis yaptigini bana sormasi gerektigini, daha cok annemle muhattap olmasi gerektigini bi erkek annesi olarak. Sonra özür diliyo benden ama asil annemdende dilemesi gerekirdi. Annemin üzüldügüne ben daha cok üzüldüm. Ve annem ondan onun hakkindada böyle kötü düsünürken ben iyi olamiyorum kaynanamla. Icimden gelmiyor.

Okuyanlara cok tsk ederim.. ve tavsiyelerinizi dört gözle bekliyorum.. cünkü ben ne düsünecegimi bilmiyorum.
Seni sınıyor tabiki...ben 15 yıldır altlı üstlüyüm maalesef çektiğimi bir ben bilirim...işin kötüsü belli bir süre sonra eşin onlara iyice bağlanacak kopmak istemeyecek senin şikayetlerini kaale almayıp onları savunacak hep...sen kocamla onlar yüzünden tartışırken o bundan öyle bir haz alacaklı amaç bu zaten...büyün kaynanalar aynı ya...eğer fırsatın varsa Hemen taşın derim bir müddet sonra eşine hiç söz geçiremezsin...cicim aylarından faydalan yani

KVm dusuncesızın önde gideni..bizim taraftan herkes anladı
Annem de hiçkimseyi takmayan sohbet edemeyen biri huyu bu diyelim..
KV annemi bana şikayet etmişti .ben de cevabını yapıstırdım ama cok komıktı
hayatında kv yokken kıme sarıyordun
Kayınvaldem de senın gıbı bana sarıyor da merak ettim..

Ya illa kaynananiz annenizle samimi olmak zorunda mı ? Yok kinada tatli getirmemiş yok annenizi arayıp gecmis olsun dememiş. Cok saçma geldi.
Ayrıca siz niye altli üstlü oturmayı kabul ettiniz ? Böyle olacağı belliydi gönlü olsunmuşmuş. Evlerinizi ayirin taşının kv ile aranıza da mesafe koyun derdiniz kalmaz.

Ayy gercekten kadin hakli, kayinvalide olmak ne zor. Kadin sizle normal muhabbet ediyor siz kaziyorsunuz altindan bi sey cikar mi diye. Allah kayinvalidenize sabir versin

Ayy gercekten kadin hakli, kayinvalide olmak ne zor. Kadin sizle normal muhabbet ediyor siz kaziyorsunuz altindan bi sey cikar mi diye. Allah kayinvalidenize sabir versin
Burda okuduğum saçma konulardan sonra hergün oğlum olmadığı için nekadar şanslıyım diye düşünüyorum.
Çünkü ben bukadar sabırlı bir kv olamazdım.
Bazı kızlar oğlunu evlendirsede ölse keşke diye bakıyorlar kv’lere gerçekten.
Bende kv deme bayılmıyorum oda bana öyle tabiki, karşılıklı bu işlerde
Böyle abuk subuk şeyler içinde hiç kafamı yormam.
Hem gidip kadının dibine yerleşiyorlar, neymiş saygısızlık olmasınmış ondan sonrada öyle dedi, şunu dedi. Uzak oturun ozaman ya.
Benimde eşimin ailesi bize evlenirken evlerinin üst katını teklfi ettiler, yıllarca çalışmayla anca alabilecek çok güzel bir dubleks evdi hata, istemedim. Uzağa, kiraya taşındım ev alana kadar. Kafam mis.
Sonradan eltim taşındı o eve,hergün birbirlerini yiyorlar şimdi.

Anneniz cok alingan ve tripli. Konunun sonlarini okuyamadim ama okudugum yere kadar kv'de bir sikinti goremedim. Ama anneniz biraz kaprisli, yok benle konusmadi yok beni aramadi. Boyle hayat gecmez.

Valla kv aramadı diye üzülecekse iki kilo tatlının lafını yapacaksa kız anaları kızlarını evlendirmesinler.
Kizlar evlenip kv nefes almasından bile rahatsız olacaksa bekar kalsınlar.
Erkek anneleri gelinlerine saygı duymayaksa oğullarını kendilerine saklasinlar.
Eş olmak nedir adam olmak nedir bilmeyen insanlar da analariyla otursunlar kuzu kuzu.
Kimse kimsenin anasına babasına evladına bulaşmasın... Ne güzel olurdu

X