Siz olsanız ne yapardınız?

Bunlar normal şeyler değil.Taviz vermeyin.

Evlendiğimiz ilk sene bizde de olmuştu bu tarz şeyler ben gitmiştim zor döndürdü :)) hiç hoşlanmam laubali hareketlerden kızlara bişey diyemiyorum cahiller demek ki ama 14 senelik evliyim o günden beri yanlış bir hareketini görmedim . Yani şu mesajı vermek lazım ben böyle devam edersem karımı kaybederim bu mesajı vermeniz lazım . Davete de gidin enerjiniz yüksek olsun gülümsemeniz eksik olmasın gözlemleyin bence ondan sonra hamle yaparsınız … erkeklere kaybetme korkusu vermek trip atarak değil güçlü durarak ve devam ederse bırakmayı da göze alarak yaparsanız o enerji ona geçer zaten tecrübe ile sabit

Yazdıklarınıza gore hic de abartmıyorsunuz. Hatta esiniz sizi kaybetmeyeceğine o kadar emin ki iyice gevşemiş saçmalamış. Daha 1 senelik evlilikte sizi bu kadar kırıp bu hale getirmesine üzüldüm. O düğüne gidin iyice gözlemleyin cevresiyle olan iletişimini. Ya iyice sinirleneceğim seyler görürsem diye çekinip korkmak yerine tam tersine üstüne gidip her seyi görün ki gözünüz açılsın. Her ne kadar severek evlendim bosanmak yerine düzeltmeye çalışıyorum deseniz de insanlar gerçekten cok zor değişirler. Size soz vermis ama bu sözünü tutup tutmadığını anlamak icin dugune gidip gerekirse bir sure kocanizi takipte kalip irdelemeniz gerekiyor ki degismediyse hayatınızdan çıkarın. Kimse bosanmak icin evlenmiyor ancak sadakat de bir evlilikte en onemli seylerden birisi. Sürekli güvensizlik yaşayıp ne halt yiyor diye dusunerek ömür gecmez.

Normalde de mutlaka gidelim düğüne diye tutturmasi lazımdı, ama size bırakmış gidip gitmemeyi. Belki de cekiniyor insanlarin onunla olan laubali hallerini göreceğinizden, iste firsat gidip bakin bakalım artik mesafeli mi nasil bir iletisimi var .

Hiç boşuna bekar kızlara laf atmayın. Kocanıza dolup dolup onlara kızmayın. Kızlarla davette kavga ettiniz diyelim ne olacağını sanıyorsunuz ki? Dönüp size şöyle diyecekler "Eee madem sesiniz bu kadar çıkıyor kocanıza da çıksa ya. Bize bu hakkı ve haddi veren kocanız. Bizim size herhangi bir sözümüz yok. Sorumlu olan kocanız"derler ve haklı çıkarlar. Evet bekar kadınların da mesafeli olması gerekir ama onlara bu hakkı veren üzgünüm ama kocanız. Bana gece mesaj atmayın,eşim rahatsız oluyor diyip rest çekse o kızlar bir daha mesaj atamaz. Sizin eşiniz Allah bilir iş yerinde nasıl goy goy yapıyor? Her kadınla goy goy yaparsan onlarda ilgi,eğlence amaçlı yazarlar. Eminim kızların eşinizin olmadığı bir whatsApp grubu vardır orada kocanızın nasıl dedikodusu dönüyordur. Böyle tiplerle kadınlar eğlenirler. Arkasından "Ne kadar gevşek bir adam. Bütün gün karı kızla dedikodu,muhabbet ediyor" demiyorlarsa ben de bir şey bilmiyorum. Eşiniz kadınların arasında kala kala harem ağasına dönmüş. Eril enerji hak getire... Bizim bir tanıdığımızın kuaför dükkanı var. Çalışanlarının hepsi kadın ama hepsine her zaman mesafelidir. Adamın duruşunda bile bir ciddiyet,beyefendilik vardır. Sorun sizin eşinizde... Dışarıya pasif,ilgi budalası,beta erkek duruşu verirse kadınlar da goy goy geçip, arkasından da konuşur. Kocanız en başta kendisine saygı duyup bu davranışları bırakmalı.

Neler yapıyor somut örnekler neler bahseder misiniz

kesinlikle gitmelisiniz, kusuruma bakmayın ama bu tarz erkekler yedisinde neyse yetmişinde o oluyor size istediği kadar söz versin istediği yeminleri etsin bu adamın içinde bu genişlik bu rahatlık var, söylediğiniz şeylerden rahatsız olmakta sonuna kadar haklısınız bunları hiçbir kadın kolay kolay kabul etmez ve herkes sizin verdiğiniz tepkiyi verir diye düşünüyorum ama evliliğinizde bu konular hakkında problemler olmaması gerekiyor bilmem anlatabiliyor muyum etrafımda gördüklerim duyduklarım ve tecrübelerime göre bu adamdan olmaz çok üzgünüm ama sizi aldatma potansiyeli çok yüksek

Eşiniz bundan sonra mesafe koysa da bu sizin tasmasını çektiğiniz için olacaktır ki. Hikaye falan görmezsiniz ama gün içinde şirkette ne yapıyor bilemezsiniz hiçbir zaman içiniz rahat etmeyecektir.

Bizim şirket samimi bir şirkettir ama evli bir kadın ve erkek var onların samimiyeti ayrı göze batıyor. Adam bütün gün kadının odasından çıkmıyor, kahvede, yemekte hep beraberler hep baş başalar. Çok fena dedikoduları dönüyor. Akşam olunca adam karısıyla canım karım hikayeleri paylaşıyor. Adama bir tarafıyla gülüp, kadına üzülüyor herkes. Böyle bir durumun ardından siz de asla emin olamayacaksınız. Zaten takıntı yapmışsınız, düzelmez bu durum. Anca çok iyi gizlemesini öğrenir.

Eşinizin huyu bu, eminim sadece iş yerinde değil, bi markete bile gitse oradaki kadın çalışanlarla laubali olmaya çalışır. Düğüne gidip eşlik edin bence. Ve eşinizle ciddi bi konuşma yapıp, bi şeyler düzelene kadar ciddi bi duruş sergileyin. Huyu değişmez belki ama kendini tutmayı öğrenebilir.

Bence de sorun eşimde. Artık buna eminim. Yani gerçekten kaç yıldır tanıyorum ben onu böyle bir değişim geçireceğini bilsem evlenir miydim hiç. Zaten sadece bekar kızlar değil ki evli kadınlar da var onlarla da aynı. Sınırını mesafesini bilmiyor. Daha yeni cuma günü sanırım telefonunu karıştırdım. İnstagram da herkesin attığı hikayeleri beğenmiş. Kadınlar çok güzel zaten, çok bakımlı yani hikayeler de ki fotoğraflar da şöyle ayna da çekilmiş göbeği açık seksi pozlar, ne biliyim ekstra mini eteğiyle yine gerçekten seksi fotoğraflar var evet normal selfieler de var. Ama genel olarak güzel kızlar ve seksi pozlar yani. Böyle pozlar olmasa da yanlış zaten ne diye herkesin attığını beğenirsin ne gerek var. Hani söz vermiştin. Yalan yani artık hiç inancım kalmadı. Değiştiğine %100 eminim. Çok canım acıyor ben artık umrunda bile değilim

Artık sanırım düğünün falan da bir anlamı kalmadı. Onun değiştiğine adım kadar eminim. Kendisi de bunu kabul ediyor. Kaç yıldır verdiğim emeklerin hepsi boşa çıktı kalbim çok kırık. İnsan bulunduğu kabın şeklini bu kadar mı çabuk alır. Çok üzgünüm

Instagram hesabını kapatabilir yavaş yavaş kendini çekmek isteyen insan.
Kapatmayı bırakın, yaptığı bana ters gelen şeylere devam ediyor. Benimle konuşurken bana hak veriyor. Ama girdiği ortamlardan sonra sanki benimle hiç konuşmamış gibi kendini kaptırıp devam ediyor yaptıklarına.

Tasmasını çekmeme bile izin vermiyor ki, zaten yaptığı şeyleri de asla gizleme gayreti duymuyor. Yani telefonundan bişeyleri silip saklamıyor. Herşey ortada yanlış şeyler yaptığını kısmen düşünmüyor. Yeri geldi onu da sordum neden dedim göreceğimi bile bile silmedin saklamadın. Çünkü yarın öbür gün başka bir yerden görüp yanlış anlamanı istemiyorum. Ben saklayacak bişeyler yapmıyorum kafasında.
Orda ki insanların hepsi laubali artık benim gözümde. Ben çok abartıyor da olabilirim bilmiyorum. Ama aynı araçta eşimin yanında oturan müdürü şarkı eşliğinde oynaya oynaya arka koltukta birine story çektiriyor, Eşimde tabi ki şarkıya eşlik ediyorlar hayet samimi bir ortam. Ve bunu instagramda paylaşmışlar bu kadında evli. Eşim çekmemiş hesabına ben sonradan gördüm. Hayret ettim demek ki bu kadarı ona bile fazla geldi ki paylaşmadı kendi hesabında. Ama sonuç olarak bu laubali hareketleri başkasının hesabından paylaşıldı ve herkes gördü. Sonuç olarak eşim maşallah bulunduğu kabın şeklini alan bir adam oldu çıktı. Zaten hissediyordum bu şekilde gereksiz samimiyetli bir ortamları olduğunu. Ben ne bileyim ya kadın yöneticisin okey ama neden erkek personeline telefonda konuşurken tamam canım öpüyorum seni yarın görüşürüz diyip kapatırsın ki. Bu nasıl bir samimiyet

Neler yapıyor somut örnekler neler bahseder misiniz
Zaten sorumun içinde bir çok örnek vermiştim. En son yine bütün olanlardan sonra bak istemiyorum instagramdan sürekli kızların fotoğraflarını beğenip duruyorsun es geçmiyorsun hiç birini kim girse hemen ekliyorsun istemiyorum böyle şeyleri görmek demiştim. Yine girip baktığımda atılan bütün hikayeleri beğendiğini gördüm. Hikayelerde ki fotoğrafların içeriğini de merak ederseniz zaten %80 i kız ve bana göre açık saçık fotoğraflar. Yani eşi olarak benim giymemi istemediği kıyafetler çekilmiş fotoğraflar. Süper mini etekler göğüs dekolteli kıyafetler ya da cropla aynın önünde çekilmiş fotoğraflar.

Ben bilmiyorum yani evli bir adamın böyle sürekli her atılan storiyi beğenmesi normal mi? Ben mi abartıyorum sanki. Anlayamıyorum artık... Sorduğumda hepsi iş arkadaşım ne var bunda gibi cevaplar alıyorum.

Bu yazdıklarım daha yarısı belki de çok çok detaylı anlatamıyorum tabii ki. Ben ne kadar kırıldım üzüldüm ki böyle konulara çok takık bir insan olarak. Evet insan önce kendine değer vermeli ama ben onu da yapamıyorum artık sanki değersizleştim kendim böyle görünce belki oda beni öyle görmeye başladı. Hayatımdan çıkarma kısmına gelirsen bunu yapacak gücü kendimde bulamıyorum. Daha bir yıl bile dolmadan 5 yıllık ilişkinin sonunda yaptığım evlilikte ilk senem bile dolmadan boşanıp ailemin yanına yerleşmek istemiyorum. Ama dediğiniz gibi böyle de bir ömür geçmez. Çok üzülüyorum. Çözmek istiyorum. Keşke benim elimden gelen bişeyler olsa da yapsaydım. Ama ben elimden gelen herşeyi kısmen yaptığıma inanıyorum. Belki odak noktamı bakış açımı değiştirmeliyim. Ona değil kendime odaklanmalıyım. Ama bunların hepsini yapmak için yeterli motivasyonu enerjiyi kendimde bulamıyorum. Düşünmekten artık enerjimi kendimi kaybediyorum sanki.

Belki başka bir kadın olsa bu kadar takılmak hayatına bakardı ama ben böyleyim. Hep böyleydim benim için önemlidir böyle şeyler. Şimdi yaş olmuş 30 değişmek çok zor geliyor.

Lütfen içini daraltma biraz sakinleşmeye çalış bi süre kendi kabuğuna çekil ve düşün sen elindne geleni yaptın uyardın bekledin değişmesini istedin ama olmadı artık senin yapabileceğin bişey yok boşanmakta kolay değil tabiki ama bu olanlarda sıradan basit şeyler değil.
Eğer sen yapıyor olsaydın eşin sana senin gösterdiğin anlayışın yarısını göstermezdi. Bence artık bir süre düşün boşanmaya kendini hazırla. Sendeki dğeişimi farkederse açık açık boşanmaya ruhsal olarak hazırlandığını söyle
Zaten eğer bişeyler yapmak istiyorsa yapar ama yine özürlerden bahsetmiyorum başka iş bakmak gibi kesin bişeylerden bahsediyorum.
Eğer farketmezse de yeterinde hazır olduğunu hissettiğinde geç karşısına konuş; Artık kesin olarak istemediğini onun özürlerine inanmadığını bi beklentin kalmadığını söyle.
Seven adam kaybetmemek için herşeyi yapar eğer hiçbirşey yapmadan kuru özürler dilerse sal gitsin aç davanı bak hayatına bazen hayatımızın mahvolduğunu sanarız aslında daha güzel şeylere hazırlıyordur hayat bizi
Oturduğun yerden herşeyin harika olmasını bekleme yaşamaktan korktuğun o mutsuzluğu erteleme dibine kadar yaşa en dibi gör ki mutluluğa ulaşabilesin.
Bilirsin bazen çok kötü şeyler yaşarız ve hemen sonrasında harika şeyler olur.

Tamam size daha önceki konuda da yazıldı. Eşiniz sizi hala baskılıyormuş. Siz farklı yönlere evrilmişsiniz. Evli olunca her şeye eyvallah demeniz gerekmiyor. Diyemediğiniz, uyum sağlayamayacağınız noktada evliliğinizi bitirmek en uygunu. Eşiniz yüzünden görüp tanımadığınız insanlara sallayarak da vebal almamış olursunuz.

Çok teşekkür ederim.
İnanın hepsini görüyorum, düşünüyorum o kadar haklısınız ki... Ama benim için uygulamak da bir o kadar zor bunları. Psikolojik olarak da kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Çok güçsüzüm, çok yalnız hissediyorum kendimi. Kendime çok üzülüyorum. Keşke biraz güçlü kalabilsem. Ama sanki vücudum bile böyle artık halsiz. Benim de zaten halim kalmadı. Beni anlamasını değer vermesini çok istiyorum.

Dediğiniz gibi kendi kabuğuma çekileyim bir süre hiç bişey açıp bakmayacağım diyorum hop yine aynı yine aynı. Yoruldum. Sanki bozuk saat gibiyim günde iki kere doğruyu gösterip sürekli bu konuları açıp onu da kendimi de sıkıyorum üstelik çözümü olmadığını da biliyorum. Nasıl becereceğim bu kendi kabuğuma nasıl çekileceğim ben.

Seviyorum ben bu adamı doğru ya da yanlış seviyorum. Bir dünya emek verdim. Vazgeçmek o kadar kolay olsa neden buralara yazayım ben bu konuları.

Şu anda en son düşüneceğim şey başka insanların vebalini almak inanın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…