Sizce ben kötü gelin miyim

Ayy şiştim Allah yardımcın olsun sempati kurdum resmen seninle ölüm zulmü bu oldu tasma taksınlar birde sana gerizekalı çok sinirliyim ya

Konu sahibi senin algıların mı bozuldu?
Haftada 3 gün gidip de hala az gidiyorum mu diyorsun?
Milletin oyalanacak başka birşeyi yok seni mi takip ediyor?

Gir bi işe çalış
Akşamları da yemeğe gidiver o zaman hergün.
Senin de işine yarar en azından:olamaz:
Kayinvalidem ve yemek yapmak ..... Bu lafa çok güldüm . 1.5 yıldır evliyim ve toplam 2 kez falan yemek yaptı ben gittiğimde hep mutfakta olur ama... Hic bi zaman direk oturma odaya gecmis degilim gittigimde direk mutfaga alir beni yemek yapmaz ya da yeni başlamış olur ve ben gelince bana devreder. Atansam bile isten çıkıp orda yemek yapmam ve öyle yemem lazim asla hazirlamaz zira eltim öyle iş çıkışı oraya gidiyo her gün orda yemek yapıyor

Kayinvalidem ve yemek yapmak ..... Bu lafa çok güldüm . 1.5 yıldır evliyim ve toplam 2 kez falan yemek yaptı ben gittiğimde hep mutfakta olur ama... Hic bi zaman direk oturma odaya gecmis degilim gittigimde direk mutfaga alir beni yemek yapmaz ya da yeni başlamış olur ve ben gelince bana devreder. Atansam bile isten çıkıp orda yemek yapar ve öyle yerim sanırım zira eltim öyle iş çıkışı oraya gidiyo her gün orda yemek yapıyor

Ay içim daraldı bu ne böyle.
Siz karı koca sahil kesiminde bir şehirde yatırımlık ev alın.
İçine de annemleri oturtacağız deyin.
Kv onlar gitmesin diye koşa koşa gider yerleşir bence.
Hem ona da iyi gelir
Gelinleri görmedikçe gelmeleri gitmeleri aklına gelmez belki

Kayinvalideniz zaten ruh hali iyi biri değilmiş sizin yüzünüzden niye hap kullansın ki kusura bakmayın ama gelinim gelmiyor diye kimsenin psikolojisi bozulmaz sizin ki bahane üretiyor
Esim bana hak veriyor ama arada kalıyor. Annesi hap kullandığından beri uyuşmuş vaziyette ve benim yüzümden kullandığı için eşim.me yapacağını bilemiyor Onun bu halide beni üzüyor .

Eşinizden bi yol olmaz. Birçok erkek gibi pasif ana kuzusu. İlk iki gün ne işiniz vardı ailesiyle ya. Düğün ertesi kahvaltıya gitmek nedir. Tüm suç sizde ve eşinizde.

Eşinizden bi yol olmaz. Birçok erkek gibi pasif ana kuzusu. İlk iki gün ne işiniz vardı ailesiyle ya. Düğün ertesi kahvaltıya gitmek nedir. Tüm suç sizde ve eşinizde.
Bunun için çok kavgalar ettik canım.. şimdi geri donup baktığımda ah evliliğin ilk günleri ne güzeldi diyemiyorum ve hiç diyemeyeceğim herkes yaş ilerdikce ilk zamanları ozler balayı tatilini hatırlar ama benimki koca bi bosluk ...

bizim yaşadıklarımız çok benziyor Dream... neyse ki geçmişte kaldı bitti.

ama şu yan bina olayına bir kez daha oha dedim :KK70:
özel olmazsa bir şey sorabilir miyim. senden sonra mı oraya taşındılar. ve yeni eşi biliyor mu orada oturduğunu
Bizden 1 snee snr t

Size psikolojik baskı kurup kötü gelin ilan etmişler. Bırakın öyle bilsin herkes. Haftada 3 gün bile çok bence ne işiniz var anlamadım. Evden çıkmasını istemiyorsa oğlunu evlendirmeseymiş...

Bu ne ya kadın daha ilk sabahınızda çağırmış. İnsan bi bunlar daha yrni evlendi rahat bırakayım der. Bence psikiyatriste gitmesi çok isabetli olmuş çünkü normal değil kendisi. Siz de gitmeyin bundan sonra oraya kim ne derse desin takmayın insanları bu kadar. Eşiniz cok istiyorsa tek gider oturur geri gelir. Siz evde ders calisin. Ayrıca siz kötü gelin falan değilsiniz bence çok bile sabretmişsiniz.

Kötü bir gelin değilsiniz, aksine bence kendinizi fazlasıyla ezdirmişsiniz.

Kayınvalidenizin ilaç kullanmasının sebebi siz değilsiniz. Sizi sorumlu gibi hissettirmelerine izjn vermeyin. Hafta da üc gün gitmeniz bile çok. Kimse sizden her gün gitmenizi bekleyemez. Dayı ve yengenin size bu kadar karışmasına, size baskı yapmasına da izin vermeyin.

Son olarak başkalarının ne dediğini hakkınızda ne düşündüğünü de bu kadar umursamayın. Siz kendinizi bilmiyor musunuz bu yeter. Bunları size kv ile bayram dahil görüsmeyen, kv ve ailesinin her gün dedikodu kazanında kaynattığı bi gelin olarak yazıyorum. Siz kendinize yardım edin, siz kendinizi koruyun, siz kendi hayatınıza sahip çıkın. Siz bunları yapmazsanız kimse yapmaz.

Esim bana hak veriyor ama arada kalıyor. Annesi hap kullandığından beri uyuşmuş vaziyette ve benim yüzümden kullandığı için eşim.me yapacağını bilemiyor Onun bu halide beni üzüyor .

Niye senin yüzünden o hale gelsin sen niye kendini sucluyorsun!!! Gitmiş doktor vermiş ilacı kullanmış sen mi dedin ona git doktora diye oğlu gelmiyor gelini gelmiyor diye mi gitmiş psikiatriste eşinin seni bu konuda suçlamasına izin verme her gün gitmek zorunda değilsin seninde ayrı evin var madem oğlundan ayrılmayacakti evlendirmeseymis.

Kayınvalide ilaçları sizin yüzünüzden kullanmıyor. Psikolojik rahatsızlığı için kullanıyor. “Gelin her gün bize gelmiyor diye depresyondayım” diyorsa bu onun ayıbı. Depresyon tedavisi gördüm, inanın o kadar kolay girilmiyor depresyona.
Eşiniz de üzülüyorsa annesinin haline üzülüyor, adam üzülmesin diye ilk sabahınızda kayınvalideye gidip babanızı görmenize bile engel olmuşlar zaten. Daha ne yapabilirsiniz? Beraber yaşayın oldu olacak.
Yanlış anlamazsanız bisey sorcam . Herkeste farklidir tabi ki ama sizin tedaviniz ne kadar sürdü ilaç kullandınız mı . Kv sadece ilaç kullanıyor terapi almıyor düzenli atıyor mu hapları onu da bilmiyorum . Patlamaya hazır bomba gibi sanki bazen bakışlarından korkuyorum . Çok fazla kilo verdi hiç bişey yemiyor . Zaten iş yapmayı seven bi insan değildi toptan bıraktı . Nasil.duzeleeck bilmiyorum

1.5 yıl önce evlendim. İlk sabahımızda kv sınır küpü olmuş bi şekilde bizi aradı daha gelmiyo musunuz baban yapacak kahvaltıyı hadi hadi diye. Ilk günkü uykusuzlugu herkes bilir...neyse apar topar gittik tabi saat 10 u buldu . Kahvaltı namına kv geç kaldık diye sinirden yaktığı patatesten başka bişey yoktu .

Eşim sagolsun sanki annesigili ilk defa görür gibi ilk günümüzü aksm 4 e kadar orda oturarak geçirdi.Babam şehir dışına çıkacaktı onu bir kez daha görmek istiyordum gitmeden Sonunda eşim yerinden kalktı ve kapıdan çıkarken kv aksma geri gelin dedi eşime ve ben şok !! Bişey demedim ... babama gittik fakat babam yola çıkmış çünkü hava kararmaya baslaycakti o mevsime göre. Her neyse kizlar babam olmayınca eşim geri annesigile geldi o an bişey diyemiyordum çünkü kv bi nişanlılık beni kötü gelin ilan etti sen oglumdan beni ayiracaksin deyip durdu eşimin hatrına hep sustum .kv gittik ve gece 12 ye kadar orda durduk ! Ertesi sabah yine telefon yine kv ve esimin 2 gün.sonunda biten izni ve bizim ilk günlerimiz böyle geçti kizlar .

Tabi burda bitmedi kv her gun bizi aradı gelin diye gidince asla ama asla 12 den.once bırakmadı. Haftasonu muhakkak kahvaltıya çağırdı. Hafta içi biseyler bahane etti çağırdı. Ben sınava çalışıyorum bu arada . Tabi her gün ağlıyorum ve kv gidiyorum buna calisma denirse . Ve kazanamadim . Yaklaşık 4 5 ay bu gitmeler böyle devam etti tabi esimle her gidişimizde tartisma her dönüşümuzde tartisma . Bazen kv ile tartıştım ama anlamadı.

Ben çok ama çok zor bi şekilde bunu haftada 4 e falan indirdim . Ve her gun gitmedigim icin kotu gelin ilan edildim . Kv çevresindekilere bizi hep gelmezler gitmezler çağırdık mi gelmezler istediği saatte gelirler . Oğlum.boyle degildi önceden evlenince böyle oldu neler neler..ve herkes bana farklı gözle.bakmaya.başladı. 6 7 ay sonra esimin.erkek kardeşi evlendi . Eltim tüm yaşadıklarımı bildiği için çok profesyonel davrandı zaten 5 yıl da kaynimla flört edip yaşamadıkları şey kalmadığı için çok bi hevesi yoktu . Biz eşimle 7 ayin içinde evlendik ve hiç gonlumuzce gezip eglenmedigimiz icin her şeyde hevesimiz vardı kursağımızda kalan...

Eltim abartısız her gün her hafta sonu oradaydı. Ben birini sevmeyince bunu mutlaka belli ederim . Ama onun öyle güler bi yüzü var ki adeta yüzüne yapışmış sinirliyken kv nefret ederken bile gülüyordu .mutfakta görümcem hakkında atıp tutarken bi anda oturma odaya.gidip onun kucağına oturuup gülerken sarılırken buluyordum onu . Her gün kv gidiyordu çünkü ataması yaklaşıyor ve gidip kurtulacağını biliyordu

Bu arada bizim oraya gitmelerimiz iyice azaldı .haftada 3 e düştü . Çünkü eşim beni sevmediklerini asla onlara yaranamaycagimi gördü . Fakat gel gelelim kv psikiyatriye gitmeye başladi adını bilmiyorum bi hap kullaniyor. Asiri.derecede istahi kapandı ve kilo verdi. Tek yaptığı uyumak .ne yemek yapıyor ne temizlik. Önceden de zaten yapmıyordu ya ben yapardım ya eltim . Fakat iyice saldı .

Bayram da herkes sordu sana.ne oldu böyle diye ve tek suçlu benim kizlar . Yoo bişeyim.yok ben böyle oldum diyo saflasmis gibi hareketler yapıyor ve herkesin bana ima dolu bakışları ...herkes benim küs olduğumu ve hiç gitmeidgini sanıyor halbuki haftada 2 3 yine görüşüyoruz isini yapıyorum kp ve görümcem ile hiç bi sorunum yok . Kv tek derdi benim her gün oraya gitmemem eltimin gitmesi . Ve artık kiyaslanmaktan çok yoruldum kızlar.....Gece 12 de daysigili evime geliyor ve mutlu olmak için her gün oraya gideceksin başka çaren yok diyolar ve ben gitmiyorum. Eşimde üzülüyor annesine zayıfladı saf gibi oldu vs diye ama beni gerçekten sevmediklerini de biliyor tek dertleelrinin kv gorumcem oturcak ben onlara hizmet edeceğim. . .ben çok mu kötü gelinim lütfen bana akıl verin kızlar eltim atanıp gitti geride herkeste guzel bir iz bıraktı şimdi herkes ne iyi kızdı her gün orydaydi her ise koştu sende gidip gel yalnız bırakma kv vs bana anlatip duruyorlar . Kv 48 yaşında bu arada kp sag ...
şaka yapmıyorum git boşanma davası aç , kocan adam olursa ne ala olmazsa sal anasına gtsin.

okurken daraldim.Allah kolaylık versin.
keşke demenin bir faydası olmadığı için geçmiş bütün ihtimalleri yok sayıyorum.
suan yapabileceğiniz tek şey eşinizle probleminiz yoksa
şehir değişikliği.
diğer türlü hiç bir şekilde belliki sizde , esinizde , onlarda mesafeyi koruyamiyor.
ortaya somut bir mesafe koymak lazım.
alo denildiğinde koşup gidemeyecek kadar uzun bir mesafe.
Allah yardımcınız olsun..

Kötü bir gelin değilsiniz, aksine bence kendinizi fazlasıyla ezdirmişsiniz.

Kayınvalidenizin ilaç kullanmasının sebebi siz değilsiniz. Sizi sorumlu gibi hissettirmelerine izjn vermeyin. Hafta da üc gün gitmeniz bile çok. Kimse sizden her gün gitmenizi bekleyemez. Dayı ve yengenin size bu kadar karışmasına, size baskı yapmasına da izin vermeyin.

Son olarak başkalarının ne dediğini hakkınızda ne düşündüğünü de bu kadar umursamayın. Siz kendinizi bilmiyor musunuz bu yeter. Bunları size kv ile bayram dahil görüsmeyen, kv ve ailesinin her gün dedikodu kazanında kaynattığı bi gelin olarak yazıyorum. Siz kendinize yardım edin, siz kendinizi koruyun, siz kendi hayatınıza sahip çıkın. Siz bunları yapmazsanız kimse yapmaz.
Teşekkür ederim cevabınız için :KK200:

E

Eşimle yaptığım konuşmalar gunlerce suren tartismalar neticesinde haftada 2 3 güne indi gitmelerimiz. Yoksa hala ilk evlendiğimiz zamanlar gibi her gün gidiyorduk. Söylediğiniz çok doğru bizi kukla gibi oynatmak istedi çünkü buna alışmış . Kp kaynım görümcem eşim hep onun kuklası . Ama bana sözünü geçiremeyince psikiyatride ve hapta aradı çareyi . Geriye kalansa bana akrabalarinin olumsuz bakışı kv sini bu hale düşüren bir gelin yaftası ...
Tamam kv cahil ama sende cahilsin. Kusura bakma. Hayat kv den ve akrabalarından ibaret değil. Nasıl bakarsa baksınlar.

bunlarda iyice saçmalamışlar. ne öyle sürekli gitmek. eltinde birgün bıkar. şimdi iyi gelin gibi görünmek hoşuna gidiyor. eşin gidiyorsa gitsin. millet ayda bir gidiyor. ben istemezdim oğlum gelinim hergün gelsin. takma kafaya canım. normal olan sensin

Yanlış anlamazsanız bisey sorcam . Herkeste farklidir tabi ki ama sizin tedaviniz ne kadar sürdü ilaç kullandınız mı . Kv sadece ilaç kullanıyor terapi almıyor düzenli atıyor mu hapları onu da bilmiyorum . Patlamaya hazır bomba gibi sanki bazen bakışlarından korkuyorum . Çok fazla kilo verdi hiç bişey yemiyor . Zaten iş yapmayı seven bi insan değildi toptan bıraktı . Nasil.duzeleeck bilmiyorum

İlaç kullandım tabi ki. Benim özellikle uyku sorunum vardı o yüzden uyku ilacı kullandım. 1 sene boyunca da antidepresan kullandım. Bu arada ayda bir kontrole gittim doktora. Bir yandan da hayatımı düzene soktum. Ben istedim yani iyileşmeyi, ki psikolojik hastalıklarda en önemlisi bu.
Kayınvalidenizi ilaçlar bu kadar kötü yapıyorsa doktora durumu anlatsın, belki değişiklik yapar. Ya da aynı zamanda terapi de alsın. Eşinize anlatın bunu, o ikna eder belki annesini.
Sorun sizin sürekli gitmenizle çözülecek bişey değil. Öyle olsa doktor ilaç da vermez zaten. Demek ki daha büyük bişey. Eşiniz de annesi bu durumda diye tabi ki üzülür çok da normaldir bu. Önemli olan önce sizin kendinizi suçlamamanız, sonra da çevredeki insanları üsluplu bir şekilde susturmanız.

İyi gelin kötü gelin olmanın bir değeri yok önemli olan mutlu bir insan olmak. Gitme arkadaşım niye gidiyorsun eşin kolundan mı sürüklüyor gitmezsen boşanırım mı diyor boşver boşansın. Böyle hayat mı olur kaç kere geliyorsun dünyaya

1.5 yıl önce evlendim. İlk sabahımızda kv sınır küpü olmuş bi şekilde bizi aradı daha gelmiyo musunuz baban yapacak kahvaltıyı hadi hadi diye. Ilk günkü uykusuzlugu herkes bilir...neyse apar topar gittik tabi saat 10 u buldu . Kahvaltı namına kv geç kaldık diye sinirden yaktığı patatesten başka bişey yoktu .

Eşim sagolsun sanki annesigili ilk defa görür gibi ilk günümüzü aksm 4 e kadar orda oturarak geçirdi.Babam şehir dışına çıkacaktı onu bir kez daha görmek istiyordum gitmeden Sonunda eşim yerinden kalktı ve kapıdan çıkarken kv aksma geri gelin dedi eşime ve ben şok !! Bişey demedim ... babama gittik fakat babam yola çıkmış çünkü hava kararmaya baslaycakti o mevsime göre. Her neyse kizlar babam olmayınca eşim geri annesigile geldi o an bişey diyemiyordum çünkü kv bi nişanlılık beni kötü gelin ilan etti sen oglumdan beni ayiracaksin deyip durdu eşimin hatrına hep sustum .kv gittik ve gece 12 ye kadar orda durduk ! Ertesi sabah yine telefon yine kv ve esimin 2 gün.sonunda biten izni ve bizim ilk günlerimiz böyle geçti kizlar .

Tabi burda bitmedi kv her gun bizi aradı gelin diye gidince asla ama asla 12 den.once bırakmadı. Haftasonu muhakkak kahvaltıya çağırdı. Hafta içi biseyler bahane etti çağırdı. Ben sınava çalışıyorum bu arada . Tabi her gün ağlıyorum ve kv gidiyorum buna calisma denirse . Ve kazanamadim . Yaklaşık 4 5 ay bu gitmeler böyle devam etti tabi esimle her gidişimizde tartisma her dönüşümuzde tartisma . Bazen kv ile tartıştım ama anlamadı.

Ben çok ama çok zor bi şekilde bunu haftada 4 e falan indirdim . Ve her gun gitmedigim icin kotu gelin ilan edildim . Kv çevresindekilere bizi hep gelmezler gitmezler çağırdık mi gelmezler istediği saatte gelirler . Oğlum.boyle degildi önceden evlenince böyle oldu neler neler..ve herkes bana farklı gözle.bakmaya.başladı. 6 7 ay sonra esimin.erkek kardeşi evlendi . Eltim tüm yaşadıklarımı bildiği için çok profesyonel davrandı zaten 5 yıl da kaynimla flört edip yaşamadıkları şey kalmadığı için çok bi hevesi yoktu . Biz eşimle 7 ayin içinde evlendik ve hiç gonlumuzce gezip eglenmedigimiz icin her şeyde hevesimiz vardı kursağımızda kalan...

Eltim abartısız her gün her hafta sonu oradaydı. Ben birini sevmeyince bunu mutlaka belli ederim . Ama onun öyle güler bi yüzü var ki adeta yüzüne yapışmış sinirliyken kv nefret ederken bile gülüyordu .mutfakta görümcem hakkında atıp tutarken bi anda oturma odaya.gidip onun kucağına oturuup gülerken sarılırken buluyordum onu . Her gün kv gidiyordu çünkü ataması yaklaşıyor ve gidip kurtulacağını biliyordu

Bu arada bizim oraya gitmelerimiz iyice azaldı .haftada 3 e düştü . Çünkü eşim beni sevmediklerini asla onlara yaranamaycagimi gördü . Fakat gel gelelim kv psikiyatriye gitmeye başladi adını bilmiyorum bi hap kullaniyor. Asiri.derecede istahi kapandı ve kilo verdi. Tek yaptığı uyumak .ne yemek yapıyor ne temizlik. Önceden de zaten yapmıyordu ya ben yapardım ya eltim . Fakat iyice saldı .

Bayram da herkes sordu sana.ne oldu böyle diye ve tek suçlu benim kizlar . Yoo bişeyim.yok ben böyle oldum diyo saflasmis gibi hareketler yapıyor ve herkesin bana ima dolu bakışları ...herkes benim küs olduğumu ve hiç gitmeidgini sanıyor halbuki haftada 2 3 yine görüşüyoruz isini yapıyorum kp ve görümcem ile hiç bi sorunum yok . Kv tek derdi benim her gün oraya gitmemem eltimin gitmesi . Ve artık kiyaslanmaktan çok yoruldum kızlar.....Gece 12 de daysigili evime geliyor ve mutlu olmak için her gün oraya gideceksin başka çaren yok diyolar ve ben gitmiyorum. Eşimde üzülüyor annesine zayıfladı saf gibi oldu vs diye ama beni gerçekten sevmediklerini de biliyor tek dertleelrinin kv gorumcem oturcak ben onlara hizmet edeceğim. . .ben çok mu kötü gelinim lütfen bana akıl verin kızlar eltim atanıp gitti geride herkeste guzel bir iz bıraktı şimdi herkes ne iyi kızdı her gün orydaydi her ise koştu sende gidip gel yalnız bırakma kv vs bana anlatip duruyorlar . Kv 48 yaşında bu arada kp sag ...
Kararlı ol böyle devam et genc ve kiskanc kaynana sendromuyla karsi karşıyasin belliki gelinsin sen kole değil

X