Sizce bu kadından şüphelenmeli miyim?

Öncelikle ben annem ve babam ile yaşıyorum. Bizim çok samimi olduğumuz komşumuz var, haftanın 4 günü falan görüşürüz onlar çaya gelir biz gideriz vs. Bunlar aynı anda esnaflar. Komşu ablamız her zaman müşterilerle iletişimde oluuot erkek veya bayan olsun, o yüzden insanlarla iletişime çok açık. Neyse biz bunlarla sürekli görüşüp ediyorduk, annem bana bir kaç gün önce bu kadına gıcık olmaya başladığını söyledi, sohbet ederken sürekli babamı sohbete dahil etmeye çalıştığını, bi konu geçerken mesela babama konuştuğunu, şaka vs yaparken " baksana X abi" diye konuştuğunu dile getiriyormuş. Annem biraz rahatsız oluyor, bende hemen günahını almayalım, esnaf bayan müşterileri ile bile böyle olduğunu falan söyledim, ama sonuçta belli de olmaz, insanlarda her türlü kötülük çıkıyor. Acaba ne yapsam, kadına ben alttan bir uyarı mı versem? Belirteyim ki ben bu abla ile çok samimiyim, bana arkadaş, bir abla gibi. Ve kadının normalde o karakterde bir insan değil, neşeli güleç şen şakrak şakacı bir insandır. O yüzen çok kararsız kaldım bir yandaşsa günah almak istemiyorum o yüzden fikirlerinize ihtiyacım var

Esnaflarmış günde kaçbin insanla görüşüyor haftanın 4 günü ev ortamında görüşmek garip değil mi? Benim çevremde kimse kalmadı birbirine gidip gelen bir burada okuyorum bunları.

Anneniz de abartıyor olabilir veya bir şey hissetmiştir bilemeyiz ama söylediğiniz şey çok acayip değil.

Bence siz hiç karışmayın. Sizlik konu değil.

Madem kadını öyle iyi tanımıyorsunuz, güven duygusu yok ki içinizde şüphelenmişsiniz, o zaman ne demeye haftanın dört günü görüşüyorsunuz... şu kadın hisseder safsatasını da bir kenara atın lütfen. paranoya ,şizofreni , vesvese vs bir sürü rahatsızlık var hala gelmişler kadın hisseder... komşuya ayar vermeden önce gözlemlemelisiniz. Anneniz kuruntu yapıyor olabilir sonuçta

Onlar bize gelir, biz onlara gideriz diyor. Yani en az iki kişiler komşular. Belki de kocasıyla geliyor nerden emin oldunuz kocasıyla gelmediğine de erkeğin işi ne diyorsunuz? Belki de çocuğu ya da annesiyle falan geliyordur ama kim olduğunu belirtmemis ya da ben görmedim.

Hanımlar bir ara geldiğinde genelde eşleri o ortamda bulunmaz benim bildiğim. Benim babam bir kadın komusumuz, misafirimiz geldiğinde ortamı terkeder. Daha rahat etsinler diye. Ben de arkadaşlarıma gittiğimde eşleri olmaz, ayrıca ne isleri var. Böyle bir şüpheniz varsa ya kadınla mesafe koyun ya da babanızın olmadığı zamanlar görüşün. Uyarmak çok ayıp olur, belki de kadının öyle bir niyeti yok. Çok ağır bir itham

Öncelikle ben annem ve babam ile yaşıyorum. Bizim çok samimi olduğumuz komşumuz var, haftanın 4 günü falan görüşürüz onlar çaya gelir biz gideriz vs. Bunlar aynı anda esnaflar. Komşu ablamız her zaman müşterilerle iletişimde oluuot erkek veya bayan olsun, o yüzden insanlarla iletişime çok açık. Neyse biz bunlarla sürekli görüşüp ediyorduk, annem bana bir kaç gün önce bu kadına gıcık olmaya başladığını söyledi, sohbet ederken sürekli babamı sohbete dahil etmeye çalıştığını, bi konu geçerken mesela babama konuştuğunu, şaka vs yaparken " baksana X abi" diye konuştuğunu dile getiriyormuş. Annem biraz rahatsız oluyor, bende hemen günahını almayalım, esnaf bayan müşterileri ile bile böyle olduğunu falan söyledim, ama sonuçta belli de olmaz, insanlarda her türlü kötülük çıkıyor. Acaba ne yapsam, kadına ben alttan bir uyarı mı versem? Belirteyim ki ben bu abla ile çok samimiyim, bana arkadaş, bir abla gibi. Ve kadının normalde o karakterde bir insan değil, neşeli güleç şen şakrak şakacı bir insandır. O yüzen çok kararsız kaldım bir yandaşsa günah almak istemiyorum o yüzden fikirlerinize ihtiyacım var
Kim olursa olsun haftanın 4 günü görüşmek aşırı saçma geldi bana. Hiç mi ailenizle paylaşacak bişeyiniz yok ya da onların çocukları ödevleri vs. İnsan anne babasıyla bile bu kadar sık görüşmez. Görüşünce de burda konu açılır "kayınvalidemle çok sık görüşüyoruuuz nasıl önüne geçebiliriiiiiim" diye

esnaflar işi gereği konuşkan ve arkadaş canlısıdır. benim annem de esnaf ama bu kadar arkadaş canlısı ve sıcak kanlı değil tabi :KK70: annemin ortağı erkek mesela, o da çok konuşkan. cinsiyet farketmeksizin herkesle bi yalandan samimiyet havası var. annemden de aynı şeyi istiyor bekliyor ama annem yapmıyor. yapısına ters. ben kimseyle canım cicim olamam her şeyin bir sınırı var diyor. demek zaman zaman böyle anlaşılmalara maruz kalmak istemediği için olmuyormuş :KK70:

bence koronayı bahane edip görüşmeyin. anneniz rahatsız olmuş ötesi yok yani. kadın hisseder moduna girmeyeceğim, gereksiz muhabbetlere zaman ayırmayın deyip geçeyim. siz isterseniz görüşün ama evinize falan sokmayın ne gerek var. zaten virüs almış başını gitmiş.

Bu kadar sık görüşmeyin,haftanın 4 günü annemle görüşmüyorum ben,bu ne böyle.
Ayrıca anneniz görüşüyorsa görüşsün,babanızın ne işi var her muhabbetin içinde.Anneniz önce babanıza gıcık olsun dur desin,sonra kadına gereken mesafeyi koysun.

Ben bi art niyet olduğunu düşünmedim bende sohbet ederken ortamdaki herkesi dahil etmeyi severim kimse sohbetten geri kalmasın diye kadında dışa dönük biriyse o yüzden öyle davranmıştı sadece bu konuysa bence art niyet yok fiziksel temas falan olsa rahatsız olurdum ben bi tek

Anneniz bu kadar kıskanıyorsa babanız bayanla aynı ortamda bulunmasın anneniz gidip gelsin. bayan evinize gelmek istedigi zaman babaniz baska odaya geçebilir aynı ortamda babanızla bulunmasının sohbete dahil olmasinin bi manası yok bence .bayan rahat sohbet edebilir babanizla alısık olabilir esnaf oldugu icin ama anneniz öyle rahat biri değil anladığım kadarıyla .

Ayrıca ne kadar sık gelip gidiyorsunuz biraz ara verin bence fazlası gereksiz samimiyet 🙄

Madem rahatsız oluyormuş annen mesafe koysun sık sık gelip gitmesin
Bence sana uyarmak düşmez kadının iletişim tarzı bu diye sen de söylüyorsun
Ne garip ya kadincagiz da bı haber annenin görüşlerinde n samimiyiz zannediyordur
Kadına üzüldüm ben

Öncelikle bayan değil kadın.

Eğer şüpheniz varsa uyarmanızdansa mesafe koymanız daha doğru olur. Uyarmanın bir manası yok, hem kaç yaşında kadını boş yere rencide etmiş olursunuz hem de uyarıp eskisi gibi devam etseniz içinize sinecek mi yani? Her türlü aranız bozulur. Gözlemleyip duruma göre farklı bir şey varsa samimiyeti azaltın.

Anneniz Allahtan rahatsız oluyormuş kadından, rahatsız olmasa aynı evde yaşamaya kadar gidecek sonu herhalde. Kim kimle haftanın çoğunu birlikte geçirir bu ne saçma ilişki

Fazla samimiyet, tez ayrılık getirir..
Bence alttan alttan ima yapın ya da konuşun ne biliyim.. kopmak istemiyorsanız

Benim bir arkadaşım vardı. O da esnaf.
Karşısındaki kadın mı erkek mi genç mi yaşlı mı zerrece fark etmezdi onun için.
O herkese karşı aynı espriler samimiyet lakayt bir insandı mesela.
Kendine ait en özel meselelerini bile herhangi bir müşterisine anlatırdı. Kim onun yakını, kim ona uzak bilemezdin. Zaten ben de biraz bu huyları yüzünden uzaklaşmıştım.
Şimdi bu arkadaşımı düşünürsem evet fazlaca samimiydi. Ama milletin kocasına göz dikecek biri değildi bence.
Yani bu çıkarımı yapamazdım. Yapmamalıyım.

Sizin konuda da fazla samimiyet var. Haftada dört gün ben annemle görüşmem.
Ne gerek var zaten salgın sebebiyle biraz daha dikkatli olmak gerekmez mi?
Bu samimiyet belli ki annenize fazla gelmeye başlamış. Çeksin madem biraz kendini.
Mesafe koyarsanız gözlemlemek de daha kolay olur.
Mesafe ne güzel şeydir!

Haftanın 4 günü birlikteymişsiniz. Hata sizde, insanlarla aranıza mesafe koymayı bilmiyorsunuz ailecek. Fazla yakınlık ayrılık getirir. Ailemizle bile o kadar sık görüşmüyorken komşumuzla nerdeyse her gün bir araya gelmek çok yanlış. Abartmışsınız samimiyeti. Tamam samimi de olursunuz ama bu samimiyet neredeyse her gün birbirinize gelip gidecek derecede olmamalı. Sizin gibi bir çok aile gördüm çoğu aldatmayla sonuçlandı.

Fazla samimi olmayın ,haftanın 4gunu görüşmek nedir :KK70: ama gunahini da almayın ortada gol yok yumurta yok. Uyarirsaniz bı nevi kadını o**kukla itham etmiş olacaksınız. Bu Cook büyük bir itham.

X