Sizce mantıklı mı? Olur demeli miyim?

Annenin mirasında neden kızın hakkı olsun ki anne sağ iken?
Aynen isterse yer içer gezer annem bana zırnık koklatmayabilir yani. Beni düşünüp yarı para ile bir ev aldırmak istiyor 200bin para az mı resmen 10 yıllık kira bedelini elimize verir gibi bisey ama işte eşim altının kuruna falan girersek yine zarardayız diyor.

Esim de biz onlara ev alsak da almasak da mirası zaten sana kalacak ayrıca yaşlı zaten napacak yeni evi diyor
Miras olarak değil de anneye yardım olarak bakmak lazım. Eski evin bir sürü sıkıntısı vardır. Yeni evde oturmayı herkes ister yaşla ilgisi yok ki bunun.

Ben olsam beni tek basına okutup büyütmüş anneme kesinlikle ev alırdım. Eşinizle aynı şartlarda çalışıyor olmanız annenizin eseri. Sizi okutmayıp kendine güzel bir ev alabilirdi.
Eşinizi siz daha iyi tanırsınız, kendi annesi böyle bir teklifle gelseydi ne derdi? Aynı cevabı verirdi derseniz, adam haklı diyebilirim. Ama bu durumda hibe durumu filan yok ortada. 200 bin tl koyarak çocuğunuza bir 400 bin değerinde bir ev bırakmış olacaksınız. Kişiye göre değişir tabi ama ben annem ya da kv' dem böyle bir teklif sunsa imkanım da varsa rahat etmeleri için sıcak bakardım. Yaşlılığı niye baş edemediği eski bir evde geçsin diye düşünürdüm.
Üvey baba kısmına değinmiyorum, çünkü bunu anneniz için yapacaksınız ve ev sizin olacak Neticede.

O zaman bu tamamen iki eşin kendi arasında halletmesi gereken bir sorun. Kiraya çıkmaya ikna olmayan adam siz ev alınca ikna oluyorsa ben bı düşünürüm annenizin yerinde olsam, ama asla kızıma böyle bı teklifle gitmem
O biraz istemem yan cebime koy modunda. Ya heralde üç beş desteği olur zaten ama ciddi bisey olacağını zannetmiyorum zira emekli maaşı anca evi gecindiriyor ayrıca evlenecek oğulları var

Aynen isterse yer içer gezer annem bana zırnık koklatmayabilir yani. Beni düşünüp yarı para ile bir ev aldırmak istiyor 200bin para az mı resmen 10 yıllık kira bedelini elimize verir gibi bisey ama işte eşim altının kuruna falan girersek yine zarardayız diyor.
Eşiniz biraz fazla mı paragöz?

Kızının yoksa kimin olsun? Baba da hayatta ama babanin da mülkleri oğullarının hakkı gözetilerek ellenmiyor, mantıklı olan da bu zaten
Annenin de babanın da kendi tasarrufu. İsterse kızına beş kuruş bırakmaz sağlığında yer hepsini. Kızın şu an yaşayan annenin malında mülkünde parasında, ona kalan mirasta kanuni olarak herhangi bir hakkı yok.

Buradaki anne zaten kızını düşündüğü için yatırım yaptırmak istiyor. Yarı fiyata bir ev sahibi olacak konu sahibi. Eski neslin yatırımı ev, başka bir şey bilmiyorlar ki.

Ben olsam beni tek basına okutup büyütmüş anneme kesinlikle ev alırdım. Eşinizle aynı şartlarda çalışıyor olmanız annenizin eseri. Sizi okutmayıp kendine güzel bir ev alabilirdi.
Eşinizi siz daha iyi tanırsınız, kendi annesi böyle bir teklifle gelseydi ne derdi? Aynı cevabı verirdi derseniz, adam haklı diyebilirim. Ama bu durumda hibe durumu filan yok ortada. 200 bin tl koyarak çocuğunuza bir 400 bin değerinde bir ev bırakmış olacaksınız. Kişiye göre değişir tabi ama ben annem ya da kv' dem böyle bir teklif sunsa imkanım da varsa rahat etmeleri için sıcak bakardım. Yaşlılığı niye baş edemediği eski bir evde geçsin diye düşünürdüm.
Üvey baba kısmına değinmiyorum, çünkü bunu anneniz için yapacaksınız ve ev sizin olacak Neticede.
Ben de tam olarak böyle düşünüyorum.

Normal hayatta da evet öyledir ama onun daha ziyade zoruna giden üvey babamın elini taşın altına hiç sokmak istememesi ama o da kendince haklı evlenecek 2 oğlu var ya bilemiyorum
Üvey babanızla da bir sorununuz yok anladığım kadarıyla. Bence mantıklı bir iş yaparsınız ama eşi ikna etme kısmını bilemiyorum. Ben olsam 150 bin kredi çeker 10 yılda kendi maaşımdan öderdim. 2000 lira civarı olur aylık ödemesi. Eşime de bu benim yatırırım sen de istersen aylık aynı miktarda para ayırarak kendi yatırımını yap derdim.

Bu arada evet kendi ailesine de böyle yapardı; almadı ev falan köyde yaşıyorlar ama zaten onların köyden taşınmak gibi ciddi bir ısrarı da olmadı. Olsaydi da durumları zaten iyi.

Alınacak olan ev semt muhit bina olarak belli mi ? Eşinizle birlikte borç ödeyeceksiniz sanırım sizin kendi beğenip alacağınız bi ev olursa olabilir , diğer türlü ileride çok ds değerlenmeyecek ve içinde uzun süre oturamayacağım bi ev için borca girmek bana da mantıklı gelmedi

Üvey babanızla da bir sorununuz yok anladığım kadarıyla. Bence mantıklı bir iş yaparsınız ama eşi ikna etme kısmını bilemiyorum. Ben olsam 150 bin kredi çeker 10 yılda kendi maaşımdan öderdim. 2000 lira civarı olur aylık ödemesi. Eşime de bu benim yatırırım sen de istersen aylık aynı miktarda para ayırarak kendi yatırımını yap derdim.
İş oraya varacak benim senin demenin vakti gelecek sanırım cidden. Çünkü yok altın kurunun hesabını yapmak falan biraz kötü kalplice. Annemin duası yeter beni okutması yeter

Yani siz annenize ev alıyorsunuz, ev sizin üzerinize olacak. Bu durumda ister yardım etsin ister yardım etmesin üvey babanız. Siz ev sahibi olacaksınız. Ev uzun vadede asla kaybettirmez öyle gecekondu gözüyle bakmayın, dedem gecekondu evini müteahhite verip 2 daire aldı dedem. Eşiniz iyi niyetli değil ve paragöz. Anneniz hiçbirşey katmadan sizden ev istemiyor sonuçta.

İş oraya varacak benim senin demenin vakti gelecek sanırım cidden. Çünkü yok altın kurunun hesabını yapmak falan biraz kötü kalplice. Annemin duası yeter beni okutması yeter
Anne hakkı ödenmez, sizinki hiç ödenmez. Gerekirse bir süre ayrı ayrı yatırım yaparsınız. Elinizde kalan para size yeter. Bu enflasyonla o kredinin ödemesi 2 yıla kadar kuş olur zaten.

Alınacak olan ev semt muhit bina olarak belli mi ? Eşinizle birlikte borç ödeyeceksiniz sanırım sizin kendi beğenip alacağınız bi ev olursa olabilir , diğer türlü ileride çok ds değerlenmeyecek ve içinde uzun süre oturamayacağım bi ev için borca girmek bana da mantıklı gelmedi
Yok ya belli değil seneye düşünülecek bisey bu ayrica annemle üvey babam içinde belki 20 30 yıl yaşayacak yani değerlenme hesabı sanırım yapamayız ilçe zaten

Yani siz annenize ev alıyorsunuz, ev sizin üzerinize olacak. Bu durumda ister yardım etsin ister yardım etmesin üvry babanız. Siz ev sahibi olacaksınız. Ev uzun vadede asla kaybettirme öyle gecekondu gözüyle bakmayın, dedem gecekondu evini müteahhite verip 2 daire aldı dedem. Eşiniz iyi niyetli değil ve paragöz. Anneniz hiçbirşey katmadan sizden ev istemiyor sonuçta.
Hani başka ev alsak kira bedelini bile hesaplasak zarardayız diyor eşim de. Evet iyi niyetlice degil

X