Sizce mantıklı mı? Olur demeli miyim?

Peki siz üste kredi çekip kendinize bir ev alsanız, anneni de yaşadıkları yerde kiralık güzel bir eve çıkarsanız nasıl olur?
Şu anki evinizi yada alacağınız evi kiraya verip annenin kirasını fazlasıyla karşılarsınız. İlçede kiralar çok yüksek değildir.
Annenin bu yaşta bu şartlarda yaşaması doğru değil. Sizin aylık geliriniz 18 bin iken hem de.
Değişen birşey olmuyor ki, yine bütün yük ve risk konu sahibinde

Değişen birşey olmuyor ki, yine bütün yük ve risk konu sahibinde
Bütün risk onda ama kendileri de faydalanabilecek anne oturmayacak ya eş sorun çıkarmayacak ki maddi olarak da eşin destek kesin olması gerekir , diğer türlü eşe batan kısım kaynanasının eşinin rahata konması kendisinin bunun için borca gireceğini düşünmesi , ki bende gıcık olurdum hafiften

Ülkenin yarısı aynı stresi yaşıyor anne kimseye de bişey olmuyor dersin
Üvey baba yeni emekli oldu daha önce başka bir ilçede aşçı olarak çalışıyor lojmanda kalıyordu bu evleri kiradaydı yeni tasindilar 1 yıl oldu ben o zaman dedim kiraya çıkın yardım etcem diye cabbar inkar aslaaa dediler millet niye korkuyor bunkadar anlamıyorum 😆

Çok bencilce, asıl insanların yaşlılıklarında rahata ve konfora ihtiyaçları var. Alınırsa eğer sonunda size kalacak bir ev olacak.
Bencilce değil konu sahibinin hakkını koruyor, yarın boşansalar o evin yarısını koca alacak,direkt miras Kalsa koca beş kuruş alamaz. Koca paragöz olsa veya akıl edebilse bu teklife balıklama atlar, demek seviyor karisini

Ben taktım bu üvey babaya ya! Adam emekli olmus bir ikramiyesi var. Eşiyle içerisinde huzurla yasayacagi bir evi almak bu kadar zor olmamali
Karısının böyle bi planı olduğu duyduysa daha da ağırdan alıyordur nasılsa tek kuruş çıkmadan alınacak Diye

Bu tarz konular zor. Bir anne olarak bu arada çocuğumun bu kadar borca girmesini istemezdim. Cocuğumun vazifesi değil beni rahat ettirmek, benim vazifemdir belli bir yaşa kadar çocuğumu rahat ettirmek. Ikisi kesinlikle ayni şeyler değildir.

Para meseleleri her zaman insan ilişkileri etkiler. Ve söz konusu az buz para değil. Yarin birgün eşinden boşanirsan, işinden olursan ne olur? Beklenmedik bir kaza yada bebek olur ve krediyi ödeyemezseniz?

Ha birikim yapmişsindir, birazini annene verirsin. Bu şekilde risk çok fazla.

Karısının böyle bi planı olduğu duyduysa daha da ağırdan alıyordur nasılsa tek kuruş çıkmadan alınacak Diye
Kesinlikle legendary1 legendary1 adam bedava gelecek atın eksik dişi var mi diye de bakmaz yani. Konu sahibi ister 350 binlik ev al ister 200 bin bu üvey baba için hic önemli degil bedava sirke baldan tatli. Emekli ikramiyesinin üstüne kredi çekip almak bu kadınin sonbaharini yaz yapmak cok mu zor ya?

Tek evladi eşiyle bu tür muhabbet icerisinde birakmak hangi sevginin eseri? Üvey babanın herseyden haberdar oldugunu düşünüyorum.

Asgari ücretle çalışan iki bekar oğlan nasıl babalarının kirasına yardım edebilir sence?

Ödeyeceği miktar konu sahibini üzecek bir miktar değil. Annesi onu babasız büyütmüş, okutmuş. Gerçekten annelere karşı nasıl bu kadar hesap kitap yapabiliyorsunuz anlamıyorum ben. Üvey babayı falan boşverin anne rahat edecek.
Ben öyle bakmıyorum kudra, ben kızımı tabii ki okutmak bakmak zorundayım, ister babalı ister babasız çünkü ben doğurdum, ama kızım bana maddi manevi evliliğini sarsma , 10 yıl hayat kalitesini düşürme, kendi çocuklarının hakkından kesme pahasına ev almak zorunda değil, ha sağlık sozkonusu olur veya başka alternatif olmaz anlarim. Ama tek sorun annenin kiradan hoşlanmamasi ve kocasının oğullarının rahatını bozmamak ise ben buna sömürmek derim kimse kusura bakmasin

Esim de biz onlara ev alsak da almasak da mirası zaten sana kalacak ayrıca yaşlı zaten napacak yeni evi diyor

Eşinizin düşüncesi çok çirkin. Düzgün ve dökülmeyen bir evde oturmak sadece gençlerin hakkı mı?
"Miras zaten sana kalacak, bırak ne halleri varsa görsünler. Sen ileride alacağın paraya bak, gerisi önemli değil" demiş resmen.

Asıl üvey baba işin içine girerse sıkıntı olur. Kim ne kadar verdi, ileride kim ne pay alacak hepsi karışır.
En temizi annenizin söylediği. Başka kardeşiniz de yokmuş. Ev direkt sizin olacak.

Yatırım olarak kârlıdır, değildir orasını bilemem. Söz konusu annem ya da babamsa umurumda da olmaz. Onlar benim için yaptıkları şeyler için kâr zarar hesabı yapsalar ben borçlu çıkarım zaten.

Durumum varken "elin adamı benim sayemde mi rahat yaşayacak" diye düşünüp anneme yardım etmemezlik yapmam ki üvey babanızla olumsuz bir durumunuz da yokmuş.

Ben öyle bakmıyorum kudra, ben kızımı tabii ki okutmak bakmak zorundayım, ister babalı ister babasız çünkü ben doğurdum, ama kızım bana maddi manevi evliliğini sarsma , 10 yıl hayat kalitesini düşürme, kendi çocuklarının hakkından kesme pahasına ev almak zorunda değil, ha sağlık sozkonusu olur veya başka alternatif olmaz anlarim. Ama tek sorun annenin kiradan hoşlanmamasi ve kocasının oğullarının rahatını bozmamak ise ben buna sömürmek derim kimse kusura bakmasin
18 bin lira giren evden 2 bin lira eksilse hayat kalitesi düşmez. Evet zorunda değil ama iyi bir evlat bu kadarını yapar bence (kimseye kötü evlat demiyorum) Benim evlatlık anlayışım bu.

Eşinin üzerine çok eski bir ev verilse verilebilir muteahhite ama 1 ev veriyormuş bekletiyorlar degerlensin diye
E siz 10 yıl kredi ödeyeceksiniz, misal 2 sene sonra ev mutaahide verilse o 2 daireye oğulları yerleşecek belli ki, bu durumda anneniz ve üvey babanız size kira vermeyecek veya evinizden çıkmayacaklar siz yine enayi gibi kendi mirasinizla kocanizi ortak ederek kredi ödemeye devam edeceksiniz öyle mi?

Son düzenleme:
18 bin lira giren evden 2 bin lira eksilse hayat kalitesi düşmez. Evet zorunda değil ama iyi bir evlat bu kadarını yapar bence (kimseye kötü evlat demiyorum) Benim evlatlık anlayışım bu.
Henüz konu sahibinin çocuğu olmadığı için sarsmayabilir ama 18 bin çocuklu bir aile için sınırda bir miktar kendimden biliyorum, 10 yıl da çoooook uzun bir sure

Eşinizin düşüncesi çok çirkin. Düzgün ve dökülmeyen bir evde oturmak sadece gençlerin hakkı mı?
"Miras zaten sana kalacak, bırak ne halleri varsa görsünler. Sen ileride alacağın paraya bak, gerisi önemli değil" demiş resmen.

Asıl üvey baba işin içine girerse sıkıntı olur. Kim ne kadar verdi, ileride kim ne pay alacak hepsi karışır.
En temizi annenizin söylediği. Başka kardeşiniz de yokmuş. Ev direkt sizin olacak.

Yatırım olarak kârlıdır, değildir orasını bilemem. Söz konusu annem ya da babamsa umurumda da olmaz. Onlar benim için yaptıkları şeyler için kâr zarar hesabı yapsalar ben borçlu çıkarım zaten.

Durumum varken "elin adamı benim sayemde mi rahat yaşayacak" diye düşünüp anneme yardım etmemezlik yapmam ki üvey babanızla olumsuz bir durumunuz da yokmuş.
Zaten üvey baba eşine parlak fikirler verip anasını kızına göndermek dışında hiçbir şeye karışmıyor çilek cim

X