Sizce şimdi ne olacak :D

Müsaadenizle ben cevap vereyim sorunuza.

Evet hatırladığınız kişinin ta kendisi bu arkadaş.

Ilk başta eltisini kıskanması ile ilgili konu açmıştı.

Sonra eltiye hediyeler ziyaretler vb yaranma faaliyetlerine girmişti.

Şimdi de bu konu işte. Eltiye ve kb ye ev almaktan dem vurmuş. Ne kadar iyi bir kız, ne kadar iyi bir gelin,elti vb dememizi bekliyor sanırım.

Bir de kızımız saf filan değil. Burda her normal kadının öfkeden üst baş yırtacagi olayları anlatırken melek emojisi kullanıyor , daima gülümsüyor, asla öfkelenmiyor ve eltim çalışmıyor,kb tek maaş derken kahkaha emojisi ile aklı sıra küçümsüyor.

Elti çalışmadan ev alıp oturmuş hem de birinin öbürünün... konu sahibi çalışırken ev sahibi olamamış. Ve eltiyi küçümsüyor...
Inanılır gibi değil.

Geçenlerde bir konu açılmıştı burda. Idrak yolları ismindeki pek sevdiğim bir arkadaşın konusuydu. Görümcesi ile geçen bir sürtüşmesinu anlatıyordu. Burdan bir arkadaş da "çalışmazsaniz ve aile apartmanında oturursaniz böyle olursunuz. Şikâyet etmeyehakkınız yok " diyordu.

Kendisini etiket yapip yeni bir polemiğe sebebiyet vermek istemiyorum. Ama bu sorunların çalışmak ya da çalışmamak ile ilgisi olmadığını bu konu sahibi bize ispatlıyor. Çalışıyor ama eltisini kıskanıyor. Elti de korkarım ki bununfarkında ve uzak durmaya çalışıyor.

Siz tecrübesine güvendiğimiz bir ablamızsınız. Size teşhis koyun demiyorum. Ama lütfen bu konu sahibinin ruh halini biraz ele alir mısınız..

Kendisi de durumunun farkında. Ama ne yapacağını bilemiyor. Belki bir yardımınız dokunur .

Zira benim elimden şok olmaktan başka bir şey gelmiyor.

Ha belki de anormalolan benimdir. Eltilerimle merhaba ve nasılsından başka muhabbetim yok. Telefon numaraları bende yok. Hiç-bir şekilde birbirimizi aramayız.

Birbirimizi kıskanmayız da.. ve aramızda hiçbir kötülük olmamasına rağmen ne altın veririm ne de güç bela kazandığım paradan 2 kuruş veririm. Vermem. Çok zor durumda kalmaları halinde bir ihtimal belki vicdana gelirim.

Belki de yardıma ihtiyacı olan benimdir. Eğer bensem bana yardimedin.
Çalışmıyo diye kimseyi küçümsemiyorum.. Kendileri kazandıklarından fazlasını harcadıkları için bize çamur atıp '' Eee onlar çift maaş biz tek maaşız '' deyip duruyor.... Benim işimin de garantisi yok ki. Çocuk olduktan sonra bırakacağım belki... Ama o zaman herkes ayağını yorganına göre uzatacak.

Ve evet eltimi kıskanıyorum. Onun da beni kıskandığını biliyorum. Karşılıklı olarak birbirimizi sevmiyoruz...

Çalışmıyo diye kimseyi küçümsemiyorum.. Kendileri kazandıklarından fazlasını harcadıkları için bize çamur atıp '' Eee onlar çift maaş biz tek maaşız '' deyip duruyor.... Benim işimin de garantisi yok ki. Çocuk olduktan sonra bırakacağım belki... Ama o zaman herkes ayağını yorganına göre uzatacak.

Ve evet eltimi kıskanıyorum. Onun da beni kıskandığını biliyorum. Karşılıklı olarak birbirimizi sevmiyoruz...
Çok ala
Peki bu durumda yapmanız gereken nedir?
Hediyelesip altin vermek mi
Yoksa uzak durmak mi...

Lütfen elini vicdanina koy ve öyle cevap ver.

Tabii
Çok ala
Peki bu durumda yapmanız gereken nedir?
Hediyelesip altin vermek mi
Yoksa uzak durmak mi...

Lütfen elini vicdanina koy ve öyle cevap ver.
Tabii ki uzak durmak... Ben kendimi hatalı buluyorum zaten. resmen yalakalık yapmak için yapmışım. Kendi rızkımı onun için kullanmam hiç hoş değil... Ve haklısınız egoist biriyim.. En iyi gelin benim en iyi elti benim havalarında oluyorum sürekli

Tabii

Tabii ki uzak durmak... Ben kendimi hatalı buluyorum zaten. resmen yalakalık yapmak için yapmışım. Kendi rızkımı onun için kullanmam hiç hoş değil... Ve haklısınız egoist biriyim.. En iyi gelin benim en iyi elti benim havalarında oluyorum sürekli
@derinsularda ablamiz size daha iyi yol gösterir . Ben onun kadar bilemiyorum ama bana kalirsa bir psikolog size yardım edebilir. Üzerinizden bu ağırlığı atarsınız.

Durumunuzun farkında olmanız Cok büyük bir adım. Geri kalan daha kolay. Bu psikolojiden kurtulursunuz. Çok rahat edersiniz. Inanin.

@derinsularda ablamiz size daha iyi yol gösterir . Ben onun kadar bilemiyorum ama bana kalirsa bir psikolog size yardım edebilir. Üzerinizden bu ağırlığı atarsınız.

Durumunuzun farkında olmanız Cok büyük bir adım. Geri kalan daha kolay. Bu psikolojiden kurtulursunuz. Çok rahat edersiniz. Inanin.
Yardımınız için gerçekten çok teşekkür ediyorum kendisiyle iletişime geçeceğim.
Evet gerçekten takıntı yaptığımın farkındayım hem de üzülerek söylüyorum... Bu duruma biraz da kv sebep oldu... Bizi sürekli kıyaslıyor... Ve eşimin köyüne her gidip geldiğimde beni çok pohpohluyorlar ama arkamdan konuştuklarını biliyorum hissediyorum nedense... Bunlar beni çok etkiliyor...

Tam okumadim ama bjrbirine girmiş paralar sozkonusu sanırım. Bir söz vardır ortak malı köpekler yemez. Hatta bir tane daha nerde çokluk orda b.... 😃

H

Hayırlısı... Valla büyük abi ile evleneceği eltim gayet iyi görünüyor şimdilik... Balık baştan kokar.. Bu konular o eltimle de konuşuldu durumdan haberi var...
Yarın bir gün bize ev alınacak olduğunda yardımlarını esirgemezler diye umuyorum... Ki zaten bize ev alınma süreci uzun bir süreç... Kayınbabam da kirli çıkındır... Parası var 🙈
İyi birisi olabilir onda sıkıntı yok, ama kendi sizden aldığı kadarını vermek isteyebilir dedim. O zaman da kp ile büyük abinin verdiği para eve yetmeyebilir, üstünü siz tamamlamak zorunda kalabilirsiniz. Birde tayinci olmayı bahane edip ertelemeyin biran önce aldırın evi derim,özellikle de herkes çoluk çocuğa karışmadan. İlerde harcamaları artarsa insanlar istese de fazla yardımda bulunamayabilir. Bizde tayinciyiz ve insan üç dört yıl da olsa geldiği şehirde yaşıyor. Gideceğiniz zaman satıp gittiğiniz yerden ev alabilirsiniz. Ne kadar erken alınırsa o kadar kolay maddi yardım alırsınız diye düşünüyorum.

Boleyn Kizi Boleyn Kizi Nezaketiniz ve ciddiye alıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Sizin cevabınızla kafamda bir fikir oluştu elbette bununla birlikte konu sahibi bana cevap vermediği için konusuna yorum yapmam uygun olur mu? Bilemiyorum.
Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu'nun bu tip durumlarla ilgili güzel videoları var YouTube'da.
Benzer durumda veya duyguda olanlar varsa yararlanabilir.
Bu tip durumlarda asıl sorulması gereken soru:
Niye sürekli etrafımdan onay almaya hatta çevremdekilere yaranmaya çalışıyorum?

Boleyn Kizi Boleyn Kizi Nezaketiniz ve ciddiye alıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Sizin cevabınızla kafamda bir fikir oluştu elbette bununla birlikte konu sahibi bana cevap vermediği için konusuna yorum yapmam uygun olur mu? Bilemiyorum.
Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu'nun bu tip durumlarla ilgili güzel videoları var YouTube'da.
Benzer durumda veya duyguda olanlar varsa yararlanabilir.
Bu tip durumlarda asıl sorulması gereken soru:
Niye sürekli etrafımdan onay almaya hatta çevremdekilere yaranmaya çalışıyorum?
Merhabalar yorumunuz dikkatimden kaçtı sanırım hemen bakıp döneyim

Merhaba kızlar konuyu daha iyi anlatabilmek adına biraz sözü uzatacağım.
Şimdi eşim 3 erkek kardeş. Ortanca Abisi evli Büyük Abisi Taze Nişanlı. Bu ailede ortak havuz sistemi var şöyle ki. Kayınpederim ve oğulları her ay belli bir miktar para atıyorlar bu ortak hesaba (kayınpederimin hesabı) Daha sonra bu para düğünlerde vs ihtiyaçlarda kullanılıyor... Bu birçoğunuza mantıklı gelmeyebilir belki ama ben kendim de çalıştığım için pek umursamıyorum açıkçası...misal kp 2500 veriyor Eşim her ay 3 bin veriyor büyük kaynım 2500 veriyor ortanca da evlenene kadar 2000 veriyordu..
Şimdi bu ortak havuzdaki para ile bundan 5 sene önce ortanca kaynıma ev alındı. Daha sonra düğünü yapıldı. Ve düğün masrafını falan hep bu havuzdan karşıladı ne salon parası ne orkestra parası cebinden vermedi . Nişanı bile normalde kız tarafı yapması gerekirken her masrafı kp yaptı. Ve ondan sonra bu kaynım kesinlikle para göndermemeye başladı. Elindeki altınların da tamamını bozdurup araba aldı. Etliye sütlüye karışmıyor.. Tek yaptığı şey mağdur edebiyatı çünkü onlar tek maaş... 😃 Yani elde var ev araba ve eş

Ondan 1 sene sonra biz eşimle para biriktirdik biraz da büyük kaynım ve kp desteğiyle borçsuz şekilde çok Şükür düğün yaptık. Eşyalarımızı da peyder pey kendimiz aldık. Düğün masraflarının bir kısmını takılan takılar ve gelen nakitlerden karşıladık. Geri kalan altınların Bir kısmını anneme bir kısmını kv ye verdik ve kalanını kasaya koyduk. Eşimin evlenmeden önce almış olduğu bir araba mevcut hala onu kullanıyoruz. Üzerimizde başka bir şey yok... Elde var araba

Asıl meseleye gelecek olursak şu an bulunduğumuz şehre taşınalı bir sene oldu meslek sebebiyle buradaki görev süremiz 3 yıl ve benim büyük nişanlı kaynım şu an bulunduğumuz şehri çok beğeniyor ve ileride buraya yerleşmeyi düşünüyor... Bu nedenle de yaklaşık 6 ay önce bize bir teklifte bulundu buradan kendisine bir ev aldı biz burada durduğumuz sürece o evde oturacağız hem biz kira vermemiş olacağız hem de o bir ev sahibi olacak. ALLAH var ev çok güzel evle ilgili hiçbir sorunumuz yok çok Şükür...

Şimdi bu ev alınırken kayınpederim emekli parasını koydu büyük kaynım birikmiş parasını koydu üstüne de biz kalan bütün altınlarımızı bozdurup verdik... Şayet ortanca kaynım ve eltim de ellerini taşın altına koyup yardım etseydi biz bütün altınları bozdurma durumunda kalmayacaktık. Hatta ortanca ev alınmadan önce
'' Yaaa yeter ki ev alınsın ben gerekirse altımdaki arabayı satarım yine de yardım ederim Abime. Kaç yaşında adam bir ev sahibi olsun artık.. '' şeklinde beyanda bulunmasına rağmen kılını bile kıpırdatmadı. Ve biz fedakarlık yaptık. Eşim büyük abisine çok değer verir ve şu an anne babaya bakan da o olduğu için minnet duygusu var... Ki ben de Allah var büyük kaynımı abim gibi severim... Altınları verirken rızam olup olmadığını defalarca sordu. Vermek zorunda değilsin gerekirse kredi çekeriz dedi sağolsun.

Büyük kaynımda da şu an bir ev bir araba var baharda da düğünü olacak.

Sizce bu fedakarlığı herkes yapar mı çünkü ben bunu yakın çevreme anlattığımda çok garip tepkiler veriyorlar..
Kendimi bazen enayi gibi hissediyorum çünkü...

Hatta eşimin teyzeleri ve kuzenleri de biliyor durumu ve bana diyorlar ki '' Karalahana06 cım umarım Abinin evleneceği kız da aynı fedakarlığı gösterir ve ileride size ev alınacak olduğunda o da altınlarını verir.''diyorlar...

Haaaa şu var vermeseler biz yine çok Şükür şu halimizle bile birikim yapıp alamaz mıyız elbette alırız ama enayi yerine konulmak 🤷‍♂️
Şimdi iş işten geçti neden yazıyorsun diyebilirsiniz ama paylaşmak istedim ve merak ettim...
Siz olsanız yapar mıydınız
Oda bişeymi ben eşimin abisine 33 bin lira ve 31 tane çeyrek verdim adam arabasının üstüne bi araba daha aldı borcunu unuttu :KK70: :KK70: gün gelir yapmasaydın olur bacım

Merhabalar yorumunuz dikkatimden kaçtı sanırım hemen bakıp döneyim
Merhaba,
Sanırım genç bir arkadaşımızsınız.
Konularınızda çizdiğiniz eş-gelin-elti profili gerçek mi acaba?Diye düşündürecek kadar değişik birisiniz.
Kendi iç dünyanızda çözemediğiniz sorunlar, çelişkiler olduğunu düşünüyorum.
Ya çocukken onaylanmadınız,
şartlı sevgi ve ilgi gördünüz ya da kompleksli bir kişiliğiniz var.
Uzaktan teşhis koyamam elbette.
Size profesyonel destek almanızı tavsiye ederim.

Çok yakın arkadaşımın eside 3 erkek kardeşler babalarıyla aynen sizin dediginiz gibi altınlar paralar vs. Aynı şekilde ortak diğer 2 kardeşe ev alındı bunlara sıra gelince ortada kaldı biz çok söylemiştik ama dinletemedik sona kalan dona kalır hesabı oldu ne diyim inşallah size olmaz

Merhaba,
Sanırım genç bir arkadaşımızsınız.
Konularınızda çizdiğiniz eş-gelin-elti profili gerçek mi acaba?Diye düşündürecek kadar değişik birisiniz.
Kendi iç dünyanızda çözemediğiniz sorunlar, çelişkiler olduğunu düşünüyorum.
Ya çocukken onaylanmadınız,
şartlı sevgi ve ilgi gördünüz ya da kompleksli bir kişiliğiniz var.
Uzaktan teşhis koyamam elbette.
Size profesyonel destek almanızı tavsiye ederim.
Çok teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için

herkesin aile dinamiği farklıdır. siz kendinizi bu şekilde rahat hissediyor ve onlara kötü niyet beslemiyorsanız bence sorun yok. belli ki kardeşler de bağlı ve birbirlerini seviyorlar. ha yeni gelin nasıl olur kimse bilmez. ama kişisel görüşüm herkesin kazancı da kendinedir aldığı mal da borcu da. özellikle kardeşler arası maddi ilişkiler asgari düzeyde tutulmalı diyorum.

Yok artik bu ne bu nasil bisey kesinlikle koymam ayri olsaydiniz suan eviniz de arabaniz da bilenziklerde dururdu saka gibi enayilik oluyo evet :KK43:

Ben yapmazdım kesinlikle. Herkes kendi düzeninden sorumlu. Bir de anlamadığım siz evlisiniz, o şehirde olan sizsiniz ev size alınsaydı. Kayınların çok uyanık valla. :)

Bütün sayfalari okudum

Cevap bulamadım

Neden neden neden neden size ev alınmadı

Neden neden neden neden düğünü kendiniz yaptınız

Neden neden neden sizin eşiniz 3000 koyarken diğerleri farklı rakamlar koyuyor

Gördüğüm en salak sacma konu

X