Sizce yanlış mıyım?

Gecenki hediyede senin ismin mi
Yaziyordu? Esinle senin ismin mi? Yani oglunu o yuzden aramistir belki..eger senin dusunup aldigin belliyse..ben olsam iyilik bilmeyen birine uzun sure birsey almazdim…alip nankorluk edecegine almamak daha iyidir.

%100 Haklıyım bu konuda hiç acabam yok bana bu konuyu açtıran şeyi ablami tanimis olsaydınız eger anlardınız:) acayip iyilikçi sana 100 taş atan bir gül verse o gülü al taşları unut kafasında biridir. Bizim evin kincisi benim bu yüzden baski görüyorum.
Ablamdan şunu bile duyuyorum:
Ne biçim evlilik. Adam ailesiyle konuşuyor bir merhaba nasilsin yok karşı tarafa. Ayıp utanmıyor musun? Ne olursa olsun o sana selam yolluyor. Bu kadar sert kalmaya gerek yok.
Ailesine böyle oldugun için eşin bile pek deger vermez sana. Böyle şeyler önemlidir. Yine senin kocan iyi.

Yani küslügü başlatan ben değilim.
Görümcemin sevgilisi vardı kp istemiyordu onu.
Benim erken doğum oldu kizim 32 gün yogun bakımda kaldı. İkimiz de ölümden döndük.
Tecrubesizdim afallamistim. Cocuk hastaneden cikar çıkmaz isteme nişan düğün 1 ay içinde hizli hizli kp ile kavga ederek yaptilar. Eşimi gönderdim yanlarina ben annemle çocuğumla tek kaldım.
Valla yerimde başkası olsa o duygusal dönemde esini bile yollamazdı.
Hayat devam ediyor bana göre yaşamalarını beklemiyorum acikcasi ama üstüne yalnız bırakılan benken eşime nomuya kırıldım beni aramadı deyip telefonlarıma cevap vermemesi cok çirkindi.
Üstelik 1 kere aramıştım bir hafta evvel. Daha çok aramami beklemiş sorun bu.

Cok dogru anlamışsınız.

Yok aslında. Yani eskiden çok olurdu ama vazgeçti tartışmaktan. Iki yıldır ses etmiyor.
Aslında anneler gününde hediyeme karşılık kv onu arayınca esim benden çok bozuldu fark ettim.
Bir sey demedi ona da bana da ama benim haklılığımı onayladi içten içe galiba.

Haklısınız. Eşim annesini kırmaz. Konuşmayı beceremez. Maalesef ben de aynı kavgayı esimle yapmıştım. Sana şikayetlenen anana sizin derdinizde mi kadin diyeceğine gelmiş bana anlatıyorsun annem kırılmış diye carladim. Hayatimdan defolun be bile demiştim.

Aslında kv me büyük nefretim yok.
Ne iyidir ne kötüdür.
Ortada bir yerdedir.
Kocasından cok çekmiş diye haline üzülürüm bir anne olarak kiyamam. Aslinda hediye her gün ağladığı dünyada kucuk mutluluklar yaşasın diye düşündüğüm bir şeydi. O sene de bozmadım. Olay yeni. Belki hatasını bu vesileyle anlar dedim. Ama anlamadı bir tesekkur bile etmedi.
Iste o zaman çok buz oldu içim.
eger KV den boyle yapmissa, bence sen iyi tepki koymussun. o hareketi yaptiginda tepki gostermeseydin daha ileri giderdi. senin yerinde olsam o adim atmadikca duzeltmeye calismam. illa herkesin birbirini sevmesine gerek yok. evinize geliyor, ikram da yapiyorsun, bu kadari yeter bence.

Gecenki hediyede senin ismin mi
Yaziyordu? Esinle senin ismin mi? Yani oglunu o yuzden aramistir belki..eger senin dusunup aldigin belliyse..ben olsam iyilik bilmeyen birine uzun sure birsey almazdim…alip nankorluk edecegine almamak daha iyidir.

Benim ismim yazıyordu.
Zaten böyle günleri eşim önemsemez hediye alalim diyen hep ben olurdum.
Bariz sen kimsin demek istedi..

eger KV den boyle yapmissa, bence sen iyi tepki koymussun. o hareketi yaptiginda tepki gostermeseydin daha ileri giderdi. senin yerinde olsam o adim atmadikca duzeltmeye calismam. illa herkesin birbirini sevmesine gerek yok. evinize geliyor, ikram da yapiyorsun, bu kadari yeter bence.

Tesekkur ederim bence de yeterli cok bile.
İnsanlar tuhaf bulmasa hiç dert etmiyorum.

Benim ismim yazıyordu.
Zaten böyle günleri eşim önemsemez hediye alalim diyen hep ben olurdum.
Bariz sen kimsin demek istedi..

Tesekkur ederim bence de yeterli cok bile.
İnsanlar tuhaf bulmasa hiç dert etmiyorum.
Kiz alma ne gereknvar.. sen ustune dustukce daha bi naza cekiyo kendini belli.. sen agirdan sat kendini birazda

Hic kendimi satmiyorum da almasınlar diyorum benim icin yoklar.
Bakalim nereye kadar böyle..
Yoklar diyorsun ama hediye alsam mimdiye dusunuyorsun hala😐 demek ki azicik ucundan varlar.. kabul etsende etmesende es ailesi hayatimzda direkt ya indirekt illaki var maalesef

Yoklar diyorsun ama hediye alsam mimdiye dusunuyorsun hala😐 demek ki azicik ucundan varlar.. kabul etsende etmesende es ailesi hayatimzda direkt ya indirekt illaki var maalesef

İste sevgili ablam o kadar baskı yaptı ki bana yanlışsın cok sertsin sen diye bir de buraya sorayım dedim. İçimden geldiği için değil..
Aslında alacağım cevabi da bilerek.
Ee aklin yolu bir cunku..

Hayirli bayramlar herkese.
Baştan uyarayım uzun olabilir ben kısa yazamam zira:/
Eşimin ailesiyle başından beri güzel bir ilişki kuramadım. Her bir ayri fert bencil, görgüsüz, yüzsüz... Eşim de o evde büyümüş olduğu icin kusursuz değil elbette o ayrı bir konu girmeyeyim :)

Ilk yillar eşim beni eğmeye çok çalıştı onlar büyük, herkes iyi olsun, saygı bla blasıyla. Baktı yürümüyor her şekil kavga kıyamet, samimiyetsiz iyilik olmuyor vazgeçti. Aslında hayat o kadar yorucuyken onun, bunun için birbirimizi daha da yormaktan vazgeçtik karşılıklı olarak kabullendik bir şeyleri sanırım.

Ben çok kinci bir insanim.
Haksızlığın direk bana yapılmasına gerek yok. Yabancı birine yapılan için de tartışma çıkarabilirim. Susamam. Haliyle kötü olurum. Başkaları için kötü özellik bu. Ben kendimden memnunum sıkıntı yok.

Kp ile 4 senedir tamamen konuşmuyorum.
Anneme yaptığı saygısızlık bardağı taşıran damla oldu. Sildim. Bebegim olduktan sonra mecburen ayni ortamda bulunduk. O laf attı bir sey olmamış gibi soguk soguk cevap verdim ama küstüğüm devam ediyor.

Kv ile 2 sene olacak yaklaşık konuşmuyorum.
Bu küslügü ise yoktan kendi yaratti.
Erken doğum, gebelik zehirlenmesi yasadim. Kucagimda prematüre bebegimleyken kızını evlendirme derdine düştü. Benden o halimle fazla ilgi bekledi. Kendisi asla ince düşünceli biri değildir. Beni hiç nazladiklarini bilmem. Ama ben yapmadim diye eşime şikayet etti. O sıra kandildi. Aradım iki kez telefonlarımı açmadı ve dönmedi. Aslinda kandili kutlayıp ben ne haldeyim sen naz derdine düşmüşsün ayıp diyecektim😊Ben de sen istedin madem tamam dedim sessizliğe büründüm.
Ancak vicdanlı bir insanim da anneme yaparken ona yapmamak huzursuz ediyor. Halbuki kendi evladı yapsin bana ne degil mi? Yine kıyamadım. Anneler gununde ona da hediyemi kargo yaptim. Ama hiç aramadım. Benden gönderilmiş bir hediye paketi var ortada sadece. Aslında niyetimde beni arayıp teşekkür ederse duygularımı, kirginligimi ifade edip uzatmamak vardi. Arasaydı küslügü bitirelim demekti. Ama beni aramadı esimi aradi teşekkür ederim hediyeniz için dedi.
Peki dedim o halde bu seninle konuşmak benim icin önemsiz mesajıdır, aynen devam.

Tabi artık torun var onu görmeye diye evime geldiler. Güzelce hazırlığımi yaptim. Pek muhattap olmadım. Cocuk pesinde, iş basinda ayri odada takıldım çoğu zaman. Sorulana kisa mesafeli cevaplarla 3 gün geçirdik.

Sonra normal düzene dönüş.
Esimle iletişim halindeler. Benim icin yoklar sanki..
Esim anlatsa biliyorum. Anlatmasa nasıllar sormam bile.

Bayram falan aramam. Evime gelseler hosgeldiniz derim, ikram hazırlık yaparım. Annemden böyle gördüm misafirdir Eşimin ailesidir. Ancak içim buz gibi. Ötesine gidemiyorum artik.

Benim ailemin hoşuna gitmiyor bu durum.
Ne kadar çirkin diyorlar. Selam söylüyorlar onlar arada ortaya. Sen onu bile yapmıyorsun falan.
Yapamam maalesef.
Bu bayram da aynısı oldu..

Şimdi aslında gecen sene karar almıştım bir daha anneler günü hediyesi almayacağım ona diye.
Ama yine bir acaba yasamaya başladım salak gibi..
Sizce kv me sadece hediye gönderip belki ararsa diye son bir adım atma şansı tanımalı miyim?
Yoksa değmez mi?
Genelde kayınvalideleri tutarım ama sanırım bu sefer hak veremedim. Bırakın hediyeyi sevgili oğluşu düşünsün☺🤐

İste sevgili ablam o kadar baskı yaptı ki bana yanlışsın cok sertsin sen diye bir de buraya sorayım dedim. İçimden geldiği için değil..
Aslında alacağım cevabi da bilerek.
Ee aklin yolu bir cunku..
Aynen canim.. cani yanan sensin sen daha iyisini bilirsin.. alma o sana alsin😐 sende torunlarinin anasinin, bu taraftan bak😐😂

Hediyenin karşılığında bir teşekkür edip güzel cümleler kurmuş olsa bu davraşınızı sorgulamayacaktınız.Ama kendisi eşinizi arayınca yanlış olduğunu düşündünüz ki bu olağan.Olan olmuş daha fazla düşünüp kafamızı yormayın bence.
Yerinizde olsam şahsen ben de bir adım atardım diye düşünüyorum.Ama bu şekilde kayinvalidenizin yapmış olduğu şekilde bir karşılık almış olsaydım da yapacağım tek şey sonsuza kadar o yokmuş gibi davranmak olurdu.
En azından bundan sonrası için vicdanınız rahat olur. Kayinvalidenizin canı sıkılsın bundan sonra.

%100 Haklıyım bu konuda hiç acabam yok bana bu konuyu açtıran şeyi ablami tanimis olsaydınız eger anlardınız:) acayip iyilikçi sana 100 taş atan bir gül verse o gülü al taşları unut kafasında biridir. Bizim evin kincisi benim bu yüzden baski görüyorum.
Ablamdan şunu bile duyuyorum:
Ne biçim evlilik. Adam ailesiyle konuşuyor bir merhaba nasilsin yok karşı tarafa. Ayıp utanmıyor musun? Ne olursa olsun o sana selam yolluyor. Bu kadar sert kalmaya gerek yok.
Ailesine böyle oldugun için eşin bile pek deger vermez sana. Böyle şeyler önemlidir. Yine senin kocan iyi.

Yani küslügü başlatan ben değilim.
Görümcemin sevgilisi vardı kp istemiyordu onu.
Benim erken doğum oldu kizim 32 gün yogun bakımda kaldı. İkimiz de ölümden döndük.
Tecrubesizdim afallamistim. Cocuk hastaneden cikar çıkmaz isteme nişan düğün 1 ay içinde hizli hizli kp ile kavga ederek yaptilar. Eşimi gönderdim yanlarina ben annemle çocuğumla tek kaldım.
Valla yerimde başkası olsa o duygusal dönemde esini bile yollamazdı.
Hayat devam ediyor bana göre yaşamalarını beklemiyorum acikcasi ama üstüne yalnız bırakılan benken eşime nomuya kırıldım beni aramadı deyip telefonlarıma cevap vermemesi cok çirkindi.
Üstelik 1 kere aramıştım bir hafta evvel. Daha çok aramami beklemiş sorun bu.

Cok dogru anlamışsınız.

Yok aslında. Yani eskiden çok olurdu ama vazgeçti tartışmaktan. Iki yıldır ses etmiyor.
Aslında anneler gününde hediyeme karşılık kv onu arayınca esim benden çok bozuldu fark ettim.
Bir sey demedi ona da bana da ama benim haklılığımı onayladi içten içe galiba.

Haklısınız. Eşim annesini kırmaz. Konuşmayı beceremez. Maalesef ben de aynı kavgayı esimle yapmıştım. Sana şikayetlenen anana sizin derdinizde mi kadin diyeceğine gelmiş bana anlatıyorsun annem kırılmış diye carladim. Hayatimdan defolun be bile demiştim.

Aslında kv me büyük nefretim yok.
Ne iyidir ne kötüdür.
Ortada bir yerdedir.
Kocasından cok çekmiş diye haline üzülürüm bir anne olarak kiyamam. Aslinda hediye her gün ağladığı dünyada kucuk mutluluklar yaşasın diye düşündüğüm bir şeydi. O sene de bozmadım. Olay yeni. Belki hatasını bu vesileyle anlar dedim. Ama anlamadı bir tesekkur bile etmedi.
Iste o zaman çok buz oldu içim.
Öyle ise iyi, sevindim. Ailesi haksizken karısını ezip evde huzur bırakmayan aptalları okumaya alışkınız burada, malum.

Hayirli bayramlar herkese.
Baştan uyarayım uzun olabilir ben kısa yazamam zira:/
Eşimin ailesiyle başından beri güzel bir ilişki kuramadım. Her bir ayri fert bencil, görgüsüz, yüzsüz... Eşim de o evde büyümüş olduğu icin kusursuz değil elbette o ayrı bir konu girmeyeyim :)

Ilk yillar eşim beni eğmeye çok çalıştı onlar büyük, herkes iyi olsun, saygı bla blasıyla. Baktı yürümüyor her şekil kavga kıyamet, samimiyetsiz iyilik olmuyor vazgeçti. Aslında hayat o kadar yorucuyken onun, bunun için birbirimizi daha da yormaktan vazgeçtik karşılıklı olarak kabullendik bir şeyleri sanırım.

Ben çok kinci bir insanim.
Haksızlığın direk bana yapılmasına gerek yok. Yabancı birine yapılan için de tartışma çıkarabilirim. Susamam. Haliyle kötü olurum. Başkaları için kötü özellik bu. Ben kendimden memnunum sıkıntı yok.

Kp ile 4 senedir tamamen konuşmuyorum.
Anneme yaptığı saygısızlık bardağı taşıran damla oldu. Sildim. Bebegim olduktan sonra mecburen ayni ortamda bulunduk. O laf attı bir sey olmamış gibi soguk soguk cevap verdim ama küstüğüm devam ediyor.

Kv ile 2 sene olacak yaklaşık konuşmuyorum.
Bu küslügü ise yoktan kendi yaratti.
Erken doğum, gebelik zehirlenmesi yasadim. Kucagimda prematüre bebegimleyken kızını evlendirme derdine düştü. Benden o halimle fazla ilgi bekledi. Kendisi asla ince düşünceli biri değildir. Beni hiç nazladiklarini bilmem. Ama ben yapmadim diye eşime şikayet etti. O sıra kandildi. Aradım iki kez telefonlarımı açmadı ve dönmedi. Aslinda kandili kutlayıp ben ne haldeyim sen naz derdine düşmüşsün ayıp diyecektim😊Ben de sen istedin madem tamam dedim sessizliğe büründüm.
Ancak vicdanlı bir insanim da anneme yaparken ona yapmamak huzursuz ediyor. Halbuki kendi evladı yapsin bana ne degil mi? Yine kıyamadım. Anneler gununde ona da hediyemi kargo yaptim. Ama hiç aramadım. Benden gönderilmiş bir hediye paketi var ortada sadece. Aslında niyetimde beni arayıp teşekkür ederse duygularımı, kirginligimi ifade edip uzatmamak vardi. Arasaydı küslügü bitirelim demekti. Ama beni aramadı esimi aradi teşekkür ederim hediyeniz için dedi.
Peki dedim o halde bu seninle konuşmak benim icin önemsiz mesajıdır, aynen devam.

Tabi artık torun var onu görmeye diye evime geldiler. Güzelce hazırlığımi yaptim. Pek muhattap olmadım. Cocuk pesinde, iş basinda ayri odada takıldım çoğu zaman. Sorulana kisa mesafeli cevaplarla 3 gün geçirdik.

Sonra normal düzene dönüş.
Esimle iletişim halindeler. Benim icin yoklar sanki..
Esim anlatsa biliyorum. Anlatmasa nasıllar sormam bile.

Bayram falan aramam. Evime gelseler hosgeldiniz derim, ikram hazırlık yaparım. Annemden böyle gördüm misafirdir Eşimin ailesidir. Ancak içim buz gibi. Ötesine gidemiyorum artik.

Benim ailemin hoşuna gitmiyor bu durum.
Ne kadar çirkin diyorlar. Selam söylüyorlar onlar arada ortaya. Sen onu bile yapmıyorsun falan.
Yapamam maalesef.
Bu bayram da aynısı oldu..

Şimdi aslında gecen sene karar almıştım bir daha anneler günü hediyesi almayacağım ona diye.
Ama yine bir acaba yasamaya başladım salak gibi..
Sizce kv me sadece hediye gönderip belki ararsa diye son bir adım atma şansı tanımalı miyim?
Yoksa değmez mi?
Öff nekadar zor bi insansınız.
Kvdeye bak gelini dogum yapmıs ,kızını evlendiriyor.İnsan bi bekleer cocuk büyüsün sonra evlendir kızını jfjfndnkd
Niye nazlandırsın sizi kvde ya🤦🏻‍♀️
Hediye alıp yollayabiliyorsanız,arayıp kutlayadabilirsiniz .

I

Iste kv kendi kendine tribe girdi.
Ben küsmedim.
Sonrasında da hayırdır sana ne oluyor diye soracaktım ona bile fırsat vermedi.

Şimdi ablam o bir sey olmamış gibi davranıyor sana selam yolluyo sen onu bile yapmiyorsun diye kızıyor bana.
Yani yapıp yapıp canlari isteyince unutacaklar ben de onlara uyum mu sağlayacağım?
Sinir olduğum kısım o.
Bence gerek yok, o selam göndermiş sadece siz hediye göndermişsiniz. Belki arayıp teşekkür etseydi düzelirdi aranız ama aramamış bile. Erken doğum yapan kadından ilgi beklemek nedir ya? Kv çok mu normal? Kızı biraz geç evlense ne olacak? Ablanız kendi kv ile iyi geçinsin, size karışmasın.

Öyle ise iyi, sevindim. Ailesi haksizken karısını ezip evde huzur bırakmayan aptalları okumaya alışkınız burada, malum.

Benimkinin başka cesit aptallıkları var.
Bu cinsin cok akıllısı az mevcut ne yazık ki..
Onlar da Kadir gecesi doğmuş kadınlara denk geliyor :)

Öff nekadar zor bi insansınız.
Kvdeye bak gelini dogum yapmıs ,kızını evlendiriyor.İnsan bi bekleer cocuk büyüsün sonra evlendir kızını jfjfndnkd
Niye nazlandırsın sizi kvde ya🤦🏻‍♀️
Hediye alıp yollayabiliyorsanız,arayıp kutlayadabilirsiniz .

Keske dogru okuyup öyle yorum yapsaydınız.
Nazlanan Ben değilim. Ölümden dönmüş olan benken kavga kıyamet çıkardıkları düğün üzerine naz yapan kv. Nazlayamadigim icin suçlayan oğluna beni şikayet eden yine o.

Benimkinin başka cesit aptallıkları var.
Bu cinsin cok akıllısı az mevcut ne yazık ki..
Onlar da Kadir gecesi doğmuş kadınlara denk geliyor :)

Keske dogru okuyup öyle yorum yapsaydınız.
Nazlanan Ben değilim. Ölümden dönmüş olan benken kavga kıyamet çıkardıkları düğün üzerine naz yapan kv. Nazlayamadigim icin suçlayan oğluna beni şikayet eden yine o.
🥲🥲🥲

Bence siz fazla hassas davranıyorsunuz. Benim de büyük görümcemle aramda bir küslük olmuştu, ama bir süre konuşmadan bir şey yok gibi davrandık. Şimdiler de soru cevap şeklinde derinliksiz konuşmalar oluyor. İnanın daha huzurluyum. Bence siz de küslüğü bir yana bırakın. Ne derse desin eşiniz üzülüyordur. Küslük ve kavga insanın en başta kendisine zarar veriyor. Bu numara yapmak değil, görevini yapmak. Bırakın çocuğunuz da babaannesini tanısın. Benim annem babaannemi sevmezdi bu yüzden çok az görürdüm onu. o zamanlar düşünmezdim ama şimdi okadar çok üzülüyorum ki babaannem olduğu halde babaannesiz büyüdüğüme. İçim acıyor yani. Çocuğunuza bunu yapmayın.

X