Sizce yanlış mıyım?

I

Iste kv kendi kendine tribe girdi.
Ben küsmedim.
Sonrasında da hayırdır sana ne oluyor diye soracaktım ona bile fırsat vermedi.

Şimdi ablam o bir sey olmamış gibi davranıyor sana selam yolluyo sen onu bile yapmiyorsun diye kızıyor bana.
Yani yapıp yapıp canlari isteyince unutacaklar ben de onlara uyum mu sağlayacağım?
Sinir olduğum kısım o.
Selam yollamak çok mu önemli bı mevzu ya ?
Ben hiç tanımadığım insanlar bile varsa aradığım kişinin yanında selam söyle deyip geçiyorum.
Kaldı ki siz zaten şu anda vicdan azabı çekecek bir şey yapmıyorsunuz rahat olun.
Başka biri olsa emin olun eve bile sokmazdi ağırlamazdi.
Şahsen ben evimde hizmet etmek istemezdim böyle insanlara gerek yok değmez böyle tipler düzelmezler.

hiçbir şey hissetmediğin yüzüne bakmadığın insana hediye almak bana saçma geliyor. karşının yerinde olsam o hediyeyi de kabul etmem. kv me ben de bayılmıyorum ama bu şekilde nasıl oluyor cidden merak ediyorum.
kk de çokça rastlıyorum eş ailesiyle görüşmeyen kadınlara. bunu nasıl başarıyorsunuz. eşinizle nasıl sıkıntı olmuyor. yine siz evinize kabule dip ikram falan hazırlıyormuşsunuz bunu da yapmayan çok bu forumda. cidden nasıl olabiliyor merak ediyorum 🤔
sorunuza gelince başta da dedim bence hiçbir anlamı olmayan bir hediye. almayın
Ben net eşime de diyorum. Anneni severim sayarım onun hatırına gidiyorum. Allah korusun annesi önce ölse o kapıdan adım atmam. Kayınvalidem tek gelebilir ama evime kayınpederi de almam. Bunları da dört yıldır net söylediğim için biliyor. Dört yıldır tek kelime konuşmadık kayınpederle. Asla barışmaya da niyetim yok.
Eşim benim haklı olduğumu biliyor, kendi de babasına tepkili. Aramızda asla bir sorun olmuyor. Ben yaz tatilimiz iki ay olduğu halde beş geceden uzun kalmam mesela. Buna da saygı duyar ve yine aynı şekilde problem olmaz. Dört yıldır da asla olmadı.

Bu bir parametre değil bence. Benim annemle ablalarım son derece nahif, küslüğe kavgaya katlanamayan, kimseyi kırmak istemeyen, minnoş insanlar. Eşimin ailesinden biriyle sorun yaşasam söyleyecekleri “alttan al, eşinin ailesi sonuçta sorun yaşama, haklısın ama büyüğün sonuçta özür dile” falan derler. Demişlikleri var bazı durumlarda.

Konu sahibi : kayınpederiyle , annesine yaptığı saygısızlık son damla oldu diye 4 yıldır konuşmuyormuş.

Konunun taraflarından biri olan anne , daha önce kızını bu konuda küslüğü sonlandırması için ikaz etmemiş , kayınvalidesi için ikaz etmiş olarak anlaşılıyor.

Şayet böyleyse , konu sahibi annesiyle ablasını da tanıdığına, yapılarını bildiğine göre ; olayları bir kez daha sakince gözden geçirmeli mi geçirmemeli mi , kendisi değerlendirmeli.

Ben net eşime de diyorum. Anneni severim sayarım onun hatırına gidiyorum. Allah korusun annesi önce ölse o kapıdan adım atmam. Kayınvalidem tek gelebilir ama evime kayınpederi de almam. Bunları da dört yıldır net söylediğim için biliyor. Dört yıldır tek kelime konuşmadık kayınpederle. Asla barışmaya da niyetim yok.
Eşim benim haklı olduğumu biliyor, kendi de babasına tepkili. Aramızda asla bir sorun olmuyor. Ben yaz tatilimiz iki ay olduğu halde beş geceden uzun kalmam mesela. Buna da saygı duyar ve yine aynı şekilde problem olmaz. Dört yıldır da asla olmadı.

Ben hiç görüşmüyorum , bayramda da gitmedim.
Dün aglamis eşime , bari bayramda küslük yapmasaydi diye.
Eşim eve geldiginde annem gitmedin diye üzüldü dedi.
Cevabim hıııı oldu, konu kapandi.

Benim eşimin ailesiyle aram iyi. Ancak bugün bir sebepten görüşmek istemiyorum desem eşimin sesi çıkmaz. Çünkü hem kararlarıma müdahale etmez hem sorunu çıkaran tarafın ben olmayacağımı bilir. Öyle bir durumda kendisinin görüşmesine tabi ki müdahale etmeyeceğimi de bilir.

ne yaşandığını bilemiyorum tabi. ama ne bileyim anne babanın çocuğunun evine girememesi bana çok fazla geliyor. benim kv ve kp de her şeye çokça burunlarını sokmaya meyili insanlar. bu anlamda çok çatıştık ve benim net duruşumla zor da olsa artık sınırlarıma saygı duymayı öğrendiler. ama bunu eve sokmama derecesinde yapmak bilemedim bana çok fazla geliyor
🤔

ne yaşandığını bilemiyorum tabi. ama ne bileyim anne babanın çocuğunun evine girememesi bana çok fazla geliyor. benim kv ve kp de her şeye çokça burunlarını sokmaya meyili insanlar. bu anlamda çok çatıştık ve benim net duruşumla zor da olsa artık sınırlarıma saygı duymayı öğrendiler. ama bunu eve sokmama derecesinde yapmak bilemedim bana çok fazla geliyor 🤔
Burada anlatsam eminim siz de hak verirsiniz
Benim kayınpederim iki kardeşiyle küs, babalarının cenazesinde dahi birbirlerine baş sağlığı dilemediler. Bir de mal kavgası yaptılar. Annesiyle küs. Babası ölünce kimi kayırıyorsan onda kal dedi. Tek bir arkadaşı yoktur. Gittikleri görüştükleri aile eş dostları komşuları yoktur. Hatta komşularıyla da kavgalı. Bugün bayram biz geldik bakın başka kapıyı çalan yok. Telefonu daha çalmıyor. Kendisi geçimsiz bir insan uani. Geçindiği inşan yol. Kavgadan beslenen biri. Hatta kavga da değil. Yaşı büyük ve erkek diye her halta burnunu sokup akıl verip koca sesiyle bağırıp çağırabileceğini sanıyor. Ben böyle bir adamı evime sokmam. Sokmuyorum sokmayacağım da.
Dediğim gibi kendi annesiyle geçinemeyen biriyle küs olunca kimin problemli olduğu da belli oluyor zaten

Hayirli bayramlar herkese.
Baştan uyarayım uzun olabilir ben kısa yazamam zira:/
Eşimin ailesiyle başından beri güzel bir ilişki kuramadım. Her bir ayri fert bencil, görgüsüz, yüzsüz... Eşim de o evde büyümüş olduğu icin kusursuz değil elbette o ayrı bir konu girmeyeyim :)

Ilk yillar eşim beni eğmeye çok çalıştı onlar büyük, herkes iyi olsun, saygı bla blasıyla. Baktı yürümüyor her şekil kavga kıyamet, samimiyetsiz iyilik olmuyor vazgeçti. Aslında hayat o kadar yorucuyken onun, bunun için birbirimizi daha da yormaktan vazgeçtik karşılıklı olarak kabullendik bir şeyleri sanırım.

Ben çok kinci bir insanim.
Haksızlığın direk bana yapılmasına gerek yok. Yabancı birine yapılan için de tartışma çıkarabilirim. Susamam. Haliyle kötü olurum. Başkaları için kötü özellik bu. Ben kendimden memnunum sıkıntı yok.

Kp ile 4 senedir tamamen konuşmuyorum.
Anneme yaptığı saygısızlık bardağı taşıran damla oldu. Sildim. Bebegim olduktan sonra mecburen ayni ortamda bulunduk. O laf attı bir sey olmamış gibi soguk soguk cevap verdim ama küstüğüm devam ediyor.

Kv ile 2 sene olacak yaklaşık konuşmuyorum.
Bu küslügü ise yoktan kendi yaratti.
Erken doğum, gebelik zehirlenmesi yasadim. Kucagimda prematüre bebegimleyken kızını evlendirme derdine düştü. Benden o halimle fazla ilgi bekledi. Kendisi asla ince düşünceli biri değildir. Beni hiç nazladiklarini bilmem. Ama ben yapmadim diye eşime şikayet etti. O sıra kandildi. Aradım iki kez telefonlarımı açmadı ve dönmedi. Aslinda kandili kutlayıp ben ne haldeyim sen naz derdine düşmüşsün ayıp diyecektim😊Ben de sen istedin madem tamam dedim sessizliğe büründüm.
Ancak vicdanlı bir insanim da anneme yaparken ona yapmamak huzursuz ediyor. Halbuki kendi evladı yapsin bana ne degil mi? Yine kıyamadım. Anneler gununde ona da hediyemi kargo yaptim. Ama hiç aramadım. Benden gönderilmiş bir hediye paketi var ortada sadece. Aslında niyetimde beni arayıp teşekkür ederse duygularımı, kirginligimi ifade edip uzatmamak vardi. Arasaydı küslügü bitirelim demekti. Ama beni aramadı esimi aradi teşekkür ederim hediyeniz için dedi.
Peki dedim o halde bu seninle konuşmak benim icin önemsiz mesajıdır, aynen devam.

Tabi artık torun var onu görmeye diye evime geldiler. Güzelce hazırlığımi yaptim. Pek muhattap olmadım. Cocuk pesinde, iş basinda ayri odada takıldım çoğu zaman. Sorulana kisa mesafeli cevaplarla 3 gün geçirdik.

Sonra normal düzene dönüş.
Esimle iletişim halindeler. Benim icin yoklar sanki..
Esim anlatsa biliyorum. Anlatmasa nasıllar sormam bile.

Bayram falan aramam. Evime gelseler hosgeldiniz derim, ikram hazırlık yaparım. Annemden böyle gördüm misafirdir Eşimin ailesidir. Ancak içim buz gibi. Ötesine gidemiyorum artik.

Benim ailemin hoşuna gitmiyor bu durum.
Ne kadar çirkin diyorlar. Selam söylüyorlar onlar arada ortaya. Sen onu bile yapmıyorsun falan.
Yapamam maalesef.
Bu bayram da aynısı oldu..

Şimdi aslında gecen sene karar almıştım bir daha anneler günü hediyesi almayacağım ona diye.
Ama yine bir acaba yasamaya başladım salak gibi..
Sizce kv me sadece hediye gönderip belki ararsa diye son bir adım atma şansı tanımalı miyim?
Yoksa değmez mi?

Ben sorunlu olduğum birine hediye almazdım açıkçası. öncelikle aradaki problem ne ise onun halledilmesi gerekir aksi takdirde hediye özür mesajı gibi algılanır. Kaldı ki siz bir kez bu hatayi yapmışsınız ikinci kez yapıyım mi diye soruyorsunuz yapmayın gerek yok.

ne yaşandığını bilemiyorum tabi. ama ne bileyim anne babanın çocuğunun evine girememesi bana çok fazla geliyor. benim kv ve kp de her şeye çokça burunlarını sokmaya meyili insanlar. bu anlamda çok çatıştık ve benim net duruşumla zor da olsa artık sınırlarıma saygı duymayı öğrendiler. ama bunu eve sokmama derecesinde yapmak bilemedim bana çok fazla geliyor
🤔
Mesele burunlarını sokmakla kalmıyordur ilişki o noktaya taşındıysa, daha ciddi şeyler vardır muhtemelen.

Bu kadar yoruma açık olaylarda %100 haklı olma ihtimaliniz var mı gerçekten ?

2 tarafında kendince haklı ve haksız yanları yok mu ?

Sizinle aynı ailede büyümüş ablanız ve sizi büyüten annenizin görüşlerini de değerlendirin.

Bu kadar kalabalık bir platformda , herkes kendini haklı olduğuna inandıracak yeter sayıda destek mesajına ulaşabilir.

Haklı olduğunuzu hissetmek için destek mesajlarına ihtiyaç duyuyorsanız , sizi huzursuz eden kocaman bir "acaba" var gibi duruyor.

%100 Haklıyım bu konuda hiç acabam yok bana bu konuyu açtıran şeyi ablami tanimis olsaydınız eger anlardınız:) acayip iyilikçi sana 100 taş atan bir gül verse o gülü al taşları unut kafasında biridir. Bizim evin kincisi benim bu yüzden baski görüyorum.
Ablamdan şunu bile duyuyorum:
Ne biçim evlilik. Adam ailesiyle konuşuyor bir merhaba nasilsin yok karşı tarafa. Ayıp utanmıyor musun? Ne olursa olsun o sana selam yolluyor. Bu kadar sert kalmaya gerek yok.
Ailesine böyle oldugun için eşin bile pek deger vermez sana. Böyle şeyler önemlidir. Yine senin kocan iyi.

Kayınvalideye gelinin ilk bilenme sebebi görümcenin evlilik durumu olarak anlaşılıyor.

Bu nedenle birine alınmak fazla değil mi ?

Hayat herkes için aynı anda devam ediyor. Bir evde cenaze varken , diğerinde düğün oluyor.

Hadi o dönem lohusalık , hormonlarda devredeydi. 2 senedir küs kalmak ve bu küslüğü sürdürmekte haklı olduğunu duymaya ihtiyaç duyuyorsa bir insan ; belki de olayları objektif bir şekilde yeniden değerlendirmeye ihtiyacı vardır.

Yani küslügü başlatan ben değilim.
Görümcemin sevgilisi vardı kp istemiyordu onu.
Benim erken doğum oldu kizim 32 gün yogun bakımda kaldı. İkimiz de ölümden döndük.
Tecrubesizdim afallamistim. Cocuk hastaneden cikar çıkmaz isteme nişan düğün 1 ay içinde hizli hizli kp ile kavga ederek yaptilar. Eşimi gönderdim yanlarina ben annemle çocuğumla tek kaldım.
Valla yerimde başkası olsa o duygusal dönemde esini bile yollamazdı.
Hayat devam ediyor bana göre yaşamalarını beklemiyorum acikcasi ama üstüne yalnız bırakılan benken eşime nomuya kırıldım beni aramadı deyip telefonlarıma cevap vermemesi cok çirkindi.
Üstelik 1 kere aramıştım bir hafta evvel. Daha çok aramami beklemiş sorun bu.

Yanlış yorumluyorsun bence. O cümleden gelinin kayınvalideye değil kayınvalidenin geline bilenme nedeni çıkıyor. Kayınvalide biricik kızının düğün işleriyle ilgilenmedi diye gelini oğluna şikayet etmiş, yetmemiş gelinin telefonlarına cevap vermemiş. Fitili ateşleyen kayınvalide olmuş.

Cok dogru anlamışsınız.

Eşin ne diyor bu duruma, seni zorlayıcı/huzursuz edici bi tavrı var mi? Yani onlarla mesafeli olmak sizin iliskinize negatif olarak dönüyor mu?

Yok aslında. Yani eskiden çok olurdu ama vazgeçti tartışmaktan. Iki yıldır ses etmiyor.
Aslında anneler gününde hediyeme karşılık kv onu arayınca esim benden çok bozuldu fark ettim.
Bir sey demedi ona da bana da ama benim haklılığımı onayladi içten içe galiba.

Bir gün derdimi anlatmak istesem bunu hediye ile değil normal konuşarak yapmayı tercih ederim.
Açıkçası şu durumda en hatalı kişi eşiniz.
Gebelik zehirlenmesi ile aniden doğan benim de kucağımda bir prematüre bebeğim vardı o sebeple ne halde olduğunuzu çok iyi anlıyorum. Nazlanmaya gerek yok ki öyle bir durumda insanın vücudu 3e katlıyor. Aşikar görünüyor. Elbette düğün zamanı ise diğer evladıyla da ilgilenecek ama zor bir süreçten geçen gelinden de iş, ilgi beklemeyecek.
Eşiniz diyemedi mi kızla ne derdiniz var görmüyor musunuz canıyla, evladımızla uğraşıyor diye... Yada hediye ben değil eşim düşünüp gönderdi ona teşekkür edin diye...

Haklısınız. Eşim annesini kırmaz. Konuşmayı beceremez. Maalesef ben de aynı kavgayı esimle yapmıştım. Sana şikayetlenen anana sizin derdinizde mi kadin diyeceğine gelmiş bana anlatıyorsun annem kırılmış diye carladim. Hayatimdan defolun be bile demiştim.

hiçbir şey hissetmediğin yüzüne bakmadığın insana hediye almak bana saçma geliyor. karşının yerinde olsam o hediyeyi de kabul etmem. kv me ben de bayılmıyorum ama bu şekilde nasıl oluyor cidden merak ediyorum.
kk de çokça rastlıyorum eş ailesiyle görüşmeyen kadınlara. bunu nasıl başarıyorsunuz. eşinizle nasıl sıkıntı olmuyor. yine siz evinize kabule dip ikram falan hazırlıyormuşsunuz bunu da yapmayan çok bu forumda. cidden nasıl olabiliyor merak ediyorum 🤔
sorunuza gelince başta da dedim bence hiçbir anlamı olmayan bir hediye. almayın

Aslında kv me büyük nefretim yok.
Ne iyidir ne kötüdür.
Ortada bir yerdedir.
Kocasından cok çekmiş diye haline üzülürüm bir anne olarak kiyamam. Aslinda hediye her gün ağladığı dünyada kucuk mutluluklar yaşasın diye düşündüğüm bir şeydi. O sene de bozmadım. Olay yeni. Belki hatasını bu vesileyle anlar dedim. Ama anlamadı bir tesekkur bile etmedi.
Iste o zaman çok buz oldu içim.

Oncelikle gorumcenin dugunu icin bebegi hastanede olan daha dogum yaptigini bile anlayamamis bir kadindan bir seyler beklemek coook ayip olmus velev ki gelin bize bir telefon acsaydi bari gibi basit bir beklenti bile olsa.
Bu konuda asiri haklisiniz coook haklisiniz ama bu duruma esiniz net bir tepki verip susturmaliydi. Bu konu size hic ulasmamaliydi hatta.

Ve bir de nacizane misafiri agirlamak sadece ikram degildir demek isterim.
Bunu ben de yaptim hicbir faydasini gormedim aksine geriliyor iki taraf da.
Benim de icim sogumamisti henuz, konusup hesaplasmamistik da.
Once konustuk sonra da kayin aile evime geldiler.
Onceden tatlisiyla tuzlusuyla agirlardim ama soguk davranirdim hic memnun ayrilmazdikh
Hesaplasip rahatladiktan sonra hicbir hazirlik yapmasam da guler yuzlu davransam ben de daha rahat hissediyorum.
Cunku diger turlu zikkimlanin hadi demisim gibi hissediyordum.

Ote yandan sizin istediginiz kivam nedir kv ile?
Bayramda seyranda konusabilecegimiz kadarliksa beklentiniz, yerinizde olsam en azindan bayramlasirim.
El opmekle agiz asinmaz derler, siz de vicdanen daha rahat hissedersiniz ve bence hediye gondermekten daha kiymetli bir sey bayramda bayramlasmak, ozellikle o kuşak icin.

Konu sahibi : kayınpederiyle , annesine yaptığı saygısızlık son damla oldu diye 4 yıldır konuşmuyormuş.

Konunun taraflarından biri olan anne , daha önce kızını bu konuda küslüğü sonlandırması için ikaz etmemiş , kayınvalidesi için ikaz etmiş olarak anlaşılıyor.

Şayet böyleyse , konu sahibi annesiyle ablasını da tanıdığına, yapılarını bildiğine göre ; olayları bir kez daha sakince gözden geçirmeli mi geçirmemeli mi , kendisi değerlendirmeli.

Benim melek anneme sorsanız kp le de konuş unut bana yapılanı o cahildir delidir sen yüce ol.

Maalesef benim ailem fazla iyi..
Ben olamıyorum sorun bu.

🤔
Kimse istemez böyle olmasini.
Kimi anne kimi anne adayi güzel de empati yapariz bu konuda.
Lakin öyle durumlar olur ki kv nin ne evine girersin ne de evine sokmak istersin.
Ben eşime diyorum burasi senin de evin istiyorsa gelir ama beni muhatap etme .

Bence içinde bulunduğunuz mesafe gayet iyi. Evinize gelirse ne bileyim denk gelirseniz yada ararsa son derece medeni davranın.
Onun dışında da ekstra birşey yapmanıza gerek yok.
Mesafe bu durumlarda iyidir bence..
hiç birşey olmamış gibi mesafeli ve seviyeli davranın..

Benim melek anneme sorsanız kp le de konuş unut bana yapılanı o cahildir delidir sen yüce ol.

Maalesef benim ailem fazla iyi..
Ben olamıyorum sorun bu.
Olmayın zaten.
İyiye iyi demezler enayi derler, hatta daha çok üstüne gidip ezebileceklerini sanarlar.
İlk yıllar iyilikten öldüm, karşılığında görmediğim saçmalık kalmadı. Ne zaman kestim attım, bana bu tavrı göstermeye hakkınız yok dedim. Saygı görmeye başladım. Tavır görmeden anlamıyor çoğu insan. Nezaketli insanı tepesine çıkmalık insan olarak algılıyorlar

Burada anlatsam eminim siz de hak verirsiniz
Benim kayınpederim iki kardeşiyle küs, babalarının cenazesinde dahi birbirlerine baş sağlığı dilemediler. Bir de mal kavgası yaptılar. Annesiyle küs. Babası ölünce kimi kayırıyorsan onda kal dedi. Tek bir arkadaşı yoktur. Gittikleri görüştükleri aile eş dostları komşuları yoktur. Hatta komşularıyla da kavgalı. Bugün bayram biz geldik bakın başka kapıyı çalan yok. Telefonu daha çalmıyor. Kendisi geçimsiz bir insan uani. Geçindiği inşan yol. Kavgadan beslenen biri. Hatta kavga da değil. Yaşı büyük ve erkek diye her halta burnunu sokup akıl verip koca sesiyle bağırıp çağırabileceğini sanıyor. Ben böyle bir adamı evime sokmam. Sokmuyorum sokmayacağım da.
Dediğim gibi kendi annesiyle geçinemeyen biriyle küs olunca kimin problemli olduğu da belli oluyor zaten

Elti olabilir miyiz acaba? :)

Oncelikle gorumcenin dugunu icin bebegi hastanede olan daha dogum yaptigini bile anlayamamis bir kadindan bir seyler beklemek coook ayip olmus velev ki gelin bize bir telefon acsaydi bari gibi basit bir beklenti bile olsa.
Bu konuda asiri haklisiniz coook haklisiniz ama bu duruma esiniz net bir tepki verip susturmaliydi. Bu konu size hic ulasmamaliydi hatta.

Ve bir de nacizane misafiri agirlamak sadece ikram degildir demek isterim.
Bunu ben de yaptim hicbir faydasini gormedim aksine geriliyor iki taraf da.
Benim de icim sogumamisti henuz, konusup hesaplasmamistik da.
Once konustuk sonra da kayin aile evime geldiler.
Onceden tatlisiyla tuzlusuyla agirlardim ama soguk davranirdim hic memnun ayrilmazdikh
Hesaplasip rahatladiktan sonra hicbir hazirlik yapmasam da guler yuzlu davransam ben de daha rahat hissediyorum.
Cunku diger turlu zikkimlanin hadi demisim gibi hissediyordum.

Ote yandan sizin istediginiz kivam nedir kv ile?
Bayramda seyranda konusabilecegimiz kadarliksa beklentiniz, yerinizde olsam en azindan bayramlasirim.
El opmekle agiz asinmaz derler, siz de vicdanen daha rahat hissedersiniz ve bence hediye gondermekten daha kiymetli bir sey bayramda bayramlasmak, ozellikle o kuşak icin.

Ilk seneler dediğiniz gibiydi.
Kp sayar söver saygı beklerdi.
Bir sey olmamış gibi adım atsa bana hiç uyumasa da kendimi zorlardım. El öpmek aramak olsun.
Ne oldu?
Haddini bilmemeye devam etti böylece.
Maalesef böyle insanlara yarayan bu degil.

Olmayın zaten.
İyiye iyi demezler enayi derler, hatta daha çok üstüne gidip ezebileceklerini sanarlar.
İlk yıllar iyilikten öldüm, karşılığında görmediğim saçmalık kalmadı. Ne zaman kestim attım, bana bu tavrı göstermeye hakkınız yok dedim. Saygı görmeye başladım. Tavır görmeden anlamıyor çoğu insan. Nezaketli insanı tepesine çıkmalık insan olarak algılıyorlar

Duygular cok benzer.
Inanin ben küçüklük bilip saygı ettikçe böcek yerine koyardı kp.
Ben 4 senedir suratına bakmıyorum bana yaranmaya çalışıyor.

%100 Haklıyım bu konuda hiç acabam yok bana bu konuyu açtıran şeyi ablami tanimis olsaydınız eger anlardınız:) acayip iyilikçi sana 100 taş atan bir gül verse o gülü al taşları unut kafasında biridir. Bizim evin kincisi benim bu yüzden baski görüyorum.
Ablamdan şunu bile duyuyorum:
Ne biçim evlilik. Adam ailesiyle konuşuyor bir merhaba nasilsin yok karşı tarafa. Ayıp utanmıyor musun? Ne olursa olsun o sana selam yolluyor. Bu kadar sert kalmaya gerek yok.
Ailesine böyle oldugun için eşin bile pek deger vermez sana. Böyle şeyler önemlidir. Yine senin kocan iyi.

Yani küslügü başlatan ben değilim.
Görümcemin sevgilisi vardı kp istemiyordu onu.
Benim erken doğum oldu kizim 32 gün yogun bakımda kaldı. İkimiz de ölümden döndük.
Tecrubesizdim afallamistim. Cocuk hastaneden cikar çıkmaz isteme nişan düğün 1 ay içinde hizli hizli kp ile kavga ederek yaptilar. Eşimi gönderdim yanlarina ben annemle çocuğumla tek kaldım.
Valla yerimde başkası olsa o duygusal dönemde esini bile yollamazdı.
Hayat devam ediyor bana göre yaşamalarını beklemiyorum acikcasi ama üstüne yalnız bırakılan benken eşime nomuya kırıldım beni aramadı deyip telefonlarıma cevap vermemesi cok çirkindi.
Üstelik 1 kere aramıştım bir hafta evvel. Daha çok aramami beklemiş sorun bu.

Cok dogru anlamışsınız.

Yok aslında. Yani eskiden çok olurdu ama vazgeçti tartışmaktan. Iki yıldır ses etmiyor.
Aslında anneler gününde hediyeme karşılık kv onu arayınca esim benden çok bozuldu fark ettim.
Bir sey demedi ona da bana da ama benim haklılığımı onayladi içten içe galiba.

Haklısınız. Eşim annesini kırmaz. Konuşmayı beceremez. Maalesef ben de aynı kavgayı esimle yapmıştım. Sana şikayetlenen anana sizin derdinizde mi kadin diyeceğine gelmiş bana anlatıyorsun annem kırılmış diye carladim. Hayatimdan defolun be bile demiştim.

Aslında kv me büyük nefretim yok.
Ne iyidir ne kötüdür.
Ortada bir yerdedir.
Kocasından cok çekmiş diye haline üzülürüm bir anne olarak kiyamam. Aslinda hediye her gün ağladığı dünyada kucuk mutluluklar yaşasın diye düşündüğüm bir şeydi. O sene de bozmadım. Olay yeni. Belki hatasını bu vesileyle anlar dedim. Ama anlamadı bir tesekkur bile etmedi.
Iste o zaman çok buz oldu içim.
Ayni olmasa da benzer şeyler oldu bizde de.
Benim kizim yasamadi ama.
1 hafta icinde nasil yaptilarsa isteme nişan nikah (dügün olmadi nikahin ardina aile ve yakinlar arasinda eglence yaptilar) hepsini art arda yapip bitirdiler.

Ne esimi ne de beni arayan soran gelen giden olmadi. Hoş benim umrumda degildi de.
Eşim çok gücendi hala unutamiyorum ben o halini senin butun ailen yanindaydi hepsi sen iyi ol diye ugrastilar , bana ailemden nasilsin diye soran bile olmadi herkes dugun derdine düştü, ben her kapi acildiginda annem mi ablam mi diye baktim hicbiri gelmedi , tek dertleri dugünmüş demisti.

Eşimin tavrini gorümce de kaynana da benden bildiler gorümce benim mutlulugum sana dert oldu derken kaynana biz ne yaptik oglumu kistirtiyorsun diye ustume geldi.
Ogullarinin gucenmis olabilecegi kirilabilecegi kendilerinden destek bekledigi akillarinin ucuna bile gelmedi ya da benim üstüme yikmak işlerine geldi.
Yapsinlar kimse buna bir sey demiyor ama bir tarafta da aci ceken bir evlat kardes var onun da gönlünü yapsalardi bari. Sanki hic boyle bir sey yokmus gibi herkes keyfine bakip dugun olup bittikten bir gun sonra da ariyorlar. Eşim tepki gosterince de bana saldiriyorlar.

Tamamen küsmeyin. Hediye almayın ama bayramdan bayrama samimiyetsiz kutlamalara gidin. Evinize gelmiş sonuçta siz gitmezseniz tamamen kötü olursunuz. Bende eşimin annesi ile değil de bir akrabası ile tartıştım, eşimin haberi bile olmadı. Gerçi biliyor o da nasıl biri olduğunu bilse de farketmez. Davranışlar hoşuma gitmediği için bayramdan bayrama gidip değişik bir tavırla takılıyorum. Kısa sürede kalkalım diyorum.

Elti olabilir miyiz acaba? :)

Ilk seneler dediğiniz gibiydi.
Kp sayar söver saygı beklerdi.
Bir sey olmamış gibi adım atsa bana hiç uyumasa da kendimi zorlardım. El öpmek aramak olsun.
Ne oldu?
Haddini bilmemeye devam etti böylece.
Maalesef böyle insanlara yarayan bu degil.

Duygular cok benzer.
Inanin ben küçüklük bilip saygı ettikçe böcek yerine koyardı kp.
Ben 4 senedir suratına bakmıyorum bana yaranmaya çalışıyor.
Tek gelinim ben 😄
Bir gariban daha bulup başını yakamadılar hala 😂😂

nomunomuchua nomunomuchua kendimi senin yerine koydum da, kayınvaliden kayınpederin gibi insanlara sırf eş hatırına birkaç kez tolerans gösterebilirim ammaaaaa uzattığım zeytin dallarını kırıyorlarsa eş hatırı da kalmaz buz gibi soğurum, soğuyunca da valla domuz gibi oluyorum, hediye mediye de göndermem çünkü kayınvalide o hakkı bir kere kullanıp yakmış.

nomunomuchua nomunomuchua kendimi senin yerine koydum da, kayınvaliden kayınpederin gibi insanlara sırf eş hatırına birkaç kez tolerans gösterebilirim ammaaaaa uzattığım zeytin dallarını kırıyorlarsa eş hatırı da kalmaz buz gibi soğurum, soğuyunca da valla domuz gibi oluyorum, hediye mediye de göndermem çünkü kayınvalide o hakkı bir kere kullanıp yakmış.

Ben de tam olarak domuz gibi oluyorum Mune abla.
Ama işte bu domuzluğum kendi canlarım tarafından bile kabul görmüyor.
O noktada ee bir de buraya danışayım ben mi çok domuzum dedim :KK70:

X