Sonunda evi terkettim, son durum

inşallah trolldür.
en azından bu troll olsun. yoksa bir kadının kendine bu kadar değersiz bir canlıymış gibi davranması çok üzücü
adam yerine, eş yerine koymayan, dön bile demeyen adamın yanına dönüp aynı evi paylaşmak, aynı yatağı paylaşmak, aynı ortamda bulunmak, üstüne yok kv olayları falan filan. bilemiyorum
cidden çok üzücü ya insanın kendine yaptığını başkası yapamaz işte bu olay örneği

Hanımlar sizi seviyorum.
Çok acımasız olan da var aranızda ama sorun değil. Çünkü eşime de evliliğime de inancım ilk günkü gibi değil. Ama döndüm.
Bundan sonrası için sizden fikir istiyorum.
Uymayacağımdan değil, buna gerçekten ihtiyaç duyuyorum.
Çok ciddi soruyorum
Sizin arkadaşınız yokmu? Sürekli burdan fikir istiyorsunuz. Burdaki söylenenleri de zaten uygulamiyorsunuz ama fikir istemekten de usanmiyorsunuz.
Evine dön diyen avukat komşunuza danışın mesela bence, çünkü ancak o size sizin duymak istediğiniz fikirleri verebilir
Burda sizi kimse ciddiye almiyor artık, eşiniz ve ailesi gibi aynı.

Git gel yapmaktan sıkılmadınız mı yaa?ben sizin konulardan sıkıldım burada.eninde sonunda bosanacaksiniz,boyle iki ileri bir geri evlilik mi olur?cocugunuz yoksa nolur yapmayin,gunahina girmeyin.

Sunshine...♥️ Döndüm ama niye döndüm bilmiyorum. Sadece evden çıkmak nedenim diğer sabrettiğim nedenlerden çok daha küçük bir neden. Arkasında duramadım nedenin. Belki de patlamaydı.
Maveracım neden döndün biliyormusun ? Şemalarından. Şeman diyorki “ git 2 gün korkut adamı geri gel, boşanırsan olmaz, ayıplarlar, kadın alttan alır evine döner.” Şöyle bir bakış açın var. Rest çekersem evliliğim biter. Tülay kökün “ neden göze alamıyoruz “ videosunu izlemeni tavsiye ederim. Aslında göze alamadıklarımızdan dolayı biter bazı şeyler. Göze alsak karşıdaki de saygı duyar. Korkma. Kaybetmekten korkma. Korkarsan bu enerjini karşı taraf alır ve elini kıpırdatmaz.
Sana vericeğim tavsiye kendini geliştirmek. Bak bende senin gibiydim susarsam sabredersem bazı şeyler çözülür sanıyordum. Daha kötü oluyormuş çünkü görünmez oluyoruz. Şimdi asla susmuyorum. Çat çat çat. Daha dün eşik yıllık izinde memlekete gidelim dedi. Kapı orda seni tutan yok gidebilirsin iznimde tabikide köye gitmicem dedim. Ne oldu ? Önceden olsa kaygılanır aman deme derdim. Neden demiyim yahu ?
Bak al karşına eşini dik dur güçlen ve de ki “evliliğimizde sorunlarımız var ve bunları çözmek için terapi almalıyız. Aksi takdirde yollarımızı ayırmamız gerekicek” . Korkma mavera korkma. Eşim ne var annemler yakın diye uğruyoruz dedi diye “ öylemi sat ulan arabayı taşıncam ben burdan “ dedim. Tutuştu. Az gür çıksın sesin. Güçlü değilsende sessiz kal güçlen.

Maveracım neden döndün biliyormusun ? Şemalarından. Şeman diyorki “ git 2 gün korkut adamı geri gel, boşanırsan olmaz, ayıplarlar, kadın alttan alır evine döner.” Şöyle bir bakış açın var. Rest çekersem evliliğim biter. Tülay kökün “ neden göze alamıyoruz “ videosunu izlemeni tavsiye ederim. Aslında göze alamadıklarımızdan dolayı biter bazı şeyler. Göze alsak karşıdaki de saygı duyar. Korkma. Kaybetmekten korkma. Korkarsan bu enerjini karşı taraf alır ve elini kıpırdatmaz.
Sana vericeğim tavsiye kendini geliştirmek. Bak bende senin gibiydim susarsam sabredersem bazı şeyler çözülür sanıyordum. Daha kötü oluyormuş çünkü görünmez oluyoruz. Şimdi asla susmuyorum. Çat çat çat. Daha dün eşik yıllık izinde memlekete gidelim dedi. Kapı orda seni tutan yok gidebilirsin iznimde tabikide köye gitmicem dedim. Ne oldu ? Önceden olsa kaygılanır aman deme derdim. Neden demiyim yahu ?
Bak al karşına eşini dik dur güçlen ve de ki “evliliğimizde sorunlarımız var ve bunları çözmek için terapi almalıyız. Aksi takdirde yollarımızı ayırmamız gerekicek” . Korkma mavera korkma. Eşim ne var annemler yakın diye uğruyoruz dedi diye “ öylemi sat ulan arabayı taşıncam ben burdan “ dedim. Tutuştu. Az gür çıksın sesin. Güçlü değilsende sessiz kal güçlen.
Başka bir yorumda Tülay kök videoları izleyin diye siz mi yorum yapmıştınız?
Bir yorumda görüp izlemeye başladım. Konuyu yarım cümlelerle ve dağıtarak anlatıyor ama ona rağmen çok beğendim. Videolarını sırayla izliyorum

Aslında özete çok gerek yok
Ortalama 15 günde bir eşiyle ve eşinin ailesi ile ilgili konu açıyor. Kesin boşanacağım minvalinde başliyor, sonra kocasının nekadar mükemmel olduğuna geliyor, kendisinin hayatı herkesden iyi olduğu ile devam ediyor. Peşinden siz kimsiniz, ne biliyorsunuz hepinizin kıskandığı hayatı yaşıyorum ile tartışmaları alevlendirip kendisi isitnasız her konusunda banlaniyor ve Kapanış.
Taki yeni konusuna kadar…

Teşekkür ederim :))

Başka bir yorumda Tülay kök videoları izleyin diye siz mi yorum yapmıştınız?
Bir yorumda görüp izlemeye başladım. Konuyu yarım cümlelerle ve dağıtarak anlatıyor ama ona rağmen çok beğendim. Videolarını sırayla izliyorum
Evet benimdir muhtemelen:) bayılıyorum çok güzel bilgiler paylaşıyor. Evet dağıtıyor çok şey anlatmak istediğinden ordan burdan giriyor ama mutlaka anlatacağını anlatıyor.

Bunu okuyunca acaba kullanıcı adını yanlışmı hatırlıyorum diye düşündüm, emin olmak için eski konunuza baktım. Ama yanılmamışım.
Daha 2 gün önce eşimin doğumgününde napsam geçen sene ailesi yüzenden travma geçirdim diyen sizin bu vurdummu oturturum vari yorumu şaşırtmadı desem yalan olur.
Bu seviyeye belirtiniz videoları izleyerekmi geldiniz yoksa aslında olmayanı ama olmasını istediğinizimi yazdınız bilemiyorum. Umarım ilkidir.
Ve inşallah konu sahibi arkadaşda bu seviyeye tez zamanda gelir.

Son düzenleme:
Hanımlar linçlerinizi okudum :)
Ne diyeyim. Ben ne psikolojisindeyim bunu bilmiyorum.
O zaman size yeni bir soru gelsin.
Benim kv de ertesi gün anneneler bize yemeğe davet etmiştim yani kavga olmasaydı eşimin anneannesi gelecekti.
Bu durumda gelemediler iptal oldu ya.
Dün döndüğümde görümcemden annesinin buna çok kırıldığını öğrendim 🤓 yani giden benim fakat misafire mahcubiyet dert olmuş. Nedense hep böyle zamanlarda sorun çıkarıyormuşum filan. Bir de benden özür bekliyor herhalde.
Eşim bu noktada bir şey derse, tekrar bir patlak çıkarabilirim.
Sizin bu düşüncelerinizle de patlak çıkarıcam gibi gözüküyor.
Beni pişman ettiniz...
Onlar rezil oldukları için bu kadar zorlarına gitmiş, millet ne mal olduklarını anlayınca akrabalara rezil olduk kafasındalar .. Alttan alırsanız daha çok üstünüze gelecekler..

Benim kv de ertesi gün anneneler bize yemeğe davet etmiştim yani kavga olmasaydı eşimin anneannesi gelecekti.
Dün döndüğümde görümcemden annesinin buna çok kırıldığını öğrendim 🤓 yani giden benim fakat misafire mahcubiyet dert olmuş. Nedense hep böyle zamanlarda sorun çıkarıyormuşum filan. Bir de benden özür bekliyor herhalde.
Beni pişman ettiniz...
Bakın burada bile algınız son derece yanlış. Buna konuda size yazanlar evli, bekar, boşanmış, çoğunluğu iş güç sahibi, toplumda belli bir yer edinmiş, belli bir eğitim seviyesinin üzerinde, birbirinden farklı kişilikte çeşitli meslek mensubu kadınlar

Bunca farklı özellikte ve çoğunluğu iyi eğitimli bunca kadın sizin konularınıza genel anlamda aynı tepkiyi gösteriyor, benzer uyarılarda bulunuyorlarsa bu sandığınız gibi linçlenmek filan değildir.

Kimsenin sizi linçlemek gibi bir niyeti de çabası da yok. Bu durum "aklın yolu bir" cümlesinin karşılığıdır olsa olsa. Bunu algılayamamanız gerçekten çok ilginç!

Ve Artık burada bile ciddiye alınmayacak hale geldiyseniz halen "kocama ne desem, kaynanamın payını nasıl versem, patlasam mı boşansam mı, bugün boşanıcam deyip yarın vazgeçip beş yaşında çocuk gibi küsüp barışarak kendime terlik fırlattırsam mı" gibi sorulara devam etmesenizle alacağınız sayfalar dolusu mesaj yine aynı olacaktır. Bu yine linç değildir, yine fikir birliğidir, doğrunun her yönde güneş gibi parlamasıdır. Ve sizin gözlerinizi kapatarak" güneş yok kii "diye bağırmanız," beni linçliyorlar düşüncesiyle gülen emojiler çizerek ısrarla yerinizde saymanızdır

Sizin yaptığınız evlilikte sorunları düzeltmek değil, eş kişisine karşı iyice kendinizi etkisiz eleman kılma çalışmalarıdır. Kv nize de, eşinize de, burada bizlere de ; sizin değiminizle patlak da çıkarsanız, çatlak da yapsanız, yetinmeyip siren çalıp korna da bazsanız bu halinizle bıraktığınız etki sakız çiğnerken balon yapıp patlatmak kadar olacak en fazla. Bunu artık fark edin ki kendinizi, yapmakta olduğunuz çocukça yanlışlarla insanları bu hale getirdiğinizi görün

Beni pişman ettiniz...

Hanımlar sizi seviyorum.
Çok acımasız olan da var aranızda ama sorun değil. Çünkü eşime de evliliğime de inancım ilk günkü gibi değil. Ama döndüm.
Bundan sonrası için sizden fikir istiyorum.
Uymayacağımdan değil, buna gerçekten ihtiyaç duyuyorum.

Mesela şimdi annem de kırıldı filan derse ki bu aile der. Benim ailem taş mı? Aranıp sorulmadı. Döner diye düşünülüyordu herhalde.
Ben ne cevap vereyim , çıkarsa burdan çıksın kavga asıl bizi bu noktaya getiren bunlardı zaten
Tavsiyeleri dikkate alıp almamak sizin bileceğiniz iş, sonuçta mutsuz olan sizsiniz, buradaki insanlar en fazla maveranın konularına yazınca vakit geçiyor diye düşünerek yazar geçer.

Size olmasa bile başkalarına faydası olur diye yazıyorum, evinizi terk ediyorsanız sebebiniz arkasında duracağınız bir şey olsun ve kendinizden emin bir şekilde yaptığınızın arkasında durup geri adım atmayın.
Kendi kendinize anne evine gider eşiniz kılını bile kıpırdatmadan koca evine geri dönerseniz, söylediğiniz sözlerin ya da yaptığınız tavırların arkasında durmazsanız, ne eşinizin ne eşinizin ailesinin size ve ailenize zerre saygısı olmaz.

Evlilik çocuk oyuncağı değildir, eften püften sebepler yaratarak kavga çıkarıp trip atılmaz, boşanmak istiyorsanız da komik kavgalar çıkarıp arkasına sığınmaya gerek yoktur, ben boşanmak istiyorum çünkü artık eşimi sevmiyorum, saygı duymuyorum gibi gerekçeler dahi boşanma sebebidir.

Kayınvalidenizin sizi arama sebebi de sizi önemsediğinden değil, yemek davetinizin iptal olması yüzünden, ne eşiniz ne eşinizin ailesi sizi önemsemiyor saygı duymuyor, bunun için onlara kızmayın çünkü işlerin bu hale gelmesine sebep sizsiniz, net bir duruşunuz yok, ne yaptığınızı, ne yapacağınızı bilmiyorsunuz, annenizin evine gitme sebebinizi bile savunamıyorsunuz arkasında duramıyorsunuz, eşinizin burnu sürter size yalvarır, ailece annenizin kapısına gelip özür dilerler her şey düzelir sanarak gidiyorsunuz, blöf yapmadım diyorsunuz ama blöf yapıyorsunuz, karşı tarafta sizi avucunun içi gibi bildiğinden umursamıyor dahi.

Şimdi de buradan alacağınız güçle yeni bir kavga çıkarıp yine evi terk etme düşüncesindesiniz, boşanacağınızdan değil siteye gelip bu sefer gittim ama eşim yalvar yakar ağlayarak evimize dön dedi de döndüm diyebilmek için.

Hayatta bazı şeyleri kendiniz için yapın, birilerine kendinizi ispat etmek için değil.

Şu an yapmanız gerekeni de söyleyeyim, durduk yere kavga çıkarmayın, evet özür dilemelisiniz ama eşinizin anneannesinden özür dilemelisiniz çünkü çocukça oynadığınız ev terk etme oyunundan evvel kendisini yemeğe davet etmişsiniz, yaşlı başlı kadının bu oyunda bir suçu olduğunu düşünmüyorum, o yüzden gidin özür dileyip elini öpün, tekrar yemeğe davet edip etmemek sizin bileceğiniz bir şey fakat anneanneden özür şart.

Eşinizle de senin ailen benim ailem kavgasına girmeyin çünkü sizin kendinize saygınız olmazsa eşiniz saygı duymaz, eşiniz saygı duymazsa ailesi de saygı duymaz, kendisine ve ailesine gerekli değeri vermeyen birinin ailesine de saygı duyulmaz.

Şapkanızı önünüze koyup düşünün, evliliğinizin devam etmesini istiyor musunuz istemiyor musunuz?
Evliliğim sürsün istiyorum ama, diyorsanız eşinizle konuşun çift terapisi alın, bu arada kişisel gelişim, kendinize güven ve saygı için ayrıca uzman yardımı alın.
Evliliğiniz bitsin istiyorsanız gerekçelerinizi düşünün, şu şu sebeplerle ben devam etmek istemiyorum konuşmasını eşinizle yapın, gidin adliyeye boşanma dilekçenizi verin ve verdiğiniz kararın arkasında durup boşanın sonra da ailenizin yanına yerleşin.

Son düzenleme:
Evet benimdir muhtemelen:) bayılıyorum çok güzel bilgiler paylaşıyor. Evet dağıtıyor çok şey anlatmak istediğinden ordan burdan giriyor ama mutlaka anlatacağını anlatıyor.
Teşekkürler 👏👏
En sevdiğim video konusu şuydu : hayat genel olarak yaşanmaz, durum olarak yaşanır. O zaman aydınlanma yaşamıştım 😄

Bunu okuyunca acaba kullanıcı adını yanlışmı hatırlıyorum diye düşündüm, emin olmak için eski konunuza baktım. Ama yanılmamışım.
Daha 2 gün önce eşimin doğumgününde napsam geçen sene ailesi yüzenden travma geçirdim diyen sizin bu vurdummu oturturum vari yorumu şaşırtmadı desem yalan olur.
Bu seviyeye belirtiniz videoları izleyerekmi geldiniz yoksa aslında olmayanı ama olmasını istediğinizimi yazdınız bilemiyorum. Umarım ilkidir.
Ve inşallah konu sahibi arkadaşda bu seviyeye tez zamanda gelir.
Keşke insanları konularıyla vurmasanız. Bazen bir anne öğretmendir ama çocuğuna öğretemez bazı şeyleri tıkanır öyle düşünün. Evet bu seviyeye videolar izleyerek geldim. Zor oldu gerek yemek yaparken gerek yürürken sürekli izledim. Güçlüyüm lakin hala hassas bir insanım. Acaba annesine haksızlık mı ediyorum kardeşi hakkında yanlışmı düşünüyorum düşünlerine kapılıp gidiyorum. Bazende çok mu tepki verdim acaba diyorum. Olmasını istediğimi yazmıyorum ama elbette olmasını istediğim bir durum var hassas bir insan olmamak. Bu arada travma mevzusunda yanılmıyorsunuz hayatımın her alanında onların olması bende yara açmıştı. Anneme aşure yemeye giderken bile. Annem yemeğe geldiğinde bile. Misafir ağırlarken bile neden çağırmadın ithamları. Evet şuan bu noktadayım ama eskiler konusunda hala yaralıyım. Hala benzer şeyler olduğunda yaşattıkları aklıma geliyor ve tedirgin oluyorum. Bir yanımda dur diyor abartıyorsun sal gitsin. O noktada size soruyorum işte. Şuan eşim beni beklettiğinde kusura bakma hayatım diyen bir insan. Önceden “ öf ne var gitsen ne var yani hazır yemek anlamıyorum” tarzında boş konuşan biriydi. Bende ağlardım surat asardım konuşamaz cesaret edemez gözdağı verirdim. Lakin çözüm değil. Hemde hiç değil. Biz kadınlar çok güçlüyüz kimseye ihtiyacımız yok kimseninde egosunu çekemeyiz. Evlendilerse akıllı olucaklar olmuyorlarsa da kapı orda. Bunuda size şu yüzden açıklıyorum eski konumdan vurmanız beni üzüyor. Bakın ben cidden hassas bi insanım. Hakkımda biri kötü düşündüğünde ben kendimi kötü hissediyorum. Takıyorum onu kafaya.

Şu evlilik yönetimi ne demek miş merak eden twk ben değilim herhalde?Avukat neyi kastetmiş olabilir?
Konuya gelince, yorum yazmayacağım .Aferin mavera iyi yapmışsın aynen devam et.Ha birde çocuk yap mutlaka

Keşke insanları konularıyla vurmasanız. Bazen bir anne öğretmendir ama çocuğuna öğretemez bazı şeyleri tıkanır öyle düşünün. Evet bu seviyeye videolar izleyerek geldim. Zor oldu gerek yemek yaparken gerek yürürken sürekli izledim. Güçlüyüm lakin hala hassas bir insanım. Acaba annesine haksızlık mı ediyorum kardeşi hakkında yanlışmı düşünüyorum düşünlerine kapılıp gidiyorum. Bazende çok mu tepki verdim acaba diyorum. Olmasını istediğimi yazmıyorum ama elbette olmasını istediğim bir durum var hassas bir insan olmamak. Bu arada travma mevzusunda yanılmıyorsunuz hayatımın her alanında onların olması bende yara açmıştı. Anneme aşure yemeye giderken bile. Annem yemeğe geldiğinde bile. Misafir ağırlarken bile neden çağırmadın ithamları. Evet şuan bu noktadayım ama eskiler konusunda hala yaralıyım. Hala benzer şeyler olduğunda yaşattıkları aklıma geliyor ve tedirgin oluyorum. Bir yanımda dur diyor abartıyorsun sal gitsin. O noktada size soruyorum işte. Şuan eşim beni beklettiğinde kusura bakma hayatım diyen bir insan. Önceden “ öf ne var gitsen ne var yani hazır yemek anlamıyorum” tarzında boş konuşan biriydi. Bende ağlardım surat asardım konuşamaz cesaret edemez gözdağı verirdim. Lakin çözüm değil. Hemde hiç değil. Biz kadınlar çok güçlüyüz kimseye ihtiyacımız yok kimseninde egosunu çekemeyiz. Evlendilerse akıllı olucaklar olmuyorlarsa da kapı orda. Bunuda size şu yüzden açıklıyorum eski konumdan vurmanız beni üzüyor. Bakın ben cidden hassas bi insanım. Hakkımda biri kötü düşündüğünde ben kendimi kötü hissediyorum. Takıyorum onu kafaya.
Hiç kendini üzme. Ben seni gayet anlıyorum. Senin eş ailesi senin sınırlarını ciddi şekilde aşmış, travma etkisi yaratmış olabilir. Bende de travmaya neden olan şeyler var, kendimden biliyorum :) Daha öncede söylemiştim. Sana bu kadar zarar veren, beynini meşgul eden insanlar fazla anlam yüklüyorsun.Yoksay...Görme, duyma... Üç maymunu oyna onlara karşı.Evlilik politik olmayı gerektiriyor. Maalesef bu saatten sonra çocuk gibi abisinden bakkaldan şeker isteyen görümcenizi, ya da anneeemmmm diye agzını yayarak yapmacık annem diyen kvnizi degiştiremezsiniz. Benden size tavsiye. Kendimi yerinize koyarak net söylüyorum. Eger kvniz köye taşınmazsa, siz kiraya çıkın. O evde kalmak sizi ciddi şekilde yıpratıyor. Eger o kv orda oturmaya devam ederse, helee ileride çocuk olursa, daha çok konu açarsınız.
Birde yapılan araştırmaya göre gelinin eş eş ailesine yakın olması, ev olarak ya da samimi ilişki kurması boşanma oranını yüzde 20 artırıyormuş.Sebebi ise kadınların sınırını bilmemesiymiş. Samimi olunca sürekli gelip gitmeler falan çiftler arasında soruna yol açıyormuş. O yüzden gerekirse soguk olun onlara karsı ama mesafelı olun.Bunlar benim fikrim.Çevremden görüp ögrendigim kadarıyla,birde dışarıdan bakan biri olarak bu şekilde davranmanız daha dogru gibi.

mavera110 mavera110 dışarıdan bakan biri olarak bence evliliğiniz çoktan bitmiş, üzgünüm. Toparlanır mı, belki. Toparlanırsa sizin çapanızla degil, eşinizin çabalaması gerek. Siz çabaladıkça eşinizin gözünüzdeki degeriniz gitgide azalıyor. Eşiniz saygı duymayınca ailesi de saygı duymuyor. Galiba 1 2yıllık evlisiniz. Daha yeni evlisiniz ve bu aşamaya gelmesi bitmesi gerektiğini gösteriyor. Evet ayrılmak zor ama evlilik böyle birşey degil.Yaşın çok genç. Bence bir psikologtan yardım al ve boşan. Ve lütfen evliliği kurtarmak, eşini baglamak için çocuk yapma. Dedigi gibi sen naparsa yap düzelmez. Eşin isterse düzeltebilir.

Amacım konuyla vurmak değil.
Ama daha birkaç gün önce acaba napsam nasıl yapsam diye konu açtığınız için aklımda kaldınız. Orda çünkü mağdur yeni gelin modundayken burdaki mesajinızda asarım keserim moduna geçmişsiniz. O yüzden bana anormal geldi. Hangisi gerçek yüzünüz merak ettim. Dediğiniz gibiyse ne mutlu size. Çünkü bazıları sizin bu kıvama gelmesi yıllarını alıyor bazısı hiç gelemiyor.
Ama bu tarz ufak şeyleri kafanıza takmamanızı öneririm. Ben sizi, siz beni tanımıyorsunuz. Ve tahminen gerçek dünyada hiç birzaman bir araya gelmicez bile. Birbirimizin hakkındaki düşüncelerimizin ne önemi var. Burda bile yarın öbürgün kullanıcı adınızı değişirsiniz yada ben bi süre çok takılırım sonra uzun bir süre girmem kk’ya unutur gideriz birbirimizi.

Ya kocasının fırlattığı terlik Maveranın annesigilin evine kadar sektiyse gidip alıp gelmiştir işte. Siz onun böyle ekşınlı anlattığına bakmayın, canı sıkıldığından hep.

Hiç kendini üzme. Ben seni gayet anlıyorum. Senin eş ailesi senin sınırlarını ciddi şekilde aşmış, travma etkisi yaratmış olabilir. Bende de travmaya neden olan şeyler var, kendimden biliyorum :) Daha öncede söylemiştim. Sana bu kadar zarar veren, beynini meşgul eden insanlar fazla anlam yüklüyorsun.Yoksay...Görme, duyma... Üç maymunu oyna onlara karşı.Evlilik politik olmayı gerektiriyor. Maalesef bu saatten sonra çocuk gibi abisinden bakkaldan şeker isteyen görümcenizi, ya da anneeemmmm diye agzını yayarak yapmacık annem diyen kvnizi degiştiremezsiniz. Benden size tavsiye. Kendimi yerinize koyarak net söylüyorum. Eger kvniz köye taşınmazsa, siz kiraya çıkın. O evde kalmak sizi ciddi şekilde yıpratıyor. Eger o kv orda oturmaya devam ederse, helee ileride çocuk olursa, daha çok konu açarsınız.
Birde yapılan araştırmaya göre gelinin eş eş ailesine yakın olması, ev olarak ya da samimi ilişki kurması boşanma oranını yüzde 20 artırıyormuş.Sebebi ise kadınların sınırını bilmemesiymiş. Samimi olunca sürekli gelip gitmeler falan çiftler arasında soruna yol açıyormuş. O yüzden gerekirse soguk olun onlara karsı ama mesafelı olun.Bunlar benim fikrim.Çevremden görüp ögrendigim kadarıyla,birde dışarıdan bakan biri olarak bu şekilde davranmanız daha dogru gibi.
Tesekkür ederim anlamınıza sevindim. İlk zamanlar takmazdım annedir kardeştir derdim. İzin günümde emir verip akrabalarına sürüklediler ben izin günümde bile eşimle yemek yiyemedim. Yemekler döktüm. Haftasonu kahvaltıya çağırdılsr gitmedim görümcem bağırdı abi gelmiyormuşsun hayırdır diye. Yetmedi akşam da plan yaptılar. Bunlar yetmedi ailem geldiğinde de damladılar hadi dedim annesi gelsin kardeşi bağırdı beni çağırmıyorsun abi diye. Benim en basit alanlarımda bile sürekli diplerimdeydilr. Eşimin telefonu çaldığında bile bazen eyvah annesi yemeğe çağırcak diye kalbim hızlı atıyor. Sakin ol diyorım çağırsada gitmezsin. Daha geçen görümcem abi abii 5 lira versene neden vermyiorsun diye bağırdı. Ya daha geçen banada al forma neden almadın diye bağırdı. Ben artık toplu organizasyonlarda bile istemicek duruma geldim. Ne doğru ne yanlış ayırt edemiyorum. Sizlere de sormaktan çok memnunum.

X