sorguladığım ilişkiye devam etmeli miyim

Fiziksel olarak, mesleki olarak beni sürekli beğenir ve belli eder. İltifat eder. Bunlara çok değinememişim kusura bakmayın sadece anlamadığım bir şekilde davranış biçimime sürekli bir yorumu var
Herkes öyle bir kadını beğenir ve iltifat eder ama sevip, saymaz her zaman işte. Bu adamdan bin kat daha iyisine layıksınız. Değerinizi bilin biraz tc kızı.

Bugün bile söyleyip ayrılabilirsiniz
Bunu planlı yapmak garip :)

Alışkanlıklar en kötüsü, ama ileride geriye baktığınızda" iyi ki evlenmemişim onunla" deyip allaha teşekkür edeceksiniz:)
gerçekten şükredecek miyim sizce? özgüvenimi mi yitirdim iyice bilmiyorum ben bu kadar evlilik odaklı değildim şimdi ise hiç hayatımda beni tamamen kabul edecek biri olmayacakmış gibi geliyor bu da beni üzüyor

Kadının kendisinden eğitimli ve kariyerli olmasını kaldırabilen çok az erkek var. Yoksa eğitim filan önemli değil anlastıktan sonra tabi ki anlaşmak her şeyden önemli. Egitim para statü önemli değil.... biz kadınlar bunu onemsemiyoruz aslında çoğu zaman, duygusaliz. Ama erkeklerin çoğu bunu önemsemez görünüp kadını kompleksle eziyorlar malesef. 20lerimde bunu ben de yaşadım. Malesef bu klişe doğru. Seni şu an gorunusunle kariyerinle ezemez. Davranışlarına takıyor. Yaptığın yemeğe takıyor yemek senin gorevinmis gibi davranıyor. Bak Z kusagindan bi erkek 2021 yılında bunu yapıyorsa o adam cinsiyetçi bir adamdır. Sizin kuşak artık bunları aşmış olmalı. Her şeyden tereddüte düşüyorsun. İngilizcede walking on eggshells derler. Yumurta kabukları üzerinde yürümek. Psikolojik şiddettir bu ve sinsidir. Sana Allah bilir benimle evlenmezsen ömür boyu yalnız kalırsın kimse seni benim gibi sevmez duygusu da asiliyordur. Fiks. Değişmez.

Ablacım kendini bi düşün. Herkese ne kadar iyi kibar davranıyorsun değil mi. Sevgilini mutlu etmeye çalışıyorsun. Kimseyi gereksiz yere eleştirip kırmamaya çalışıyorsun. Düşüncelerini olduğu gibi ama nazikçe dile getiriyorsun mesela. İşte normali bu zaten. Normali sevgililerin birbirine karşı nazik, dürüst, sevgi dolu ve destekleyici olması. Bu muamele normal değil.

Bu ınsana karşı içinizde mutsuz olacağınıza dair şüpheler varsa; evet! Allah'a dua edeceksiniz evlenme gibi bir hataya düşmediğiniz icin. Kalbiniz biliyor aslında, ama işte alışkanlık beter bişi. İnsanın gözünün görmediğine zamanla alışıyor emin olabilirsiniz.

Ve kendinize göre birinı bulup evleneceksiniz. Hayat böyledir, bazen gitmek gerekiyorsa zorlamamalı insan. Yoksa evlendıgınızde cok pişman olursunuz. Ayrılmak isteyen ama kocası bela olan, üzerine çocuğu olan kadınların hikayeleri ders olsun size!

Ya ben anlamadım ciddi ciddi yemeğe burun mu kıvırıyor hani ben kurabiye yapıyorum bazen kardeşim şakasına olmamış diyor bazen de erkek arkadaşım yapar arada çünkü beni kızdırmayı severler , sonra eline sağlık derler yerler Güler geçeriz . Ciddi olarak beğenmedim demesi gerçekten kırıcı . Babası da kafa yapısı olarak değşik sanırım . Ayrılın demek bana düşmez ama rahatsız olduğunuz durumları belli edin bınları daha önce hiç konuştunuz mu

birlikte büyümek ideal gibi , ileri yaş da eş bulmak zor
Adam kadına saygı duymuyor. Hayatını kolaylaştırmıyor. Yorgun argın haline rağmen onunla iş yapmıyor, camış gibi yatıyor. Bu mu eş? Eşsiz kalmayalım diye mazoşist köleler mi olalım? Hey allahım ya.

Hayatımda bir adam varsa hayatım daha kolay, mutlu, güzel, orgazmlı olmalı. Yoksa defolsun gitsin.

Yanında biri varken yalnız olmak ve değersiz hissetmek, gerçekten yalnız olmaktan daha kötü.

Sen emek verip yemek hatırlayacaksın ki mecbur değilsin o karşında iğrenç diyecek dakikasında bitirmen gerekirdi. Saygısı yok. Seven insan yemek gerçekten kötü olsa bile yer bir şey demez.
Sürekli kendinizi sorgiluyorsunuz sonunda ben kimim diyeceksiniz.
Babasının kullandığı kelime de çok çirkin

Kültür farkı var gibi. Konuşup ciddi ciddi derdini anlatmalısın küçük bi sorun değil bu hatta bana göre en büyük sorun budur ilişkilerde

zaten ask da yok bence.

Sizi çok iyi anlıyorum.
Hemen hemen aynı durumun içindeyim ve ayrılma kararı verdiğim halde bi türlü konfor alanından çıkıp başaramıyorum.
İnşallah kendiniz için en iyisini yaparsınız ve bu süreçten haberdar ederseniz benim için de iyi olur

Bir eğitimci olarak eğitim düzeyini asla kıstas olarak almam ancak hayat görüşü önemlidir. Ortak paydada bir araya gelemiyorsanız eğer sonu hiç iyi değil.

Yazdıklarından erkek arkadaşınızın ben her şeyi biliyorum, sen safsın anlamazsın, bana sormadan iş yapma gibi söylemleri olduğunu hissettim. Baskın bir karakter, empati kuramıyor, bir dal misali eğilip bğkülmüyor... öğrenir mi evet öğrenir ama sizinle empati kurması için önce sizin geçtiğiniz yollardan geçmesi gerek.

Çok seviyorsanız zaman harcayın, emek harcayın onun ufkunu açmak için çabalayın derim ama gerçekten çok zor. Baskın her şeyin en iyisini bildiğini sanan birisi zor eğitilir.

ya ne gerek var ki? ayrica aileden gelen seylerin degismesi cok zor. tabi ki evlendiginde esler birbirlerine alisir, benzerler ama arada muhabbet, sevgi, fedakarlik ve dusuncelilik olmasi gerekiyor. bunun disinda eger materyalistlik olarak dusunecek olursak karsidaki kiside ekstra guzel ozellikler olacak ki kotu yonlerini bastirsin. ama kaba bir adami hangi guzel ozelligi orter bilemedim.

ayrica bu durumlarda her sey cok guzel gidecek, sartlar ideal olacak ki sadece esi egitmeye zaman ayirasin. maddi olarak zorluk olmayacak, eslerin ailesi ektra anlayisli olacak, baska stres olmayacak (is yerinde vs vs), boyle ideal sartlarin olusmasi da zor. mutlaka ektra problemler cikar o zaman da ne psikoloji ne zaman kalir bu odunu yontmak icin zaman

Aile konusu bam başka, hayat görüşü ailesi ile ters insanlar var, ailesinden gördüklerinin daha iyisini yapmaya çalışan bir çok erkek de var ama sizin yazdığınız bedavaya karı aldım muhabbeti aşırı çirkin. Böyle düşünen bir erkek sizi bir mal olarak görüyor demektir... Belki şimdi sizinle aynı görüşleri paylaşıyor gibi görünebilir ama bu cümleyi duyduktan sonra ona inanması çok zor

Konunun içinde cevabı yazmışsın. Sen bu cocukla gelecegin olmadıgını düşünüyorsun ama 3 yıl harcamışım 23 de artık evlenme yası bir daha ugrasmayayım diye düşünüyorsun
Bunlar senin düşüncelerin

bence orada erkegin ne soyledigi onemli, baba ne soyluyorsun olur mu cok ayip vs derse olabilir ama o da keh keh diye guluyorsa, ay ilerde oyle seyleri cok duyar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…