Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Sorun saçlarım :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Sade frappe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2019
4.372
6.376
Herkese merhaba, konu başlığından da anlaşılacağı üzere sorun; saçlarım. Saçlarım ince telli ve seyrek. Kendimi bildim bileli seyrek saçlara sahibim. Onlari gürleştirmek adına yapmadıgım kür kalmadı. Yaptigim kürler beklentimi karşılamadığı gibi aksine var olan saçlarımın daha çok dökülmesine sebep oldu.

Bugün raslantı sonucu kk'de eskiden acilmis bir konuya denk geldim. Sarımsak ve zeytin yağından yapilan karışımın saç çıkardığına yönelik bir takim seyler yazılıp çizilmiş. Aranızda bu kürü deneyen bilen arkadaşlar yazarsa cok sevinirim. Sütten ağzım yandigi icin artık cogu şeyi üfleyen cinslerdenim. Saçım çıksın diye uğraşırken geri kalan saclariminda elime gelmelerinden korkuyorum açıkçası.
..
Bu kür saç çıkmasına yardım eder mi?
Başlarda saç dökülmesi yapar mı? (Çoğu saç küŕü saçı başlarda çok döküyor)
Konu hakkında bilgi sahibi olan arkaşlar yazarlarsa çok sevinirim.

Bu arada kan degerlerime daha onceden baktirdim her şey normal. Saçlarımın seyrek oluşunun nedeni her ne kadar genetik faktörler olsa da ailede saçı en az olan benim. O yuzden çabalarımla biraz canlandırmak istiyorum. Saçı benim gibi az olup, bu şekilde dogal yontemlerle durumu düzelten kişiler varsa, ve yazarsa gercekten çok sevinirim. Bu vesileyle benim durumumda olan insanlar da bundan yararlanmış olurlar...

Edit: karışımi saçima uyguladım. Duş ve duştan sonra saçlarımda dökülme yaptı. Sanirim bunun nedeni: Zeytin yagının saç derisini yumuşatmasından kaynaklı. Bir sonraki denemelerime sadece sarımsakla devam edeceğim.

Saçım dustan sonra, öngörüldüğü gibi öyle buram buram sarımsak kokmadı. 3 şampuanlama ile saçım arındı. Duş esnasında çoğu arkadaşın onerdigi gibi elma sirkesi kullandım (durulama suyuma kattım) Aman dikkat göz yakiyor çok fena. Pek bir etkisi olmadı bana göre, tam tersi iki koku da birbirine karıştı.. bakalim, iyi veya kötü herhangi bir gelişme olursa burdan günceleme yaparım.

Son düzenleme:
Benim sac tipim de ayni. Gebelikte canlaniyor, yaglanmasi azaliyor, neredeyse hic dokulmuyor ama dogumdan sonra avuc avuc sac topluyorum. Normalde de seyrek ve inve telli opan saclarim bir de dokulunce iyice sinirim bozuluyor. Ben cok arastirma yaptim. Benimki de hem genetik hem de pkodan dolayi boyle. Oncelikle sampuani biraktim. Sadece zeytinyagli defne sabunu kullanıyorum. Uclarina sac kremi suruyorum bazen. Isi kullanmiyorum. Arada da aklima gelirse badem yagi, hint yagi, bepanthen, evigen, bemiks karisimi suruyorum. Su an hamile oldugum icin baya toparlandi saclarim. Umarim dogumdan sonra da benimle kalirlar 😁

Valla etrafımda saçı seyrek olan çok ama gürleştirebilen hiç yok maalesef. Şampuanlar, ısı, sıkı toplama vs her sey sacı azaltabiliyor ama arttıranı yok :KK43:
Saçkıran hastalığını bilirsin, annem saçkıran olan yerlere kullanmıştı o kürü. Saçları çıkmıştı. Ama kiminde ters tepki yapıyormuş. Egzama, yanma, kızarıklık, acı, saç dökme gibi.
İlk önce ensenizde küçük bir bölümde deneyebilirsiniz ve ya saçların arasında herhangi görünmeyecek bir yerde..

Mikro kaynak çıkmış, yeni. Onu saçı seyrek olanlar çok tercih ediyor. İstersen sedat Biga yı araştır instadan. Yaptığı müthiş saçlar var gerçekten.. Fakat fiyatlar hakkında hiç fikrim yok, uçuk olabilir

Size kesinlikle bir mucize söyleyeyim benim.saçlarım berbat halde idi ki artık kel kailcam diye kara kara düşünüyordum vitaminler zeytinyağı sarımsak ve şeyler hiç durdurmadi dökülmeyi takı defne sabunu alana kadar fazla değil 1hafta deneyin bir göreceksiniz

Benim sac tipim de ayni. Gebelikte canlaniyor, yaglanmasi azaliyor, neredeyse hic dokulmuyor ama dogumdan sonra avuc avuc sac topluyorum. Normalde de seyrek ve inve telli opan saclarim bir de dokulunce iyice sinirim bozuluyor. Ben cok arastirma yaptim. Benimki de hem genetik hem de pkodan dolayi boyle. Oncelikle sampuani biraktim. Sadece zeytinyagli defne sabunu kullanıyorum. Uclarina sac kremi suruyorum bazen. Isi kullanmiyorum. Arada da aklima gelirse badem yagi, hint yagi, bepanthen, evigen, bemiks karisimi suruyorum. Su an hamile oldugum icin baya toparlandi saclarim. Umarim dogumdan sonra da benimle kalirlar 😁

Aslinda ben de şampuanı bırakıp yerine sabun kullanmak istiyorum ama bu seferde saçlarım keçe gibi olur diye cesaret edemiyorum. Saçlarının sabunla olan etkileşimi nasıl. Elektriklenme ve sertleşme sorunu yaşamıyor musun? Saçlarının sabuna alışma süresi ne kadar sürdü? Şu an sampuanı bırakıp sabuna gectigin icin memnun musun? Sabundan sonra saç dökülmen azaldı veya durdu mu? Sorularım biraz cok oldu kusura bakma lütfen ama cevaplarsan cok sevinirim 😌

Benimde böyleydi ne yaptıysam olmadı ben megnezyim çinko ilaçları da kullandım olmadı sonuç olarak mikro kaynak yaptırdım

Saclarin ince telliyse yag bakimlarina hic girme derim iyice agirlastirir.benimde uzun yillarca azicik sacim vardi kafama taktikca dahada dökülürdü.sacimi boyuyorum uzun zamandir ve sadece bitkisel sampuan kullaniyorum.beni uzun süredir gormeyenler senin saclarina nolmus diolar o kadar gürlesti yani 😊

Size kesinlikle bir mucize söyleyeyim benim.saçlarım berbat halde idi ki artık kel kailcam diye kara kara düşünüyordum vitaminler zeytinyağı sarımsak ve şeyler hiç durdurmadi dökülmeyi takı defne sabunu alana kadar fazla değil 1hafta deneyin bir göreceksiniz

Sampuan yerine defne sabunu mu kullaniyorsunuz? Şampuanı tamamen mi çıkarttınız hayatınızdan? Keçelenme, elektriklenme vs olmadı mı? Ben şuan yarı bitkisel bir sampuan kullaniyorum. Ne zaman tam bitkisel bir sampuana geçsem saclarimda sertlik ve elektriklenme oluyor. Sekle şemale sokmakta cok zorlanıyorum. Siz de bu tarz problemler oluyor mu? Defne sabununu nerden temin ettiniz, aktardan mı? Bu sabununda taklidi, çakması şu su busu olabiliyor mu? 😌

Benim de saçlarım seyrek ama annem doğduğum günden beri seyrek saçın avantaj, gür saçın dezavantaj olduğununu empoze etti bana😢 Saçlarımı yıkamak,taramak, toplamak, örmek ona kaldığı için seyrek saç iyidir diye düşündü zaar.
Ben hala aşamadım galiba ama bunu, seyrek saçı şikayet edenleri görünce şaşırıyorum bir miktar. 😄

Benimde böyleydi ne yaptıysam olmadı ben megnezyim çinko ilaçları da kullandım olmadı sonuç olarak mikro kaynak yaptırdım

Mikrk kaynaktan memnun musun peki? Kendi sacin gibi mi duruyor, bakim zorlugu vs var mı? Dış gorunus olarak (gürlük olarak) fark yarattı mı? Son olarak; ne kadara mal oldu? Memnun kaldiysan nerede yaptirdin? 😌⏳

Sampuan yerine defne sabunu mu kullaniyorsunuz? Şampuanı tamamen mi çıkarttınız hayatınızdan? Keçelenme, elektriklenme vs olmadı mı? Ben şuan yarı bitkisel bir sampuan kullaniyorum. Ne zaman tam bitkisel bir sampuana geçsem saclarimda sertlik ve elektriklenme oluyor. Sekle şemale sokmakta cok zorlanıyorum. Siz de bu tarz problemler oluyor mu? Defne sabununu nerden temin ettiniz, aktardan mı? Bu sabununda taklidi, çakması şu su busu olabiliyor mu? 😌
Şampuanı ve kremleri tamamen çıkardım inanın gerek bile kalmıyor ilk yıkamada sert oluyor fakat sonrası yumuşacık bir saç çıkıyor aktardan aldım sahteliği hakkında bişey diyemicem duymadım benin zeytinyağlı defne sabunu ve inanin mis gibi kokuyor

Saclarin ince telliyse yag bakimlarina hic girme derim iyice agirlastirir.benimde uzun yillarca azicik sacim vardi kafama taktikca dahada dökülürdü.sacimi boyuyorum uzun zamandir ve sadece bitkisel sampuan kullaniyorum.beni uzun süredir gormeyenler senin saclarina nolmus diolar o kadar gürlesti yani 😊

Hangi şampuanı kullniyorsun acaba? Şampuandan sonra mı gürleştiler acaba? Sen de insanlarla aynı fikirde misin bu konuda (saçlarının gürleştiği konusunda)?

Mikrk kaynaktan memnun musun peki? Kendi sacin gibi mi duruyor, bakim zorlugu vs var mı? Dış gorunus olarak (gürlük olarak) fark yarattı mı? Son olarak; ne kadara mal oldu? Memnun kaldiysan nerede yaptirdin? 😌⏳
Benim saçlarımı kimse anlamıyor kendi saçım zannediyorlar doğal yaptırdım zaten
Belime kadar yaptırdım benim için zorluğu yok 300 tanesi 1000 TL İstanbul Yenibosna da yaptırdım
son olarak ta inanılmaz fark ediyor gürlüğü tavsiye ederim ben :)

Benim saçlarımı kimse anlamıyor kendi saçım zannediyorlar doğal yaptırdım zaten
Belime kadar yaptırdım benim için zorluğu yok 300 tanesi 1000 TL İstanbul Yenibosna da yaptırdım
son olarak ta inanılmaz fark ediyor gürlüğü tavsiye ederim ben :)

Teşekkür ederim yanıtın için 😊 tarama zorluğu fln olmuyor mu peki? Kafanda bir ağirlasma vs gibi seni rahatsiz eden bir durum yok mu?

Bi arkadaşım yılan yağı kullanıyordu ve baya saçı çıkmıştı. İstersen araştırabilirsin

Yapı ile yani doğuştan olan şeyleri değiştirmek gerçekten zor. Kerastase’in serumları var ama 3 aylık gibi uzun süreli o da yüzde yüz çözüm sağlamıyor ve gereksiz derecede pahalı bir yöntem. Ben 5 yıldır platin kullanıyorum saçlarım çok yıprandığında bahsi geçen markanın maskesini ve çiftbazlı bir serumunu kullanıyorum çok işe yarıyor resmen yeniliyor ama ürünler bitince hooop eski haline dönüyor (malum boyanın her çeşidi zararlı) muhtemelen bütün ürünler için geçerli bu bütün sorunlar için sadece geçici çözüm sunuyorlar :KK43: uzun süredir pirinç suyunu denemeyi planlıyorum hem saç uzatma+ saç oluşumunu besleme+ varolan saçın kalitesini arttırmada çok iyi diyorlar “pirinç suyu maskesi saç” yazarak googlelarsanız çıkar. Hatta YouTuber bir kız da anlatmıştı. Ben de deneyip olumlu sonuç alırsam yazacağım yalnız ben uzama ve hasar görmüş saça olan etkisiyle ilgileniyorum.

Teşekkür ederim yanıtın için 😊 tarama zorluğu fln olmuyor mu peki? Kafanda bir ağirlasma vs gibi seni rahatsiz eden bir durum yok mu?
Taramaya uçlardan başlıyorum dibinden de kaynaklarimi tutarak başlıyorum ıslakken biraz ağır geliyor ama kuruyunca hiç ağırlık olmuyor bende
Ama bence tek dezavantajı yazın çok sıcak oluyor ama olur o kadar bence

X