SÖZ KONUSU GÜNAHLARIM

Karanfil44

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2018
43
14
Hayırlı geceler öncelikle herkese ve Hayırlı Ramazanlar diliyorum..
Benim içimi yiyip kemiren günahlarım aklıma geliyor bu aralar ve sürekli şeytan benimle uğraşıyor aklıma kötü kötü fikirler sokuyor.
Kızlar burda açık açık böyle günahım şuydu bunu yaptım falan diyemem. Ama benim sorum şu; eşime, abime, anneme yani yakınlarımdan en sevdiklerime söylediğim yalanlardan ötürü aşırı ama aşırı pişmanım. Rabbime beni affetmesi için yalvarıyorum ve Öbür Dünya’da söylediğim yalanın ortaya çıkmaması için de Rabbime yalvarıyorum. O kişinin yüzüne bakamam diyorum sürekli.. Dinen beni bu konuda aydınlatacak birileri var mı lütfen yardımcı olun. Bu Dünya’da söylediğimiz yalanlar ortaya çıkmamış olsa bile Ahiret’te bizim peşimizden gelecekler mi? Ortaya çıkacak mı hepsi? Ben öyle pişmanım ki.. Hep ağlıyorum Allah’ım affet diyorum. Bana bi açıklama yapacak olan varsa yardım edebilir mi, beni aydınlatabilir mi acaba? Nolursunuz...😔

Benim içimi yiyip kemiren günahlarım aklıma geliyor bu aralar ve sürekli şeytan benimle uğraşıyor aklıma kötü kötü fikirler sokuyor.
Kızlar burda açık açık böyle günahım şuydu bunu yaptım falan diyemem. Ama benim sorum şu; eşime, abime, anneme yani yakınlarımdan en sevdiklerime söylediğim yalanlardan ötürü aşırı ama aşırı pişmanım. Rabbime beni affetmesi için yalvarıyorum ve Öbür Dünya’da söylediğim yalanın ortaya çıkmaması için de Rabbime yalvarıyorum. O kişinin yüzüne bakamam diyorum sürekli.. Dinen beni bu konuda aydınlatacak birileri var mı lütfen yardımcı olun. Bu Dünya’da söylediğimiz yalanlar ortaya çıkmamış olsa bile Ahiret’te bizim peşimizden gelecekler mi? Ortaya çıkacak mı hepsi? Ben öyle pişmanım ki.. Hep ağlıyorum Allah’ım affet diyorum. Bana bi açıklama yapacak olan varsa yardım edebilir mi, beni aydınlatabilir mi acaba? Nolursunuz...😔
Nihat Hatipoğluna zoomdan baglanıp sorabilirsiniz 🤷 Bizlerde cevabını ögrenmis oluruz

Şöyle düşün
Kimse masum değil
Aman yalanım öbür dünyada ortaya çıkar mı diye telaşlanma elbette her şey ortaya çıkacak ama sadece senin değil herkesin yalanı ortaya çıkacak. Yani çekindiğin insanlar da o sıra kendi günahlarının derdine düşecekleri için çok da seninle ilgilenmezler diye düşünüyorum.
Bu arada kesinlikle dini bir bilgiye dayanarak yazmıyorum bu yorumu, tamamen şahsi fikrim. Sakin olun ve hayatınızın bundan sonraki kısmı için yalandan uzak durmaya çalışın en azından. Allah cümlemizin günahlarını affetsin inşallah

Siz samimi tövbe edip tekrar aynı günahı işlememek için çaba sarfederseniz Rabbim de günahınızı gizler ahirette niye gizlemesin O merhametlilerin en merhametlisi celle celaluhu

Böyle düşünüp vesveseye girmeyin bol bol dua edin pismansiniz zaten
Rabbim dünya ve ahirette bizleri rezil etmesin.amin

Canim gunahlarini hic kimseye anlatma sakin dioki kendinize sahit tutuyorsunuz allaha sigin es selam ismini surekli oku seni korur sabah aksam 3er defa okunacak dua var onu okudugunda kotu seylerden sakinirsin bismillahileezzila yeduru diye basliyor o sana cok iyi gelecektir allahim senin gunahlarini bagislasin dikkat et onune cikarmasin insallan

Canim gunahlarini hic kimseye anlatma sakin dioki kendinize sahit tutuyorsunuz allaha sigin es selam ismini surekli oku seni korur sabah aksam 3er defa okunacak dua var onu okudugunda kotu seylerden sakinirsin bismillahileezzila yeduru diye basliyor o sana cok iyi gelecektir allahim senin gunahlarini bagislasin dikkat et onune cikarmasin insallan
İnsam kendi günahlarını anlatmasa da içine atsa bu sefer de sürekli içinde yaşıyor derdi birime anlayınca hafifliyor sanki

• Beğen
Reactions: H M
Malesefki yapılan her günahın bedeli bir şekilde çıkıyor insandan.Malesef diyorum çünkü ne kadar pişman olup tövbe edilse de bir şekilde bedelini ödetiyor hayat..
Bazen bedelini ödemek iyi geliyor cezasını çektim diyorsun.Rabbim taşıyamayacağımız yük yükletmesin.
Bilinçsizce yapılan hatalar bir gün başına üzücü birşey gelince neden bu benim başıma geldi dediğimiz de o zaman insan yaptıklarını hatırlıyor.
Umursamadan yaptıklarımızın aslında nasıl zarar verdiklerini o zaman anlıyor insan.
O zaman bir yanın pişmanlık bir yanın acı ile yaşamaya çalışıyor insan.
Ama herşey bir hayat tecrübesi oluyor işte.
Ama iyi yanıda var.Insanı Allaha yaklaştırıyor ..Allaha sığınıp duaya sarılıyor insan.
Birsürü günah işleyip rahat uyuyan insanlar da var..Karşılığını bulsada farkında bile olmayan.
Demek ki rabbim benden vazgeçmemiş ki beni uyarmış pişman olup ona yönelmemi istemiş deyip umut doluyor o zaman.
Ya günahlar karşısında gafletten kurtulmayıp hala umarsızca devam edenlerden olsaydım .Çok şükürki Allah vicdanımızın sesiyle bizi uyardı bizi doğruya yöneltti diyotuz..Ya gafletle uyanmadan ölseydim diyor insan..
Allahın size verdiği bu pişmanlık size kapılarını açtığını ve sizden vazgeçmediğini gösterir..Samimi tövbe bol bol dua ve hata ve günahtan korkup sakınmakla huzur bulabilirsiniz sadece..

Öbür dünya dediğiniz yani ahirette mahşer günü elimizde dilimizle yüm uzvumuzla yaptığımız günahlar tabiki ortaya çıkacaktır boşuna denmiyor kuranıkerimde bu dünya imtihan yeri
Ahiretse hesap yeri

İnsam kendi günahlarını anlatmasa da içine atsa bu sefer de sürekli içinde yaşıyor derdi birime anlayınca hafifliyor sanki
Valla canim gunhalrini soyleme bence hadislerde bile anlatmayin dio sahit tutuyorsun kendine sonradan dostun dusman olmayacagini bilemezsin

Pişman olup tövbe etmen Allah'ın seni affedecegini ifade ediyor. Lakin yalan söylemek kul haklarindan biri . Allah öbür dünyada kul haklarına karışmayacagini ifade ediyor. birebir çözülecek kul hakları . Yani sen kime yalan soylediysen ya o senin sevaplarini alacak ya da sen onun günahlarını yukleneceksin artık ne kadar yakan soylediysen . Şöyle de bir hadis var ancak. Allah bir kulunu çok seviyorsa kul hakkı kimde ise ona gidip seni affetmesi için cennetten vaatler verecekmiş 🌷Rabbimiz çok affedici elhamdülillah. Tüm mesele onun sevdiği kullarından olmamız . Tabiki bunun ilk şartı da muttaki olmak yani günahlardan olabildiğince sakınmak. Yalan için size tavsiyem çok minicik bir yalanı bile basit görmeyin . Her ne olursa olsun mutlaka doğruyu söyleyin ufak bir şey de olsa . Böyle böyle siddiklardan yani doğru söyleyenlerden olacağımızı vaad ediyor Allah 🌷🙂

Allah razı olsun canım, çok teşekkür ederim. İnşallah yapacağım bu dediklerini de..

Pişman olup tövbe etmen Allah'ın seni affedecegini ifade ediyor. Lakin yalan söylemek kul haklarindan biri . Allah öbür dünyada kul haklarına karışmayacagini ifade ediyor. birebir çözülecek kul hakları . Yani sen kime yalan soylediysen ya o senin sevaplarini alacak ya da sen onun günahlarını yukleneceksin artık ne kadar yakan soylediysen . Şöyle de bir hadis var ancak. Allah bir kulunu çok seviyorsa kul hakkı kimde ise ona gidip seni affetmesi için cennetten vaatler verecekmiş 🌷Rabbimiz çok affedici elhamdülillah. Tüm mesele onun sevdiği kullarından olmamız . Tabiki bunun ilk şartı da muttaki olmak yani günahlardan olabildiğince sakınmak. Yalan için size tavsiyem çok minicik bir yalanı bile basit görmeyin . Her ne olursa olsun mutlaka doğruyu söyleyin ufak bir şey de olsa . Böyle böyle siddiklardan yani doğru söyleyenlerden olacağımızı vaad ediyor Allah 🌷🙂
İnşallah inşallah inşallah bundan sonra elimden geldiğince dikkat edeceğim. Bi kardeşiniz olarak dualarınızda anarsanız beni çok sevinirim.. Allah’ım razı olsun.

Tovbeni edip günahı tekrarlsmadiysan üzme devam et tovbene ama şeytan günahlarla da kişiyi rahatsız edermiş dua et herkesin var kul beşer şaşar mis öbür dünyada herkes kendini kurtarmaya bskacak tekrar etme yeter ki

Şöyle düşün
Kimse masum değil
Aman yalanım öbür dünyada ortaya çıkar mı diye telaşlanma elbette her şey ortaya çıkacak ama sadece senin değil herkesin yalanı ortaya çıkacak. Yani çekindiğin insanlar da o sıra kendi günahlarının derdine düşecekleri için çok da seninle ilgilenmezler diye düşünüyorum.
Bu arada kesinlikle dini bir bilgiye dayanarak yazmıyorum bu yorumu, tamamen şahsi fikrim. Sakin olun ve hayatınızın bundan sonraki kısmı için yalandan uzak durmaya çalışın en azından. Allah cümlemizin günahlarını affetsin inşallah
Yanlış düşünüyorsun
Allah bazı günahları gece gibi örtecegini ifade ediyor bıyerlerde .
Şuan açık bilgi veremiyorum sonra ban yiyorum dini bilgi verdim diye on gün

X