Steakhouse'nin Diyet Günlüğü

evet kızlar diyetimin 2. gününü geride bıraktım.beslenme planımı daha önce yazmıştım,ona uydum hatta biraz daha az yedim.
sabah 45 dakika koşu bandında yürüdüm,akşam aile fertleri yorgun olduklarını söylediği için dışarıda yürüyüşe çıkamadım.zaten akşam 7 de dişçide randevum vardı pekte zamanım kalmadı.2.günüm böyleydi bir an önce 7 gün tamamlansın istiyorum sonra da 3 kiloyu vermiş olmak:KK66:

benim dünüm böyle geçti siz neler yaptınız?

Ne zaman dışarı çıksam şişmanlığımın çok ciddi bir hal aldığını fark ediyorum.İnsan şişmanladığında ruhsal olarak kendinde hiçbir değişiklik hissetmiyor en azından ben hissetmiyordum ;belkide nasılsa tatil gelsin zayıflarım, bu konuda kapanır diye kendimi kandırdığımdan... :2: Aslında bu konu benim için bu kadar basit değil.Ben her zaman şişmandım ama bu şişmanlık 10 kilo versem yok olacak boyuttaydı.Sonrasında 15 kilo daha aldım ve artık tam bir obezim. :KK50:
Dedim ya her zaman şişmandım ama hiç böyle hissetmemiştim insanların bana acıyarak baktığını fark ediyorum,yanımdan geçerken yorum yaptıklarını daha da önemlisi artık ben kendimi ezik hissediyorum,kendime olan güvenim yavaş yavaş eriyor.
Burayı ,sizlerin yazdıklarınızı hep okuyordum ama artık fark ettim ki bu olay öyle kolay kolay kapanmayacak ben de sizlerin yardımı ve desteği
için buradayım. :KK3: Ben zayıflayacağım ,bu sefer bu sorunu tamamen ortadan kaldıracağım yanımda olmanızı bekliyorum.Benim gibi hisseden tüm arkadaşlarımı da bu başlığa bekliyorum. :KK66:

son olarak ben kimim? 20 yaşında 83 kilo boyu 1.63 olan bir kız çocuğuyum. :KK61:

hepinizi çok öptüm :KK16:
sevgili kardeşim sen olaya bir sıfır galip başlıyorsun birkere yaşın genç yarın en yakın sağlık ocağna git kan ve idrar hormon tahlilllerini yaptır sormuyorlar bile rahat ol.ondan sonra eğer bir sorunun yoksa emin ol diyetlerden birini yapınca zayıflıyrsun peş etme,hayatım boyunca 38 yaşındayım sigarayı bırakıp özel sebeplerden depresyona girip 20 kilo aldım ama birden karar verdim ve 9 kilo verdim biraz geç ama ben içki kullanıyorm onun etkisi vardı sakın pes etme benim şu an 13 kilo fazlam var hadi beraber zayıflıyalım...........

bence sen neredeyse işin yarısına gelmişsin.arada olabilir öyle kaçamaklar ne de olsa sen benim gibi kocaman değilsin.bir an önce hepimizi incecik görmeyi
planlıyorum.eğer yararı olacaksa sen de her gün neler yaptığını burada anlat.ben(biz) zevkle okurum.

canim benim, dun de kendimi kaybettim ya bir kere kayboldu mu motivasyon komple gidiyor galiba:KK43: dun sabah peynir domates salatalik ekmekli sandvic yedim kahvaltida, ama ogle yemeginde tavukburger menu ustune de fistikli dondurmali pasta yedim :KK43: eritmek icin 50 dakika yurudum. aksami da 100 gr meyveli yogurtla gecistirdim. ama bu sabah tartildim yine 61.5 kiloyum. simdi de bir yuruyup geleyim diyorum.... bugun kesin diyetteyim

sevgili kardeşim sen olaya bir sıfır galip başlıyorsun birkere yaşın genç yarın en yakın sağlık ocağna git kan ve idrar hormon tahlilllerini yaptır sormuyorlar bile rahat ol.ondan sonra eğer bir sorunun yoksa emin ol diyetlerden birini yapınca zayıflıyrsun peş etme,hayatım boyunca 38 yaşındayım sigarayı bırakıp özel sebeplerden depresyona girip 20 kilo aldım ama birden karar verdim ve 9 kilo verdim biraz geç ama ben içki kullanıyorm onun etkisi vardı sakın pes etme benim şu an 13 kilo fazlam var hadi beraber zayıflıyalım...........

bir anda fazla kilo alınca tahlil yaptırmıştım.bir sorun çıkmadı.kesinlikle pes etmiycem.bence 9 kilo harikaymış zaten insan o kadar kilo verince motivasyonu tavan yapıyordur herhalde....senin gibi biri benim için çok yararlı olur.o zaman zayıflayana kadar burada yazıyoruz.

canim benim, dun de kendimi kaybettim ya bir kere kayboldu mu motivasyon komple gidiyor galiba:KK43: dun sabah peynir domates salatalik ekmekli sandvic yedim kahvaltida, ama ogle yemeginde tavukburger menu ustune de fistikli dondurmali pasta yedim :KK43: eritmek icin 50 dakika yurudum. aksami da 100 gr meyveli yogurtla gecistirdim. ama bu sabah tartildim yine 61.5 kiloyum. simdi de bir yuruyup geleyim diyorum.... bugun kesin diyetteyim

bence kendinle konuşup şöyle tekrardan bir karar ver.zayıflama olayı bittikten sonra her şeyden çok fazla olmasa da yiyebileceğini düşün.(ben bu tarz düşüncelerle kendimi tutuyorum bir de tabi benim durum çok daha ciddi.)en azından spor yaptığımız sürece yemekten çokta kısmak gerekmiyor.bir süre düzenli devam et ,58'e falan gelince yine bir soluklanırsın,kaçamaklar yaparsın.ben senin yerinde olsaydım bunları yapardım.

Son düzenleme:
diyetimin 3.gününü de atlattım.beslenme planım aynıydı.spor olarak da koşu bandında 45 dakika yürüdüm ve dışarıda da 1 saat yürüyüş yaptım.iyi bir gündü.yaptığım sporun yeterli olacağını düşünüyorum.tartıda görücez tabiki neyi ne kadar doğru yatığımı...:44::KK61:

2-3 günde bir tartılıyorum bi almış oluyorum bi vermiş moralim iyice bozuldu .. neden olablir sizce ??

dün diyetimin 4.günüydü.beslenme planına tam olarak uydum ama spor hiç yapamadım.bütün gün başka işlerle uğraştım.bu gün de telafi ettim.keşke zaman
daha hızlı aksa...:KK61:

Ahh hayranım şu azminize :)) bende başlayabilsem bi.. Motivasyonm çok düşük ve fazlasıyla umursamaz oluşum kilo vermemi engelliyo. 16 yaşındayım 160 boyunda ve 97 kiloyum :KK43: diyetisyene gittim bişeyim yokmuş. sadece karaciğer yağlanması varmış. Ailemizdeki herkesin kilolu olmasıda vermemi engelliyo. mesela halam 300 kilo civarı. annem babam hep kilolu. tek çocuğum bu yüzden yürüyüşede çıkamıyorum. Ee bilirsiniz kilolu insanları yürüyüşe çıkarmak kadarda zor bi durum yoktur. ailemlede yürüyüşe çıkamıyorum:) geçen haftada ayağımı kırdım evden dışarıda çıkamıyorum :KK43: Ama eğer aranıza benide alırsanız çok mutlu olurum.

Ahh hayranım şu azminize :)) bende başlayabilsem bi.. Motivasyonm çok düşük ve fazlasıyla umursamaz oluşum kilo vermemi engelliyo. 16 yaşındayım 160 boyunda ve 97 kiloyum :KK43: diyetisyene gittim bişeyim yokmuş. sadece karaciğer yağlanması varmış. Ailemizdeki herkesin kilolu olmasıda vermemi engelliyo. mesela halam 300 kilo civarı. annem babam hep kilolu. tek çocuğum bu yüzden yürüyüşede çıkamıyorum. Ee bilirsiniz kilolu insanları yürüyüşe çıkarmak kadarda zor bi durum yoktur. ailemlede yürüyüşe çıkamıyorum:) geçen haftada ayağımı kırdım evden dışarıda çıkamıyorum :KK43: Ama eğer aranıza benide alırsanız çok mutlu olurum.

bence aslında umursamaz değilsin,sadece halledebileceğine inanmadığın için bunu kabullenmişsin.ama halledebilirsin.hele ki 16 yaşında,lisede okurken kilolu olmak insanı hayattan soğutur bence...eğer alabilirsen koşu bandı al evde yürü ya da spor salonuna falan git bence.aramıza almak ne demek,hergün paylaşımını görmek beni çok mutlu eder.

3 gündür ekmek yok hayatımda. çayı da kestim. az az yiyorum. haftaya da spora başlıcam inşallah. ramazanda zor olcak ama iftardan sonra yürüyüş falan yaparım. gündüz de artık mekik falan ne olursa.. zayıf olmak istiyorum ekisi gibi :KK31::KK31:

çayı kesmen iyi olmuş halamın kızı diyetisyenle zayıflıyor çay içme demiş neden bilmem yeşil çay ve tarçın içiyor mekik zayıflatmıyormuş yürüyüş yap

kalorileri sayıyormusun acaba çok işe yyarıyormuş.yukarıda yazdım h.kızı diyetisyene gitti o 1.62 boyunda 76 kiloydu doktor 1400 kalorilik diyet vermiş herşeyi yiyorum diyor açda kalmıyorum dedi.birde tuzu kesti onda kalp sorunu var diye onbeş günde 6 kilo verdi demekki işe yarıyor şimdi doktor programı değiştirmiş kaç kaloriye çıkardı veya indirdi neler vermiş yapıcaksan sorarım ona maalesef ben kalori diyetine çok inanmakla beraber yapamıyorum çünkü her gün alkol alıyorum onda çok kalori var o yüzden karbonhidrat diyeti yapıyorum ama sana tavsiyem kalori hesaplaman gözümle gördüm sonucunu.

kalorileri sayıyormusun acaba çok işe yyarıyormuş.yukarıda yazdım h.kızı diyetisyene gitti o 1.62 boyunda 76 kiloydu doktor 1400 kalorilik diyet vermiş herşeyi yiyorum diyor açda kalmıyorum dedi.birde tuzu kesti onda kalp sorunu var diye onbeş günde 6 kilo verdi demekki işe yarıyor şimdi doktor programı değiştirmiş kaç kaloriye çıkardı veya indirdi neler vermiş yapıcaksan sorarım ona maalesef ben kalori diyetine çok inanmakla beraber yapamıyorum çünkü her gün alkol alıyorum onda çok kalori var o yüzden karbonhidrat diyeti yapıyorum ama sana tavsiyem kalori hesaplaman gözümle gördüm sonucunu.

benim yaptığım diyette 1400 diye geçiyor ama ben salataları yapmaya üşeniyorum belki 1300'e falan denk geliyodur.ya aslında diyetlerde günde 1 bardak
şarap veriyorlar aşırıya kaçmazsan sıkıntı olmaz.ben sırf alkolden,fast food,karamelli kremalı kahvelerden uzak duruyum diye bu ara dışarıya çıkmıyorum.en
azından şöyle düzenim bir tam otursun da sonra kendimi daha iyi denetler hale gelirim,o zaman çıkarım.aslında o dediğin diyeti öğrenirsen çok iyi olur.sanırım sürekli aynı kalorilik diyetle devam edince kilo vermen duruyor...

diyetimin 5.günü şaka maka geride kaldı.beslenme planıma aynen uydum.koşu bandında 45 dakika 6yla yürüdüm,dışarıda 1 saat yürüyüş yaptım,15 dakika civarında aletlerde çalıştım.tartılmaya 2 gün kaldı...

diyetimin 5.günü şaka maka geride kaldı.beslenme planıma aynen uydum.koşu bandında 45 dakika 6yla yürüdüm,dışarıda 1 saat yürüyüş yaptım,15 dakika civarında aletlerde çalıştım.tartılmaya 2 gün kaldı...

sanırım vermişsindir o yürüyüşle (bende yapıyorum)kilo verilmese bile vucut toparlanıyor)diğer verenlerin mideleri çıkıyor zayıfladıkça ama düzenli tempolu yürüşte mide düzeliyor ben kendimde fark ettim .tabi hala verecek çok kilom var ama genede vücudun sıkılaştığı belli oluyor.ayrıca sen bu azimle kesin verirsin odiyet listesini baından itibaren alıp yazıcam sana ama kendisi müsait değildi en kısa zamanda yazarım.

sanırım vermişsindir o yürüyüşle (bende yapıyorum)kilo verilmese bile vucut toparlanıyor)diğer verenlerin mideleri çıkıyor zayıfladıkça ama düzenli tempolu yürüşte mide düzeliyor ben kendimde fark ettim .tabi hala verecek çok kilom var ama genede vücudun sıkılaştığı belli oluyor.ayrıca sen bu azimle kesin verirsin odiyet listesini baından itibaren alıp yazıcam sana ama kendisi müsait değildi en kısa zamanda yazarım.

bence de spor çok önemli,çok güzelleştiriyor.
umarım bir an önce veririm.
diyet listesi için çok sağol,bekliyorum o zaman...

yazdıkların bana çok tanıdık geldi :)
bundan yaklaşık bi 5 sene evvel aynen senin gibiydim.ilk başlarda "biraz az yesem olacak,o kadar kilolu değilim aslında" söylemlerim vardı :KK70:
hiç unutmam bir bayram 1 torba şeker-çikolata yı tek başıma tükettim,normalde göberği yoktu ama küçük bi kız çocuğuda olsam o boyuttaki göbeği hissetmek kolaydı :KK70: lisede oda arkadaşlarımın "zehra çok kilolusun" demesi üzerine aklım başıma geldi,yoksa millet hep "bu kilo sana yakışıo bıdıbıdı" demekten öteye gitmediler.peki ben ne yaptım ? bir yaz 3 ay boyunca her gün spora gittim,4 gün olmak üzere 3 ay içinde 3-4 defa lahana çorbası yaptım;aralarda kiloma dikkat ettim;ama yedim.biraz azim biraz da zorlamayla şu an 65 kiloyum,başlamadan önce 85 tim;1 ay sadece dertten kederden :KK70: 5 kiloyu kendiliğinden verdiysem de;3 ay yaz tatilinde hiç durmadım.
şimdi bakıyorumda bi 5-6 kilo fazlam var (boyun 1.67) ama o eski hırs yok.sen kilolalarını kendine karşı kullanmayı bil yeter.
kolay gelsin.
bu arada "az yiyosun kas gidiyo bıdı bıdı" diyenlere olması gereken 50 kilo,100 kiloluk bir insanda elbette yağla kas da gidecek;ama belli bir sınırda;az yiyerek herkes zayıflar;aç kalacaksınız bunun temeli bu.
sen kimsin demeyin bu işin ilmini alıyoruz :KK70:

yazdıkların bana çok tanıdık geldi :)
bundan yaklaşık bi 5 sene evvel aynen senin gibiydim.ilk başlarda "biraz az yesem olacak,o kadar kilolu değilim aslında" söylemlerim vardı :KK70:
hiç unutmam bir bayram 1 torba şeker-çikolata yı tek başıma tükettim,normalde göberği yoktu ama küçük bi kız çocuğuda olsam o boyuttaki göbeği hissetmek kolaydı :KK70: lisede oda arkadaşlarımın "zehra çok kilolusun" demesi üzerine aklım başıma geldi,yoksa millet hep "bu kilo sana yakışıo bıdıbıdı" demekten öteye gitmediler.peki ben ne yaptım ? bir yaz 3 ay boyunca her gün spora gittim,4 gün olmak üzere 3 ay içinde 3-4 defa lahana çorbası yaptım;aralarda kiloma dikkat ettim;ama yedim.biraz azim biraz da zorlamayla şu an 65 kiloyum,başlamadan önce 85 tim;1 ay sadece dertten kederden :KK70: 5 kiloyu kendiliğinden verdiysem de;3 ay yaz tatilinde hiç durmadım.
şimdi bakıyorumda bi 5-6 kilo fazlam var (boyun 1.67) ama o eski hırs yok.sen kilolalarını kendine karşı kullanmayı bil yeter.
kolay gelsin.
bu arada "az yiyosun kas gidiyo bıdı bıdı" diyenlere olması gereken 50 kilo,100 kiloluk bir insanda elbette yağla kas da gidecek;ama belli bir sınırda;az yiyerek herkes zayıflar;aç kalacaksınız bunun temeli bu.
sen kimsin demeyin bu işin ilmini alıyoruz :KK70:

tebrik ederim benim yapmak istediğimi başarmışsın.ben de tatil sonu 65-60 arası hedefliyorum.tavsiyelerin için de sağol.

X