Steakhouse'nin Diyet Günlüğü

steakhouse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2011
43
0
Ne zaman dışarı çıksam şişmanlığımın çok ciddi bir hal aldığını fark ediyorum.İnsan şişmanladığında ruhsal olarak kendinde hiçbir değişiklik hissetmiyor en azından ben hissetmiyordum ;belkide nasılsa tatil gelsin zayıflarım, bu konuda kapanır diye kendimi kandırdığımdan... :2: Aslında bu konu benim için bu kadar basit değil.Ben her zaman şişmandım ama bu şişmanlık 10 kilo versem yok olacak boyuttaydı.Sonrasında 15 kilo daha aldım ve artık tam bir obezim. :KK50:
Dedim ya her zaman şişmandım ama hiç böyle hissetmemiştim insanların bana acıyarak baktığını fark ediyorum,yanımdan geçerken yorum yaptıklarını daha da önemlisi artık ben kendimi ezik hissediyorum,kendime olan güvenim yavaş yavaş eriyor.
Burayı ,sizlerin yazdıklarınızı hep okuyordum ama artık fark ettim ki bu olay öyle kolay kolay kapanmayacak ben de sizlerin yardımı ve desteği
için buradayım. :KK3: Ben zayıflayacağım ,bu sefer bu sorunu tamamen ortadan kaldıracağım yanımda olmanızı bekliyorum.Benim gibi hisseden tüm arkadaşlarımı da bu başlığa bekliyorum. :KK66:

son olarak ben kimim? 20 yaşında 83 kilo boyu 1.63 olan bir kız çocuğuyum. :KK61:

hepinizi çok öptüm :KK16:

Malesef bende bu % 20 lik obez grubuna girmeyi başardım. Tatlıdan başka bişiy gözüm görmüyo ki :KK52:
50 kilodan 80 olmak da zor bi durum elbette. merdiven çıkarken fosur fosur etmekten sıkıldım. hemen domates gibi kızarıyorum.:KK59: bende vermek istiyorum ama azim etsem bi... umarım başarırsın ( başarırız) ramazan başlasın kendimi yememeye alıştırıcam her akşam da spora gidicem. sana tavsiyem yoğurt ve süt çok tüket. yiyebilirsen activia ye..

senin durumunda çok zormuş 50 den 80 olmak ama en azından yerleşmiş kiloların yok.Bence bu daha çabuk vermeni sağlayacaktır.Yoğurt ve süt baş kurtarıcım zaten aralarda falan hep yiyorum.Sporda yapıyorum hatta şimdi bitirdim.Sen de erteleme bence gel beraber yapalım :KK52: Bir an önce kurtulalım.:KK61:

3 gündür ekmek yok hayatımda. çayı da kestim. az az yiyorum. haftaya da spora başlıcam inşallah. ramazanda zor olcak ama iftardan sonra yürüyüş falan yaparım. gündüz de artık mekik falan ne olursa.. zayıf olmak istiyorum ekisi gibi :KK31::KK31:

3 gündür ekmek yok hayatımda. çayı da kestim. az az yiyorum. haftaya da spora başlıcam inşallah. ramazanda zor olcak ama iftardan sonra yürüyüş falan yaparım. gündüz de artık mekik falan ne olursa.. zayıf olmak istiyorum ekisi gibi :KK31::KK31:

bence zaten kafana koymuşsun öyle ya da böyle zayıflayacaksın.ramazan da avantaj olabilir aslında...ben spor yapmadığımda baya az kilo veriyorum :97: o
zamanda hevesim kırılıyor diyetten de uzaklaşıyorum.ayrıca sanki spor yapınca iştahım da daha az oluyor :KK52: 55 kilo olacağım günü iple çekiyorum. :KK66:
senin için de tabi.

her gün önceki gün ne yaptığımı burada anlatacağım.hem motive eder diye düşünüyorum.dün diyetimin 1.günüydü:KK52:diyet yapacağım zaman boyunca beslenme planım aynı olacak.bu liste benim yaklaşık iki yıl önce uyguladığım diyet listesi. başarısı test edilip onaylanmıştır.:KK61:

listem şöyle:

sabah:1 dilim kepek ekmeği,1 kibrit kutusu peynir,domates,salatalık...
ara:1 porsiyon meyve
öğle:3 köfte kadar et(tavuk,balık,sucuk), 2 dilim kepek ekmeği,salata,1 kase yoğurt ya da 1 kutu ayran
ara:1 porsiyon meyve,1 bardak süt
akşam:6 kaşık sebze yemeği,salata,1 dilim kepek ekmeği
gece:1 porsiyon meyve

evet beslenme planım budur.dün bunları yedim ayrıca 45 dakika 6 ile koşu bandında yürüdüm ve 1 saat de dışarıda yürüyüş yaptım.

ilk hafta bittiğinde(8.gün tartılacağım)3 kilo vermiş olmayı yani 80 kilo olmayı planlıyorum,hadi bakalım:KK66::KK66::KK66:

her gün önceki gün ne yaptığımı burada anlatacağım.hem motive eder diye düşünüyorum.dün diyetimin 1.günüydü:KK52:diyet yapacağım zaman boyunca beslenme planım aynı olacak.bu liste benim yaklaşık iki yıl önce uyguladığım diyet listesi. başarısı test edilip onaylanmıştır.:KK61:

listem şöyle:

sabah:1 dilim kepek ekmeği,1 kibrit kutusu peynir,domates,salatalık...
ara:1 porsiyon meyve
öğle:3 köfte kadar et(tavuk,balık,sucuk), 2 dilim kepek ekmeği,salata,1 kase yoğurt ya da 1 kutu ayran
ara:1 porsiyon meyve,1 bardak süt
akşam:6 kaşık sebze yemeği,salata,1 dilim kepek ekmeği
gece:1 porsiyon meyve

evet beslenme planım budur.dün bunları yedim ayrıca 45 dakika 6 ile koşu bandında yürüdüm ve 1 saat de dışarıda yürüyüş yaptım.

ilk hafta bittiğinde(8.gün tartılacağım)3 kilo vermiş olmayı yani 80 kilo olmayı planlıyorum,hadi bakalım:KK66::KK66::KK66:

İnşallah azmin hep böyle devam eder. Kaç haftadır forumda diyet bölümünü okuyorum. Gerçekten istendiğinde yapılmayacak şey yoktur. Bunu biliyoruz.
Umarım 80 değil 6lı sayılarıda görürsün bu hırsla :KK1: Bizim sitenin içine belediyenin yaptığı bayanlara özel spor aletleri var. bisiklettir ne bilim beline koluna ayrı ayrı aletler. İftardan sonra bi yarım saat yürüsem bi saatte bunları yapsam bide boğazımı tutsam :KK17: kaç kilo veririm ki ayda :26: ben yapsam çok çabuk veriyorum. çünkü kemikli değil yapım. en az 30 sonradan aldığım et yani :KK1: fösüm diyim anla. sporla da sarkmasın diye desteklicem. bide şu elma sirkesi suyunu düşünüyorum. tarçınlı olanı da var karar veremedim :26: mate veya yeşil çayda içilebilir ama sevmiyorum hiç. :63: valla kararlıyım bu sefer. yeni mezunum üniden iş görüşmelerine gidiyorum bakıyolar küçümser gibi. bi mağazaya gidiyorum büyük beden yok diyip geri çeviriyolar inan şu çıtır kızların giydikleri kotlarda gözüm kalıyor. hep kumaş giymekten sıkıldım :KK14::KK14::KK14:

Son düzenleme:
İnşallah azmin hep böyle devam eder. Kaç haftadır forumda diyet bölümünü okuyorum. Gerçekten istendiğinde yapılmayacak şey yoktur. Bunu biliyoruz.
Umarım 80 değil 6lı sayılarıda görürsün bu hırsla :KK1: Bizim sitenin içine belediyenin yaptığı bayanlara özel spor aletleri var. bisiklettir ne bilim beline koluna ayrı ayrı aletler. İftardan sonra bi yarım saat yürüsem bi saatte bunları yapsam bide boğazımı tutsam :KK17: kaç kilo veririm ki ayda :26: ben yapsam çok çabuk veriyorum. çünkü kemikli değil yapım. en az 30 sonradan aldığım et yani :KK1: fösüm diyim anla. sporla da sarkmasın diye desteklicem. bide şu elma sirkesi suyunu düşünüyorum. tarçınlı olanı da var karar veremedim :26: mate veya yeşil çayda içilebilir ama sevmiyorum hiç. :63: valla kararlıyım bu sefer. yeni mezunum üniden iş görüşmelerine gidiyorum bakıyolar küçümser gibi. bi mağazaya gidiyorum büyük beden yok diyip geri çeviriyolar inan şu çıtır kızların giydikleri kotlarda gözüm kalıyor. hep kumaş giymekten sıkıldım :KK14::KK14::KK14:

bence de çünkü nasıl fazla fazla yeyip şişmanladıysak biraz az yiyerek ve de sporla kilo verebiliriz.:KK52:dışarıda yürüdüğüm zaman ben de o aletlerden
yararlanıyorum bence kasları da iyi çalıştırıyor,hissediyorsun yani...spor önemli ya... bir de kilo verdiğin sürece yapmalısın yoksa dediğin gibi sarkmalar
oluyor.o zaman da kilo vermiş olmanın bir anlamı kalmaz.
bence sen bu dediğin programı uygularsan ilk ay 6-8 kilo verirsin.:KK66:Benim 2 yıl önce gittiğim bir diyetisyen vardı.o söylerdi metabolizması sağlıklı çalışan biri
haftada 2 kilo verir diye.yeşil çayı hep öneriyorlar ben de alacağım aralarda içerim.tadına da bence alışırsın o da farklı bir lezzet öyle düşün...
kıyafet konusu gerçekten çok büyük bir problem ben günlük yaşamımı hep eşofmanla geçiriyorum,üstüne de bol tşört ama çok sıkılıyosun bir noktada.
insan şık gözükmek istiyor ama şişmanken süslü giyinince kendimi iyice komik hissediyorum.:KK50:

ben de bugün ip atlamaya başladım onu da deneyebilirsin canım yeşil çay bir de ballı tarcın içiyorum yeşil çaya bugün başladım allah hepimize yardım etsin almak kolay vermek zoor :KK52: :KK66:

öncelikle merhaba.
aldığın kararda sana destek olmak beni mutlu edecek. sen kilo verdikçe bende motive olacağım. çünkü 1 haftadır ekmeği azaltmış, kola gibi içecekleri azaltmış, az yemeye başlamıştım. ama net olarak ben de dün diyete başladım.
aynı şekilde artık insanların kilolarım konusundaki tavırlarından bıktım (hele eşim kilo aldıkça "pınar kendisine benzetmiş kocasını da" dye espri yapmıyorlar mı deliriyorum)
benim diyetim sabah şu akşam şunları yiyeceksin şeklinde değil de kalori hesaplama ile. (evde olmayıp çalışınca her an istediğini yada planladığı yiyemiyorsun yani en azından ben öyleyim.)
bir hafta bile olmadan 4 kilo verdim. ama bunun şişlikler olduğunun farkındayım. yine de bu durum beni çok mutlu etti.

bende burda seninle yediklerimi ve kalorilerini paylaşmak istiyorum kabul edersen tabi

birbirimize destek olursak (ki evet kilo vermen lazım diyet yap şeklindeki desteklerden bıktım usandım) belki daha iyi olur ne dersin.

gerçekten benimle aynı durumda olan biriyle birşeyler paylaşmaya ondan destek almaya ihtiyacım var. damdan düşenin halini damdan düşen anlar diye düşünüyorum.

kararından vazgeçme sakın.

ben de bugün ip atlamaya başladım onu da deneyebilirsin canım yeşil çay bir de ballı tarcın içiyorum yeşil çaya bugün başladım allah hepimize yardım etsin almak kolay vermek zoor :KK52: :KK66:

ip atlamaya da başlayayım günde 10 dakika falan...ama önce almam lazım:KK1:ballı tarçını da deneyeyim.tadı da lezzetli olur gibi:KK9:
birbirimizi böyle destekleyince her şey kolaylaşıyor.ben inanıyorum kilolarından rahatsız olan herkes bir şekilde zayıflayacak.:KK66:

öncelikle merhaba.
aldığın kararda sana destek olmak beni mutlu edecek. sen kilo verdikçe bende motive olacağım. çünkü 1 haftadır ekmeği azaltmış, kola gibi içecekleri azaltmış, az yemeye başlamıştım. ama net olarak ben de dün diyete başladım.
aynı şekilde artık insanların kilolarım konusundaki tavırlarından bıktım (hele eşim kilo aldıkça "pınar kendisine benzetmiş kocasını da" dye espri yapmıyorlar mı deliriyorum)
benim diyetim sabah şu akşam şunları yiyeceksin şeklinde değil de kalori hesaplama ile. (evde olmayıp çalışınca her an istediğini yada planladığı yiyemiyorsun yani en azından ben öyleyim.)
bir hafta bile olmadan 4 kilo verdim. ama bunun şişlikler olduğunun farkındayım. yine de bu durum beni çok mutlu etti.

bende burda seninle yediklerimi ve kalorilerini paylaşmak istiyorum kabul edersen tabi

birbirimize destek olursak (ki evet kilo vermen lazım diyet yap şeklindeki desteklerden bıktım usandım) belki daha iyi olur ne dersin.

gerçekten benimle aynı durumda olan biriyle birşeyler paylaşmaya ondan destek almaya ihtiyacım var. damdan düşenin halini damdan düşen anlar diye düşünüyorum.

kararından vazgeçme sakın.

kararın için seni tebrik ediyorum.desteğin benim için çok önemli.
insanların şaka adı altında yaptıkları gerçekten çok çirkin.aslında şaka yapmaya çalışmıyorlar.hakkımızda düşündüklerini ancak bu şekilde yüzümüze vurabiliyorlar;sanki onları çok ilgilendirirmiş gibi...
az zamanda 4 kilo vermen harika bir durum.:KK66:ben ilk hafta da 3 kilo versem dahi çok mutlu olacağım.
paylaşımlarını burada zevkle takip ederim.bence çok yararlı olacak.düzenli olarak yaptıklarını paylaşmak çok motive edici oluyor.kilo vermede bence önemli olan psikolojik destek.
o zaman beraber kilo problemi çözülünceye kadar kararlılıkla burada paylaşıma devam edeceğiz.çok güzel olacak.:KK1::KK66:

ip atlamaya da başlayayım günde 10 dakika falan...ama önce almam lazım:KK1:ballı tarçını da deneyeyim.tadı da lezzetli olur gibi:KK9:
birbirimizi böyle destekleyince her şey kolaylaşıyor.ben inanıyorum kilolarından rahatsız olan herkes bir şekilde zayıflayacak.:KK66:

günde 10 dk az olabilir ama aklıma geldikçe atlıyorum ben yan mekik vs de yapıyorum yaklaşık 25-30 dk bu hafta kilo vermemiş olarak görünüyorum hatta 500 gr almışım gibi biraz moralim bozuldu ama olsun vereceğim inşallah :KK76: ayrıca ballı tarçın tadı çok güzel :KK66:

günde 10 dk az olabilir ama aklıma geldikçe atlıyorum ben yan mekik vs de yapıyorum yaklaşık 25-30 dk bu hafta kilo vermemiş olarak görünüyorum hatta 500 gr almışım gibi biraz moralim bozuldu ama olsun vereceğim inşallah :KK76: ayrıca ballı tarçın tadı çok güzel :KK66:

ya zaten günde 45 dakika koşu bandında 1 saat kadar da dışarıda yürüyüş yapıyorum onlara ek olarak dedim.:KK61:
duraklama dönemine girmiştir belki vücudun ya da şişkinlik falan vardır.bence devam.:KK66:

teşekkürler desteğin için.
benim spor konusunda sıkıntım var.
yüksek tansiyondan dolayı kalp spazmı geçirdim. o nedenle bana 15 dakikadan fazla yürüyüş yapmak yasak. fazla efor sarfettirecek hareketler yapmak hele hele koşmak kesinlikle yasak. o nedenle ne yapacağım bilmiyorum.

$TWISTER-BEL-INCELTICI-ZAYIFLAMA-DISKI-UYGUNFIYAT__42299899_0.jpg
twister ile hareket yapayım diyorum 15 dakika. sonra dinlenmek zorundayım bir süre.

$abrocket_buyuk.jpg
ardından mekik çekme aleti ile bi 15 dakika

eğer kalbimi yormazsa böyle yapmayı düşünüyorum. bakalım.

cnm bendede inslin direnci var 53 den 80 e çıktım diyetisyene basladım ilk hafta 1600 vedim şimdidide devam ediyor biticek inş.

X