takı sorunsalı

Merhabalar
Ortaokul yıllarında çok samimi olduğum bir arkadaşımla yıllar sonra denk geldik (o beni buldu ) ilk başlarda çok görüşmek istesemde sanırım çalışmıyorum diye bahanelerle erteledi sonra bir süre kendi işimi yapmaya başlayınca görüşmeye başladık o ara başka arkadaşı kalmadığı için sık görüşemeyede başladığımı düşünüyorum son 1 yıldır samimi olduğumuzu düşünüyordum ama değiliz sanırım
Kaç ay oldu çalışmıyorum ama ailemin maddi durumu iyi aslında size neden ne takmalıyım diye soruyorum samimi olduğumuzu düşünüyordum öyle değilmiş ben kendisine çok yardım etmişimdir gelinliği birlikte seçtik makyaj saçını ben araştırıp buldum aracımla onun işlerini halletmişliğim var ben bunları samimi oldugum insana karşılık hesap beklemeden yaparım allah var ben yemek ısmarladıysam oda ısmarlar ama ben ondan kendim için sadece terapi yapmasını istedim sadece 2 kez yaptı sonra yogunum diye yapması anlayışla karşıladım çok kez buluşmalarımızı son dk ertelemiştir nişanlandıktan sonra dışarda hiç görüşmedik ama başka ark görüşüyor
bu arada sıkılıyorum arkadaşlarınla beni tanıştır desemde tanıştırmadı sonra ayak üstü denk gelip tanıştıgım arkadaşlarıyla plan yapmak istedim o arkadaşları da birşeyşer yapalım demişlerdi ama kendisi yaptıgı halde çagırmadı
bu kişi en yakın arkadaşım dedigi kişi 1saat uzaklıkta uzak evleniyor diye gitmedi düğüne ama 2 yıl önce 3 saatlik yola başka ark için gitmişti ve kız evden çıkarmaya gel demiş o gün terapisi var diye iptal etmemiş gitmemiş ki edilebilirdi bence
son bir olay kalbimi kırdı düğün makyajı provası yaptıracaktı o gün gidecegi yere arkadaşıyla planı var yani çagırmasını bekledim arayıp akşam'a işin var mı dedi yok dedim benimle provaya gel dedi akaşama çagırmadı neyse olur öyle dedim gittim (bir insanın defalarca hatasını görsem görmezden gelirim arkadaşlığım bitmesin diye ) orda bana dedi ki düğün günü benimle kimse gelsin istemiyorum işte x arkadaşım 1 görümcem ay diğeride gelmek istiyormuş of gelmesin filan x arkadaşında belilirli kuaförü yok (e benimde yok) çok bozuldum o an kalkıp gitmeyi düşündüm gitmedim çünkü 4 saat senin için kuaförde boş boş oturuyorum o gün beni çagırmak zorunda degil ama insan bi açıklama dahi yapmaz mı ya lilirac kusura bakma senide çagırmak isterdim ama olmadı vs hiç bozulmazdım açıkçası samimiyiz diye beni çagırır diye umuyordum ama mesela tüm düğünle ilgili kararları en sın bana söylerdi mesela bride parti yapıcam beyaz elbise bulsana bana aaa parti mi yapcaksın evett senin haberin yok mu falan oldu hep şimdi beni çagırmak zorunda degil ama madem düğün günü kim seninle geliyorsa o gelseydi provaya ben orda mal gibi 4 saat bekledim seni o günden sonra sogudum tabi belli etmişim sordu senle alakalı degil dedim şimdi bu kız benim düğünüme gelmeyebilir ne zaman evlenirim allah bilir yüksek birşey takıp sonra düğünüme gelmezse üzülürüm ve madem samimi değiliz o zaman şu an ki verdiğim degeri haketmiyor ne takabilirim takı olarak ? düğünde kendimi de küçük düşürmek istemiyorum bir kaç aile üyesiyle ark tanıştım bir arkadaşım en fazla gram tak dedi salak ben , olaydan önce çeyrek takacaktım
Niye gidiyosun?
Gitme dugunune

İnsanlık bende kalsın diye yaptığım herşey bazen uykularımi kaçırıyor. Üniversitede bir arkadaşım evlenmişti aynı sizin olay gibi künye takmıştım aradan 22 yıl geçti ne zaman aklıma gelse bir sigara yakıp(normalde kullanmıyorum) kendime kızıyorum. Bu tarz seylere izin verdikçe ozdegerinizi kaybediyorsunuz.Size değer vermeyenin peşinde ne işiniz var. Say beni sayayım seni,sev beni seveyim seni.

pek çevremde kimse yok bende biraz sosyal çevrem olsun diye sineye çekiyorum
O yüzden cevreniz olmiyor bence. Bunu birakip baska cevre yapın. Bu kız cevresiyle bilerek sizi uzak tutuyor zaten. Sineye cekecek bir nedeniniz yok yani. Az kendinize saygi duyun. Baskalari da size saygı duymaz boyle olursanız. Ayrıca sizin tarz insanlarla ven de samimi olmam arkadasi eziyir dedikodusunu yaoiyor ama siz halala kullanilma pesindesiniz

İnsanlık bende kalsın diye yaptığım herşey bazen uykularımi kaçırıyor. Üniversitede bir arkadaşım evlenmişti aynı sizin olay gibi künye takmıştım aradan 22 yıl geçti ne zaman aklıma gelse bir sigara yakıp(normalde kullanmıyorum) kendime kızıyorum. Bu tarz seylere izin verdikçe ozdegerinizi kaybediyorsunuz.Size değer vermeyenin peşinde ne işiniz var. Say beni sayayım seni,sev beni seveyim seni.
Haklısınız sanırım artık görüşmüyorsunuz sanırım bizim olayda böyle olacak ama bilemiyorum tabi belki sanırım size geri dönüşü de olmadı

O yüzden cevreniz olmiyor bence. Bunu birakip baska cevre yapın. Bu kız cevresiyle bilerek sizi uzak tutuyor zaten. Sineye cekecek bir nedeniniz yok yani. Az kendinize saygi duyun. Baskalari da size saygı duymaz boyle olursanız. Ayrıca sizin tarz insanlarla ven de samimi olmam arkadasi eziyir dedikodusunu yaoiyor ama siz halala kullanilma pesindesiniz
Ya evet kullanıldığımı sonradan anladım Ama insanlarla nasıl arkadaş olunur bilmiyorum ben dost zannediyorum e tek tük insan olunca bunu da onu da bırakırsam kimsem kalmıyor yalnız kalıyorum geçmişte böyle bıraktıklarım oldu onlarda bu kişi gibilerde

Bir arkadaşımla düğün arefesi benzer gıcık olma durumları yaşadım. Gitmeyecektim bile ama o, eşi, erkek arkadaşım ve ben dörtlü bi gruptuk. Zaten okuyordum yüksek takma imkanım yoktu. Erkek arkadaşım gram taktı ikimizin adına diye ben de katkı olsun diye yine de 100 koydum sandığa hayırlı olsun dedim geçtim. Sonradan hallettik tabi düğünüme de gelir ama ne takar diye umursamıyorum gayet şimdi keyfim yerinde 😄

Ya evet kullanıldığımı sonradan anladım Ama insanlarla nasıl arkadaş olunur bilmiyorum ben dost zannediyorum e tek tük insan olunca bunu da onu da bırakırsam kimsem kalmıyor yalnız kalıyorum geçmişte böyle bıraktıklarım oldu onlarda bu kişi gibilerde
Sorun sizde demekki. Bizi niye kullanmiyor arkadaşlarımız. Kendinize bakın bulursunuz eksik. Bir kere bu hayatta ezik olanin ustumr daha cok gidiyor insanlar. Dik durun ya da kullanilin..zaten kullanilmayi yalniz kalmayabtercih etmis oluyorsunuz

Böyle bir insanın düğününe gitmeyi düşünüyormusunuz cidden…

Ben yerinizde olsam hiç belli etmem düğün günü başka bir yere giderdim.

Anlamadığım bi konu nasıl bu kadar sizi öteleyen önemsemeyen iten kıymet vermeyen insanlara 10 10 arkadaş oluyorsunuz aklım almıyor.

Sizler böyle yapınca az bile yapıyorlar.

Hayatta şunu kendinize ilke edinin; size neyin yapılmasını ister iseniz o gelir bulur sizi.
Kendini değerli göreceksin ki değer verilsin…

Bir arkadaşımla düğün arefesi benzer gıcık olma durumları yaşadım. Gitmeyecektim bile ama o, eşi, erkek arkadaşım ve ben dörtlü bi gruptuk. Zaten okuyordum yüksek takma imkanım yoktu. Erkek arkadaşım gram taktı ikimizin adına diye ben de katkı olsun diye yine de 100 koydum sandığa hayırlı olsun dedim geçtim. Sonradan hallettik tabi düğünüme de gelir ama ne takar diye umursamıyorum gayet şimdi keyfim yerinde 😄
siz rahatsınız ögrenciymişsiniz

Sorun sizde demekki. Bizi niye kullanmiyor arkadaşlarımız. Kendinize bakın bulursunuz eksik. Bir kere bu hayatta ezik olanin ustumr daha cok gidiyor insanlar. Dik durun ya da kullanilin..zaten kullanilmayi yalniz kalmayabtercih etmis oluyorsunuz
ben sizin gibi düşünmüyorum ezik biri değilim sadece fazla deger veririm ki eski zamanlarda çok samimi oldugum biriydi onun devamı olarak deger verdim ezikilik değil bu ama o beni öyle gördüyse ne yapabilirim

Böyle bir insanın düğününe gitmeyi düşünüyormusunuz cidden…

Ben yerinizde olsam hiç belli etmem düğün günü başka bir yere giderdim.

Anlamadığım bi konu nasıl bu kadar sizi öteleyen önemsemeyen iten kıymet vermeyen insanlara 10 10 arkadaş oluyorsunuz aklım almıyor.

Sizler böyle yapınca az bile yapıyorlar.

Hayatta şunu kendinize ilke edinin; size neyin yapılmasını ister iseniz o gelir bulur sizi.
Kendini değerli göreceksin ki değer verilsin…
evet hem düğüne çok az var kaç kere söyledim hem herkes biliyor hem çok az zaman kalmışken ne oldu der ki sonra yine takı bekler gitmemekle olmuyor evine gitsem çagırsa yani yine bişey takılacak eli boş mu gidilir

şöyle ki genelde öeteleyen bir insan değildi konuşurken çok samimi konuşur oda bana seans vs yapmıştr dile getirdim ki eskiden yediğimiz içtigimiz ayrı gitmezdi yani yemekler yemiş birşeyler içmiş biriyiz hiç paylaşımımız yok değil

ben bana yapılmasını istediğim şeyleri karşı tarafa yaparım değer veririm önemserim ama karşımdaki ben verdiğim halde vermediyse suç bende değil onda

işte bende umursamayacagım bir miktar takıp kafam rahat olsun istiyorum mesela arayıp sordu düğünde ne giyeceksin vs

evet hem düğüne çok az var kaç kere söyledim hem herkes biliyor hem çok az zaman kalmışken ne oldu der ki sonra yine takı bekler gitmemekle olmuyor evine gitsem çagırsa yani yine bişey takılacak eli boş mu gidilir

şöyle ki genelde öeteleyen bir insan değildi konuşurken çok samimi konuşur oda bana seans vs yapmıştr dile getirdim ki eskiden yediğimiz içtigimiz ayrı gitmezdi yani yemekler yemiş birşeyler içmiş biriyiz hiç paylaşımımız yok değil

ben bana yapılmasını istediğim şeyleri karşı tarafa yaparım değer veririm önemserim ama karşımdaki ben verdiğim halde vermediyse suç bende değil onda
Bizler yorum yazıyoruz karar sizin tabi ki.

işte bende umursamayacagım bir miktar takıp kafam rahat olsun istiyorum mesela arayıp sordu düğünde ne giyeceksin vs

En iyisi ne takacaksanız takıp unutmanız, en iyisi beklentisizlik bence. Eğer çeyrek takıp "ben ona taktım o benimkine gelmedi bile" diye üzülecekseniz asla ve asla altın takmayın. Bir yuva kuruluyor siz de buna destek oluyorsunuz. Sizin imkanınız var ve karşı tarafın da ihtiyacı varsa hayır yapıyormuşsunuz gibi düşünün.

X