Tepkilerim abartılı mi sizce?

Tam tersi olsaydı ; bu avukat erkek ve kocasının arkadasi olsaydı ,2 yıl sonra hanımefendinin fotoğraflarını begenseydi ve kocası bu tepkiyi verseydi nasıl olurdu ? Herkes eski kocana ne oluyor ,hayat devam ediyor, istediğinde birlikte olursun vs derdi. Herkesin etik anlayışı kendine.
Ben gene aynı tepkiyi verirdim.
Erkek kadın fark etmez süre de önemli değil. Arkadaşımın eski eşine kadar dünyada bir sürü erkek kadın var

Kötü ayrıldım her şeyimi arkadaş olarak ona ben anlattım, hiç tanimiyorlardi birbirlerini boşandıktan sonra arkadaş olmuşlar. İkisinide birbirlerinin her şeyini beğenmiş. Anlaşmalı boşandık, ama bir an önce kurtulayım diye. Karşı taraf benim avukatimi tehdit ediyordu, benim 3 avukatım size şöyle yaparim böyle yaparım diye. Ne oldu da karşı tarafa geçti.
Karşı tarafa geçti ne ya
Avukat görevini yaptı mı yaptı bitti
İnsanlar eski kocanızla görüşenler-sizinle görüşenler olarak ikiye ayrılmıyor
Eski eşinizin kardeşiyle derdiniz ne? Kocamla boşandık diye yıllarca yüzyüze baktığım yediğim içtiğim insanın selamını niye almayayım, niye selam vermeyeyim?kendinize yakıştırdığınız hareketlere bak ya
Avukatınız da belki başka bir davasıyla ilg,leniyor eski eşinizin? Belki müşteri potansiyeli için elinin altında tutuyor? Belki arkadaş oldular? Belki aşık oldular?
Siz boşandınız yada nefret ediyorsunuz diye size selam veren herkes adamı hayatından çıkarmak zorunda mı?
Kötü bir koca olması yada size karşı kötü bir insan olması onu diğerleri için de kötü insan yapmıyor.
Unutmayın düne kadar siz bu adamın en yakınıydınız, onu seçmiştiniz

O kin bitmezse keskin sirke küpüne zarar kendinize yaparsınız.Belki bana kizacaksiniz ben neler yaşadım kolaydı sanki diyeceksiniz.Hepimiz acilardan payımıza düşeni alıyoruz.Ne zaman bu kini bitirir gerçekten nötr olursanız o zaman hayatınız değişir.Yaşadim Biliyorum.Ben sadece buna takıldım yazdıklarınızda kin yüzünüzde geçmeyen çizgiler kalbinizde olmayan teklemeler uykusuz geceler ve berbat bir karma olarak dönüyor.Dilerim eskiyi bir an önce hicbirsey hissetmemecesine geride bırakabilirsiniz.

Hayır avukatimla hiç tanismiyordu, boşanmadan sonra takiplesmisler. Ondan sonra arkadaş olmuşlar.
O zaman hayır ben de olsam ben de sizin gibi yapardım. Nasıl insanlar bunlar ya insan yakın arkadaşının kötü olarak (ki iyi olsa ne olacak o zaman da ekleşmeleri saçma) eski kocasıyla ne konuşabilir direk yürümüşlerdir bunlar birbirine

Arkadaşınız hem iyi bir arkadaş değilmiş hem de mesleğinde profesyonel değilmiş. Bu kadar mı yoklukta da eski eşinizle muhattap oluyor anlamadım. Boş verin en iyisini yapmışsınız. Arkadaşta, avukatta olmaz o insandan. Ama keşke görümcenize bir merhaba deyip çekip gitseydiniz. Selam almakta bir sakınca yok bence ilişkiniz çok kötü bitmediyse, bir geçmiş var sonuçta.
Bu arada eşinizden neden ayrılmıştınız?

bence çok iyi yapmışsın
avukat hiç profesyonel davranmamış
sana ondan da artık hayır gelmezdi
eski eşin akrabalarına da iyi yapıyorsun
hiç de abartılı bulmadım ben

X