Tokat attı

Henüz çocuk yokken babam anneme tokat atmış(ben bunu üniversitede öğrendim) ama devamı olmadı hiç. İkisinde de şiddet eğilimi vardı, ablamla beni döverlerdi birbirlerine en fazla yaptıkları şey bağırıp çağırmak olurdu. Ablamla korkudan birbirimize sarılsak yine döverek ayırırlardı, korkunçtu.

Devam edeceğinin garantisi yok ama şiddet eğilimi öyle yok olup gitmiyor kendi kendine. Aile terapisini şart koşun en az 1 sene yapacağız diye, kabul ederse dönün etmezse yine de belirli süre sonra dönün (aileyle kalmanız doğru olmaz çünkü tavırları belli, gidip kendinize bir de bilmediğiniz yeni acılar yaşatmayın) ama evde yabancı gibi takılırsınız kendini affettirmesi gerektiğini anlayıp bişeyler yapmasını bekleyin.

Mutsuz bir evliliği devam ettirmek, zihninizde mutlu yuva olan ailenizin yanına dönüp gerçeklerle yüzleşmekten, yeni hayal kırıklıklarına uğramaktan daha kolay bence.

Bende 7 aylık evliliğimi şiddetten dolayı bitirdim, yine 7 ay önce.
Eski kocam evliligimde bu 7 ay boyunca bana şiddet uygulamamisti ama neler neler çektirdi ne hakaretler etti, ama ben yeni evliyim ailem üzülür diye onlara hemen anlatmadim herşeyi, canıma tak ettiğinde ve değişmeyeceğini onunla sonum olmadigini anladigimda yavaş yavaş anlatmaya başladim şiddetten önceki kavgalarimizi aileme.
Haziran ayında ilk şiddet uyguladiginda ağlayarak ailemi aradim olanlari anlattim, ailem biz sana bu deliyle evlenme dedik dinlemedin vs dediler..(çünkü nişanliykende çok tartışıyorduk) sonra buraya gel bırak o ş...sizi dediler bende bütün önemli eşyalarımı toplayip arabama atip ailemin evine gittim, eşyalarimi toplarkende bana hakaret ediyordu hatta bikaç eşyamida kendisi hiç komşulardan falan utanmadan kapı önüne fırlattı.
Ertesi gün ağlayarak beni aradi bidaha yapmayacagina dair kuran üstüne yemin etti benden ve ailemden özür diledi.
Sonra ailesinin yanına türkiyeye tatile gittik, ordada akşam saatlerinde yine sudan bi sebepden dolayı bu seferde ailesinin yaninda bana şiddet uygulamaya kalkti ama ailesi araya girdi.
Bu olaydan sonra yine ailemi aradim bu yine bana hakaretler ediyor bagirip cagiriyor bana ailesinin yaninda, bende bi yandan aileme telefonda olanlari anlatiyorum tam bi kaos ortamiydi.
Polisi arayacaktim babasi arattirmadi arama kizim komşulara rezil oluyoruz falan dedi bende ailesini severdim onlarda beni severdi ondan dolayi aramadım, birde daha önce hiç gitmedigim tanimadigim bi şehirdeydim fazla olay çıksın istemedim.
Babasi onu ayrı bi odaya kilitlemişdi çünkü öfke kontrolü vardı onda aileside biliyordu.
Bende nolur nolmaz diye kendimi başka bi odaya kilitledim sonra.
O gece herkes uyurken ilk uçakla dönüş için biletimi aldim, sonra taksi çağırıp sabah 6'da evlerinden çıktım herkes uyurken.
Sonra yine özür vs bidaha dönmedim.
Imam nikahliydik, Allahdan resmi nikah yaptırmaya vaktimiz olmamisdi tatilden sonra yaptiracaktik.
Benim eski kocamın öfke kontrolü sorunu vardı şimdi ilaç alıyormuş, başka birinide bulmuş hatta.
Haa ayrildigima hiç pişman değilim artık onu sevmiyorum düşünmüyorum bile, artik aklimda başka birisi var, ama benim tek üzüldüğüm konu bu evlilik öncesi ve sonrasında çok emek harcamisdim maddi manevi çok uğraşmıştım mutlu olalim diye, hepsi boşunaymış.
Hakkimi haram ettim Allah büyük.

Kusura bakma uzun oldu senin derdini görünce bende içimdekileri anlatmak istedim.
Yaşadıkların zor biliyorum, eminim sende bu tokat olayına gelene kadar neler çektin, ne hakaretler etti bağırdı çağırdı sana.
Ama ben değişeceğini hiç sanmıyorum, yinede sen bilirsin.
Ailenin yaninda olmamasida çok kötü bi durum ama.
Hakkında hayirlisi olsun inşAllah

Ben bir kere yapan bir daha yapar diye düşünmüyorum. Her konuda böyle düşünürüm. Bir şey, bir kere oldu diye bir daha hep olacak değil.
Amaaaa bunun bir keresi bile affedilmemeli bana göre, o da ayrı.
Bir daha tokat atar mı bilinmez ama bunu beklemek yerine bu tokatın bedelini şimdi ödemeli.
Bilemiyorum belki de dışarıdan konuşmak kolay. Aileniz de arkanızda değilmiş, sanırım boşanamayacaksınız.
O halde özür bari dilesin, çabalasın sizi kaybetmemek için.
Zaman içinde belki affedersiniz. Bu süreçte ekonomik özgürlük elde edip herhangi bir kötü muamelede de boşarsınız rahatlıkla.
Allah kolaylık versin. Sizin içinde bulunduğunuz duruma göre cevapladım🤷‍♀️

Sıradan bir konu için tartıştık eşim çıldırdı bana tokat attı ailemi aradı çok korkunçtu evi terk ettim çocuğumla aileme geldim çok üzgünüm 7 yılda ilk kez yaptı bir yapan bir daha yapar mı eve dönmek istemiyorum ama ailem Arkamda değil çok dağınık yazdım çok az uyuudm size ihtiyacım var
Eşinizin yaptığını desteklemiyorum ama 7 yılda ilk defa yaptığıni söylediniz belki o gün çok kötü bı gün geçirdi ve patlaması bu şekilde oldu evet yanlış yaptığı çok yanlış ama bazen eşimde eve aşırı sinirli geliyo anlıyorum o gun bişey oldu uzak duruyorum çünkü konuşsam tartismaya hazır ona neden size vurduğunu sorun bence bunun sizde yaptığı etkiyi anlatin dile kolay 7 yıl o da bunu yaptığına çok uzulmustur

Sıradan bir konu için tartıştık eşim çıldırdı bana tokat attı ailemi aradı çok korkunçtu evi terk ettim çocuğumla aileme geldim çok üzgünüm 7 yılda ilk kez yaptı bir yapan bir daha yapar mı eve dönmek istemiyorum ama ailem Arkamda değil çok dağınık yazdım çok az uyuudm size ihtiyacım var
Asla affetmeyin ve şükredin ki arkanızda durmasalar bile sizi evine kabul eden aileniz var aile dedigin tabiki sahip cikmak zorunda bunda sukredilecek ne var ki diyebilirsiniz ama inanın evine bile sokmayan aileler var. En yakın adliyeye gidin 6284 sayılı kanundan faydalanın artı bosanma davası açıp barodan avukat talep edin boşanın bir iş bulun kendi ayaklarınızın üstünde durun size deger vermeyen bir insan için ömrünüzü tüketmeyin

Siz küçüklüğünüzden dolayı affetmek zorunda kalmışsınız. Şuan aynı şeyi ilk kez yapıyor olsa eminim o evde durmazdınız. Durulmamalı da zaten, şiddet uygulayan erkek acizdir, gücüne güvenir. Zaten bir kadın şiddet uyguladığı erkeği kolay kolay affedemez bence.
Aynen öyle herşey yolunda gibi ama elini kaldırdı mı hep içim ürperir asla vurmak için el kaldırmıyor ama ben hep bir sakınma halindeyim kendi de farkında öyle oldu mu sarılır gelirde mesela artık birde kavga ettiğimizde sakinleşelim karşılıklı diye kendimi odaya kitlerim sakinleşir çıkarım oda aynı sakinleşmiş oluyor o zaman bide ailesinin yanında yaşıyorduk annesinin ortalık karıştırması ile dolduruşa geliyordu iki defa tokat attı birinde dudağım patladı birinde gözüm morardı ama birisi de sen niye böyle yaptın böyle olmaz demedi zamanında bizde çok dayak yedik dedi normali o zannettim ama hiç de normal değil ailemin haberi olsa bir dakika durdurmazdı

Aynen öyle herşey yolunda gibi ama elini kaldırdı mı hep içim ürperir asla vurmak için el kaldırmıyor ama ben hep bir sakınma halindeyim kendi de farkında öyle oldu mu sarılır gelirde mesela artık birde kavga ettiğimizde sakinleşelim karşılıklı diye kendimi odaya kitlerim sakinleşir çıkarım oda aynı sakinleşmiş oluyor o zaman bide ailesinin yanında yaşıyorduk annesinin ortalık karıştırması ile dolduruşa geliyordu iki defa tokat attı birinde dudağım patladı birinde gözüm morardı ama birisi de sen niye böyle yaptın böyle olmaz demedi zamanında bizde çok dayak yedik dedi normali o zannettim ama hiç de normal değil ailemin haberi olsa bir dakika durdurmazdı
Benim ki o kadar olmadı ama tokat tokattir
Ah benim babam da yeri gelir tokat da atar diyor
Kendisi zamanında annemi aldatıp tüm malı mülkü yememiş gibi

Benim ki o kadar olmadı ama tokat tokattir
Ah benim babam da yeri gelir tokat da atar diyor
Kendisi zamanında annemi aldatıp tüm malı mülkü yememiş gibi
Kendi yaptığı için normal geliyor ya zaten ... Aldatmak dövmek normal geliyor ona

Tek dileğim onun pişman olup beni ikna etmesi yuvam bozulmasın isyiryum ama çok da kararsızım
Biliyorum zor, ben 7 ay onun hakaretine psikolojik şiddetine anca dayanabildim.
2 gün iyi olsak 5 gün kavga ediyorduk, o da sudan sebeplerden dolayi.
Sonunda iş ikinci kez fiziksel boyuta taşınınca vurdum kiçina tekmeyi rahatim şimdi çok şükür :)
Ama benim cocugum yok, iykide olmamis, anne olsam yine ayni şekilde davranirmiydim orasini bilemiyorum.
Hakkinizda hayirlisi olsun inşAllah

Sıradanı yada buyugu yok bu işin .Konu neydı .Öfke problemı var bellıki .Pislik herıf

X