tükeniyorum... lütfen yardımcı olun

Ebrarsamyeli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2018
4
1
30
merhaba kızlar
derdimi anlatacak kimsem yok. aslında çok geniş bir çevrem var ama tek bir gerçek dostum yok. kardeşlerimde dahil herkes ya kendi çıkarı için yanımda oluyor işi bitince selamı sabahı kesiyor ya da sonradan başıma kakıyorlar. bu nedenle uzun zamandır kimseye derdimi anlatmıyorum ama artık boğulyor gibi hissediyorum. aslında çevresi tarafından çok sevilen biriyim herkesin işine koşarım yardım ederim maddi manevi kimseyi geri çevirmem karşılık da beklemem. ama ne zaman ki benim işim birine düşer abartmıyorum kimse kılını kıpırdatmıyor. iyi bir işim var yıllarca çalışıp çabalayıp bugünlere geldim hem de kimse benim ilerleyebileceğime ihtimal vermezken. kimse yanlış anlamasın kariyer para filan zerre umrumd değil ben yapayalnızım içimi açacak kimsem yok. herkes benden robot gibi sürekli daha başarılı olmamı bekliyor. özellikle de babam. doktora yapıyorum hala gözü doymadı. herkesten üstün olmamı istiyor. iyi niyetli olduğunu biliyorum ama hastayken bile yıllarca okula gittim ben. yorulduğumu bıktığımı görmüyor. ben koca bir boşluktayım kendimi toparlayamıyorum. çok şükür işim ailem var sağlıklıyım diyorum ama ruhsal olarak kendimi iyi hissetmiyorum. bunu hiç görmüyor. başarıya odaklı yaşıyor. ablam evli çok zor biri. çok kıskanç ne zaman nasıl tepki vereceği belli olmaz. yeğenimi kendi çocuğum gib seviyorum ama zaman zaman onun lafları beni çileden çıkarıyor. insanların arasında azarlıyor bağırıyor sonra da kusura bakma diyor. evlendiği dönem ben hep onun yanında oldum beni itip kakmasına rağmen ama benim bi işim olsun karışmam diyip kenara çekilir ya da dalga geçer ciddiye almaz. kardeşim deseniz cidden normal değil. benm kıyafetleri giyer bişey demem onunkileri giyince oralığı ayağa kaldırır. bi hatam olsun saklamak yerine annemlerin yanında abartarak anlatır. habire bağırır umursamaz ağzına ne geliyorsa söyler. üzülür kırılır hiç düşünmez. tüm bunlar gözünüze şikayet ya da abartı olarak gelebilir ama cidden böyle. önceden umursamazdım ama artık boğuluyorum aralarında. 3 yıllık br ilişkim var o da zamanında bana çok çektirdi. ama bişekilde devam etti. yaşım 25 tüm yaşıtlrım arkadaşlarım evlendi evlenen iletişimi kesti. bi ben kaldım sürekli sorup duruyorlar artık bu da sinirimi bozuyor. erkek arkadaşımın babası hayırsızın tekiydi geçen kasım evi terkedip gitti. annesi 4 çocukla kaldı. erkek arkadaşım ve kardeşi evi geçindiriyordu annesi de instagramdan satış yaparak ufak tefek para kazanmaya başladı. önceden maddi durumları iyiymiş ama babası iş batırmış ev araba ne varsa satmışlar. evleri kira 1000 lira. erkek arkadaşım geçen yıl tanışmaya gelmek istedi babası varken babam asla olmaz dedi güneydoğulular diye ve lise mezunu diye. kürt değiller araplar ama babam ırkçı bir zihniyet olduğu için kabul etmedi. babamın bu tavrı beni deli ediyor. bu yıl yine geldi babam yne geri çevirdi bu sefer de hem doğulu hem okumamış hem babası yok iki evi kim geçindirecek kim düğünü yapacak dedi. ailesine kardeşi bakıyor annes de çalışıyor ablasının da bir fazla dairesi var biz evlenirsek onlarda kira derdi olmasın diye oraya geçecekti. eniştesi annesini zamanında çok yardımcı oldu diye çok seviyor sayıyor.ama babam ikna olmuyor o konu kapandı diyor. kimse bana destek olup babamla konuşmadı kardeşim erkek arkadaşım geldiğinde hoşgeldin bile demedi. ablam beraber kahvaltıya gittik ben beğendim demişti babamın yanında olmaz bence de memur değil dedi. annem 3 yıldır biliyor destekliyordu ben karışmam dedi çıktı. kız kardeşim çulsuz anasız babasız diyo sen besle elin adamını diyo adamın maaşı 3500 olmasına rağmen hakir görüyor inanmıyorlar. ben kendim gibi birini bulup evlenecekmişim sevemişim zamanla. ablam istediği ile evlendi onun eşi de memur değil kendi öğretmen ama anneme habire memur olsun diyo. ben başka bir şehirde yapayalnız yaşıyorum. kimseyi tanımıyorum. kapımı açan yok ev küçük inanın yalnızlıktan ağlıyorum bazen. artık bıktım bir düzenim olsun diyorum babam böyle iyi düzenin herkes biriyle mi yaşıyor diyo. her işimi kendim yaparım işim dolayısıyla hiç gitmediğim şehirlere bi başıma giderim bazen ağlıyorum herkesin otobüse binerken bi el sallayanı oluyor ben hep yalnız. erkek arkadaşımda başka şehirde gelmeye kalksa çok masraf çıkıyor 3 ay da bir geliyor kalacak yer otobüs derken 1000 lirayı buluyor bikaç gün kalsa. günü birlik gelse uzak 12 saat otobüsle. uçak yok. oda deli gibi çalışıyor paa biriktrebilmek için ama daha 10 bin ancak birikti. zamanında sabit bi iş de drmadı ona da kızıyorum 6 aydır iyi çalışıyor ama önceden hep iş seçti beğenmedi başkalarına yardım etmek isterken işinden oldu. kendi işimi kuracağım 5 6 bin kazanacağım diye bir işe girdi 1 yıl boşa gitti iş tutmadı 2000 bile kazanamdı aylık. tüm bunları düşünüyorum kafayı yiyeceğim kime sırtımı dayamaya kalksam başıma iş açıyor. ne vardı okusaydın bi işte düzgün dursaydın babanı eve getirseydin diyorum alınıyor. okumaması da yapamadığından değil benden iyi çalışır kafası okula karşı olduğundan. babasını da zamanında çok çektirdi kendi gelir diye getirmediler eve adam tamamen gitti. tüm bunlaı düşünmekten hiçbir şeye odaklanamıyorum mutsuzum umutsuzum. ders çalışamıyorum içimden gelmiyor. geleceğe umutla bakamıyorum. çok dua ettim ama işler hep daha da karıştı. şöyle gözüm kapalı güveneceğim kimse yok hayatımda. güçlü durmaktan yoruldum yıkılıyorum. kime iyilik yapsam bencilliğiyle cevap veriyor. ablam ve kardeşim evlenme konusu böyle oldu diye nerdeyse kına yakacak. hep başarılıydın örnek insandın böyle olur bak mükemmel değilmişsin diyo kardeşim. kendi okumadı liseden sonra gitti üniv den 2 gün sonra geldi. ben okudum diye kıskanıyor. bıktım artık herkes düşüyüm diye bakıyor. psikolojim bozuldu. düzelemiyorum psikolog bir arkadaşıma da gittim günlerce aylarca dua da ettim ama bu boşluk geçmiyor. geleceğimden korkuyorum yaşam enerjm yok. sevdiğiyle ailesinin rızası ile evlenenlere imreiyorum. bu durumdan kurtulmak için ne yapabilirim lütfen bana yardımcı olun.

25 yaşında kendi kararlarını alabilecek yaştasın. Bu insanla evlenmek istiyorsan böyle bir ailenin rızası da pek önemli olmamalı. İzin almana gerek yok haber vermelisin.

Cok okumak istedim ama gozlerim kanadi..

Paragraf kullanin nolurrr..
Irkci kisma kadar okudum,

25 yasindasin, sagliklisin, isin gucun yerinde, bunun icin dua eden o kadar insan varki..etrafindaki insanlar biraz garip kardeslerin ozellikle..

Kimseye hak ettiginden fazla deger verme.

Hersey üstüne geliyor gibi hissedip bunalmişin ailenin elestirileri hosuna gitmiyor ama evlilik konusunda senin goremeyip onlarin gordugu seyler olabilir dikkate al istersen...Geçici bir durum emin ol hersey yoluna girecektir

Cok okumak istedim ama gozlerim kanadi..

Paragraf kullanin nolurrr..
Irkci kisma kadar okudum,

25 yasindasin, sagliklisin, isin gucun yerinde, bunun icin dua eden o kadar insan varki..etrafindaki insanlar biraz garip kardeslerin ozellikle..

Kimseye hak ettiginden fazla deger verme.
kusura bakmayın yeni üyeyim harf sınırı var sandım o yüzden sıkışık yadım. birazda dolu olduğumdan uzattım da uzattım

Ailene gıcık olmakla birlikte erkek arkadaşın konusunda baban haklı.Yaşında da bişey yok 25 yaş evlenmek için erken bile sayılabilir.Yalnızlıktan kurtulmak için evlenilmez hem.Evlilik bir ömür demek , hayatın geri kalanı demek.İyi düşün.Bence annen de istemiyor ama ben karışmam diyip kötü olmak istememiş.

Baban açık açık söylemiş en azından.

Inat ettim, okudum :KK51:

Babası ölen gitsin bi yerden atlasın o zaman .nasıl olsa babası yok diye kimse adam yerine koymayacak .

Gerçi kardeşimin sevgilisinin ailesiyle tanışmaya gittiğimizde onlar da babası arkasında değil (kaybettik) , nasıl olacak bu iş dediler ! Babasının adı yeter ,gölgesi yeter , hem kardeşim iş güç sahibi ,hic borçsuz kendi başına düğün yapacak, ev kuracak durumu var .tabi ki yalniz birakmayacagiz ,ablasi ve annesi de var dedim ,kadın esekten düşmüşe döndü..nedir bu yetimlerin çektiği anlamadım ki ?!

Isıtıyorsan evlen ama ömür boyu sıkıntın bitmez .Babası olmadığı için değil de sorumsuz olduğu için..

baban cok hakli, dinlesen senin icin iyi olur, evlenirsen muhtemelen 1 ay sonra esim annesinin sozunden cikmiyor, maddi olarak onlara destek oluyor, bana verdigi sozleri tutmadi diye konu acacaksin.
erkek arkadasinin kafasi calisiyor ama okula karsi ne demek, siz buna geri kafali diyin.
sadece yalniz kalmamak icin evlenilmez, o kadar okumussun lutfen beynini sececegin es icin de kullan, kizima soyler gibi soyluyorum sana bunlari.
biraz baskici bir ailede buyumussun ve ozgurlugun tadini cikaramiyorsun once kendini ve hayati sev.

Öncelikle iyilik yaptım karşılığını alamadım kısmı sizinle alakalı. Yani buna siz sebebiyet vermişsiniz. Bir insana 3 adım atarım o bana 1 adım bile atmiyorsa ben geri çekilirim bir daha da ona yonelmem.. kardesiniz kırıcı oluyorsa sineye niye çekmek zorundasınız ki ? Verin cevabını rahatlayin o da ablaya saygı duymayı öğrensin. Ablaya da aynı sekilde. Zaten şu an da kimse benimle ilgilenmiyor diyorsunuz cevabını verseniz de en azından rahatlasaniz yani..

Erkek arkadaş mevzusuna gelince , evlilik çok ciddi bir konu ince eleyip sık dokumak lazım. Babanızın belki de haklı olduğu noktalar vardır. Yaşınız genç evlilik için acele etmeyin biraz zaman tanıyın bu arada sevgiliniz birikim yapsın ailesini toparlasin . Evliliğe hala sıcak bakıyorsaniz bir yolunu bulur ikna edersiniz ailenizi

Kendinize bu kadar acıyıp iyice acıların kadınına bağlamayın yav. 25 yaşında mesleği olan tek başına yaşayan sağlıklı bir kadınsınız. Hayatınızda herrrrkes bu kadar kötüyse kestirir atarsınız arada bir görürsünüz ailenizi he hu der geçersiniz. Evlenmek için bu derece eminseniz evlenirsiniz babanıza sen karışma deyip. Ha mutlu olursanız ne ala olmazsa boşanırsınız dünyanın sonu değil. Ama tüm bunları yapıp hayatınızı değiştirmek için adım atmıyorsanız da ağlamayın. Ayrıca o kadar negatif o kadar arabesk deşmişsiniz ki kendinizi otobüste arkamdan el sallayan yok diye bile dertlenmişsiniz. Kusura bakmayın ama yakınlarınız da bu yüzden sizde irade göremedikleri için hayatınıza bu kadar müdahil oluyordur olması gerektiğini düşünüyordur belki. Çok sert yazdım ama bir sürü kadın işsiz mesleksiz hastalıklarla boğuşur halde hayata tutunmak için savaşırken şu anlattıklarınız sadece boş arabesk

Ben okudum hepsini :)
Baban ve kariyer konusunu çok düşünme
Bazı insanlara ağzınla kuş tutsan yaranamazsın
Senin ve maalesef benim babamda öyle
He sen ne zaman masaya yumruğunu vurur benim kararım bu dersin o zaman saygı duymak zorunda kalır
Asıl mevzu şu
Sen erkek arkadaşına güveniyor musun
Gerçekten iyi bir eş olabilir mi
Sorumluluk sahibi olabilir mi
Çalışır mı
Bunlara kesinlikle evet diyorsan aileni ara ben evleneceğim de
25 yaşındasın kendi ayakların üzerinde duruyorsun

Öncelikle başka bir psikologdan yardım almalısınız, çok bunaldığınız belli. Evlenme konusunda babanız haklı ama seviyor ve güveniyorsanız evlenin. Babanızın istediği gibi birini siz sevemeyeceksiniz belki de...

Yarıya kadar okudum gerisini okuyamadım.
Okurken gözümde Demet Akalın canlandı. Tam bir drama queen siniz. Bu kadar insanları takmayin kafaya. Dertsiz başınıza dert yaratıyorsunuz.

X