Tüp Bebek Yolculuğumuz (tedavi-opu-transfer-sonuç listemiz)

Tüp bebek yaptırmanıza sebep olan faktörler nelerdir

• Çikolata kisti

OY: 66 10,5%
  • Amh düşüklüğü ( anti müllerian hormonu)

OY: 102 16,3%
  • Fsh yüksekliği (folikül uyarıcı hormon)

OY: 28 4,5%
  • Tsh yüksekliği (tiroid uyarıcı hormon)

OY: 13 2,1%
  • Over rezervi yetersizliği

OY: 39 6,2%
  • Pkos ( polikistik over sendromu)

OY: 105 16,8%
  • Tüplerden birinin yada ikisinin de tıkalı olması

OY: 55 8,8%
  • Tüplerin alınması yada bağlatılması

OY: 31 5,0%
  • Rahim kaynaklı sorunlar

OY: 17 2,7%
  • Kanda pıhtılaşma sorunları

OY: 17 2,7%
  • Vajinismus

OY: 3 0,5%
  • Sebepsiz infertilite

OY: 127 20,3%
  • Süt hormonu yüksekliği ( hiperprolaktinemi)

OY: 8 1,3%
  • Erken menapoz

OY: 19 3,0%
  • İleri yaş

OY: 37 5,9%
  • Diğer

OY: 6 1,0%
  • Sperm sayısının azlığı ( oligospermi)

OY: 96 15,3%
  • Spermin yok denecek kadar az veya hiç olmaması ( azospermi)

OY: 64 10,2%
  • Sperm yapısında bozukluk ( morfoloji)

OY: 108 17,3%
  • Sperm hız ve hareketlerinde yavaşlık

OY: 128 20,4%
  • Varikosel

OY: 36 5,8%
  • Diğer

OY: 22 3,5%

• Ankete Katılan
    626
3 yumurta toplandı bugun 10da opu oldum.biri kaliteliymis.cok ağladım cookkk.lafta iki tane koyduracaktim.iki de dondursaydim hep hayalimdu.tekrar tup bebek işlemi olsa tekrardan o ıgneleri yiyecem çünkü donmus yok elimde.tek umudum o bi tanesi tüm zorlukları asar da tutunur inşallah bana.allahim s3n buyuksun

3 yumurta toplandı bugun 10da opu oldum.biri kaliteliymis.cok ağladım cookkk.lafta iki tane koyduracaktim.iki de dondursaydim hep hayalimdu.tekrar tup bebek işlemi olsa tekrardan o ıgneleri yiyecem çünkü donmus yok elimde.tek umudum o bi tanesi tüm zorlukları asar da tutunur inşallah bana.allahim s3n buyuksun
Dediğim gibi olmuş 3 tanesi de döllenir inşallah üzme sen kendini bir embriyo koyalar iki tane dondurursun

merhaba kızlar bende aranıza yenı katıldı pazartesı opu vardı15 yumurta toplandı 8 i döllendi 2.güne 4 tanesi geldi yarın3. gün dondurabiliriz durumlarına gore dendı aramızda . gün transfer olan var mı gebelık saglandı mı acaba ? bizim poblemimiz eşimden kaynaklı çok az sayıda sperm cıkıyor genli yerınde harektlı sekılde biz gbi olan var ı acaba ?

Merhaba siteyi disaridan takip ediyordum denk geldikce ama sizlere daha yakin olmak istedim.
Benim sizlere bir sorum olucak 1 yildir cocuk istiyoruz ilk gittigim dr.muayene fln etti bir sorun yok dedi folik asit verdi yolladi.sonra 4 ay sonra baska dr.a gittim o da muayene etti hersey normal dedi ve 21.gun testi istedi.simdi test sonucunu resimde ekledim.bana bunun sonucuna gore esinden test isticem dedi.sizce cikan sonuc iyimidir.
20190113_211344-1.jpg

Merhaba siteyi disaridan takip ediyordum denk geldikce ama sizlere daha yakin olmak istedim.
Benim sizlere bir sorum olucak 1 yildir cocuk istiyoruz ilk gittigim dr.muayene fln etti bir sorun yok dedi folik asit verdi yolladi.sonra 4 ay sonra baska dr.a gittim o da muayene etti hersey normal dedi ve 21.gun testi istedi.simdi test sonucunu resimde ekledim.bana bunun sonucuna gore esinden test isticem dedi.sizce cikan sonuc iyimidir.Eki Görüntüle 2225610
En kisa zmaanda yavruna kavusursn ins canim. Hastaym bu drlara neguzel insan hayatyla oynamak bi yil bkle diyrnler cok neseki ben hicbirini dinlemedm iyiki dinlemedm esmde sorun cikti. yumrta takibi ve asilama denedm toplamda 8 aylik bklemedn sora 9. Ayda tupbebekle hamile kaldim sukurler olsn. Icine snmedyse degistir bi yil olms herseyi arastrmasi lazim artik sende ve esinde:KK66: inss temiz cikar hepsi ve kavusursn canim❤

En kisa zmaanda yavruna kavusursn ins canim. Hastaym bu drlara neguzel insan hayatyla oynamak bi yil bkle diyrnler cok neseki ben hicbirini dinlemedm iyiki dinlemedm esmde sorun cikti. yumrta takibi ve asilama denedm toplamda 8 aylik bklemedn sora 9. Ayda tupbebekle hamile kaldim sukurler olsn. Icine snmedyse degistir bi yil olms herseyi arastrmasi lazim artik sende ve esinde:KK66: inss temiz cikar hepsi ve kavusursn canim❤
Aynen kaç doktora gittim herşey yolunda herşeyin düzgün dediler. Meğer yumurta rezervim azmis.3 yıl sonunda geçen hafta tup bebek doktoru ultrasonla bakarken söyledi. Ve biz bundan 6 ay önce irenbe kaan beye bile gittik çok meşhur diye.400 lira muayene parası aldı besdakkada. Ne yumurta az dedi ne bisey. Tup bebek yapmayalim daha dedi hatta.3yillik evliydim

Aynen kaç doktora gittim herşey yolunda herşeyin düzgün dediler. Meğer yumurta rezervim azmis.3 yıl sonunda geçen hafta tup bebek doktoru ultrasonla bakarken söyledi. Ve biz bundan 6 ay önce irenbe kaan beye bile gittik çok meşhur diye.400 lira muayene parası aldı besdakkada. Ne yumurta az dedi ne bisey. Tup bebek yapmayalim daha dedi hatta.3yillik evliydim
Kuzenimde alsancakta ozel bir dr.a gidiyor tup bebek icin memnun kendisi bakalim daha yeni gittiler.dr.leviydi galiba

Ins.canim tesekkur ederim
Resimdeki kan testimle ilgili ne dusunuyorsun

Haklisn aynen oyle canim bnde smdiki drumu bulana kadr 4 5 kisi denemstm. Ozellkle o isimlerden etiketlerdn korkucaksn zatn. Ins kavusursn yavruna canim:dua:

Bu progestrn banada baklmsti sonucu hic hatrlamiyorm canim ya:s dr mutlaka yorumlayacaktir merak etme:KK66: genel hormon tstine de bakldi dimi.
Bugun kontrolum vardi yumurtlamam azmis oyuzden adetin 4.gunu baslayip 5 gun kullancam klomen verdi.birde gunde 2 kere inofolic combi verdi 4 ay kullanmami soyledi.bakalim artik nasip

Merhaba forumda bayadır yazışma olmamış ? Sonucunuz ne oldu ? Bende de aynı problem var
merhaba @ayllllliiiin35 ımpryl-folattto bunları doktor yazdı. içinde d vitamini+b vitamni+çinko ve diğer vitaminleri içeriyor. onun dışında doktordan biesteron yazmasını istedim olur dedi:KK9:ayrıca eğriçayır arı sütü siparişi ile onu da internetten aldım bu kadar. senin tavsiye edeceğin güzel şeyler var mı . az kaldı eylüle. siz de sorun neydi acaba

Merhabalar, rahim filmi talihsizligim sonucunda bebek tedavisi olduğumu anladım.rahimde perde ve hidrosalpenks ameliyatı sonrasında kendiliğinden gebe kaldım şükürler olsun Rabb'im dileyen herkese nasip etsin.

Benimde iki gün önce transfer oldu banada dua edin.5. Gün embriyosu 4aa kaliteli embriyo doktorun çok olumlu konuştu tabi takdir Allah’ın dedik gerisi

X