Tüp Bebek Yolculuğumuz (tedavi-opu-transfer-sonuç listemiz)

Tüp bebek yaptırmanıza sebep olan faktörler nelerdir

• Çikolata kisti

OY: 66 10,5%
  • Amh düşüklüğü ( anti müllerian hormonu)

OY: 102 16,3%
  • Fsh yüksekliği (folikül uyarıcı hormon)

OY: 28 4,5%
  • Tsh yüksekliği (tiroid uyarıcı hormon)

OY: 13 2,1%
  • Over rezervi yetersizliği

OY: 39 6,2%
  • Pkos ( polikistik over sendromu)

OY: 105 16,8%
  • Tüplerden birinin yada ikisinin de tıkalı olması

OY: 55 8,8%
  • Tüplerin alınması yada bağlatılması

OY: 31 5,0%
  • Rahim kaynaklı sorunlar

OY: 17 2,7%
  • Kanda pıhtılaşma sorunları

OY: 17 2,7%
  • Vajinismus

OY: 3 0,5%
  • Sebepsiz infertilite

OY: 127 20,3%
  • Süt hormonu yüksekliği ( hiperprolaktinemi)

OY: 8 1,3%
  • Erken menapoz

OY: 19 3,0%
  • İleri yaş

OY: 37 5,9%
  • Diğer

OY: 6 1,0%
  • Sperm sayısının azlığı ( oligospermi)

OY: 96 15,3%
  • Spermin yok denecek kadar az veya hiç olmaması ( azospermi)

OY: 64 10,2%
  • Sperm yapısında bozukluk ( morfoloji)

OY: 108 17,3%
  • Sperm hız ve hareketlerinde yavaşlık

OY: 128 20,4%
  • Varikosel

OY: 36 5,8%
  • Diğer

OY: 22 3,5%

• Ankete Katılan
    626
Inşallah canım ya zaten bizim aşılama yapmanız çok saçma olmuş şansımız çok düşükmüş boşu boşuna zaman ve para kaybı oldu
Evet ya 1. Aşılama neyse de 2. Yi denemeseymişim diyorum ben ama geçti artık hayırlısı. 2. Yi denemesem şimdiye çoktan transferim gerçekleşirdi ah ah umut işte belki tüpe gerek kalmaz diye insan denemek istiyor napcan, o para illa çıkacak bizden :)

Valla canım kist çok büyük engel malesef bende kistim küçük olmasına rağmen amh sorunu falan da yok ama şu an yumurtam çok az görünüyor bu kist gittikçe yumurta rezervini azaltıyor şu an 4 yumurtam gözükür tabi herkeste aynı olmayabilir inşallah buraya güzel sonuçlar yazarım bu kistle uğraşanlara da umut olmuş olurum 1 ay dinlendirme falan bahsetmedi bu ay olacak yani artık hangi gün olur bilmiyorum yumurta sayısı az olduğu için üçüncü gün transfer olabilir
Canım sen hangi şehirde görüyorsun tüp bebek tedavini ?

Evet ya 1. Aşılama neyse de 2. Yi denemeseymişim diyorum ben ama geçti artık hayırlısı. 2. Yi denemesem şimdiye çoktan transferim gerçekleşirdi ah ah umut işte belki tüpe gerek kalmaz diye insan denemek istiyor napcan, o para illa çıkacak bizden :)
Aynen öyle canım:) sen antaya da mı yaşıyorsun neden orayı tercih ettin tüp bebek için? Ben ı kadar kararsız kaldım ki merkez konusunda hatta konu açtım bunun için belki görmüşsündür orda arkadaşlar yardımcı oldu sağolsunlar ama benim iyice kafam karıştı çok zormuş ya bu kadar aşaması :KK70:

Aynen öyle canım:) sen antaya da mı yaşıyorsun neden orayı tercih ettin tüp bebek için? Ben ı kadar kararsız kaldım ki merkez konusunda hatta konu açtım bunun için belki görmüşsündür orda arkadaşlar yardımcı oldu sağolsunlar ama benim iyice kafam karıştı çok zormuş ya bu kadar aşaması :KK70:
Antalyaya yakın bi ilçedeyim ama antalyanın dışında :) bulunduğum ilçede aşılamalarımı yaptırdığım doktor antalya kemal özgürü önerdi, ondan önce ben kendim araştırdığımda da orası dikkatimi çekmişti, kk da da olumlu yorumlar yapılmış, cumartesi gittim görüştüm güven verdi bana netleştirdim kararımı :)
Gerçekten en zor kısmı merkez ve doktor seçmek sonrası bi şekilde ilerliyor.

Aynen görmüştüm başlığını :)

Antalyaya yakın bi ilçedeyim ama antalyanın dışında :) bulunduğum ilçede aşılamalarımı yaptırdığım doktor antalya kemal özgürü önerdi, ondan önce ben kendim araştırdığımda da orası dikkatimi çekmişti, kk da da olumlu yorumlar yapılmış, cumartesi gittim görüştüm güven verdi bana netleştirdim kararımı :)
Gerçekten en zor kısmı merkez ve doktor seçmek sonrası bi şekilde ilerliyor.
Aynen öyle canım kararın hayırlı olsun o zaman :) ben de eşimdeki sıkıntıdan dolayı labaratuar ı en iyi olan merkeze öncelik vericem o da şişli memorial gibi görünüyor semra kahraman dan çok olumlu yorumlar aldım

Aynen öyle canım kararın hayırlı olsun o zaman :) ben de eşimdeki sıkıntıdan dolayı labaratuar ı en iyi olan merkeze öncelik vericem o da şişli memorial gibi görünüyor semra kahraman dan çok olumlu yorumlar aldım
Bu sefer olacak canım , hep şanssızlık devam edecek değil ya, o şans bu sefer bizi bulacak :dua: bu sefer bizde hamileyim diye yazanlardan olacaz inşallah

Inşallah sonuç alırsın neden burayı tercih ettin peki ben de çok kararsızım da..memnun kaldın mı buraya kadarki süreçte
Faruk hoca çapanın profuydu. İyi bi doktor oldugunu duydum. Ondan tercih ettim canım. Hayirlisi bakalım. Aslında ben özel muayanehanesine gittim. Sadece opu işlemi ve transferi acıbademde yapti. Kendisi çapadan 2016 da emekli oldu. Acıbadem fulyada görev yapiyor. Çok konuskan bi doktor değil. Biraz soğuk gelebilir fakat iyi bi doktor bana göre canım.

Faruk hoca çapanın profuydu. İyi bi doktor oldugunu duydum. Ondan tercih ettim canım. Hayirlisi bakalım. Aslında ben özel muayanehanesine gittim. Sadece opu işlemi ve transferi acıbademde yapti. Kendisi çapadan 2016 da emekli oldu. Acıbadem fulyada görev yapiyor. Çok konuskan bi doktor değil. Biraz soğuk gelebilir fakat iyi bi doktor bana göre canım.
Anladım canım hayırlı haberlerini alıcaz burdan ilk gebemiz sen olacaksın rabbimin izniyle :anneadayı::dua:

bakalim cnm kemal bey neler soylicek oncelikle yumurtam gelistyse catlama ignesi zmanim geldi bu ayda bole gecicek olmassa tekrar giderm ztn muayne ucreti 3ay gecerliyms cnm Nehira-27 Nehira-27

bakalim cnm kemal bey neler soylicek oncelikle yumurtam gelistyse catlama ignesi zmanim geldi bu ayda bole gecicek olmassa tekrar giderm ztn muayne ucreti 3ay gecerliyms cnm Nehira-27 Nehira-27
Hadi hayırlısı canım , yarın alırım görüşme detaylarını. Daha önce görüştün mü bilmiyom, adam aşırı sakin :) hiç acelesi yok , ağır ağır emin adımlarla ilerleyen bi yapısı var ben olsam acele acele yaparım herşeyi :KK48:

Hadi hayırlısı canım , yarın alırım görüşme detaylarını. Daha önce görüştün mü bilmiyom, adam aşırı sakin :) hiç acelesi yok , ağır ağır emin adımlarla ilerleyen bi yapısı var ben olsam acele acele yaparım herşeyi :KK48:
cnm bnm onceki doktorum biraz aceleciydi sanki sakinse guzel hem aklina gelir sorcaklarn ben doktora giderdim takipte muayenem 10dk surerdi kemal hocaya ilk defa gidicem bakalim detaylari bizede bildir direk tup bebeklemi baslasam yada omu bana fikir verir

X