Üç ve daha fazla negatif denemesi olanlar dertleşmeye gelin

Canım samimi mesajın için çok teşekkür ederim. Ne demek istediğini çok çok iyi anladım. Kimse bana söylemedi ama herşeyi geride bırakmaya çok ihtiyacım var, bunu hissediyorum. İnan bu noktaya zorla getirildim. Para için mahvettiler hayatımı. Şimdi bu girdaptan çıkmanın bir yolunu bulmak zorundayım ama çok iyi biliyorum ki bunu sadece ben yapabilirim. İnan bana oldum olası hiç bir şeyi umursamayan herşeyi oluruna bırakan bir insan oldum. Çok şükür ki hayatta da sorun yaşamam ama bu çocuk mevzusunda öyle olmadı. Üç yıl önce çocuk yapmaya karar verdik eşim tutturdu, arkadaşından duymuş, kontrole git. Aylarca gitmek istemedim, hiç gerek görmedim, eşim zorla gönderdi. O zamana kadar çok mutlu bir insandım. Yaş 35 diye Amh yaptılar 0.4 çıktı. Erken yumurta yetmezliği dediler. O gün şok. İki hafta aralıksız ağladım. Başka doktora gittim tekrar yaptık amh 1.2. Yumurta iyi dediler bi de hsg çekelim. Hsg çekildi, yarım saat sürdü çekmeleri. Tüpler tıkalıydı, açtık dediler. Doktorum 3-4 ay sonra tekrar tıkanabilir dedi. Eşime sperm testi yaptık sorunlu çıktı. Kafayı yiyecektim tüpler ne zaman yeniden tıkanacak diye. Doktor doktor gezmeye başladık. Tüm doktorlar doğal yoldan çocuğun olmaz yaşın çok ileri, yaşın çok ileri, yaşın çok ileri dedi. O ara hamile kaldım, nasıl bir rahatlama anlatamam. 9 haftalık kalbi durdu. Yine benim gibi hamile bir arkadaşımla ciddi bir sorun yaşamıştım işyerinde, bana çok büyük bir haksızlık yapmıştı. Hamile diye susmuştum. Ama çok kötü bir gün geçirmiştim. O gün kalbi durmuş; öğrendiğim zaman kendimi o kadar suçladım ki anlatamam. Aylarca kendime gelemedim. Ve ben o kişiye hamileliği boyunca destek olmak zorunda kaldım işyerinde. Şu hayatta çocuğunun katili olarak gördüğün kişinin çocuğu sağlıklı doğsun diye aylarca yardım etmek zorunda bırakılmak belki de şu hayattaki en zor sınav. Biraz kendime gelince tüm testleri yeniledim. Hsg çekildi tüpler açık, meğer ilk seferinde rahimde kasılma olmuş, eşimin sperm testleri yeniden yeniden yapıldı. Normale sayılır. Bu sefer doktorlar sorun olmaz kısa sürede hamile kalırsın demeye başladı ama hep eklediler yaşın ileri bekleme, yaşın ileri bekleme sakın, kaybedecek zamanın yok ama ben kalamadım.Bir türlü kalamadım, herkes bangır bangır söylüyor zaten kafaya takarsın olmaz diye ama doktorlar kaybedecek zamanın yok diyor. Bende madem doğal olmuyor tüp bebekle oluversin dedim. Sonrasını yazmıştım zaten başarısız üç tüp bebek denemesi. Kime güveneyim hangi teste, hangi doktora. Gittiğim her doktor başka bişey söyledi bu güne kadar. Bunca şeyi geride bırakmayı başaramıyorum, psikologlardan yardım almayı da çok denedim, onlar ezber ezber konuştukça daha da kötü oluyorum. Ben de uzun yazdım kusura bakma gerçekten, kafa şişirmek hiç istemem ama öyle başarısız denemelerle kendimi koyvermiş değilim demek için yazdım bunları. Belki de biraz ruhunu dinle diyerek en büyük iyiliği sen yaptın.
Canım, seni çok iyi anlıyorum. Benim 6. Denemem de hüsranla sonuçlandı 2 gün önce. Benim de amh çok düşük, 34 yaşındayım ama 6 yıldır demiyorum olmuyor. Bu son denemede embriyo genetik teste de gitmişti. İlk defa 1 embriyo iyi çıkmıştı ama yine olmadı. Dış gebelik yaşadım. Ben de bahçeci Cem bey de tedavi görüyorum. Öncesinde de başka yerdeydim.
Tekrar başa dönmek mi, yoksa kabullenmek mi bilmiyorum. Ama bence pes etmemeliyiz. “İnşirah suresindeki gibi, her zorlukta kolaylık vardır “. İnşirah; feraha kavuşmak demek. Feraha kavuşacağımız günün yakında gelmesi dileğiyle 🙏🙏🙏

Canım, seni çok iyi anlıyorum. Benim 6. Denemem de hüsranla sonuçlandı 2 gün önce. Benim de amh çok düşük, 34 yaşındayım ama 6 yıldır demiyorum olmuyor. Bu son denemede embriyo genetik teste de gitmişti. İlk defa 1 embriyo iyi çıkmıştı ama yine olmadı. Dış gebelik yaşadım. Ben de bahçeci Cem bey de tedavi görüyorum. Öncesinde de başka yerdeydim.
Tekrar başa dönmek mi, yoksa kabullenmek mi bilmiyorum. Ama bence pes etmemeliyiz. “İnşirah suresindeki gibi, her zorlukta kolaylık vardır “. İnşirah; feraha kavuşmak demek. Feraha kavuşacağımız günün yakında gelmesi dileğiyle 🙏🙏🙏
Canım çok geçmiş olsun. Seni çok iyi anlıyorum ben de. Benimde Pgtye gitmişti. Pgtliler genelde tutuyor. Benimki hiç tutunamadı :KK43: Cem hoca birkaç ay gelme dedi. Sana ne dedi

Canım çok geçmiş olsun. Seni çok iyi anlıyorum ben de. Benimde Pgtye gitmişti. Pgtliler genelde tutuyor. Benimki hiç tutunamadı :KK43: Cem hoca birkaç ay gelme dedi. Sana ne dedi
Henüz bir şey demedi. Dış gebelik olunca, ilaçları bıraktırdı. Daha konuşmadık,ne der bilmiyorum. Ne desin ki, adam da bir yere Kadar müdahale ediyor. Sonrası yok

Merhaba iki gün önce 3. Negatif deneme sonucumu aldım. Allah’a tevekkül ediyorum. Güçlü durmaya çalışıyorum ama kafam da karışık. Mesela bundan sonra napacağımı bilmiyorum. Net bir ya olmazsa planım yoktu. Çok umutluydum çünkü 3. denememden. Bilmiyorum sizinde belki kafanız karışıktır, dertleşiriz, belki birbirimize faydamız olur. Hikayemle başlayım. Bizim net bir sorunumuz yok. Bizde benim 38 yaşında olmam sorunu var bir de eşimde morfoloji %3. Doktorlar sayı iyi dengeler, sorun olmaz diyorlar ama biz emin olamıyoruz. 3 yıl önce korunmayı bıraktık, 4 ay sonra hamile kaldım ama kalbi durdu 9 haftalık kürtaj oldum. Bi daha hamile kalamadım. 6 ay daha olmayınca Emsey Hastanesine gittik tavsiye üzerine. Ordaki doktorumuz çok ilgilendi, çocuğunuz olur hemen başlamayalım dedi, 6 ay yumurta takibi yaptı gene olmadı. Başladık 7 yumurta toplandı, 3’ü döllendi. 4aa kalite olarak 5. Güne gittiler. İlk deneme taze transfer idi olmadı, iki ay sonra kalan bi embriyoyu denedik gene olmadı. Bahçeci Cem hocayı takip ediyordum. Çok güzel başarı oranları veriyordu. Çok büyük bir umutla ona başladık. Yine 7 yumurta toplandı, üstelik daha düşük doz ilaç kullanmıştı, bu sefer 6sı döllendi nasıl mutluyum. 5. Gün aradılar hepsinin gelişimi geride bi gün daha bekliycez dediler. Şok olduk. 6. Gün aradılar ikisi blast olmuş dondurmuşlar. Biri 5bc diğeri 5cc. Pgt’ye gittiler. İkisi de normal geldi çok sevindik. Biraz araştırdım 5. Gün o telefonu almayan yok, herkesi bi gün daha beklemişler. Rahatladım. Kimle konuşsam geriye bir-iki embriyo kalmış hep, dedim heralde gerçekten umut vaat etmeyeni dondurmuyorlar. Embriyolar düşük kalite diye çok üzüldüm ama bu kaliteyle pozitif alan arkadaşlar oldu aynı doktorda çok rahatladım. Rahim çizme ve intralipid serum uygulandı umutlandım. Ama sonuç koca bir 0. Diyorum zaten düşük kalite embriyolar pgt biyopsisine mi dayanamadı, Allah mı nasip etmedi. Merkez çok kalabalık, çok yoğun, hastaların kıymeti yok, yaşadığım ilgisizliklerin haddi hesabı yok, aynı çileyi gözüm almıyor. Doktor geçmişimi biliyor, başka doktorla sıfırdan başlamayı da gözüm almıyor. Bu hafta DNA hasar testi yaptırıcaz, ondan sonrası benim için muamma. Bazen diyorum otur yerine bi daha tedavi olma. Ahhhh keşke şu yaş 38 olmasa, ben çeker miyim bunları. Sizde de sıfırdan başlıycam ama napıcam bilmiyorum diyenler var mı? Ya da kafası net olan, akıl verebilirim diyen?
38 yaşındayım ben de. 1 aşılama, 4 tane de tüp bebek negatifim var. 3 sene önce spontan gebe kaldım. Kese bozuldu, kürtaj olmak zorunda kaldım. Kürtaj sonrası baya problemli oldu. 4.5 ay regl olamamam, sonra histereskopi sırasında rahim ağzımın yapıştığını öğrenmem, yapışıklığın açılması ile regl olup tüp bebek tedavisine başlamam, embriyo transfer aşamasında rahmimin ince olduğunun söylenmesi, kalınlaştırmak için sayısız yöntem ve ürün denemem, 4 defa histereskopi olmam ve sayısız HSG işlemi, bir opu sonrası pgt den hiç sağlıklı embriyo gelmemesi, pgtli embriyoların bile tutunma ması, hala kalınlığı çok yeterli olmayan bir rahim.... Hala bir yol katedemedim.....Çok yoruldum 😟

Merhabalar, hikayelerinizi okuyunca yalnız olmadığımı bir kere daha hissettim. Hepimizin sorunu ayrı ama sonundaki hüsran hepimizde aynı. Biz erkek farktörlü olarak başladık tedaviye. Eşimden microtese ile sperm aldılar. Dünyalar benim oldu o gün çünkü umudum yeşermişti. Zorlu bir opu geçirdim. Ertesi gün öğrendik ki embriyo döllenmemiş. Bunun ne demek olduğunu bile bilmeyecek kadar uzaktık konuya çünkü önceliğimiz spermdi. Neyse dedik en azından sperm var. Başladık ikinci tedaviye. Doktorum bana yumurtamın geç olgunlaştığını söylemişti bu yüzden ilkinde olgun yumurtam azdı. İkinci de olgun yumurta sayım fazla oldu hatta piezzo diye bir aletle 2 tane embriyo elde ettik. Bu arada tüpümün birinde sıvı birikmesi varmış laparaskopi ile tüpümü kapattılar. Sonra ikisini de transfer ettiler tutmadı. Doktorum era yapalım dedi yaptık sonuç neredeyse bir gün sonra transfer yapılması şeklinde çıktı. Yani ben bilmeden bir gün ile belki de hamileliği kaçırdım, kısmet. 3. De uzun protokol dediler yaptık bu sefer de embriyo oluştu ama bu sefer de bölünmedi. Yine yıkıldık. Şimdi ne oldu neden oldu bilmeden bize zehir olan bir bayram geçirdik. Bayramdan sonra görüşmeye gideceğiz. Muhtemelen en baştan başlayacağız yani eşimin tekrar ameliyat olması gerekecek. Kaç gündür ne yerdeyim ne gökte. Elim ayağım kalkmıyor sanki. Bir an evvel zaman geçsin istiyorum. Olumsuzları almaktan olumluya inancım azalıyor. Hayatımın her anını yönetiyor artık bu durum.

Merhabalar, hikayelerinizi okuyunca yalnız olmadığımı bir kere daha hissettim. Hepimizin sorunu ayrı ama sonundaki hüsran hepimizde aynı. Biz erkek farktörlü olarak başladık tedaviye. Eşimden microtese ile sperm aldılar. Dünyalar benim oldu o gün çünkü umudum yeşermişti. Zorlu bir opu geçirdim. Ertesi gün öğrendik ki embriyo döllenmemiş. Bunun ne demek olduğunu bile bilmeyecek kadar uzaktık konuya çünkü önceliğimiz spermdi. Neyse dedik en azından sperm var. Başladık ikinci tedaviye. Doktorum bana yumurtamın geç olgunlaştığını söylemişti bu yüzden ilkinde olgun yumurtam azdı. İkinci de olgun yumurta sayım fazla oldu hatta piezzo diye bir aletle 2 tane embriyo elde ettik. Bu arada tüpümün birinde sıvı birikmesi varmış laparaskopi ile tüpümü kapattılar. Sonra ikisini de transfer ettiler tutmadı. Doktorum era yapalım dedi yaptık sonuç neredeyse bir gün sonra transfer yapılması şeklinde çıktı. Yani ben bilmeden bir gün ile belki de hamileliği kaçırdım, kısmet. 3. De uzun protokol dediler yaptık bu sefer de embriyo oluştu ama bu sefer de bölünmedi. Yine yıkıldık. Şimdi ne oldu neden oldu bilmeden bize zehir olan bir bayram geçirdik. Bayramdan sonra görüşmeye gideceğiz. Muhtemelen en baştan başlayacağız yani eşimin tekrar ameliyat olması gerekecek. Kaç gündür ne yerdeyim ne gökte. Elim ayağım kalkmıyor sanki. Bir an evvel zaman geçsin istiyorum. Olumsuzları almaktan olumluya inancım azalıyor. Hayatımın her anını yönetiyor artık bu durum.
Zor süreçler ama yılmayalım. Sonuçta aslında ihtiyacımız olan şey bir sperm, bir embriyo. Bunu çok zor elde etsek de yılmayacağız. Zor evet, çok badire atlattık. Bu arife günü aldığım olumsuz haberle ağlamaktan içim dışıma çıktı. Bu kaçıncı mutsuz haber. Ama biliyorum, sonunda bayramı yaşayacağız bizde. Rabbim çok büyük. Dualarımızı kabul etsin. Kolaylıkla ve güzelce geçirelim yeni sürecimizi inşallah. 🙏🙏🙏

Zor süreçler ama yılmayalım. Sonuçta aslında ihtiyacımız olan şey bir sperm, bir embriyo. Bunu çok zor elde etsek de yılmayacağız. Zor evet, çok badire atlattık. Bu arife günü aldığım olumsuz haberle ağlamaktan içim dışıma çıktı. Bu kaçıncı mutsuz haber. Ama biliyorum, sonunda bayramı yaşayacağız bizde. Rabbim çok büyük. Dualarımızı kabul etsin. Kolaylıkla ve güzelce geçirelim yeni sürecimizi inşallah. 🙏🙏🙏
İnşallah dediğiniz gibi olur. Bizim de bayramımız yakındır. Şükür ki sperm var yumurta var diyorum. Şimdi bir de başlayacak psikoloji lazım. Yardım almayı düşünüyorum bu konuda da.Umarım bu gruptaki herkes bundan sonraki ilk tedavisinde pozitifi alır. Hepimiz için dua edeceğim🙏

Son düzenleme:
Ne durumdasın şimdi canım
Canım benim Allah kısmet ederse 2 gün sonra yani salı günü akşam 16:00 da transferim var hem heyecanlıyım hem tedirginim.. mutluyum karmakarışığım tekrar bir yola girmek hem güzel hem zor.. 🤦🏽‍♀️ yol bilinmezliklerle dolu ama başaracağız inşallah diyorum her defasında umut doluyor kalplerimiz.. ♥️♥️♥️

Henüz bir şey demedi. Dış gebelik olunca, ilaçları bıraktırdı. Daha konuşmadık,ne der bilmiyorum. Ne desin ki, adam da bir yere Kadar müdahale ediyor. Sonrası yok
Ay canım nasip işte biraz da. Bugün yine paylaşmışlar instada, çok düşük amh ile ilk denemede gebe kaldın diye. Şans mıdır baht mıdır. Nedir bilmiyorum ki

38 yaşındayım ben de. 1 aşılama, 4 tane de tüp bebek negatifim var. 3 sene önce spontan gebe kaldım. Kese bozuldu, kürtaj olmak zorunda kaldım. Kürtaj sonrası baya problemli oldu. 4.5 ay regl olamamam, sonra histereskopi sırasında rahim ağzımın yapıştığını öğrenmem, yapışıklığın açılması ile regl olup tüp bebek tedavisine başlamam, embriyo transfer aşamasında rahmimin ince olduğunun söylenmesi, kalınlaştırmak için sayısız yöntem ve ürün denemem, 4 defa histereskopi olmam ve sayısız HSG işlemi, bir opu sonrası pgt den hiç sağlıklı embriyo gelmemesi, pgtli embriyoların bile tutunma ması, hala kalınlığı çok yeterli olmayan bir rahim.... Hala bir yol katedemedim.....Çok yoruldum 😟
Canım benziyor durumlarımız. Ben de rahim kalınlığı sorunu olmadı ama olmuyor işte tutunamıyor embriyolar. Acaba diyorum doktorların gözünden kaçan başka bir rahimsel sorun mu var. Bazen vazgeçmek bırakmak hayatıma bakmak istiyorum. Dün düşünüyorum bir yıldır harcadığım parayla araba alırdım kendime. Histeroskopiler, pgtler hep para. Ama ne kadar korksam da bu tedaviden vazgeçemeyeceğimi çok iyi biliyorum. İnsan evladından nasıl vazgeçer ki. Negatifi aldığımdan beri dua ediyorum Allahım bana bu tedavide güç ver diye. Sabrın sonu selamet canım. Bi yerden sonra bizim de yüzümüz gülecek.

Canım çok zor. Bu tedavinin içine bir de tese girdi mi iyice zorlaşıyor ama sen de biliyorsun ki, teseyle alınan spermler daha sağlıklı oluyor. Tese sonucu tüp bebek başarı oranı çok yüksek. Senin yaş kaç bilmiyorum ama yumurtalarına da iş düşüyor. Kilo varsa ver öyle başla yeniden. Akdeniz tipi beslen. Spor yap, arı sütü filan tüket. Düşükten ve olumsuz tüp bebekten sonra psikolojim çok bozulmuştu, çok kilo aldım. Cem hoca zaten ilk acil kilo veriyorsun demişti. Bu tedavide de embriyo kalitesi düşük olunca acil diyete girdim 10 kilo verdim. Hala devam ediyorum. Sen de böyle bir sorun olmayabilir ama kendim için söylüyorum. Cem hoca boşuna 2-3 ay sonra gel demedi. Stres 2-3 ay boyunca yumurta kalitesini düşürüyormuş. Sen de biraz bekle bu üzüntüyle başarılı olmaz zaten tedavi. Canım çokkk zorlu süreçler ama böyle böyle sonuca ulaşıcaz Allah’ın izniyle. Allah hepimize sabır versin, güç versin.

Canım benziyor durumlarımız. Ben de rahim kalınlığı sorunu olmadı ama olmuyor işte tutunamıyor embriyolar. Acaba diyorum doktorların gözünden kaçan başka bir rahimsel sorun mu var. Bazen vazgeçmek bırakmak hayatıma bakmak istiyorum. Dün düşünüyorum bir yıldır harcadığım parayla araba alırdım kendime. Histeroskopiler, pgtler hep para. Ama ne kadar korksam da bu tedaviden vazgeçemeyeceğimi çok iyi biliyorum. İnsan evladından nasıl vazgeçer ki. Negatifi aldığımdan beri dua ediyorum Allahım bana bu tedavide güç ver diye. Sabrın sonu selamet canım. Bi yerden sonra bizim de yüzümüz gülecek.
Ben 3 yıldır kesintisiz uğraşıyorum canım. Olduğum ameliyatların, aldığım hormonların ve harcadığım paranın haddi hesabı yok. Hep aklıma gelmeyecek derecede kötü şeyler oldu. Yaş ta ilerledi. Çok umutlu değilim ben.

Ben 3 yıldır kesintisiz uğraşıyorum canım. Olduğum ameliyatların, aldığım hormonların ve harcadığım paranın haddi hesabı yok. Hep aklıma gelmeyecek derecede kötü şeyler oldu. Yaş ta ilerledi. Çok umutlu değilim ben.
Canım çok haklısın insan öyle yoruluyor öyle bıkıyor ki. Bırakmak istiyor. Aslında o bile bi seçenek. Bilemiyorum. Eşim kabul etse evlatlık başvurusu yapıp bırakıcam peşini. Ama işte hayat istediğimizi vermiyor. Canım Şişli Memorial da soru sorduğum İçin çıktı. Orda yazmışsın, zorunlu akciğer filmi mi çektiriyorlar belirli aralıklarla.

Canım çok zor. Bu tedavinin içine bir de tese girdi mi iyice zorlaşıyor ama sen de biliyorsun ki, teseyle alınan spermler daha sağlıklı oluyor. Tese sonucu tüp bebek başarı oranı çok yüksek. Senin yaş kaç bilmiyorum ama yumurtalarına da iş düşüyor. Kilo varsa ver öyle başla yeniden. Akdeniz tipi beslen. Spor yap, arı sütü filan tüket. Düşükten ve olumsuz tüp bebekten sonra psikolojim çok bozulmuştu, çok kilo aldım. Cem hoca zaten ilk acil kilo veriyorsun demişti. Bu tedavide de embriyo kalitesi düşük olunca acil diyete girdim 10 kilo verdim. Hala devam ediyorum. Sen de böyle bir sorun olmayabilir ama kendim için söylüyorum. Cem hoca boşuna 2-3 ay sonra gel demedi. Stres 2-3 ay boyunca yumurta kalitesini düşürüyormuş. Sen de biraz bekle bu üzüntüyle başarılı olmaz zaten tedavi. Canım çokkk zorlu süreçler ama böyle böyle sonuca ulaşıcaz Allah’ın izniyle. Allah hepimize sabır versin, güç versin.
Amin inşallah hepimize🙏 30 yaşındayım. Biz de normal çıkış olmadığı için microtese ile alıyorlar. Şu süreçte strese girmemek imkansız gibi bir şey. Ama dediğiniz gibi dinlenmek gerekiyor bunu ben de istiyorum artık. Peşpeşe tedavilerle bir sonuç alamadık. Zaten eşime muhtemel tedavi verecekler. Bu süreçte ben de dinlenmiş olurum diye düşünüyorum. Bu süreçler çok yordu eski halime dönmek istiyorum. Beslenmeme normalde de çok dikkat ederdim sağlık için ama olmayınca olmuyor. Nasibimizde varsa eğer inşallah önümüzdeki tedavide hepimize nasip eder Allah'ım🙏

merhaba kızlar benim de bugün yumurta toplam işlemi oldu.3 tane yumurta toplandı.yarin durumu hakkında.bilgi verilecek.merakla heyecanla bekliyorum.

Amin inşallah hepimize🙏 30 yaşındayım. Biz de normal çıkış olmadığı için microtese ile alıyorlar. Şu süreçte strese girmemek imkansız gibi bir şey. Ama dediğiniz gibi dinlenmek gerekiyor bunu ben de istiyorum artık. Peşpeşe tedavilerle bir sonuç alamadık. Zaten eşime muhtemel tedavi verecekler. Bu süreçte ben de dinlenmiş olurum diye düşünüyorum. Bu süreçler çok yordu eski halime dönmek istiyorum. Beslenmeme normalde de çok dikkat ederdim sağlık için ama olmayınca olmuyor. Nasibimizde varsa eğer inşallah önümüzdeki tedavide hepimize nasip eder Allah'ım🙏
Canım yaşın iyi. Yumurtalarının durumu iyidir. Bu tedaviyi kumara benzetiyorum ben maalesef. Allah sizi de bizi de çok daha yormadan en kısa sürede nasip eder inşallah.

merhaba kızlar benim de bugün yumurta toplam işlemi oldu.3 tane yumurta toplandı.yarin durumu hakkında.bilgi verilecek.merakla heyecanla bekliyorum.
Ayyy canım hayırlı uğurlu olsun. Üçü de birinci kalite blast olsun inşallah. Haber et mutlaka. Sen Şişli Memorialda mı tedavi görüyordun, yanlış mı hatırlıyorum.

Ayyy canım hayırlı uğurlu olsun. Üçü de birinci kalite blast olsun inşallah. Haber et mutlaka. Sen Şişli Memorialda mı tedavi görüyordun, yanlış mı hatırlıyorum.
ben ataşehir memorialdeyim. ınsallah hepimizin duaları kabul olur.kafam çok karışık stresiyim.genetige gonderelimmi yoksa doğrudan 2 sini transfer ettireyimmi.bilemedim.ya da zaten kaç tanesi dollenebilecek 5. gun e gelebilcek.hepsi soru muamma.rabbimin imtihanı.

ben ataşehir memorialdeyim. ınsallah hepimizin duaları kabul olur.kafam çok karışık stresiyim.genetige gonderelimmi yoksa doğrudan 2 sini transfer ettireyimmi.bilemedim.ya da zaten kaç tanesi dollenebilecek 5. gun e gelebilcek.hepsi soru muamma.rabbimin imtihanı.
Canım haklısın. Bu tedavi muammalar yumağı. Benim embriyolarımın biri ikinci biri üçüncü kalite idi. Pgtden temiz geldiler ama transfer sonucu negatif. Sonuçtan sonra başka bir doktor bana kaliteleri düşük olduğu İçin embriyolarımın pgt biyopsisine dayanamadığını düşündüğünü söyledi. Ben bi kere pgt yaptırdığım İçin artık yaptırmıycam. Embriyo kaliten düşük ise iyi araştır derim yaptırmadan önce derim. Umarım üçü de beşinci güne girmeyi başarır.

X