Ultra Kolay Diyet, Dr. Mark Hyman

asteraceae

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2010
23
0
Merhaba, 2012'de başlıktaki kitap yayınlanmış tanıtımında bir haftada 10 kiloya kadar verilebileceği belirtiliyor. Aranızda deneyen var mı? :KK74:

Aklıma takıldı internetten de araştırdım..Kitabından başka bir bilgi yok..Kendi sitesi var..Yine de kitap almadan hiç bir şey tam anlaşılmayacak heralde..

Diğer diyetisyenlerin söylediklerinden farklı şeyler söylemiş ama mantığını tam anlayacak bir şey bulamadım..

sitesinden bakıyorum ben de çat pat ingilizcemle..
1 haftada 10 pound diyo :KK70:
10 kilo herhal..
eğer öyleyse denenebilir..
koruması vardır o ne kadar sürer ki?
ben en son 17 gün diyeti kitabını aldım daha uygulayamadım ama daha kısa zamanda bunun sonucu..

anladığım şey eğer doğruysa bu diyet çiğ sebze meyve yemeye dayanan bi diyet..
böyle de bi akım var zaten raw foot muydu neydi..
tabii bi okumak lazım...
anlamadım ya ama bikaç ayda 10 kilo veren var..
hani 1 haftaydı o : D

https://www.facebook.com/drmarkhyman
bi de bunu buldum

ayrıca kitabı almadan tam anlamayacağıma kanaat getirdim : D
yapanlar en iyi diyet bu falan yazmışlar..

protein süt karbonhidrat yokmuş anladığım..
(anlayamamış da olabilirim)

kitabı bulursam okur haber veririm..

canım pembe yazıyla yazan linkti üzerine tıklarsan adres gelecek... orda bir de facebook adresini paylaştım ben bi bakarsan sevinirim..
kitabın adı da zaten ultra kolay diyet mark hyman'ın..
ben de bu kitabı edinmeye çalışacağım..
ne zaman alırım ya da incelerim bilmiyorumm..
yarın bi kitapçıya bakacağım..
yaa 1 haftada 20 kilo giderse süper olur...
2 haftada ben tüm kilolarımdan kurtulurum : D

umarım o kadar kolaydır ama sanmam......:KK14::KK14::KK14::KK17::KK17::KK49:

freshcim mesajım gelmiştir sanırım devamını burdan atacağım 10 dk sınırından dolayı

-- Audrey Meyer
"The menu was easy to implement, in spite of my hectic lifestyle..."
"Through Dr. Hyman's program, I not only dropped my cholesterol from 335 to below 200, but I lost 20 lbs and have kept if off for the last 2 years through his instructions including a specific meal plan, exercise, and supplements. The menu was easy to implement, in spite of my hectic lifestyle and easy to adapt when I traveled to hotels and restaurants. Matter of fact, I went from a pant size of 38 to a 36 and needed to buy a lot of new clothes."
-- Cavas Gobhai Cambridge, MA
"It was easy All I needed to do was follow his instructions; in the first 30 days I lost 21 pounds."
"Substituting simple foods with other healthy foods that I love helped me lose the cravings for all the junk I used to eat. Dr. Hyman's weight loss program gave me a lot of information about my body. It was easy All I needed to do was follow his instructions; in the first 30 days I lost 21 pounds. I feel better than I have in 10 years and can now walk up the stairs without losing my breath. I forgot how good I could I feel."
-- Deede Dominick Phippsburg, Maine
"I was ready for a change, and Dr. Hyman's program helped me prioritize my life."
"After I quit smoking three years ago, I snacked a lot in order to forget about smoking. After doing that for 6 months, I gained almost 30 pounds. I was sick and tired of having no energy, and I wanted to feel good again. In addition, I love to shop, and I wanted to buy fancy clothes without having to shop at the big and tall store. I was ready for a change, and Dr. Hyman's program helped me prioritize my life. Since I started in 2003 I have lost over 60 pounds and have maintained the loss. In addition, I've gone from a size 18 to a size 10. When I look at old pictures, I realize that I feel and look better than I did 15 years ago."
-- Margarida Glenhage Gothenburg Sweden
..".I lost 30 lbs with no exercise."
"As a single mother, I was tired of feeling sick all the time and decided to change my life
-------
Although the final advice of the book is nothing new-- eat fresh fruits and veggies, whole grains, lean meats and avoid all the chemical crap-- I did find the discussions about different chemical sensitivities and allergies to be helpful. I also appreciated that the author put a lot of emphasis on other health problems that people don't often associate with being overweight. I'm beginning to understand all the intricacies of metabolism and health more, without being so concerned about outward appearance.(less)
------
Forget counting calories, going hungry, avoiding fats/carbs or whatever the newest culprit is according to the diet food industry. Turns out the key to weight loss--and, more importantly, life gain--is simply feeding your body in ways that support our genetic and evolutionary programming. Mark does an amazing job in explaining how eating well and living better begin with eating foods that are conducive to the complex web of hormones and chemicals that control our metabolism. The whole premise of his approach rests on the concept that whole foods with a low glycemic load and high phytonutrient index help the body naturally thrive. The "right foods" send messages of weight loss and health to the receptors on our genes, while the "wrong foods" communicate messages of weight gain and disease. The Ultra-Metabolism approach is not a diet, but a way of life, where food is medicine, and the primary "side effect" is a body whose systems function harmoniously in the way that nature intended.(less)
-----------
MCL. skimmed.

The first half of the book "debunked" all current weight loss theories, leaving you with Dr. Hyman as your only source for the true solution. I pretty much skipped all his debunking.

His One True answer was actually seven potential answers, and it all boiled down to ensuring you didn't have underlying health conditions that are causing weight gain or preventing weight loss, such as malfunctioning thyroid or chronic stress or adrenal fatigue and the like. His answers pretty much boiled down, in each of the seven cases, to eat Real Food; to avoid sugar and refined grains (but *not* carbs); to faithfully take your multivitamin and Fish Oil and Vitamin C and maybe a probiotic and, if you want, an herb or two; to use a sauna weekly; and then to see your doctor about a battery of tests you could try.

His approach for achieving your body's natural, normalizing weight, is to build muscle, be active in your everyday life, pay attention to your body's actual hunger cues, to combine protein and whole-food carbs at every meal, to not go more than 4-5 hours without eating except at night, and to eat food that has been as minimally processed as possible.
So, right. Nothing new.
--------
şimdiden çok teşekkür ederim .
bir de önizleme buldum ilk 45 sayfa sanırım http://books.google.com.tr/books?id=...page&q&f=false

Son düzenleme:
Nedir
Ultra metabolizma Otomatik Kilo Kaybetme Programı’na göre; doğru besinleri seçmek kaydıyla metabolizmanızı hızlandırıp kilo vermeniz mümkün. İşin sırrı, genleriniz ve yağ hücreleriniz arasındaki iletişimi kontrol etmekte yatıyor.
“Bu yenilikçi yaklaşıma nutrigenetik deniyor ya da başka bir deyişle besinlerin genlerimizle konuşup sağlık ve hastalıkları kontrol etmesi denebilir,” diye açıklıyor yazar Mark Hyman, MD. “Renkli ve bitkisel gıdalar açısından zengin, doğal besin çeşitliliğinin tadını çıkarın,” diyen yazar “bu tür yiyecekler yeme isteğinizi ve iştahınızı kontrol altına alacak. Ayrıca, sanki birer ilaçmış gibi vücudunuzu zehirden arındıracak,” diyerek devam ediyor.
“Az işlemden geçmiş gıdalar karaciğerdeki enzimlerini harekete geçiren, kanser riskini azaltan ve zehirli atıkların atılmasını sağlayan bir takım moleküller içerir,” diyor Hyman. Stresten bir parça kurtulup toksinlerden de arınırsanız, 8 haftada 5 ila10 civarında kilo kaybetmeniz beklenir.
Hyman, Ultra metabolizma diyetinin takip ettiğinizde yediklerinizle hissettikleriniz arasındaki bağı anlayacağınızı söylüyor.
“Ultra metabolizma diyetinin nasıl kendilerini daha iyi hissetmelerini sağladığını, uyku kalitelerini nasıl artırdığını, nasıl daha fazla enerji verdiğini, sindirimlerini nasıl geliştirdiğini, solunum yollarını nasıl temizlediğini ve nasıl kilo verdirdiğini görünce diyeti uygulayan kişiler, bu gelişmiş yaşam tarzını benimseyeceklerdir, ”diyor Hyman.
Hyman’a göre kilo vermeyi başarmanın 7 anahtar adımı şöyle:
İştahı kontrol altına almak
Stresi azaltmak
Hücresel iltihaplanmayı kontrol altına almak
Hücresel “paslanmayı” önlemek
Metabolizmayı hızlandırmak
Tiroit bezi işlevini en verimli şekle getirmek
Karaciğeri toksinlerden arındırmak
Yazar bu önerilerini yıllardan beri süregelen uygulama ve kişisel deneyimlerine dayandırmaktadır.

Neler Yiyebilirsiniz
Ultra metabolizma Diyetine başlamadan önce kiler, buzdolabı ve dondurucunuzu aşağıdaki sağlıksız yiyecek ya da içeriklilerden temizlemeniz gerekiyor.
Şeker
Yüksek früktozlu mısır şurubu
Hidrojenize yağlar
İnceltilmiş taneler
Alkol
Kafein
Sonrası manavın yolunu tutup aşağıdaki az işlenmiş yiyecekleri depolamak.
Bir dizi rengârenk meyve ve sebze
Tam tahıllı ve diğer az işlenmiş yiyecekler
Dayanıklı et, balık ve beyaz et (kümes hayvanları)
Organik besinler
Fındık fıstık gibi kuruyemişler, soya ürünleri ve fasulye çeşitleri
Şeker, yağlı yiyecekler, sağlıksız yağlar, işlenmiş gıdalar ve inceltilmiş tanelerden uzak durulması tavsiye ediliyor. Ayrıca, süt ve süt ürünlerinin yanı sıra tatlandırıcılardan da kaçınılmalıdır.
Ultra metabolizma programında kalori ve porsiyon limiti yapılmamaktadır. Hyman, irade gücü, porsiyon kontrolü ve kan şekeri ile hormonlardaki iniş çıkışlardan bahsetmemektedir.
“Doğru yiyecekleri seçmeniz halinde başka konular hakkında endişe etmenize gerek yoktur, çünkü her şey buna bağlı olarak olması gerektiği gibi ilerleyecektir,” diyor Hyman.
“Trans yağlar tüketirseniz, bunlar genlerinizi kilo almaya itecektir ama tercihinizi balık yağından yana kullanırsanız, sağlıklı genlerinizi iltihabı azaltma ve kilo kaybetmeye yönelik uyaracaklardır,” diye devam ediyor.

Nasıl İşe Yarıyor
Ultra metabolizma Diyeti felsefesi, doğru yiyeceklerin seçilmesiyle fazla yeme isteğinin azaltılacağını savunur.
Diyeti uygulayacak kişiler, ilk hazırlık haftasından sonra mutfağı sağlıksız yiyeceklerden arındırarak, 1.aşama adlı 3 haftalık detoks programına başlıyorlar. Bu aşama süresince, süt ve süt ürünleri, buğday ve yumurta içermeyen besin değeri yüksek az işlenmiş gıdalar tüketiliyor. Böyle bir yol izlenmesinin nedeni bazı yaygın alerjilerin olup olmadığını görmek.
2.aşama son bölüm olup ömür boyu sürdürülebilir. Bu aşamada, yiyeceklerle tekrar tanışılıyor ve diyeti uygulayanların bunları ne kadar iyi hazmedebildiğine karar veriliyor. Sağlığı olumsuz bir şekilde etkilediği görülen her gıdadan uzak durulmalıdır. Alkol kullanımına izin olsa da bu haftada üç bardakla sınırlıdır. Kahve severler, günde sadece yarım bardak içebiliyorlar. Bu alışkanlığı tamamen bırakarak yeşil çaya geçmeye teşvik ediliyorlar.
Gün boyunca metabolizmayı hızlandırmak ve açlığı kontrol altına alabilmek için gün içinde 3 saatte bir şeyler yemeniz tavsiye ediliyor. Ancak yatmadan 3 saat önce yemenize izin verilmiyor.
Ultra metabolizma Diyet planında telaffuzu zor bir takım tamamlayıcı karışımlar içilmesi de tavsiye ediliyor. Bunlar arasında kuersetin, çemen ve N-asetilsistein sayılıyor. Diyeti uygulayanlar bunları yazarın kendisinden temin edebilir.
“Kusursuz bir hayata sahip olsaydık, takviye besinlere ihtiyacımız olmazdı ancak diyeti uygulayanlar besin yetersizliği yaşadığından metabolizmayı çalıştırmak için takviye besinlere ihtiyaçları var,” diyor Hyman.

Bulduklarım bunlar ve böylece mantığı anlamış olduk..

Son düzenleme:
X