Umut hep var... serklajli anneler size mesajim var. 🤗

Hamera19

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2024
35
19
29
Herkese merhaba. 🤗 28+4 haftalik hamileyim 21. Haftada 18 mm servikal kisalik ile serklaj oldum. 2. Hamileligim ilkinde serklaj olmadi ama erken doğum riskim vardi ama 39 haftalik kizimi saglikli bir sekilde kucağıma aldım. Bu sefer erken doğum riskine erken yakalandım serklaj oldum mecburen haliyle herkes gibi bende tedirgin oldum. Serklaj sonrasi 1 ay yattim sonrasinda ufak ufak ev içi dolaşmaya basladim ama asla ağır kaldırmadım ve yediğime ictigime dikkat ettim kabızlık, gaz gibi durumlar için. 🤗 cok sukur ki korka korka 28+4e geldik tabi bu süreçte servikal uzunluk uzamaya basladi hafta hafta riskin daha da az olduğunu duydukça rahatladim. Bugun yine kontrolüm var di servikal uzunluk cok sukur 40 mm olmus normal değere gelmis. Progestan kullanıyordum doktor bırakalım artık dedi normalde 36. Haftaya kadar devam edilecektir ama servikal uzunluk normal cikinca ilaci kesti. 🤲 Yeni serklaj olan veya olacaklara moral olsun istedim. İnsan ister istemez tedirgin oluyor gercekten ama servikal uzunluk uzadıkça ben daha rahat hareket etmeye başladım ufak ufak yürüyüşlere basladim. Normalde gun icinde 1 kere merdiven inip çıktıysam, 2. Olmazdı simdi yavas yavas da olsa inip çıkıyorum. Normal dogum için de hareket sart ama bu hareketi dikkatli ve servikal durumuna göre yapmak gerek. Serklajli serklajsiz herkese evladını saglikla kucagina almasi nasib olur insallah. 🤲🙏

Merhabalar🤗🌸 ben de 21. haftam da acil serklaj oldum, tabi bir daha işe dönemedim sadece yatıyorum tuvalet ve banyo için kalkıyorum darısı bizlerin başına böyle mesajlar çok umut verici öyle rakamları görmek bizler için mucize☺️

Merhabalar🤗🌸 ben de 21. haftam da acil serklaj oldum, tabi bir daha işe dönemedim sadece yatıyorum tuvalet ve banyo için kalkıyorum darısı bizlerin başına böyle mesajlar çok umut verici öyle rakamları görmek bizler için mucize☺️
Cok cok geçmiş olsun saglikla gelsin insallah yavrunuz💞 yatmak kesinlikle çözüm değil olcumlerinizde servikal uzunluk kontrolu yapilir zaten muhakkak doktorunuza da sorun eger iyileşme var ise yatmayin. Yatmakta insana kendini kötü hissettiriyor ve agirlastikca busefer ayaklanması cok zor oluyor bu sefer ekstra agrilar cikiyor bacaklar ağırlığa alışkın olmadığına inanin daha zor oluyor. Bagirsak hareketleri icinde yürümek gerekiyor yattığın yerde ye sadece wc ye gitmek için kalk bünyeye ters doktorunuza danışın muhakkak. 🤗💕

X