üst kat komşu bizi delirtmeye yemin etmiş olmalı

Bu ev olayina devletimiz bir el atsa keske
Bizimde cocuklar cok gurultu yapiyor allahtan surekli ayni odadayiz diger odalarda gurultumuz yok
Ayni sekilde ust komsumuzun cocugu olmamasina ragmen gece surekli temizlik yapiyor dolap acma kapi kapatma sesi gece boyu suruyor
Bu derece ses olmasi duzgun bir yalitim olmamasindan kaynakli
Allah yardimciniz olsun
Katılıyorum. İnsanlar en sonunda cinnet getiriyor. Cezası var ve her yıl zamlanıyor ama bunu kapıya gelen memurlara sorsanız onlar bile bilmiyor. Sorun memurların işinin bilmemesi. Şu aleti gördüm nette. Kullanan ve memnun kalanlar olursa bende alacağım. https://m.tr.aliexpress.com/item/40...VI9hd7oXqoyqfMQ5ndHXUPYWOtp_C-wmnKbl-v_7332WA

ben bir arkadaşımın çocuğunu anlatayım . Arkadaşın evinde , ne çiçek, ne biblo , ne vazo... sehpası bile yok , tv nu bile nerdeyse tavana monte etçekmiş az kalmış. Yeni evlendim diye bir kere gelmedi, ben gelemem bnm çocuk bildiğin gibi değil diyordu. Biz onlara gittik bir akşam oturmaya sohbet ederken yüzüme aniden gelen çat diye yastık :KK70: şok oluşum yüzümden okunuyordu. Eşime de tokat çaktı :KK70: Bu çocuk 6 yaşında bir de ... Gerçkten o zaman hak verdim. Çoçuk hiç laftan anlamıyor, sen ona kızsan bile pişmiş kelle gibi gülüyor afedersin. Komşunuzun çocukları öyleyse eyvah eyvah diyim hayatta anlamaz.
bizimkisi böyle değil bence çünkü isterse anında bıçak gibi kesiliyor gürültü

Çok şükür ki uyku saatlerini akşam 9 sabah 7 ayarladım.
5 de uyanan çocuklar var, belli bir yere kadar zapt edebiliyorlar.
5 te uyandıkları için de 9 da onlara gün ortası, saatin farkında değiller😂😂
Top oynamak için belirli saatler seçilmeli , örneğin öğleden sonra 4, ya da hareketli oyunlar için.
Geç uyanan olur erken uyuyan olabilir diye tam gün ortası olmalı ama herkes aynı hassasiyeti göstermiyor ne yazık ki.
Çocuklar zaten durmuyorlar, kısır döngü bu.

Sizin yerinizde olsam diğer sesler için uyarırdım, çocuk yetmez bir de tamirat sesi offf...
Yani en azından 7’de top gibi bir şeyi yere vurmak yerine başka aktiviteler yapılabilir öğretilebilir çocuğa bu çocuk bakın bebek değil okula gidiyor kaç yaşında yani laftan da anlayabilir ama biz yine de sesimizi çıkarmıyoruz ki evde sıkılıyorlar diye.
Bir de biz en başta gerçekten 3-4 yaşlarında sandık.
Bu arada tamirat sesleri Temmuz sonundan beri var önce bir tamirat yapıldı, sonra bazı yerler olmamış yine devam etti. Şimdi de mesela hafta sonu dediğim gibi 9da falan başlıyorlar tak tak tak bir şeyler çakmaya. Ben bu olanlardan sonra anladım ki gerçekten olay ebeveynde bitiriyor kendileri 9da çivi çakıyor çocuklar ne yapsın. Gidip konuşalım dedik ama zaten duyarlı olsalar böyle davranacaklarını sanmıyorum. Bir de diğer komşular hafta sonu rahatsızlıklarından bahsetmişler pek aldırış olmadı.
Demem o ki bazı insanlar gerçekten duyarlı olup yaramaz çocuğa sahip oluyor çocuk durmuyor ama bazı insanlar da gerçekten çok duyarsız

Bende uğraşıyorum eşim eleştiriyor böyle yapmamaliymisim kul hakkiymis
Ay bana dinden gem vurma dedim
Dine göre konusacaksak kısas diye de bişey var o gürültü yapıyorsa bende hoparlörü duvara dayayıp veriyorum bası. Görsün zangir zangir gürültü yapmayı
bende aynısını diyorum büyük bass var birde ama ozamanda herkes rahatsız oluyor

bizim evde şu an bir at koşuyor

kendisi kedi olur

gece de koşuyor bazen

durdan sustan da anlamıyor:sinirli::sinirli:

10 yaşındaki abisi koşmasa da evin içinde bir uçtan bir uca gidişi koşarcasına

biraz idare etmek lazım

dün komşuların torunları gelmişti, aslında çocuklar yan dairede oturuyorlar

yıktılar evi, bir de neden yatak odasının tepesindelerdi onu da anlayamadım

acaba dedim yatak odasını oturma odası yaptılar da benim mi haberim yok

benimki de koşuyordu onlar kadarken

yani çocuğun her işi aceledir ve hızlı hareket eder, anne su ver demek için de koşar çişi gelince de koşar :KK11:

koltuktan atladı, evde gece pat pat yürüdü vs biraz da yalıtımdan biraz da kafaya takmaktan

75 kg kadınım pat pat yürüyorum ne yapayım da kibar kibar yürüyeyim mesela ya da 100 kg bir erkek :spor:

kv min alt komşusu kv yi eşime şikayet etmiş

gece kalkıp tuvalete gidiyormuş

kadın zaten zor yürüyor 75 yaşında, 50 kg civarında, yavaş yavaş zor hareket ediyor ve kabahati gece kalkıp tuvalete gitmesiymiş

terlik giyiyormuş da ses oluyormuş da vs

bu arada söylediği yerlerde yolluk da var yani yerler de boş değil

ne yapabilir ki altına mı yapsın

aslında alt komşunun uykusu çok hafifi demek ki her hareket ile uyanıyor

şimdi onun üstünde kv değil de ben otursam kadın her an kapıda olur zira oğlum kalemini yere düşürdü biraz önce, kendi odasında odasının kapısı kapalı ama ben duydum

her sesten şikayet edemeyiz, pandemide de biraz idare etmeliyiz :KK69:

lakin ben eşinizi anlamadım, rahatsızsa o çıkıp söylesin neden sizi muhatap ediyor, üstüne geriyor

Son düzenleme:
ana baba yetistirememis bu cocuk agac kovugundan cikmiyor . Her şeye tamam aman aglamasin dersen boyle olur.
ya bende öyle diyordum ama arkadşımda ve komşumun çocuklarını görünce o düşünceden vazgeçtim. Bazı çocukların kavrayabilmesi yada anlabilmesi biraz daha güç, özellikle hiperaktif çocuklar da... komşumuz anne baba olarak bilinçli kişiler 1,5 yaş araya iki erkek çocuğu var. Özellikle büyük olan annesi kızdığı halde gözünün içine baka baka yapardı. Çalışmayı bıraktı çünkü o çocuklara hiçbir bakıcı bakmak asla istemez. Kadın bazen sinirinden çığlık atardı , pskolojisi bozulmuştu. Büyük olan ne yaparsa küçükte aynısını yapardı . Çocuklar şimdi lise çağında. O kadar sessiz ve sakinler ki :) o çocuklar olduğuna inanamıyorum :) baba çoğunlukla evden kaçardı çocukların haşeriliğinden... O kadıncağızın ömründen ömür gittiğini biz gördük. Ben o yüzden hiç şaşırmıyorum . Allah anasına babasına da , komşulara da sabır versin...

Arkadaslar konu gene cocuklularin kendini hakli gormesi cocuksuzlarin kendini haksız gormesine dönmesin rica edeceğim.
Cocuk gurultu yapar ama 7-24degil alttaki ustteki insancaginda evi dinlenmeye ihtiyaci var
Konu sahibinin cocugu varmis o cocuk dogru duzgun uyku cekemez, buyukler cekemez. Çocuklarınız var diye bunu kimseye reva goremezsiniz.
Ogleden sonra 3ten 7ye her hangi mantikli 2 3 saat araliginda coşsun cossaksa illa ki ama sonra birakin ,onune gecinde insanlar bir nefes alsin.
Bizde cocuk olduk sizde cocuk oldunuz yapma ,etmeyi ogrenmezse he cocugum dersen habire o çocuk yüzsüz olur.
Kurallari bilecek. Bazen kurallari cigneyecek biraz müsemma sonra yine onune gecmelisijiz.

Cogu konuda goruyorum konu sahibine giydiriyorsunuz ya da sessizlik isteyene. Farkinda degil miisniz konu sahibi ya da sesten muzdarip olanlarin hepsi cekiyor zaten aylarca, yillarca en son gelip burda dert yaniyor ama gene cocuklarinin psikolojisi bozulmasin ben durdurmam diyen anneler tarafindan baski yiyor.
Bir salin insanları vallahi böyle olmaz.
Cocuk dogruyoruz diye dunya bizim etrafimizda dönmüyor.
Cocugun psikolojisini dusunen, enerji atmasini dusunen cikacak dublexe ya da mustakile. Apartman yasaminin kurallari var polisin bile mudahale ettiği , edebildigi ama siz hangi kafayla ya da mantikla jurallar dahilinde sese karsi cikanlari baska evlere yolluyorsunuz bilmiyorum.
Apartmanda toplu yasam kurallari var ve bu kurallara uymayan kendine yeni ev secer ya da uyarilir durur bunu kabullenin rica edeceğim. Insanlari baska yerlere yollamaktan vazgeçin.
Kurala ben uymuyorum insanlar hakli ama napayim durmuyor iste deseniz bile bir nevi okey yani.
Bırakın bari insanlar burada dertlerini yansinlar kadincagiz aylardır cekiyormus anlatiyor iste. Savunup daha cok moral bozmak yerine. Esi bile sokaga atiyormus kendini yahu o derece ama ahala savunuyorusunuz aklim almiyor

Bu ev olayina devletimiz bir el atsa keske
Bizimde cocuklar cok gurultu yapiyor allahtan surekli ayni odadayiz diger odalarda gurultumuz yok
Ayni sekilde ust komsumuzun cocugu olmamasina ragmen gece surekli temizlik yapiyor dolap acma kapi kapatma sesi gece boyu suruyor
Bu derece ses olmasi duzgun bir yalitim olmamasindan kaynakli birde
Allah yardimciniz olsun
Bu Nasil bisey gelen sesi gerimi iletiyor😁

Yani en azından 7’de top gibi bir şeyi yere vurmak yerine başka aktiviteler yapılabilir öğretilebilir çocuğa bu çocuk bakın bebek değil okula gidiyor kaç yaşında yani laftan da anlayabilir ama biz yine de sesimizi çıkarmıyoruz ki evde sıkılıyorlar diye.
Bir de biz en başta gerçekten 3-4 yaşlarında sandık.
Bu arada tamirat sesleri Temmuz sonundan beri var önce bir tamirat yapıldı, sonra bazı yerler olmamış yine devam etti. Şimdi de mesela hafta sonu dediğim gibi 9da falan başlıyorlar tak tak tak bir şeyler çakmaya. Ben bu olanlardan sonra anladım ki gerçekten olay ebeveynde bitiriyor kendileri 9da çivi çakıyor çocuklar ne yapsın. Gidip konuşalım dedik ama zaten duyarlı olsalar böyle davranacaklarını sanmıyorum. Bir de diğer komşular hafta sonu rahatsızlıklarından bahsetmişler pek aldırış olmadı.
Demem o ki bazı insanlar gerçekten duyarlı olup yaramaz çocuğa sahip oluyor çocuk durmuyor ama bazı insanlar da gerçekten çok duyarsız
Tabii ki buna diyebilecek hiçbir lafım yok.
İster istemez çocuk gürültüsü oluyor, engellenemiyor ama en azda tutmak, saatleri ayarlamak ya da kendi örnek olma yolunu seçmek de ebeveynin görevi, haklısınız.

Şuan ben avaz avaz bağırıyorum bir yandan.
Mutfakta yemek yapıyorum, çektiler 2 sandalyeyi balkon kapısında çocuk kilitleri var, onlarla uğraşıyorlar tak tak.
Bir uyar iki uyar, anlat tehlikeli yok ama yok yahu, biri düşüp kafasını patlatacak, ya cam kırılacak o olacak.
Alıyorum sandalyeyi geri çekiyorlar, kaldırdım, içeriden çamaşır sepetleri getirdiler.
O bitti pet şişeleri eziyorlar ayaklarıyla, alıyorum tepinerek ağlama...

Her şeyi geçtim, kendim her gün bu seslerden ilaç içiyorum başım çatlıyor, insan kendi için önce bir şekilde çabada olmalı.
Yani şahsen engelleyebilmiş halim bu.
Gürültü severek yaşamak da ne bileyim😂😂

ya bende öyle diyordum ama arkadşımda ve komşumun çocuklarını görünce o düşünceden vazgeçtim. Bazı çocukların kavrayabilmesi yada anlabilmesi biraz daha güç, özellikle hiperaktif çocuklar da... komşumuz anne baba olarak bilinçli kişiler 1,5 yaş araya iki erkek çocuğu var. Özellikle büyük olan annesi kızdığı halde gözünün içine baka baka yapardı. Çalışmayı bıraktı çünkü o çocuklara hiçbir bakıcı bakmak asla istemez. Kadın bazen sinirinden çığlık atardı , pskolojisi bozulmuştu. Büyük olan ne yaparsa küçükte aynısını yapardı . Çocuklar şimdi lise çağında. O kadar sessiz ve sakinler ki :) o çocuklar olduğuna inanamıyorum :) baba çoğunlukla evden kaçardı çocukların haşeriliğinden... O kadıncağızın ömründen ömür gittiğini biz gördük. Ben o yüzden hiç şaşırmıyorum . Allah anasına babasına da , komşulara da sabır versin...
Lise çağında demeseniz o benim derdim.
Büyüyünce akıllı uslu mu olmuşlar, gerçekten mi??

bizim evde şu an bir at koşuyor

kendisi kedi olur

gece de koşuyor bazen

durdan sustan da anlamıyor:sinirli::sinirli:

10 yaşındaki abisi koşmasa da evin içinde bir uçtan bir uca gidişi koşarcasına

biraz idare etmek lazım

dün komşuların torunları gelmişti, aslında çocuklar yan dairede oturuyorlar

yıktılar evi, bir de neden yatak odasının tepesindelerdi onu da anlayamadım

acaba dedim yatak odasını oturma odası yaptılar da benim mi haberim yok

benimki de koşuyordu onlar kadarken

yani çocuğun her işi aceledir ve hızlı hareket eder, anne su ver demek için de koşar çişi gelince de koşar :KK11:

koltuktan atladı, evde gece pat pat yürüdü vs biraz da yalıtımdan biraz da kafaya takmaktan

75 kg kadınım pat pat yürüyorum ne yapayım da kibar kibar yürüyeyim mesela ya da 100 kg bir erkek :spor:

kv min alt komşusu kv yi eşime şikayet etmiş

gece kalkıp tuvalete gidiyormuş

kadın zaten zor yürüyor 75 yaşında, 50 kg civarında, yavaş yavaş zor hareket ediyor ve kabahati gece kalkıp tuvalete gitmesiymiş

terlik giyiyormuş da ses oluyormuş da vs

bu arada söylediği yerlerde yolluk da var yani yerler de boş değil

ne yapabilir ki altına mı yapsın

aslında alt komşunun uykusu çok hafifi demek ki her hareket ile uyanıyor

şimdi onun üstünde kv değil de ben otursam kadın her an kağıda olur zira oğlum kalemini yere düşürdü biraz önce, kendi odasında odasının kapısı kapalı ama ben duydum

her sesten şikayet edemeyiz, pandemide de biraz idare etmeliyiz :KK69:

lakin ben eşinizi anlamadım, rahatsızsa o çıkıp söylesin neden sizi muhatap ediyor, üstüne geriyor
bir yıldır pandemi ile mücadele içerisindeyiz sizce idare etmemiş olma ihtimalimiz varmı?
onuda geçtim 4 yıldır bu evdeyim ve sorun azalmak yerine daha çok artıyor.
nazeket adına yaptıkları tek bir hamle yok.
istediği zaman istediği gibi çocukları susturabiliyor.
benimde çocuğum var onunkilerden küçük ama ben onu duyarlı yetiştiriyorum.
bende gece tuvalete kalkıyorum ama yürürken altta oturan insanı düşünüyorum
12 de 1 de mutfakta paldır küldür tencere yıkamıyorum mesela
birde misafir gönderirken apartmanda bağırmıyorum.
evde çocuğuma top oynatmıyorum.

dip not olarak eşim beni göndermiyor,
üst kattaki kadın olduğundan eşi işte olduğundan mütevellit ben kendim gidiyorum,
beni özellikle germiyor fakat o gerildikçe ben de geriliyorum,
şayet o çıkarsa yukarı işler sarpa sarar çirkinleşir

Tabii ki buna diyebilecek hiçbir lafım yok.
İster istemez çocuk gürültüsü oluyor, engellenemiyor ama en azda tutmak, saatleri ayarlamak ya da kendi örnek olma yolunu seçmek de ebeveynin görevi, haklısınız.

Şuan ben avaz avaz bağırıyorum bir yandan.
Mutfakta yemek yapıyorum, çektiler 2 sandalyeyi balkon kapısında çocuk kilitleri var, onlarla uğraşıyorlar tak tak.
Bir uyar iki uyar, anlat tehlikeli yok ama yok yahu, biri düşüp kafasını patlatacak, ya cam kırılacak o olacak.
Alıyorum sandalyeyi geri çekiyorlar, kaldırdım, içeriden çamaşır sepetleri getirdiler.
O bitti pet şişeleri eziyorlar ayaklarıyla, alıyorum tepinerek ağlama...

Her şeyi geçtim, kendim her gün bu seslerden ilaç içiyorum başım çatlıyor, insan kendi için önce bir şekilde çabada olmalı.
Yani şahsen engelleyebilmiş halim bu.
Gürültü severek yaşamak da ne bileyim😂😂
İşte laftan anlamayınca yapacak bir şey yok ama şu çabaya bile saygım o kadar sonsuz ki biz de üçüncüyü bekliyoruz bakalım komşumuz hamileymiş üçüncü doğunca neler olacak yepyeni maceralarrrrr 😂😂

Lise çağında demeseniz o benim derdim.
Büyüyünce akıllı uslu mu olmuşlar, gerçekten mi??

evet :) o kdr terbiyeli , sakin çocuklar ki yani biz annemle inanamadık :KK70: çünkü onların annesini nasıl bağırttığını , gözünün içine baka baka yaramazlık yaptığını biliyoruz. Kadın çocukları anlamıyor diye misafirlikten kalkar giderdi , rahatsız hissederdi, uzun süre de kimseye gitmediğini biliyruz... Çocukları şimdi maşallah pırlanta gibi ama küçükken annelerine çok çektirdiler. Yani ben hatta çocukların akıl problemleri olduğnu bile düşünüyordum o derece...

dip not olarak eşim beni göndermiyor,
üst kattaki kadın olduğundan eşi işte olduğundan mütevellit ben kendim gidiyorum,
beni özellikle germiyor fakat o gerildikçe ben de geriliyorum,
şayet o çıkarsa yukarı işler sarpa sarar çirkinleşir

işte bunu kapıya gitmek yerine yöneticiye gitmek ile polise gitmek ile çözsün madem

sizi de geriyor, size de yazık

3 yaşındakinin gürültüsü aynı olmaz evet haklısınız biraz daha sessiz olabilir çocuklar

lakin patır kütür yürüyor demişsiniz mesela

cidden soruyorum 40 yaşımdan sonra daha sakin nasıl yürüyeyim

ya da 100 kilo bastığı yeri inleten bir genç düşünün 30 yaşında üst komşumun oğlu hafif hafif ayağını bas mı diyeyim adama, apartmanın merdivenden çıkarken merdiven sallanıyor sanki

gece tencere yıkıyor evet gürültü olur da her gün yıkamıyor değil mi gece tencere

misafir zaten şikayet edin korona var o ayrı konu da bizim komşular da gece misafir gönderir kapı önünde bağıra çağıra da ne olacak ki en fazla görgüsüzler deyip geçiyorum

eğer uyudu isem uyanmam, henüz uyumadı isem de 5 dakika geç uyurum kaç dakika sürer ki kapı önü misafir yolcu etmeleri

evet her gürültüyü sineye çekmeyelim ama dinlemeye başlayınca da daha fazla duyuluyor gibi geliyor bana

Ben de komşulara bazen üzülüyorum ve gelecekler kapıya diye geriliyorum. Çocuğum sürekli bağırıyor, ağlıyor. Kızıyorum olmuyor, sakince tepki veriyorum olmuyor. 2 yaş sendromu sanırım. Gece çok uyanıyor ve ağlıyor.

Bizim üst kattaki insan görünümlü ama insanlıktan nasibini alamamış canlılar da aynen böyle. Büyük olanları da çocuklara bedel, ne sabah ne gece saat 12-1 fark etmiyor. Toplu yaşamayı bilmiyorlar. Kendi evimde huzurum kalmadı. Uyku uyuyamıyorum. Bir saat sessizlik olunca -olursa tabii- o kadar huzurlu oluyorum ki.

X