üst kat komşu bizi delirtmeye yemin etmiş olmalı

bununla ilgili sayısız başlık açılıp sayısız öneride bulunuldu biliyorum.
fakat oynatmaya öyle az kaldı ki ben yine de konu açmak istedim.
şuan oturduğum evde 4 yılı bitirmek üzereyim ve kiracıyım. üst katın çocukları geldiğimde küçüktü koşup duruyorlardı bir kaç kez tatlı dille uyardım tamam dedi iki gün sonra yine aynı. yukarıda sürekli birileri konuyor bu durum geçtiğimiz dört yılda bir gram azalmadı. aksine çocuklar büyüdü şuan biri altı yaş civarında diğeri de ilkokula gidiyor. saat 11 12 lere kadar sürekli koşuyor zıplıyor yerlere bir şeyler düşürüyorlar, sürekli olarak bir gürültü var çocukların koşması zıplaması kesiliyor sabaha kadar evin içinde patır kütür yürüyen birileri var. asla sessizlik yok.
son olarak yakın zamanda iyi niyetle çıktığım kapıdan kavgayla zor döndüm. çocuk bunlar napayım diyor. en ufak bit utanması sıkılması yok. bir kez alttan yukarıya vurmuştuk, neymiş efendim çocukları korkuyor, psikolojisi bozuluyormuş. benim çocuğum bunu sürekli yaşıyor. koşmasınlar sürekli koşuyorlar diyorum, napayım allah vergisi madem öyle polis gönder diyor. sürekli misafir sürekli gürültü delireceğim. birde üzerine eşim bu konuda hassas sürekli evde diken üstünde sürekli gergin. gündüzleri evde, sırf gürültü için kendini sokağa atıyor. ne yapacağımı şaşırdım..
Onun üstünde oturan var mı? Bigün ona çocuğunuzla kahve içmeye gidip hunharca gürültü yapıp biraz hıncınızı mı alsanız? O da sizin çocuğunuza kötü örnek olcak ama. Corona da var.

Bizim apartmanda da boyle olay olmustu gecenlerde alttaki komsu usttekinin cocuk gurultusunden rahatsiz oluyormus, apartmanda tartismislardi, sizin konuyu okuyunca aklima geldi 😅 ben yan komsuyum bana ses gelmiyor, cocuklu evde gurultu olabilir anlayisli olmak gerek. Diger komsularinizdan rahatsiz olan var mi? Yoksa eğer cok hassassaniz müstakil eve tasinmanizi oneririm

Tasin diyenlere soruyorum neden kurallara uyan insan tasinsin.
Tasinmak o kadar mi kolay mi yahu
Elektirik dogalgaz actirma masrafi, tasinma masrafi, pandemi bunun yükü, ev bulmasi, yeni eve girilceginden korada daha yuksek olacak muhtemelen.

Hic isi yok konu sahibinin milletin kuralsizligi ve tinlamamasi icin ev degistirecek.
Mubah mi bu ? Boyle dusunler yuzunden bu kaoslar cikiyor zaten.
Toplu yasam kurallarini umursamadan amaan rahatsizsan çık banane dedikleri icin.
Yoksa herkes birazcik dikkat etse sorun olmayacak.
Ses yapan ,esya silkeleyen, gece köru temizlik yapan çıksın mustakile
Tabii digeri daha sessiz ya ezerim saniyorsunuz ama o saygidan ve toplum kurallairni bildiğinden sessiz korkudan degil. 😀

Valla ben şikayet edince adımı vermislerdi 😂😂😂
Bunlarda da hic akil yok. Insan sikayetcinin adini verir mi? Bu sebeple oldurulen insan var.
Sikayet edince de pek bir sey olmuyor zaten. Carlayan kazaniyor her türlü.
Keske mustakilde oturma sansim olsa bende hic istemem böyle saygisiz, terbiyesiz umursamazlarla muhatab olmayi

Bunlarda da hic akil yok. Insan sikayetcinin adini verir mi? Bu sebeple oldurulen insan var.
Keske mustakilde oturma sansim olsa bende hic istemem böyle saygisiz, terbiyesiz umursamazlarla muhatab olmayi
Aslında evet birkaç ay daha carlayan kazandı ama ben durmadım .apartmanda aynı sikayetlere başlayınca polis bı baskın daha yaptı başka bir zaman. kavga esnasında..

Kadın ozurler dileyerek kocasinida aldı gitti bu binadan

Öyle de it urumez kervan geçmez ki
Kimse yok mustakil bir basina insana hasret.
Hep şehir dışında oluyorlar ya ondan dedim

Arkadaslar konu gene cocuklularin kendini hakli gormesi cocuksuzlarin kendini haksız gormesine dönmesin rica edeceğim.
Cocuk gurultu yapar ama 7-24degil alttaki ustteki insancaginda evi dinlenmeye ihtiyaci var
Konu sahibinin cocugu varmis o cocuk dogru duzgun uyku cekemez, buyukler cekemez. Çocuklarınız var diye bunu kimseye reva goremezsiniz.
Ogleden sonra 3ten 7ye her hangi mantikli 2 3 saat araliginda coşsun cossaksa illa ki ama sonra birakin ,onune gecinde insanlar bir nefes alsin.
Bizde cocuk olduk sizde cocuk oldunuz yapma ,etmeyi ogrenmezse he cocugum dersen habire o çocuk yüzsüz olur.
Kurallari bilecek. Bazen kurallari cigneyecek biraz müsemma sonra yine onune gecmelisijiz.

Cogu konuda goruyorum konu sahibine giydiriyorsunuz ya da sessizlik isteyene. Farkinda degil miisniz konu sahibi ya da sesten muzdarip olanlarin hepsi cekiyor zaten aylarca, yillarca en son gelip burda dert yaniyor ama gene cocuklarinin psikolojisi bozulmasin ben durdurmam diyen anneler tarafindan baski yiyor.
Bir salin insanları vallahi böyle olmaz.
Cocuk dogruyoruz diye dunya bizim etrafimizda dönmüyor.
Cocugun psikolojisini dusunen, enerji atmasini dusunen cikacak dublexe ya da mustakile. Apartman yasaminin kurallari var polisin bile mudahale ettiği , edebildigi ama siz hangi kafayla ya da mantikla jurallar dahilinde sese karsi cikanlari baska evlere yolluyorsunuz bilmiyorum.
Apartmanda toplu yasam kurallari var ve bu kurallara uymayan kendine yeni ev secer ya da uyarilir durur bunu kabullenin rica edeceğim. Insanlari baska yerlere yollamaktan vazgeçin.
Kurala ben uymuyorum insanlar hakli ama napayim durmuyor iste deseniz bile bir nevi okey yani.
Bırakın bari insanlar burada dertlerini yansinlar kadincagiz aylardır cekiyormus anlatiyor iste. Savunup daha cok moral bozmak yerine. Esi bile sokaga atiyormus kendini yahu o derece ama ahala savunuyorusunuz aklim almiyor
Muhtemelen üst katınızda insan dışı varlıklardan çeken birisiniz siz de. Düşenin halinden düşen anlıyor sanırım. Aylardır huzurlu uyku diye bir şey yok. Kendi evimde gün içinde sessizliğe ihtiyaç duyuyorum. Psikoloji bir tek sanki çocuklar için önemli. Zaten genelde bu şekilde çocuktur bağlayayım mı cevabını veren ebeveynlerde sorun var. Akşam 11/12 de son ses tv sesi açık, artık sinirden yukarıya vurduğumda adam evin içinde anırdı resmen. Kapıya dayanır diye oturup sinirden ağladım bir şey yapamadım. Şimdi bu insan(!) kendi çocuğunu uyarır mı, kendi bilmiyor ki toplu ortamda yaşamayı.

Sanki bizim üst komşuyu anlatmışsınız..her gün istisnasız gece 1'e kadar cocukların patpat koşturması, babalarının hooooopbalaaaa diye avaz avaz bağırması ve sürekli yerlere bişeyler düşmesi...cocuk napalım diyorlar...babam erken uyutun 1 e kadar durmasınlar dedi yok fayda yok...gece 1 de taktak sesleriyle uyanıyorsunız, gürültüler 2 ye dopru kesilince bu sefer de ritmik bir ses başlıyor beşik midir nedir cok ritmik ama...makine gibi ritmik...yok yani ne desek zerre fayda etmedi
Ayyy sizde resmen bizim üsttekileri anlatmışsınız. Bebekleri oldu diğer çıcuk zaten sürekli çığlık çığlığa çocuk evde hoplayarak yürüyor. Sinir krizleri geçiriyor üstüne kardeş kıskançlığı bunları hep geçtim ama o gece ritmik şekilde gıcır gıcır tak tuk tak tuk arada da hızlanıyor bir beşik sesi. Antikamıdır nasıl beşiktir bende anlamadım. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Öyle de it urumez kervan geçmez ki
Kimse yok mustakil bir basina insana hasret.
Hep şehir dışında oluyorlar ya ondan dedim
Ben insan sevmiyorum zaten bir tane olsa yeter bana arkadas. En azindan benim cocugum ses yapar aliscaksin diyen insanlarla muhatap olmak zorunda kalmam 😀 birde evinin pisligini camlardan silkeleyenler var ki daha fena.
Onun cocugu ustteki cocuk yuzunden uykusuz kalsa cingar cikarir eminim ama ispatlayamam. 😀

Polis ne yapıyor bu gibi durumlarda? Uyarıp gidyor mu ya da şikayet edenle de görüşüyor mu?
Uyarip gidiyor. Bir defasinda adam esini olduresiye dövmüştü. Yine polis cagirdim. Kadin kime ne kocam degil mi dedi. Polis gitti. Sonra kadin kislaniyonuzzz siz bizi diye ciyak ciyak bagirdi gecenin 2 sinde apartmanda.

Muhtemelen üst katınızda insan dışı varlıklardan çeken birisiniz siz de. Düşenin halinden düşen anlıyor sanırım. Aylardır huzurlu uyku diye bir şey yok. Kendi evimde gün içinde sessizliğe ihtiyaç duyuyorum. Psikoloji bir tek sanki çocuklar için önemli. Zaten genelde bu şekilde çocuktur bağlayayım mı cevabını veren ebeveynlerde sorun var. Akşam 11/12 de son ses tv sesi açık, artık sinirden yukarıya vurduğumda adam evin içinde anırdı resmen. Kapıya dayanır diye oturup sinirden ağladım bir şey yapamadım. Şimdi bu insan(!) kendi çocuğunu uyarır mı, kendi bilmiyor ki toplu ortamda yaşamayı.
Benim ust değil alt birde 😀 evde kosuyor at geziyor sanki longur longur gece basliyor ergen zaten kendisi ama tutamiyorlar gece 10 dedim mi. Birde insanlara uyuzluk olsun diye alttakine uyuzluk olsun diye bilerek yaptiriyorlar. Ama couk bu deyip umursamaiyorum da anasi atası daha beter evden tum kirini insanlara silkeler. Leş gibi seyleri cirpar. Supur bari be once insafsiz. Gecenin koru baslar temizlige 2 de falan garc gurc.
Ama farki yoktur cogu yazilandan. Ben böyleyim der ben yaparim der. Terbiyesiz çünkü .onlarin yaptığına uyuz oluyorum.

Kesinlikle oyle bu cocuklar ebeveynlerdeb feyz aliyor. Kimse demiyor otur cocugunu bagla ama ailesindrn anlarsın zaten o cocugun gerçekten normal ses yapan bir cocuk mu yoksa abarti gurultucu bir tip oldugunu.
İş ana babada bitiyor. Onlarda aman bana bulasmasin da diyor.
Pandemiyi kimse bahane etmesin. Ben parkta falan hic gormuyorum 3 4 yildir cocugunu alip oynatan ebeveyn cok cok az.
Alirsin basket oynatırsın, bisiklet surersin birlikte. Saliyorlar parka Allah kerim sonra enerji atamiyor ,atamaz tabi. Pandemiyi ikide bir öne surenler gercekten cok mu farkliydi sanki onceden. Hayir degildi zaten o farki insan anliyor musamaha gösteriyor ki yaparim yaparim diye tutturabiliyorlar. Denk gelsinler ele masaliya bakalim ne yapacaklar.

yenı tasındıgım bınada da öyle bır sıkıntı var ama. cocuklar dısarıya cıkamıyor. 1cı sınıfa gıden bır ögrencı pandemı stres derken hersey ust uste geldı. benım de 22 aylık oglum var oda ister istemez ses çıkarıyor. cocuk konusunda sıkayet etmeyin bence ama mısafır konusunda edebilirsınız

Benim ust değil alt birde 😀 evde kosuyor at geziyor sanki longur longur gece basliyor ergen zaten kendisi ama tutamiyorlar gece 10 dedim mi. Birde insanlara uyuzluk olsun diye alttakine uyuzluk olsun diye bilerek yaptiriyorlar. Anasi atası daha beter evden tum kirini insanlara silkeler. Leş gibi seyleri cirpar. Supur bari be once insafsiz. Gecenin koru baslar temizlige 2 de falan garc gurc.
Ama farki yoktur cogu yazilandan. Ben böyleyim der ben yaparim der. Terbiyesiz çünkü .

Kesinlikle oyle bu cocuklar ebeveynlerdeb feyz aliyor. Kimse demiyor otur cocugunu bagla ama ailesindrn anlarsın zaten o cocugun gerçekten normal ses yapan bir cocuk mu yoksa abarti gurultucu bir tip oldugunu.
İş ana babada bitiyor. Onlarda aman bana bulasmasin da diyor.
Pandemiyi kimse bahane etmesin. Ben parkta falan hic gormuyorum 3 4 yildir cocugunu alip oynatan ebeveyn cok cok az.
Alirsin basket oynatırsın, bisiklet surersin birlikte. Saliyorlar parka Allah kerim sonra enerji atamiyor ,atamaz tabi. Pandemiyi ikide bir öne surenler gercekten cok mu farkliydi sanki onceden. Hayir degildi zaten o farki insan anliyor musamaha gösteriyor ki yaparim yaparim diye tutturabiliyorlar. Denk gelsinler ele masaliya bakalim ne yapacaklar.
Aynen öyle. Bir pandemi tutturmuşlar gidiyor. Şu konuda gürültüden rahatsız olanların çoğu için pandemi öncesi de böyle sorun vardır, yaşamışlardır. Erken veya geç saatlerde temizlik sesleri, son ses tv, günün her saati eşya sesleri, koşma sesleri, silkeleme durumu vs hepsi mevcut. Bunlar ve türevleri için tek dileğim hayatları boyu hep kendi gibi insanlara denk gelirler umarım. Kendi evimden nefret ediyorum artık. Konu sahibinin eşi gibi gerçekten artık evde durmak istemiyorum.

Bazıları sese çok duyarlı,mesela bizim alt komşu.Supurge açıyorum alttab tık tık vurmaya başlıyor,çocuk yerde yuvarlanıyor tık tık vuruyor.Bunlar hep makul saatlerde olan seyler.Cocugum da 2 yaşında arada koşuyor napim ben şimdi, üstten de ses geliyor ama bişey söylemiyoruz.

Sizi o kadar o kadar o kadar iyi anlıyorum ki bu konudan muzdarip çok fazla kişi var. Sizin çocuk var yukarıda onun gürültüsünü hiç düşünemiyorum bizim derdimiz kaç yaşına gelmiş yaşını başını almış insanlarla. İki çocugu var küçük değiller biri 19 diğeri 22 yaşında birbirlerine bağırmalarını geçtim sürekli bir şeyler fırlatıyorlar. Babaları evde pandemiden dolayı akşama kadar evde bir şeyleri tamir ediyor vuruyor kkırıyor matkap sesi. Anneleri çalışıyor eve geldiği zaman yada tatil günleri resmen kabus yaşiyorum o mutfakla savaşı aslaaa bitmiyor kadının.Dolap rafına nasıl eşya koyuyorsa bizim evden duyuluyor hele bir yürüyüşleri var allahımm anlatamam o sesi. Ve tüm bu sesler sabah 7 de en geç 8 de başlıyor gece 2 ye kadar. Şuan bunu yazarken ağır bir eşya düşürdüler ve sesler devam ediyor. 3 gün önce bir haber gördüm gürültücü komşuya 4bin tl para cezası gelmiş ne kadar doğru uygulanabilirliği ne durumda bilmiyorum ama bugün yarın resti çekeceğiz.

X