Üst Komşum

neisimyapsambilemedim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2023
46
33
25
Üst komşumun balkonundan her şeyi silkeleme huyu var. Çarşaf yastık halı sofra bezi temiz kıyafetlerini vs her şeyi silkeliyor. Dün denk geldim ayıp değil mi ne hakla yaparsınız ben sizin pisliğinizi temizlemek zorunda mıyım dedim. Silkelerim kusura bakma diyor pişkin pişkin. Yöneticiye söyledik genel bir uyarı yapması adına meğer zaten onlar yöneticiymiş. Ne yapmalıyım? Haftanın 6 günü çalışıyorum zaten sürekli onu kollayamam ama balkonum hep leş gibi oluyor. O kadar temizlememe rağmen :KK43:

Buna tahammülün yoksa
Ya cazgır olup bastıracakasın yada evi satıp çıkacaksın🤷‍♀️
Aslında dün epey kızdım ama kendisi haklı gibi üste çıkmaya çalışıyor. En son bir gün belirleyelim o gün herkes silkelesin diyor. Yahu ne alaka banane bir gün de olsa ben neden kendi balkonumdan sizin pisliğinizi temizleyeyim dedim. Ben her şeyi süpürüyorum. İlla silkelemek gerekiyorsa herkes kendi balkonunun içine temizlesin sonra balkonunu yıkasın. Çıkma şansım da yok maalesef 😔

Adresi daire numarası, telefon numarası, ad ve soyadıyla CİMER'e şikayet edebilirsiniz.
Kat malikleri kuruluna da şikayet edebilirsiniz.

ve konudan bağımsız sonunda SİRKELEMEK değil de SİLKELEMEK yazan birini gördüm gözüm açık gitmeyecek ahirete... çok şükür....
Yani 3 aydan 3 yıla kadar cezası varmış böyle bir şey için de bu kadar kötü olmak istemiyorum ama eğer devam ederse şikayetçi olacağım kesinlikle.

O başlığı gördüm evet 😂 sanırım bazı yörelerde o şekilde söyleniyormuş.

Üst komşumun balkonundan her şeyi silkeleme huyu var. Çarşaf yastık halı sofra bezi temiz kıyafetlerini vs her şeyi silkeliyor. Dün denk geldim ayıp değil mi ne hakla yaparsınız ben sizin pisliğinizi temizlemek zorunda mıyım dedim. Silkelerim kusura bakma diyor pişkin pişkin. Yöneticiye söyledik genel bir uyarı yapması adına meğer zaten onlar yöneticiymiş. Ne yapmalıyım? Haftanın 6 günü çalışıyorum zaten sürekli onu kollayamam ama balkonum hep leş gibi oluyor. O kadar temizlememe rağmen :KK43:

Çözülmüyor bu konular, huylu huyundan vazgeçmiyor, ceza, şikayet vs... tınlamıyor bu tipler, ahlaksızlar çünkü
Ağzınızı yormayın, kötü de olmayın, süpürün balkonu gitsin sinir bozduğunuza değmez, çok uğraştım bu tiplerle ömür törpüsü maalesef

Yani 3 aydan 3 yıla kadar cezası varmış böyle bir şey için de bu kadar kötü olmak istemiyorum ama eğer devam ederse şikayetçi olacağım kesinlikle.

O başlığı gördüm evet 😂 sanırım bazı yörelerde o şekilde söyleniyormuş.

ya kime göre neye göre kötü zaten böyle düşünceli ola ola anamız ağlatılmadı mı kaba saba insanlar tarafından? hiç takılma öyle şeylere, eden ettiğini çeksin. ben bu duruma erdim artık, kafam rahat, sana da tavsiye ederim. Hatta bu rezilliği yaparlarken video kaydı falan da alıp ekleyebilirsen Allah diyorum :KK53:

Aslında dün epey kızdım ama kendisi haklı gibi üste çıkmaya çalışıyor. En son bir gün belirleyelim o gün herkes silkelesin diyor. Yahu ne alaka banane bir gün de olsa ben neden kendi balkonumdan sizin pisliğinizi temizleyeyim dedim. Ben her şeyi süpürüyorum. İlla silkelemek gerekiyorsa herkes kendi balkonunun içine temizlesin sonra balkonunu yıkasın. Çıkma şansım da yok maalesef 😔
Aslında haftada bir gün belirlemek makul bir çözüm. Çoğu apartmanda böyle yapılıyor. :kahve:

Topla pisliğini kapısına dök, kadını düşürmeden yakala aşağı çek silkelediklerini, çamaşır suyu sık. Bunlar başka laftan anlamaz , pisleşiceksin

Bildigim kadarıyla şikayet edebilirsin, ama ilgili yer neresi bilmiyorum 🤔

Üst duvarınıza boya, ketçap gibi şeyler sürün, o masa örtüsünü silkelediğinde ona bulaşsın aklı başına gelsin. Kalorifer fırçalarıyla sürülür rahatça. Öyle çok sürmenize gerek yok zaten.

Bende ilk taşındgmda birkere çarşaf silkeledm üst komşum tozutmasaniz dedi🤭 bir daha hiçbir şey silkeledm zaten belirli günleri var

Aslında haftada bir gün belirlemek makul bir çözüm. Çoğu apartmanda böyle yapılıyor. :kahve:
Bazı apartmanlarda bu kural varmış. Ancak yasal değil. Zaten doğru da değil. Kimse kimsenin pisliğini temizlemek zorunda değil ki. Herkes kendi balkonuna silkelesin kendi temizlesin. Düşünsenize başkasının pis saçlarını kıllarını her türlü şeyini siz temizliyorsunuz balkonundan. 🥺

Çözülmüyor bu konular, huylu huyundan vazgeçmiyor, ceza, şikayet vs... tınlamıyor bu tipler, ahlaksızlar çünkü
Ağzınızı yormayın, kötü de olmayın, süpürün balkonu gitsin sinir bozduğunuza değmez, çok uğraştım bu tiplerle ömür törpüsü maalesef
kesinlikle öyle. değişmiyorlar. benim üst katımdaki de sigara içerken küllük kullanmıyor, sigara külleri sürekli benim balkonumda. izmariti de bahçeye fırlatıyor. 2 kere söyledik, tamam dedi ama devam etti. bi ara apartman panosuna yazı astım, yazı 2 ay kadar orada kaldı o süre zarfında yapmadı. ama sonra yazıyı kaldırıldı ve devam etti. önceleri ben varken o da sigaraya çıkmışsa yapmıyordu, bir iki kez denk geldim öyle, sırf ben varım diye atmadı külleri balkondan aşağı. düzeltti herhalde kendini diye düşündüm ertesi gün balkon demirlerinde yine kül... bir süre sonra ben varken de olduğumu görmesine rağmen külleri aşağı atmaya devam etti. ben de bıraktım artık, hangi dağın ayısıysa laftan anlamıyor. kavga da etsem anlamaz, şikayet de etsem anlamaz. bu tipler asla anlamıyor ve değişmiyor. zaten anlayacak biri olsa bu hareketi yapmaz. ben de alt komşumdan nefret ediyorum ama asla onun balkonuna pisliğimi atmam, sigara külü vs asla atmam.

Niye kabul etmediniz ki gün belirlenmesini.
Etseydiniz iyi olurdu. Sitede oturuyorum pazartesi günü haricinde silkelemek yasak. Birde silkelenecek yer de belirlendi her blokta aynı alandan silkeleniyor bu şekilde idare edilebilir.
Benim evimde silkelenecek bir banyo paspası var,onu da genelde yıkıyorum haftada 1. Bana kalsa da kimse silkelemesin ama haftada 1 gün makul. Bence öyle çözmeye calışın. Baktıniz olmuyor diğer günlerde devam ediyor,arkadaşların önerdiği yerlere şikayette bulunun,video kaydı da ekleyin.

X