Üst Komşum

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki Allah bizlere sabır böyle 30-40 sene önceki görgüsüzlügu devam ettiren insanı varliklara da akıl versin. Siteden bende apartmana taşınmak zorunda kaldım ve üst katimdaki benden bir kaç ay sonra taşındı. Gün aşırı tepemden sürekli silkeliyordu en sonunda ev sahibine şikayet ettim. Sonuç? Tüm binada oturanlar haftanın sadece 1 günü silkeleme kararı aldı. Ben yine yapmıyorum yapmicamda. Kul hakkındir benim razı olmadığım şeyi zorla dayatiyorlar Allah çıkartsin hepsinden. Güya evlerini temizliyor kendi pisliklerini benim camıma balkonuma doldurup bide temizlik yaptık diye hayiflaniyorlar kendilerince.

Bide gerekçe olarak biz 30 senedir burda böyle yaşıyoruz. Kardeşim 30 sene önce teknoloji bu kadar gelişmemisti simdi envai çeşit süpürge diye bir icat var al bı zahmet kullan. Tabi süpürgeyle neden uğraşsın camdan sallamak varken. İnşallah birgun ellerindeki örtüyle birlikte tepetaklak düşerler bı taraflarını dağıtırlar da gram içim acımaz.
Off o kadar haklısınız ki cidden görgüsüzlük. Bizimki de bana diyor ki en alt katla anlaştık biz çamaşır asmadıysak silkelicez. E arada ben varım kardeşim bana sordun mu? Ya inanın anlattıkça geriliyorum. Hadi şimdi kış ayındayız balkonlarım camlarım genelde kapalı yazın açık bıraksam bütün pisliği evime dolacak düşündükçe sinirleniyorum.. Ama devam ederse yasal yollara başvuracağım. Eğer çoğunluk bir güne karar verirse ben yine de şikayetçi olacağım. Çünkü ne olursa olsun yasak bu. Hem kul hakkı hem yasak. Silkelemek isteyen yallah gitsin köyüne müstakil evde otursun ya da. Kimse kimsenin görgüsüzlüğüyle uğraşmak zorunda değil.

Görgüsüz ve kaba bir insan. Eşiniz eşiyle konuşsun ya eşini uyar ya da yasal yollara başvuracagiz diye.apartman toplantısı yapılıp yöneticiligi bıraksınlar.
Zaten biz yönetici olduklarını bilmeden yönetici beyfendiye mesaj atmıştık böyle böyle genel bir uyarı yapar mısınız diye konuşulur yazdı o da. Daha da bir şey yazmadı. Bizde niye ilgilenmedi diye düşünürken zaten o komşunun yönetici olduğunu başka bir komşudan öğrendik 😂 bakalım ne konuşulacak. Tavrım net ama ne olursa olsun izin vermeyeceğim.

X