Üst Komşum

Ha siz bu varoşlarla konuşarak anlaşacağınızı düşünüyorsunuz, medeni bir insansınız anlıyorum;ama karşınızda mağara seviyesinde insanlar var. Şehrin göbeğinde insanların tepelerinden çöplerini silkeleyen, halıları güm güm döven, diğer insanların yaşam alanlarını kirleterek haklarını hiçe sayan insana medenice konuşmayın. Bizim apartmanda böyle bir medeniyetsiz vardı, sofra bezi içinde soğan sarmısak patates kabuğu, kağıt mendiller, jelatinler hepsini sokağa silkelerdi. Bir gün topladım, hepsini poşete koydum gittim kapısına döktüm. Bunu sürekli hale getirdim. Mis gibi kavga gürültü sonrası çıktı gitti, en sonunda suratına bile attım çöplerini. Dinsizin hakkından imansız gelir.
Gerçekten çok haklısınız. Böylelerine ancak bunlar yakışır zaten bakalım devam ederlerse ben de önerilerinizi dikkate alacağım 😊

Bizimde öyle usttekiler çırpıyor iki dairede. Balkon ceviz kabuğu, ekmek kırıntıları,saç bizim üstde yönetici onun üstündeki de kapalı balkon cirpiyorlar. Ben balkonu temizlerken söyleniyorum gidip aşağıdaki gece konduda yaşayın apartman kurallarını bilmiyorsanız. Ben balkonumun içinde çırpıp sonra temizliyorum. İnsanlar gerçekten anlayışsız. Laftanda anlayan yok. Toplantıda böylelerini rezil ediceksiniz.
Evet gerçekten çok anlayışsızlar ya. Allah bildiği gibi etsin bunları ne diyim. Bir de haklıymış gibi üste çıkmaya çalışıyor. Yönetici olmalarına mı güvendi bilmiyorum ama hiç farketmez

Üst komşumun balkonundan her şeyi silkeleme huyu var. Çarşaf yastık halı sofra bezi temiz kıyafetlerini vs her şeyi silkeliyor. Dün denk geldim ayıp değil mi ne hakla yaparsınız ben sizin pisliğinizi temizlemek zorunda mıyım dedim. Silkelerim kusura bakma diyor pişkin pişkin. Yöneticiye söyledik genel bir uyarı yapması adına meğer zaten onlar yöneticiymiş. Ne yapmalıyım? Haftanın 6 günü çalışıyorum zaten sürekli onu kollayamam ama balkonum hep leş gibi oluyor. O kadar temizlememe rağmen :KK43:
Sırkelerken gordugunde tut ucundan at aşağı. Ben bikac kez yaptım kardeşimin evinde.Defalarca anlatmış kendini temiz sanıyor maganda .Ayağından çıkardığı corabı bıle sırkelıyordu. Bikaç gün kalmaya gittim önceki olayları da biliyordum, yaşadıkları problemleri üst komşuyla vs.Kilim sirkeliyordu aşadan yakaladım attım aşağı :) Günde yüz kez sirkelediğinden bıkac kez yaptım cıldırdı avaz avaz bağarırken gırdım içeri kapattım kapıyı kudursun.O öyle yapıyordu çünkü sirkeleyip giriyor sen aşağıda deli gibi bağırdığınla kalıyorsun.Tamamen kesmemiş ama azalmış bi de en azından bi bakmaya zahmet edip bakıyormuş oturan var mı diye . Dağ ayısı ya kahvaltı sofrasının ustune gırkelıyordu.Koca site ...sanırsın gecekondu mahallesi.

Sırkelerken gordugunde tut ucundan at aşağı. Ben bikac kez yaptım kardeşimin evinde.Defalarca anlatmış kendini temiz sanıyor maganda .Ayağından çıkardığı corabı bıle sırkelıyordu. Bikaç gün kalmaya gittim önceki olayları da biliyordum, yaşadıkları problemleri üst komşuyla vs.Kilim sirkeliyordu aşadan yakaladım attım aşağı :) Günde yüz kez sirkelediğinden bıkac kez yaptım cıldırdı avaz avaz bağarırken gırdım içeri kapattım kapıyı kudursun.O öyle yapıyordu çünkü sirkeleyip giriyor sen aşağıda deli gibi bağırdığınla kalıyorsun.Tamamen kesmemiş ama azalmış bi de en azından bi bakmaya zahmet edip bakıyormuş oturan var mı diye . Dağ ayısı ya kahvaltı sofrasının ustune gırkelıyordu.Koca site ...sanırsın gecekondu mahallesi.
Ya yuh artık ya 😂 hala nasıl devam edebilir cidden bu bir hastalık sanırım silkelemeden duramama 🤣

Topla pisliğini kapısına dök, kadını düşürmeden yakala aşağı çek silkelediklerini, çamaşır suyu sık. Bunlar başka laftan anlamaz , pisleşiceksin
Yıllar önce sebepsiz yere arabamizi çizen komşuya benzer bişey yapmıştım ama çocuk sayılabilecek yastaydim 🙈🙈 benim yaptığımı anlayıp arabayı tekrar çizdi kadın 😬 konu sahibi arabanız varsa temkinli olun

Tövbe yarabbbiii asla normal bir insan davranışı değil bu 🤷🏻‍♀️
Ona göre de annemin carsaf aşması normal değilmiş
Sulari akiyormus balkonuna .
Nasıl akiyorsa?
Üst katın çamaşırlarınin çarşaflarınin suyu bizimkine hiç akmazdi benim aklımın erdiği dönemi gözden geçiriyorum da .
Bizimki ona niye/nasil akiyodu acaba,

Bence bir fısfısın içine çamaşır suyu tarzı bir şey koyun. Kadın silkeledikçe siz sıkarsınız :) İnada inat :) Büyük konuşmak istemem ama ben yapabilirdim :)

Aslında dün epey kızdım ama kendisi haklı gibi üste çıkmaya çalışıyor. En son bir gün belirleyelim o gün herkes silkelesin diyor. Yahu ne alaka banane bir gün de olsa ben neden kendi balkonumdan sizin pisliğinizi temizleyeyim dedim. Ben her şeyi süpürüyorum. İlla silkelemek gerekiyorsa herkes kendi balkonunun içine temizlesin sonra balkonunu yıkasın. Çıkma şansım da yok maalesef 😔
Bqzilari boyle malesef. Ne yapsan anlamaz. Benim ust komsum da cocuklarina paten surduruyordu evde. Bu ne simdi diye sordugumda da "ne yani bu buz gibi havada disari mi cikarsaydim cocuklarimi" diyor beyin yoksunu 🤦🏼‍♀️ hatta bir gun balkonda sigarami icerken baya yagmur yagiyor sanmistm esim isten gelnce soyledi yagmur falan yok diye. Megerse ust komsum balkon yikiyormus,sinekliklere hortumla su tutuyormus. O kadar tartistim ki anlatamam. Sonuc hicbir sey... Cunku beyin yok algilamak icin 🥴 orta yolu bulmaya calis en azindan dedigi gibi her gun cirpinmasindansa bir gun belirleyin o gun yapsin. Yapmazsa da kurumlara sikayet edecegini soyle .İlla ki dedigi gunde yapmayacak o zaman her seyi soyleme hakkin olir ✌🏻

Üst komşumun balkonundan her şeyi silkeleme huyu var. Çarşaf yastık halı sofra bezi temiz kıyafetlerini vs her şeyi silkeliyor. Dün denk geldim ayıp değil mi ne hakla yaparsınız ben sizin pisliğinizi temizlemek zorunda mıyım dedim. Silkelerim kusura bakma diyor pişkin pişkin. Yöneticiye söyledik genel bir uyarı yapması adına meğer zaten onlar yöneticiymiş. Ne yapmalıyım? Haftanın 6 günü çalışıyorum zaten sürekli onu kollayamam ama balkonum hep leş gibi oluyor. O kadar temizlememe rağmen :KK43:
Allah onların belasını versin inşallah, bıktım artık bıktım.Insallah yazin taşınacağız gün sayıyorum.Ne gürültü biter ne pislik.Sirf bu yüzden gittigim yerde en üstten mi ev alsam diyorum.

Adresi daire numarası, telefon numarası, ad ve soyadıyla CİMER'e şikayet edebilirsiniz.
Kat malikleri kuruluna da şikayet edebilirsiniz.

ve konudan bağımsız sonunda SİRKELEMEK değil de SİLKELEMEK yazan birini gördüm gözüm açık gitmeyecek ahirete... çok şükür....
Ayyyy cimere yazınca ne oluyor acaba ,eğer cidden bir sey olacaksa size çok dua ederim .Nefret ediyorum pislik kadından, 6 yıldır hayatimi zehir etti

Cok fazla tartismaya girmeyin derim. Bu sefer kasti olarak gurultu yaparlar. Bizim ust kat ile gurultu yüzünden karakolluk olduk. Eve geri donduk 5 dk gecmeden pat pat pat yere vurmaya basladilar. Sikayet yollari belki daha caydirici olur

Bu insanlar degısmiyor çunkü carsaflari ni kendi balkonun icine cırpsalar ölürler.nefret ediyorum bu insanlardan çünkü kul hakki dir bu.bal gibide kul hakki.
Bende surekli biseler cırpan üstteki cahile hakkimi helal etmiyorum.
Bu ülkede kilim cırpiyor diye kimseye hapise atmazlar.ancak dava ac derler oda bi ton para
Hic bise elde edilmez.
Rabbime arz ediyorum hakkimi. Sikayet ettikce daha cok yapiyorlar

X