Üvey kardeş, hataları bitmeyen baba.....

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Para vermeyin , göndermeyin mecbur değilsiniz. Çok yazık çok , madem bakamayacaksın neden 8 çocuk yapılır ya aklım almıyor , vicdan yok yok

Oooo ne kadar kavga ettim, ne kadar laf söyledim anlatamam. O yüzden beni sevmez baba denen adam. Diğerleri öyle değil ama ben sivrilirdim hep. Babam geldiğinde ben ünideydim. Evde değildim. Yoksa yine belki annemin aklını celerdim. Simdi ne söylesem bos. Aynen su kadının kocası bıraktı, benimki basımda diyordu annem
Diğerleri öyle değil diyorsunuz o zaman siz para yollamayacaksiniz diğerleri istediğini yapmakta özgür her kezin kendi seçimi .

29 yaşında bir kadınım. Bu yaşta ne düsüneceğimi nasıl hareket edeceğimi bilmiyorum. Zorlu bir cocukluk dönemim oldu. 8 kardesle ortada kaldık yıllarca. Annem basımımızdaydı ama hem anne tarafı hem baba tarafı gayet iyi durumda olmalarına rağmen biz maddi manevi cok sınandık. Yeri geldi yiyecek, giyecek bir sey bulamadık...Babam denecek adam da bizi bırakıp başka kadınla evlendi. Hem de işlerim var diyip giderek. Aylarca haber alamamıstık.Sonradan öğrendik ki baska kadınla evlenmis, ikiz çocukları olmus. Tabi bahsettiğim bu olay 21 yıl önce.. Öyle böyle okudum çok sükür mesleğim elimde. Bu baba denecek adamı annem yıllar sonra affetti. Biizim oralarda bırakıp gitmek cok da kolay değil. Yani kendimi buna inandırmak istiyorum, annemin caresizdim ondan affettim demesine inanmak istiyorum, yoksa annemden nefret etmekten korkuyorum. Şuan içimde bir ates yanıyor sanki. Geçmiyor... Zorluklarla bu günlere geldik. Baba olmadığı icin, annem kardeslerimi erkenden evlendirmek zorunda kaldı. İyi kötü geçiniyorlar simdi. Ama daha iyi de olabilirdi durumları onlar da cok cekti.
Simdi bu adam isleri bozuldu diye gelip bize döndü ya, diğerleri babasız kaldı simdi sözde. Babam 10 yıldır da burda. Gelmesini hic istemedik, onlardan koparmadık yani. Biz alısmıstık babasızlığa. Geldiğinde hic toparlanamadık. Cünkü sırf annem üzülmesin diye onlara da baktık. Yani babam 4 ayağının üstüne düstü yine. Arada öbür cocuklarım der dururdu utanmadan. Öbür karım der dururdu. Sizin icin geldim onları bıraktım der dururdu. Sanki gelip bize bakıyormus, calısıp yedirip iciriyormus gibi..Gecende whatsappta cocukların fotoğraflarını paylasmıs. İçime öküz oturdu. Tamam diyeceksiniz ki cocuklarıdır. Paylasması normal. Ben de diyorum cocuklarıdır ama bizi yıllarca maddi manevi zorluklar icinde bıraktığı anlar geldi aklıma. Yaptıkları geldi. Görüssün bir sey demiyoruz biz buna ama paylasması bize haksızlık değil mi? terbiyesizlik değil mi? Benim kardesimin calısıp gönderdiği paraların bir kısmını o kadına yolluyormus, simdi görüsüyorlar diye de bu cocuklar ondan ihtiyaclarını giderecek para de isteyecek. Bu adam da calısmıyor biz bakıyoruz onlara. Bizim paramızı yollayacak yani. Delirmek üzereyim. Bu kadar vicdansızlık olur mu ? Kadın bir kac kez para istemisti gördüm mesajlarda bu arada, faturaları öde demisti mesela. Bizim paramızla ödemisti o da ..Lütfen cocuklar konusunda bir sey demeyin. Asla onlara karsı bir kinim yok. Hatta bir kac sene önce bulup yazmıstım da. Ama 21 yasındaki cocukların çalışmayıp simdi para istemeleri zoruma gidiyor. Yıllarca da görüsmediler babamla. Daha gecenlerde arayıp neden bizi aramadın diyorlarmıs. Amaclarının babalık yapmadın, en azından simdiden sonra maddi yönden yardımcı ol demek olduğunu düsünüyorum. Ki kadın her ay para istemeyi adet edinmis. Kendi çalısıp göndersin buna asla lafım yok, ama bizim paramızı onlara göndermesi cok zoruma gitti. Saçma sapan yazmıs olabiirim. Kusura bakmayın.
Ben vermezdim babama çalıştığım parayı anneme bakardım ama babam kendi başının çaresine baksın derdim doğruya doğru

Annenizin evdeki ihtiyaçları icin harcamalarını yapin
Kira fatura vs neyse ustlenip otomatik odemeye alin (kardeslerle anlasmali sekilde)
Annenize de ihtiyaç icin 100-200 lira nakit birakin ya da limiti düşük ek kart çıkartin ve nereye ne harcandigini kontrol.altinda tutun
Annenizin ve babanızın yasamasi icin gerekli ihtiyaçlarıni karsilama haricinde nakit vermeyin eline
Gerekirse tum kardesler toplanin ve agiz birliği edin babaya ekstra maddi destek yapılmayacak diger tarafi beslemek zorunda degiliz diye düşünebilirsiniz
Iki ev olacak birinden alip digerine gönderecek, babaniz isin kolayını bulmuş
Anneniz adami gonderseydi keske
Üzüldüm durumunuza

Annenizi karşınıza alıp konuşun bence ya bizi tercih et ki biz kardeşler sana bakarız maddi manevi yanındayız ya da o adamı(babamı kelimesini kullanamadım) tercih et ama o zaman hiçbi türlü yanında biz olmayız.. aksi takdirde hem kendini hem de sizi kullandırmış olacak anneniz..

Annenizi karşınıza alıp konuşun bence ya bizi tercih et ki biz kardeşler sana bakarız maddi manevi yanındayız ya da o adamı(babamı kelimesini kullanamadım) tercih et ama o zaman hiçbi türlü yanında biz olmayız.. aksi takdirde hem kendini hem de sizi kullandırmış olacak anneniz..
Annemle bu konusmayı yıllardır yapıyorum. Dediği laf ben nereye gideceğim oluyor. Halbuki hepimiz ona bakmaya razıyız. Bizim hayatımızı da mahvetti. Ta üni 3. sınıfta bi senem kaldı biraz sabret evini ayır ben sana bakarım dememe rağmen döndü babama

Annemle bu konusmayı yıllardır yapıyorum. Dediği laf ben nereye gideceğim oluyor. Halbuki hepimiz ona bakmaya razıyız. Bizim hayatımızı da mahvetti. Ta üni 3. sınıfta bi senem kaldı biraz sabret evini ayır ben sana bakarım dememe rağmen döndü babama
O zaman gidecek yeri yoksa ona uygun tercihte bulunacak. Babanızı tercih ederse zaten ortada kalacağı için yine yanınıza dönmek zorunda kalacak.. ama sizin önce kararınızda net durmanız lazım babanızı tercih edince bir süre annenizin maddi manevi yanında durmayacaksınız.. bunu anneniz ve kendi iyiliğiniz için yapmak zorundasınız aksi takdirde bu adam sizi iliğinize kadar sömürecek.. üvey kardeşler küçük olsa yine tamam diyeceğimde eşek kadar 21 yaşındaki adamlara para yedirmek insana koyar..

Annenize diyecek söz bulamıyorum.
Hadi onu bir kenara bırakın siz neden babanıza ve diğer ailesine para yediriyorsunuz.
Tüm kardeşler anne gibi aklını peynir ekmekle mi yedi?
Salın.
Her koyun kendi bacağından asılsın...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X