Üvey kayinvalide

Bastan beri bir şeyler yapmamışlar
Demek ki yapmayacaklar neden bekliyorsunuz ki bir şeyler yapsınlar diye
Eşinizle birbirinize destek olun üstesinden gelin herşeyin
Eşiniz de sizi bu kadar severken başkasına ne gerek var..
E oda benden beklemesin ama bekleyince bende böyle oluyorum yoksa biz kendi kendimize iyiyiz. Gidip temizlik yapayım diye bekliyor bir de

İyi ki bir şey bekleniyormuşsunuz, konu habire almadılar-yapmadılar gidiyor. Üvey diye neden özellikle belirttiğinizi anlamadım konuyla ilgisiz çünkü. Yapsalar iyi olurdu ama yapmak zorundalar mı asla değiller.
Bende yapmak zorunda değilim o zaman. Yok temizlik yapılacakmış nasıl yapacakmış bir sürü laf çarpıyor. Akrabasının gelinine ailesi ev vermiş kkra alıyorlarmış. Alenen demek istiyor ki . Milletin gelini kira aliyor ailesinden bunu övüyor

😂😂 beklentisiz kayınvalide mi var ki, onlar hep bekler sen görmemeyi , duymamayı, anlamamayı dene . Yıllardır bunu yapıyorum kafam çok rahat 😌
O kadar takıntılı bir insanım ki. İçimde rahat etmez biri benden birsey istedimi yapmayınca. Ama hakketmiyor kötü kalpli biri gercekten

Allah gecinden versin, kocası ölünce mirasın büyük kısmı oğluna kalacağı İçin, şimdiden harcayabildiğimi harcayayım diyordur. Asıl sorunlu kişi üvey anne değil, kendi oğlunu düşünmeyen baba. Hasta ve yaşlı diye aklı da kaybolmuyor. Eşinden çekiniyordur muhtemelen. Bugün fesatlık günüm galiba 😬

Allah gecinden versin, kocası ölünce mirasın büyük kısmı oğluna kalacağı İçin, şimdiden harcayabildiğimi harcayayım diyordur. Asıl sorunlu kişi üvey anne değil, kendi oğlunu düşünmeyen baba. Hasta ve yaşlı diye aklı da kaybolmuyor. Eşinden çekiniyordur muhtemelen. Bugün fesatlık günüm galiba 😬
Aynen çekiniyor ama öyle ebeveynlik olmaz olsun. Günaha giriyorlar

Bende yapmak zorunda değilim o zaman. Yok temizlik yapılacakmış nasıl yapacakmış bir sürü laf çarpıyor. Akrabasının gelinine ailesi ev vermiş kkra alıyorlarmış. Alenen demek istiyor ki . Milletin gelini kira aliyor ailesinden bunu övüyor

Evet siz de yapmak zorunda değilsiniz. Ben size siz yapmalısınız demedim ki. Bence siz kayınvalideye kurulduğunuz için her lafın altında bir şey arıyorsunuz. Oğullarına şöyleler böyleler sayıp dökmüşsünüz ama bu kocanızın sorunu.

Son düzenleme:
anlattıklarınızda hiçbir sıkıntı yok
herkes illaki biraz destek maddi manevi bekler.
Hamilelikte hele herkes birazcık neşeli bir ortam ne bileyim iyi dilekler -sadece kuru bir cümle değil- ilerisi için planlar vs bekler. Gerçi siz de biraz erkenci davranmışsınız söylemekle.
yapmanız gerekenleri sıralıyorum kanımca :)
1) hamileliğiniz tam netlik kazanmadan çok dillendirmeyin. doktor kalp atışı vs gördüğünde herkese söyleyin, aksi bir durumda herkesi tekrardan bilgilendirmek o durumla uğraşırken can sıkıcı oluyor.
2) gerçekten bir şey beklemeyin, bakın kadın sürekli o yapılacak bu yapılacak diyip duruyormuş. belli ki size beş verse 10unu ya emek ya maddiyat olarak geri isteyecek. Bu zamana kadar da bir şey yapmamış iyi olmuş. sizden de bir şey beklemesin. Zaten kendinizi iyi kötü çeviriyorsunuz ne gerek var.
3) gerçekten çok gitmeyin. sürekli etraftakilerin yaşamı sizden daha güzel diye dillendirip durulan bir ortam bir değil iki değil illaki rahatsız edecektir. kendi kendinize kalın, anlatınca da hı hı diyin doğrudur deyin e ne güzel diyin geçin.

Evet siz de yapmak zorunda değilsiniz. Ben size siz yapmalısınız demedim ki. Bence siz kayınvalideye kurulduğunuz için her lafın altında bir şey arıyorsunuz. Oğullarına şöyleler böyleler sayıp dökmüşsünüz ama bu kocanızın sorunu.
Ama şimdi siz şöyle düşünün sizin aileniz iyi sizin aileniz icin yanınızda oluyor sizinde eşinizin de. Fakat eşinizin ailesi bu tutumda. Yani bunu hic mi takmazsiniz kafanıza demezmisiniz bu nasıl insanlık

Sizle sorunum yok. W harfiyle var. Düzgün Türkçe kullanalım. Bu da forumun kurallarındandır.
Valla ne kadar dikkatsiz yarım yazan insan var. Bunca sıkıntı dert paylasilirken bunlara cok fazla takılmamak lazım. İçimizi dökmeye çalisirken mübarek ramazan günü w icin kalp kırıyorsunuz. Ben neler yaşıyorum arkadaş bana tek tek w kullandığım yerleri paylaşıyor. İşsiz insan işi kusura bakmayın ama. Hoşlanmiyorsa yorum yapmak zorunda değil okumak zorunda değil kimse

Valla ne kadar dikkatsiz yarım yazan insan var. Bunca sıkıntı dert paylasilirken bunlara cok fazla takılmamak lazım. İçimizi dökmeye çalisirken mübarek ramazan günü w icin kalp kırıyorsunuz. Ben neler yaşıyorum arkadaş bana tek tek w kullandığım yerleri paylaşıyor. İşsiz insan işi kusura bakmayın ama. Hoşlanmiyorsa yorum yapmak zorunda değil okumak zorunda değil kimse
Ben bana cevabınızda vardı diye tepki verdim. O arkadaşa da kullanmadım deyince örneklendirdi. Kalbiniz bu kadar çabuk kırılmasın. Neticede hepiniz sanalız. Kapatın wifi işimiz bitsin. 🤷🏻‍♀️ Okumuş bulunduk. Inanın w göreceğimi bilsem okumazdım rahatsız oluyorum dilimin önemsenmemesinden. Elimden geldiğince de bunu her yerde belli ediyorum. Öncesinde konuyla ilgili yorumlarımı yaptım zaten. Iyi forumlar.

Ben bana cevabınızda vardı diye tepki verdim. O arkadaşa da kullanmadım deyince örneklendirdi. Kalbiniz bu kadar çabuk kırılmasın. Neticede hepiniz sanalız. Kapatın wifi işimiz bitsin. 🤷🏻‍♀️ Okumuş bulunduk. Inanın w göreceğimi bilsem okumazdım rahatsız oluyorum dilimin önemsenmemesinden. Elimden geldiğince de bunu her yerde belli ediyorum. Öncesinde konuyla ilgili yorumlarımı yaptım zaten. Iyi forumlar.
Gercek hayatta benim kadar düzgün Türkçe kullanan insan bu zaman da azdır. Fakat burda hızlı bir akış var o şekilde yazmışım bazı yerlerde her yer de v yerine de kullanmamışım. Tanimadiginiz birine düşman gibi olumsuz yorumları beğenmek filan bence pek olgun bir davranış değil. W icin gönül kırdınız Dualarım sizinle

E sizin ağzınız yok mu, sohbet eder gibi o yeğenine aldıkları evi falan anlatırken desenize "ne güzel onun öz ailesi akrabaları evini barkini yapmış, bize kimse bişey yapmadı copumuze varana kadar kendimiz aldık" diye.

X