Virüslü dönemde 4 aylık bebekle yolculuk

whispersOFhope

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2020
329
442
35
Sevgili anneler merhaba. 4 aylık bir bebeğim var. Pandemi sürecinde doğduğu için henüz yalnızca benim ailem bebeğimi evinize gelip gördü. Annem doğumda yanımda olduğu için, babam annemi alıp eve gitmek için gördü. Kardeşim de geldi ama çalıştığı için kalmadı ve sadece dokunmadan gördü gitti. Hepsi de özel araç ile temassız geldiler.
4 ay sonra eşimin ailesi de görmek istiyor ama aylardır araç kiralayıp gelin dememe rağmen gelmiyorlar, bizim onların olduğu şehre gelmemizi istiyorlar veya otobüs ve uçakla gelmek istiyorlar. Eşim onların otobüs veya uçağa binmesini kendi sağlıkları açısından kabul etmiyor. Oraya gitme konusu da ayrı... 5 saatlik yol. Oto koltuğunda zaten kızım terliyor hemen. Bana kucağında getir diyorlar! Biz eskiden hep kucakta götürdük diyorlar. 🙄 Allah korusun bir kaza vs olsa nasıl böyle bir vebalin altına girilir? Ayrıca bebekle bu virüslü süreçte yolculuk yapmak istemiyorum. Kaldı ki evlerinde üç tane kalabalık insan içinde çalışan insan var. Onların virüs taşımadığına nasıl emin olabilirim? Ayrıca bebeğin evde oturmuş düzeni var. Emzirmesi var banyosu var oyuncak düzeni uyku düzeni hava değişikliği bebek arabası yatak düzeni... Uzun bir süre düzenini bozmak istemiyorum. Siz olsanız ne yapardınız ? Çok mu abartıyorum? Eşimi kırmak istemiyorum. Çok ikilemde kaldım...

Salgın almış başını gidiyorken ne gereği var? 4 ay görmemişler bi 4 ay daha görmeyiversinler.

görüntülü arama diye bir icattan haberleri var mı? yoksa arayıp gösterin. eşiniz kırılmayacak diye canınızı tehlikeye atmanın anlamı ne?

Mune Mune konu da yanlış yerde. Bdvye taşınırsa daha çok kişi görmüş olur

Sizin icin iki ayri hikayem var, ikiside yakin cevremden yasanmis gercek hikaye.

Birisinde ilerizekali bir kocanin israri ile on koltuga anne kucagina oturtulmus bir ogul var, 8 aylik iken cok cok hafif yan taraftan araba carpiyor. Bunlar saga dönecekken gelen araba durmamis. Sag taraftan çarpmış araba, arabada hasar bile yok o derece hafif ama hava yaatigi acildigi icin bebek hayatini kaybetti.

Digerinde de anne ile arkada bebek. Anne emziriyor bebegi agliyor diye. Arac hareker halinde. Kaza yapip takla atiyorlar. Arac sarampole yuvarlaniyor. Cocuk camdan firliyor.Cocuk 7 ay hastanede kaldi. Firlama sirasinda bir gozune cam girdigi icin gözünü kalici kaybetti. Bir bacagi kisa kaldi. 7 aylik süreçteaile kac kere oldu dirildi bilemezsiniz.

Kizim neredeyse 3 yasinda. Daha 1 kere bile arac koltuguna bagli olmadan kontak çalışmadı. 2.5 saatlik bursa eskişehir arasini 9 saatte gittigimizi biliyorum deli gibi agladigi icin. Cok eminim ki agzina memeyi tiksam eme eme gelirdi ama yapmadim.

Asla bana olmaz demeyin. Olur..

Sevgili anneler merhaba. 4 aylık bir bebeğim var. Pandemi sürecinde doğduğu için henüz yalnızca benim ailem bebeğimi evinize gelip gördü. Annem doğumda yanımda olduğu için, babam annemi alıp eve gitmek için gördü. Kardeşim de geldi ama çalıştığı için kalmadı ve sadece dokunmadan gördü gitti. Hepsi de özel araç ile temassız geldiler.
4 ay sonra eşimin ailesi de görmek istiyor ama aylardır araç kiralayıp gelin dememe rağmen gelmiyorlar, bizim onların olduğu şehre gelmemizi istiyorlar veya otobüs ve uçakla gelmek istiyorlar. Eşim onların otobüs veya uçağa binmesini kendi sağlıkları açısından kabul etmiyor. Oraya gitme konusu da ayrı... 5 saatlik yol. Oto koltuğunda zaten kızım terliyor hemen. Bana kucağında getir diyorlar! Biz eskiden hep kucakta götürdük diyorlar. 🙄 Allah korusun bir kaza vs olsa nasıl böyle bir vebalin altına girilir? Ayrıca bebekle bu virüslü süreçte yolculuk yapmak istemiyorum. Kaldı ki evlerinde üç tane kalabalık insan içinde çalışan insan var. Onların virüs taşımadığına nasıl emin olabilirim? Ayrıca bebeğin evde oturmuş düzeni var. Emzirmesi var banyosu var oyuncak düzeni uyku düzeni hava değişikliği bebek arabası yatak düzeni... Uzun bir süre düzenini bozmak istemiyorum. Siz olsanız ne yapardınız ? Çok mu abartıyorum? Eşimi kırmak istemiyorum. Çok ikilemde kaldım...
Siz aglayacaginiza onlar aglasin.Gitmeyinn.Hele ki iciniz rahat değilse hic gitmeyin.

Kış dönemi artı virüs bu kadar artmışken akıl işi değil gerçekten.. 1.5 sene oldu ailemi görmeyeli tam 1-2 ay sonra gideceğim derken virüs çıktı çok bunaldım hemde çokkk ama sağlık olsun yapacak bişey yok

X