Ya Bunun Da Kalbi Durursa???? :((((((((

canım fındık içim bende seninle aynı şeyleri yaşadım canımcımm..hemde daha çok taze sadece 1 ay geçtii 9 haftalık bebeğim 6 hafta 5 günlüktü,kalp atışları yoktu kürtajla sonlandırdılar.ve benimde ilk hamileliğimdi okadar çok istemiştim 7.ayda kaldım üstelik..ama nasip değilmiş rızkı yokmuş bu dünyada diyerek kendimi avutuyorum.Hiç boşuna stres yapma bebeğinin rızkı varsa Rabbim onu herşekilde yaşatır hiç üzülme ve inançlı ol.Ben inanılmaz üzüldüm ağladım ama bi taraftanda düşünüyorum belki sağolsaydı başka sağlık problemleri çıkacaktı dahada üzülecektim vardır herşeyde bir hayır..bende 2 ay kadar korunup tekrar başlamak istiyorum ama eşim istemiyo illa 3 ay bilemiyorum farklı duygular içindeyim..aklıma geldikçe içim hep cız ediyo ağlamaklı oluyorum,bu psikolojiden kurtulmadan tekrar denemesemmi?ne dersiniz?bende çok korkuyorum ya ikinciside aynı olursa diye,demekki sadece ben değilmişim aynı duygularda olan bu kadınların ortak hissi demekki,inşallah Rabbim sanada banada ve tüm isteyenlere sağlıklı bebekler nasip eder..

bu arada fındık içi sende bursadansın canım nerde oturyon ben yıldırımda,hangi doktora gidiyosun ben çekirgenin ordaki doruğa gidiyorum kürtajımıda orda olmuştum çok ilgili bi bayan

merhaba canım..ben eğitimde oturuyorum.geçmişolsun öncelikle...ama bence 2.siiçin hiç de öyle 3 ay falan beklemene gerek yok..ben 3 ay korndum,sonrasında 14.ayda hamile kalabildim..yani hemen şak diye tutmayabilio zaten..sen en iyisibaşla çalışmalara...zaten o bekleme süresini daha çok psikolojik olarak toparlanmak için veriomuş dr lar...
ikinci bebekte aynı şeyler olur mu korkusu bende var şu an işte...kötü bi duygu tabii...sürekliaklım karnımda..acaba bişey oldu mu,kalbiatıyo mu hala vb.....ama çok kişide 2.de aynı şey tekrarlamıyomuş..yani tekrarlama şansı çokk az diyolar uzmanlar..kısmet tabii..belliolmuyo bu işler.rahim,kapalı kutu....bilemiyoruz içeride ne fırtınalar esiyor...hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin..hep dua ediyorum,buradaki herkese,tüm arkadaşlarıma.....
korunuyosan da sakın hapla korunma canım,sakın...

yok canımcım hap falan kullanmıyorumdaa zaten daha ilk adetimi oldum bitmek üzere artıkk.işte diyorumki bitince başlasammı yoksa bayramdan sonra yani yılbaşındamı başlasam tabi eşimi ikna edersem 3 ayda kararlı...bana bişey olacak diye ödü kopuyo ..ama olacağın önüne geçilmez hiçbirzaman Rabbim tekrar göstermesin aynı şeylerii,kürtajdan sonra yoğun kanama gelmesi normalmi benim baya geldi 6 gün oldu az az geliyo normalde 6.günde çoktan biter. Allah yardımcımız olsun inşallah bundan sonra aynı acıları yaşatmaz Rabbim.

Merhaba canım peki doktorun sana bunu kanında pıhtılaşma olduğu içinmi verdi ve sende doktorunla hiç konuştınmu 32.haftada kesilmesse herhangi bir zararı olurmu diye , ben çok endişeliyim yazarsan çok sevinirim ,birde senin bebişine kavuşmana ne kadar kaldı

penim pıhtılaşma için bir test yapılmadı yani bilmiyorum ama doktorum ben daha önce bebeğini kaybedenlere önlem olarak bebe asprini veriy orum mutlaka hergün bir tane iç dedi doğumdan bir hafta önce bırakacağız dedi.
suan 29. haftadayım canım

canım fındık içim bende seninle aynı şeyleri yaşadım canımcımm..hemde daha çok taze sadece 1 ay geçtii 9 haftalık bebeğim 6 hafta 5 günlüktü,kalp atışları yoktu kürtajla sonlandırdılar.ve benimde ilk hamileliğimdi okadar çok istemiştim 7.ayda kaldım üstelik..ama nasip değilmiş rızkı yokmuş bu dünyada diyerek kendimi avutuyorum.Hiç boşuna stres yapma bebeğinin rızkı varsa Rabbim onu herşekilde yaşatır hiç üzülme ve inançlı ol.Ben inanılmaz üzüldüm ağladım ama bi taraftanda düşünüyorum belki sağolsaydı başka sağlık problemleri çıkacaktı dahada üzülecektim vardır herşeyde bir hayır..bende 2 ay kadar korunup tekrar başlamak istiyorum ama eşim istemiyo illa 3 ay bilemiyorum farklı duygular içindeyim..aklıma geldikçe içim hep cız ediyo ağlamaklı oluyorum,bu psikolojiden kurtulmadan tekrar denemesemmi?ne dersiniz?bende çok korkuyorum ya ikinciside aynı olursa diye,demekki sadece ben değilmişim aynı duygularda olan bu kadınların ortak hissi demekki,inşallah Rabbim sanada banada ve tüm isteyenlere sağlıklı bebekler nasip eder..

banada doktorum 2- 3 ay korun dene demişti ben 2 ay korumdum. o süre senin vucudunun kendini toplaması için tahmini bir süre .umarım tez zamanda bebeişini kucağına alırsın inşallah birdahaki sefere hiç bir sorun çıkmaz

merhaba arkadaşlar:) beni düşündüğünüz için çok sağolun ya,duygulandırdınız beni gerçekten:)
çok şükür kontrolüm iyi geçti..bebeğimiz gayet güzel gelişiyomuş..kalbini dinledik yine..ellerini-ayaklarını oynatışını izledik:) o kadar güzeldi Kİ:) kolllar bacaklar çıkmış tamamen..2 hafta sonra tekrar gidicez...Allah'ım ,onları bizlere bağışla yarabbim....hepimiz kavuşuruz inşşallah bebeciklerimize.....

biz bebek asprinini 7. aya kadar kullanacakmışız..neden acaba? tebessüm,sen niye daha uzun süre kulanıcaksın ki? 2 mize de pıhtılaşma testi yapılmadı sonuçta?

fındıkiçim bebişinin iyi olmasına gerçekten çok sevindim , aspirinede şaşırdım çünki benim doktorumda doğuma kadar diyor öfffffff niye bir doktorun söylediğiyle diğer doktorun söylediği birbirini tutmuyor 7. ayda kesmesinin nedenini sana açıkladımı

merhaba arkadaşlar:) beni düşündüğünüz için çok sağolun ya,duygulandırdınız beni gerçekten:)
çok şükür kontrolüm iyi geçti..bebeğimiz gayet güzel gelişiyomuş..kalbini dinledik yine..ellerini-ayaklarını oynatışını izledik:) o kadar güzeldi Kİ:) kolllar bacaklar çıkmış tamamen..2 hafta sonra tekrar gidicez...Allah'ım ,onları bizlere bağışla yarabbim....hepimiz kavuşuruz inşşallah bebeciklerimize.....

:sm_cool:maaşalah:nazar:bide korkuyodun boş boş ya allh korusun caım bebeişini allh sağlıkla doğmayı nasip etsin,,,amin:teytey:

kızlar ,düşükler mi arttı ne oluyo böyle,,,hemen her gün birinin gebeliğisonlanıyo...korkmamak elde değil...bugün 3 kötühaber aldım..2 sibu siteden :KK43:

fındık içim bu haberlere korkmamayı öğreniyo insan herkesi kaderi durumu farklı allah kimseye yaşatmasın ,itabi riskin bi rhayli azaldı% 3e kadar dğştü aama 12 hafta bitine kadar hala düşük oranı hispeten yüksek .12 haftadan 20 haftaya kadarda çoooook az ama var,zaten 20 haftadan sonra erken doğum oluyo,anlayacağın hamişlkte risk var herzaman ama kalp atışı duyunca bu risk %15 ten ^e düşüyo,13 haftadan itibarende bayağı azalıyo,,,,artık bunları düşünme canım benim bu bebeğin doğacağına inan çünkü allahın izniyle öyle olcak

murgizimm,canım arkadaşım,inşallah hepimizin yolunda gider de hamilelikleri,alırız kucaklarımıza....dediğin gibi,her dönem riski olan,uzun ve stresli bi süreç aslında........

Fındıkiçim aklına kötü şeyler getirme. Bende 6 ay önce 7 haftalıkken düşük yaptım kanamalarım oluyordu. Şimdi 5 haftalık hamileyim ve ilk ögrendiğimde kanamam varmı diye bakıyordum sürekli ama şimdi düşünmemeye çalışıyorum bu defa kanamam olmayacak diyorum. İyi düşünüyorum ki iyi olsun. Sende bunu dene düşünme ve kötüyü aklından çıkar. Ben inanıyorum ki herşey güzel olacak sen ve bizim gibi olan herkes yani hepimiz allahın izniyle bebeğimizi kucağımıza alacağız.

X