Ya hiçbir zaman anne olamazsam?

2 çocugu olan biri olarak diyorum ikisinde de düşünmeden zihnimi başka şeylerle meşgul ettğim ay oldu. Test için gün sayarken 3 gün kaldı 5 gün kaldı derken olmadı. Ayrıca ilk bebeğim düştü oda aynen öyleydi. Herşey düşüncede bitiyor tecrübelerime göre. Başka bi kadının ki farklı olabilir

Kızlar merhabalar ben bu konuyu gerçekten kendi içimde çok sıkıntıya düştüğüm için açıyorum ve bu konuda beni anlayabileceğinizi düşünüyorum. Sorun genel olarak şöyle; bende ve eşimde hiç bir problem olmamasına rağmen 1 buçuk yıldır çocuk sahibi olamıyoruz. Rahim filmi de dahil bana tüm tetkikler yapıldı bir sorun yok denildi. Eşimde aynı şekilde test verdi aksine onun sonuçları normalden de iyi çıktı. Ama biz ne yaptıysak bir türlü çocuk sahibi olamadık. Benim doktorum bana şöyle bir cümle kullandı; biz ne yaparsak yapalım sen kendi içinde bunun olacağına inanmazsan bu yapılan tedaviler boşuna gider. Evet gerçekten haklı şimdiye kadar benim aklıma getirmediğim tek ihtimal bu. Sanki hiçbir zaman olmayacakmış gibi geliyor kendimi bir sorunumun olmadığına ikna edemiyorum güzel ve kolay bir şekilde olabileceğine inanmıyorum. Lütfen bana bu konuda akıl verin fikirlerinize ihtiyacım var. Kendimi nasıl ikna edebilirim beynimi buna nasıl inandırabilirim? Tabi inanmadığı ve ihtimal vermediği halde anne olan birileri varsa aranızda lütfen yazarsa çok sevinirim en azından bana Umut olur 🙏
Evet ama insanı yaşatan Ümit öldüren yeistir. Ümitsizlik herşeyin sonunu getirendir. Ben de sizin gibiyim hatta sizden daha uzun süredir infertilite ile uğraşıyorum. 3 yılımızı doldurduk bende de şimdi de hiçbir problem yok hormonlarımız en güzel düzeyde ikimizin de. İki kez aşılama 6 ay normalde tedavi gördük. Bu yaz tüp bebek başvurusu yapacağız ama onun da olumlu olmama ihtimali var. Ama içimizde bir umut özellikle ben çok istiyorum olmasını olacağına da inanıyorum bir sorunumuz yoksa ve olmuyorsa bir sebebi vardır vakti zamanı gelmemiştir. Yakın zamanda bir arkadaşım 8 yıllık evli gebe kaldı 8 yıldır infer tilki ile uğraşıyor ve onların da hiçbir problemi yoktu.

Kızlar merhabalar ben bu konuyu gerçekten kendi içimde çok sıkıntıya düştüğüm için açıyorum ve bu konuda beni anlayabileceğinizi düşünüyorum. Sorun genel olarak şöyle; bende ve eşimde hiç bir problem olmamasına rağmen 1 buçuk yıldır çocuk sahibi olamıyoruz. Rahim filmi de dahil bana tüm tetkikler yapıldı bir sorun yok denildi. Eşimde aynı şekilde test verdi aksine onun sonuçları normalden de iyi çıktı. Ama biz ne yaptıysak bir türlü çocuk sahibi olamadık. Benim doktorum bana şöyle bir cümle kullandı; biz ne yaparsak yapalım sen kendi içinde bunun olacağına inanmazsan bu yapılan tedaviler boşuna gider. Evet gerçekten haklı şimdiye kadar benim aklıma getirmediğim tek ihtimal bu. Sanki hiçbir zaman olmayacakmış gibi geliyor kendimi bir sorunumun olmadığına ikna edemiyorum güzel ve kolay bir şekilde olabileceğine inanmıyorum. Lütfen bana bu konuda akıl verin fikirlerinize ihtiyacım var. Kendimi nasıl ikna edebilirim beynimi buna nasıl inandırabilirim? Tabi inanmadığı ve ihtimal vermediği halde anne olan birileri varsa aranızda lütfen yazarsa çok sevinirim en azından bana Umut olur 🙏
Sebepsiz infertilite dendi ve 2 yıl biz de bekledik. Bu süreçte pkolu 40 yaşında bir tanıdığım evliliğinin 2.ayında hamile kaldı, bir başka arkadaşım ilk aydan falan ben gücümü yitirmiştim iyice. Hamileler adına sevinsem de kendim için çok üzüldüm. O ara başlık açmıştım ben de sizin gibi 🥲 Rahim filmi, eşimin testleri temiz, amh iyi vs. Sonra histeroskopi yapıldı ve kontrole gittiğimde operasyon sonrası 5cm’lik bir kist çıktı. O gün belki de hayatımın en kötü günüydü. Allah daha kötülerini yaşatmasın. Kocamla tatile gittik, sakinleştim biraz derken tam 2 yıl, 1 ay sonra (histeroskopiden sonraki ay yani) kızıma hamile kaldım ❤️ hikayemi hamileliğimi takip eden doktora anlattığımda histeroskopi rahmi havalandırmak gibidir, iyi gelmiş sana demişti 😁 Umarım emekleriniz ziyan olmaz, hayalleriniz geleceğiniz olur 💓

Son düzenleme:
Merhaba, her kadın bir anne sen de güzel anne adayısın bence. Yasanmis bir örnek vereyim. Bir komsumuz yumurtaliği ile ilgili bir sıkıntısı var ve bunu hic bilmiyor. Evleniyor doktor kontrolünde hamile olduğu soyleniyor, akabinde kadina senin şu sorunun var, çocuğunun olmasi imkansiz deniyor. Şu an gayet saglikli bir kizi var hatta ikinci cocugu da yolda.. akrabamin ise tup bebek,aşilama sureclerinden sonra 6 sene ardinda cocugu oluyor, ikinci cocuk ise surpriz geliyor. Daha bircok yasanmisliklar var. Burada anlatmak istediğim stres her hastalığın başıdır bana göre, bu konuda kafaniz rahat davrandığınız ve gündeminizden çocuğum olacak mı? Sorusunu attiktan sonra hamile haberinin gelecegini düsünüyorum. Bazi olmasi gereken seyler serbest birakildiklarında bize gelirler. Rabbim sana en hayirli zamanda evlat nasip etsin.

Psikoloji çok önemli stres yaptıkça hormonlar izin vermiyor hamile kalmaya. Nerden biliyorum bende yaşadım aynısını. Kendimi o ladar yıprattım üzüldüm olmadı en sonunda psikolojik olarak yoruldum düşünmekten vazgeçtim ve o ay ailelerimizin yanında bayram vs derken sadece tek seferlik ilişkide hamile kalmıştım yumurtlama dönemim bile değildi :) her konuda stres insana büyük engel. Olmuş gibi düşünüp kabul etmek lazım manifest dedikleri olay yani.

Rabbim hayırl zamanda hayırlısıyla nasip etsin inşallah. Benim kuzenimin ve eşinin hiçbir problemi olmadığı halde 5 yıl olmadı çocuğu Özel devlet bütün doktorlar sizin çocuğunuzun olmaması için hiçbir neden yok dediler. Çok kafaya takıyordu kuzenim ister istemez bebeği olsun istiyordu hani düşünme üzülme demesi kolay ala birde ona sormak lazımdı... gel gör ki 5. Yılın başlarında aşılana denediler olmadı tüp bebek için adetini bekliyordu o ara ailesinde sıkıntılar oldu annesi hastalandı dayısı kalp krizi geçirdi vs üst üste sorunlar yaşadılar haliyle dikkati başka şeylere yöneldi... tüp bebeği bir ay ertelemek durumunda kaldılar... velhasıl Rabbimin Hikmeti tüp bebek için tahlil vs verdiklerinde 5 haftalık hamile olduğunu öğrendi. Kafanızı dağıtın derim nasıl başarırsınız bilmiyorum ama eşinizle birlikte olurken bebek olacak bebek olsun diye düşünmemeye çalışın onun için şartladıkça olmuyor. Ama nasıl önüne geçersiniz bilmiyorum. İyi düşünün güzel düşünün hayırlısını dilerim🤲🏻
Benim böyle bir arkadaşım vardı gittiği bir doktor gluteni bırak bir de öyle deneyin demiş gerçekten de hemen hamile kaldı. İsterseniz diyetinizden gluteni çıkarıp bir de öyle deneyin

Yaa bende aşılama yaptırıcam şimdi bende de olumsuz olursa gerçekten parasında değilim artık olsun da diyorum ama çoğu kişi aşılamanın da boş olduğunu söylüyor ne yapsam şaşırdım kaldım
Ne diyim içinde kalmasın bı dene o zaman bizim olmadı diye senin de olmayacak değil ya nasıp kısmet bu işler aşılama ile gebe kalanlarda var yok değil ya.

Bana tüp bebek bile zor demişlerdi. Bütün testleri ve vitaminleri söyleyen olmuştur. O kafayı boşalt. Taktıkça stres yaparsın yapma.

Evet bende bu tür şeyleri çok duydum bir an olsun unutunca aklından çıkarınca hemen oluyormuş aslında. İşte benim yapamadığım şey bu ne yaparsam yapayım aklımdan çıkaramıyorum. Çok teşekkür ediyorum 🙏

Benimde bir rahatsızlığımdan dolayı hemen çocuk sahibi olmam gerekiyordu yeni evliydim 6 ay ilaç tedavisi gördüm rahatsızlık için, erteledim. Açıkçası hiç hazır değildim. Doktor her seferinde zaten hemen olmaz kızım demişti hiç unutmam. İlk aydan hamile kalmışım, 1,5 aylıkken öğrendim. O kadar hani nasılsa hemen olmayacak rahatlığındaymışım ki, bu kadar çabuk olması doktoru bile şaşırtmıştı. Gerçekten ters etki durumu.

Doktorunuza hak vermek isterdim ama sizi rahatlatmak için söylenen boş cümleler bunlar.

Ben tüp bebek annesiyim.
3 gün önce ikinci transferimi oldum. Bekliyorum.
Bu yollarda mekik dokudum yani.

Inan, stres yapma, relax ol tantanasi biraz sacma. Insan resmen deli oluyor.

Kadinlar ne şartlar altinda hamile kalıyorlar. Ne bilim, savaş olan bölgelerde, aclik ve sefalet olan bölgelerde kadinlar ürüyor. Bi bize gelince stres yaptık, inanmadik diye 10 numara 5 yildiz embriyolar tutunmuyor. Yediğimiz avocadoya yazik. Yahu, tecavüz sonrasi hamile kalan var.

Neyse, genelde hamile kalamayan ciftlerde genetik sorunlar oluyor. Sorun olup olmadığını tüp bebek harici öğrenemiyorsunuz malasef.
Size kesinlikle katılıyorum ben de hep aynı şeyi diyorum insanlar savaşta bile hamile kalabiliyor sadece gerçek sebepler hemen bulunamayabiliyor ve o da zaman kaybettiriyor maalesef stres bahanesiyle

Bende aynı sizin gibiydim sonra amaan boşver dedim herşeyi eğlenceye vurdum ve o ay hamile olduğumu öğrendim ☺ o yüzden salın gitsin

Ne güzel 😍 Ben işte o kadar ilaç falan tedavi olmayınca dedim acaba hiç mi olmayacak bi karamsarlığa düştüm elimde değil 🙏
İlaç konusunda size olumlu şeyler soyleyemeyecegim, eğer tüp bebek surecine girerseniz o zaman işte şu yaşınıza kadar aldiginiz ilaçların kat be kat fazlasını alıyorsunuz maalesef ama karamsarlığa kapılmayın elbet çözüm yolları var. Istediginiz ve hayırlı olan vakitte nasip olsun, sevgiler 🙏

İlaç konusunda size olumlu şeyler soyleyemeyecegim, eğer tüp bebek surecine girerseniz o zaman işte şu yaşınıza kadar aldiginiz ilaçların kat be kat fazlasını alıyorsunuz maalesef ama karamsarlığa kapılmayın elbet çözüm yolları var. Istediginiz ve hayırlı olan vakitte nasip olsun, sevgiler 🙏
Amin çok sağolun 🙏

Benimde bir rahatsızlığımdan dolayı hemen çocuk sahibi olmam gerekiyordu yeni evliydim 6 ay ilaç tedavisi gördüm rahatsızlık için, erteledim. Açıkçası hiç hazır değildim. Doktor her seferinde zaten hemen olmaz kızım demişti hiç unutmam. İlk aydan hamile kalmışım, 1,5 aylıkken öğrendim. O kadar hani nasılsa hemen olmayacak rahatlığındaymışım ki, bu kadar çabuk olması doktoru bile şaşırtmıştı. Gerçekten ters etki durumu.
Bana da olur kafanı takma dedikleri için bu kadar takıyorum madem olur neden olmuyor diyorum olmaz denseydi belki vazgeçmiştim 😅

Sebepsiz infertilite dendi ve 2 yıl biz de bekledik. Bu süreçte pkolu 40 yaşında bir tanıdığım evliliğinin 2.ayında hamile kaldı, bir başka arkadaşım ilk aydan falan ben gücümü yitirmiştim iyice. Hamileler adına sevinsem de kendim için çok üzüldüm. O ara başlık açmıştım ben de sizin gibi 🥲 Rahim filmi, eşimin testleri temiz, amh iyi vs. Sonra histeroskopi yapıldı ve kontrole gittiğimde operasyon sonrası 5cm’lik bir kist çıktı. O gün belki de hayatımın en kötü günüydü. Allah daha kötülerini yaşatmasın. Kocamla tatile gittik, sakinleştim biraz derken tam 2 yıl, 1 ay sonra (histeroskopiden sonraki ay yani) kızıma hamile kaldım ❤️ hikayemi hamileliğimi takip eden doktora anlattığımda histeroskopi rahmi havalandırmak gibidir, iyi gelmiş sana demişti 😁 Umarım emekleriniz ziyan olmaz, hayalleriniz geleceğiniz olur 💓
Umarım çok sağolun güzel temennileriniz için 🙏

Evet ama insanı yaşatan Ümit öldüren yeistir. Ümitsizlik herşeyin sonunu getirendir. Ben de sizin gibiyim hatta sizden daha uzun süredir infertilite ile uğraşıyorum. 3 yılımızı doldurduk bende de şimdi de hiçbir problem yok hormonlarımız en güzel düzeyde ikimizin de. İki kez aşılama 6 ay normalde tedavi gördük. Bu yaz tüp bebek başvurusu yapacağız ama onun da olumlu olmama ihtimali var. Ama içimizde bir umut özellikle ben çok istiyorum olmasını olacağına da inanıyorum bir sorunumuz yoksa ve olmuyorsa bir sebebi vardır vakti zamanı gelmemiştir. Yakın zamanda bir arkadaşım 8 yıllık evli gebe kaldı 8 yıldır infer tilki ile uğraşıyor ve onların da hiçbir problemi yoktu.
O kadar beklemek zorunda kalmam bende inşallah 😓

Merhaba, her kadın bir anne sen de güzel anne adayısın bence. Yasanmis bir örnek vereyim. Bir komsumuz yumurtaliği ile ilgili bir sıkıntısı var ve bunu hic bilmiyor. Evleniyor doktor kontrolünde hamile olduğu soyleniyor, akabinde kadina senin şu sorunun var, çocuğunun olmasi imkansiz deniyor. Şu an gayet saglikli bir kizi var hatta ikinci cocugu da yolda.. akrabamin ise tup bebek,aşilama sureclerinden sonra 6 sene ardinda cocugu oluyor, ikinci cocuk ise surpriz geliyor. Daha bircok yasanmisliklar var. Burada anlatmak istediğim stres her hastalığın başıdır bana göre, bu konuda kafaniz rahat davrandığınız ve gündeminizden çocuğum olacak mı? Sorusunu attiktan sonra hamile haberinin gelecegini düsünüyorum. Bazi olmasi gereken seyler serbest birakildiklarında bize gelirler. Rabbim sana en hayirli zamanda evlat nasip etsin.
Evet size katılıyorum tek çözüm serbest bırakmak.. çok sağolun teşekkür ediyorum

X