Ya kardesim kardesim degilse!

yagmurnida

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2016
29
27
34
Selam kk

İçimi kemiren bir suphe bir dugum bir aci bu.
Annemle babamın evliliği hiç bir zaman iyi olmadı.
Öyle ki annemde babamda başkalariyla gorustuler.
Hele annem yıllarca biiriyle gorustu.
En son ben liseye giderken ayrılmiş.
Benden sonra bir kardeşim oldu 9 yıl sonra annem bu adamla birseyler yasadımi bil iyorum.adami tanıyorum cunku gorusmelerinde beni de yanına alırdı.
Genelde oturur konusurlardi dertleşirlerdi.
Ama diyorum ya bir birliktelikte yasadı ve hamile kaldıysa.ya kardeşim o adamsa hep aklımda suphe.bir cengelli igneyle takılı asılı.
Sadece dertleşmek yukumu hafıfletmek için yazdim.bu yuku ve nicesini 5 yasından beri içimde saklıyorum

Bence hiç kurcalamayın, kardeşinize asla söylemeyin psikolojisi bozulur.
Bu sadece sizin varsayımınız, ortalığı bulandırmaya gerek yok.
Üvey veya değil sonuçta o sizin kardeşiniz.

Selam kk

Benden sonra bir kardeşim oldu 9 yıl sonra annem bu adamla birseyler yasadımi bil iyorum.adami tanıyorum cunku gorusmelerinde beni de yanına alırdı.
Ama diyorum ya bir birliktelikte yasadı ve hamile kaldıysa.ya kardeşim o adamsa hep aklımda suphe.bir cengelli igneyle takılı asılı.
Sadece dertleşmek yukumu hafıfletmek için yazdim.bu yuku ve nicesini 5 yasından beri içimde saklıyorum

Öyle bile olsa kardeşiniz kardeşiniz dir. Aynı anneden. Bırakın babanız düşünsün. Nasıl bir aile hayatı sürdülerse onların problemi.

DNA testinin sonucu neyi değiştirecek? Pozitif çıkarsa içiniz rahat edecek, ya çıkmazsa? Kardeşinizi gözünüzde ötekileştireceksiniz. Bence kurcalamayın

Kardeş karındaş kelimesinden türemiştir,aynı karından olan manasında.
Babanızın aynı olması çok mu şart.
Babası diğer adamsa eğer dünyanın sonu mu?

Selam kk

Annenizden de olsa kardeşiniz sonuçta.
Hem anne babanızın yükünü yıllarca taşımızsınız, boşverin onları kendi hallerine bırakın ve kendi yolunuza bakın.

Öz kardeşim mi diye düşünmeni anlıyorum eğer imkanın varsa dna testi yaptır sonucu düşün nasıl davranırım ne yaparım diye her ihtimalı düşün bu işin içine girip sonra pişman olma ya da hiç kurcalama

Bence hiç kurcalamayın, kardeşinize asla söylemeyin psikolojisi bozulur.
Bu sadece sizin varsayımınız, ortalığı bulandırmaya gerek yok.
Üvey veya değil sonuçta o sizin kardeşiniz.

Tabiki kardeşim asla söylemek gibi bir niyetim yok.
Sadece bu bir yüktu kucucuk yastan beri omuzlarimda kamburumdu sadece içimi biraz rahatlatmak istedim.

Anne babanızın hataları yüzünden kendinize hayatı zehir etmeyin.
O her durumda sizin kardeşiniz oluyor.Babanız aynı olmasa ne olur onun suçu değil ki olanlar ?

Bu yükü siz atabilirsiniz ancak sırtınızdan.
Her ne olursa olsun kardeşim ne önemi var deseniz her şüphe ve sorgular bastığında bunu yenersiniz zamanla.

aynı evde büyüdünüz, birbirinize kardeşim dediniz, kolladınız, yaşınız ilerlediğinde birbirinize destek çıkacaksınız. üvey yada öz.. ne farkeder.
dna testi diyen olmuş ve diyelimki üvey. ikinizde birbirinizden uzaklaşacaksınız. nasılsa üvey diyeceksiniz.
şöyle bir durum daha var. diyelimki üvey. babanın mal varlığı iyiyse paylaşmak istemiyor olabilirsin. insanlık hali. babanın onu mirastan çıkartmasını isteyebilirsin, bu hukuki durumu bilen birine sormalı. yalnız bu durumda annenin durumu ortaya çıkacak.

X