Yakın arkadaşım tarafından yanlış anlaşıldım

Hiç haddiniz olmayan bir şeye karışmışsınız evet...

Ne diyecekti aa evet kendime çeki düzen vereyim mi??? Ne yaptığının ne giydiğinin nasıl göründüğünün elbet farkındadır...koskoca insanı korumak size düşmez diye düşünüyorum....ben olsam ben de hoşlanmazdım sanırım...

Sonuna kadar sen haklısın.Bir silkelen bir kendine gel üzülmeye bile değmez.

Boyle bir durum karsisinda "uyarilmak" istemezdim. Ben de yakin arkadasim bile olsa kimseyi uyarma hakkini kendimde bulmazdim. Arkadasiniz da benim gibi dusunebilir.

Bu resmen terbiyesizlik umuma açık yerde herkes hareketine kıyafetine dikkat etmeli. Özgürlük bu değil iç çamaşırıyla herkesin görebileceği yerde bulunmak özgürlük değil. Bu tip kadından da erkektwn de nefret ediyorum. Eski bi karşı komşumuz vardı apartmanda sürekli adam balkonda boxer atlet dolanırdı onun yüzünden balkonu kullanamazdım. Bu durum benim için hem kadına hem erkeğe yakışmıyor. Çevreyi böyle rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok. Burada hemen bilmem ne ilan edin diyenler olmuş. Sizin balkon komşunuzdaki adam iç çamaşırıyla oturunca siz rahatsız olmayacaksanız haklısınız.

Hiç haddiniz olmayan bir şeye karışmışsınız evet...

Ne diyecekti aa evet kendime çeki düzen vereyim mi??? Ne yaptığının ne giydiğinin nasıl göründüğünün elbet farkındadır...koskoca insanı korumak size düşmez diye düşünüyorum....ben olsam ben de hoşlanmazdım sanırım...

Bu sekilde olmaktan hoslandigini "bu denli" bilmiyordum. Sizinde çocukluk arkadaşınıza mahallenin dekolteci balkon güzeli diye bakıldaydı eminim sizde rahatsız olurdunuz. Dekolteci balkon güzeli derken onun için düşündükleri şeyi çok daha incelterek söyledim. Halk dilinde bunun türkçesi nedir bilirsiniz. Bu arada şuna emin olun, normalde insanların ne düşüneceğini umursayan biri değilim. Ama söz konusu kardeşim dediğim arkadaşım olunca zoruma gitti. O isterse yine bildiğini yapsın. Ama kendi açımdan doğru bildiğimi yaptım ki dostluğun bir önemi olsun. Eğer ben bu konuşmayı ona hiç yapmasaydım söylenenleri kabul etmiş gibi hissedecektim. Ben sindiremedim ve yapmam gerekeni yaptığımı düşünüyorum. Kaldı ki zaten ben onu bir şeyler yapmaya mecbur bırakamam. Onu yapmaya çalışır kızın üstüne gidersem o zaman haklısınız. Ama art niyetsiz bir yaklaşmaya karşı verilen cevap "seni sildim" olmamalıydı

Ben olsam uyarmazdım
Ben mesafe koyardım
Arkadasınız o sekılde ne yapmak ıstedıgı bellı
Sandıgınız kadar da ıyı ve samımı arkadasınız degılmıs
Bence sız onu engelleyın
Bana arkadasını soyle sana kım oldugunu soyleyeyım lafına cok ınanırım
Sızın bence o kafa yapısındakı arkadasla hıc ısınız olmamalı

Bı erkegın ustsuz veya boxerla cıkması kadar ıgrenc kadının oyle olması

Bence de yaptığınız yanliş değil, hele küsülecek bişey hiç değil, acaba kırmayıp diye lafı çok mu dolandırdın da sinir mi oldu sana
Böyle durumlarda ben lafa şöyle girerim; bu mahallenin erkekleri ne iğrenç, gözlerini dikmiş sana bakıp pis pis konuşuyorlardı, ağızlarının payını vercektim zor tuttum kendimi vb laflarla adamlara kızıyormuş gibi yapardım, arkadasın o zaman kendini eleştirdiğini düşünmezdi belki

Bence de yaptığınız yanliş değil, hele küsülecek bişey hiç değil, acaba kırmayıp diye lafı çok mu dolandırdın da sinir mi oldu sana
Böyle durumlarda ben lafa şöyle girerim; bu mahallenin erkekleri ne iğrenç, gözlerini dikmiş sana bakıp pis pis konuşuyorlardı, ağızlarının payını vercektim zor tuttum kendimi vb laflarla adamlara kızıyormuş gibi yapardım, arkadasın o zaman kendini eleştirdiğini düşünmezdi belki

Öyle düşünmese bile diyeceği cevap "aynen ya pisler bakıyorlar" deyip makara kukara yapacaktı. Benim amacım bu değildi ki.

Sizin sandiginiz kadar yakin degilmissiniz demek ki.
Elbette herkes özgür istedigini giyebilir.
Bi arkadasim var onu ben de uyariyorum bazen, abartma diye. Giyiminin yanlis oldugunu dusundugumden mi,hayir.
4 yasinda bebege tecavüz eden pislikler gördü bu ülke,nerden ne olacagi belli olmaz.
Bizim aramizda da boyle seyler sorun olmadi hic.

Öyle düşünmese bile diyeceği cevap "aynen ya pisler bakıyorlar" deyip makara kukara yapacaktı. Benim amacım bu değildi ki.
Bana bu şekilde söylense içimden; arkadasım benı uyarıyor derim ve biraz daha dikkat ederim, ama herkes bir olmuyor tabii
Olsun sen gene de kendini suçlama, yanliş bişey yapmadın bence

Vhalla giyim konusunda tek bir laf bile söylemezdim...ama duyduklarımı aktarırdım...kasımın o soğunda boşa çıkmadı o böyle...belli ki birinin dikkatini çekmek istiyor...olabilir

Ama iyi cesaret vhalla :)

Bu kadar büyüttüğüne göre onun da içine sinmemiş belli ki

X