yalnızlık hissini aşamıyorum.

lonelygirlllll

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2023
5
6
21
merhaba hanımlar, ben 22 yaşında bi üniversite öğrencisiyim. çok uzatmayacağım, şu zamana kadar gerçekten zor bir hayat yaşadım. annemi çok küçük yaşta kaybettim, kardeşim yok, babam hep uzaktaydı, anneannem büyüttü beni. onu da birkaç yıl önce kaybettim. yani çok yalnız kaldım gerçekten. ailemdeki diğer üyeler teyzelerim vs var ama menfaat peşindeler yani varlıkları yoklukları bir. ben babamla yaşıyordum anneannemi kaybettiğimden beri ama o da birlikte yaşanması çok zor biriydi. şu anda başka bir şehirde öğrenci evindeyim. bir de benim toksik ilişkim vardı 7 yıl süren şehir değiştirmemle birlikte bitti diyebilirim ama bir şekilde kopamıyorum da çünkü aileme dair yani aile gibi hissettiren tek şey de o. ama imkansız gibi onunla da olmamız bu saatten sonra. yani hayatımdaki tek sorun yalnızlık hissi gerçekten hayatım boyunca yalnız olmama rağmen hiç alışamadım bu hisse. hep beni geri çekti. kariyerimde gerçekten parlama yaşayabilirim ileride eğer çabalarsam ama içimden gelmiyor bazen, kendimi öldüresim falan geliyor ya da bu toksik ilişkimle evlenip çoluk çocuğa karışasım geliyor. çünkü bu yalnızlık hissinden kurtulamıyorum. bir an önce ailemi kurmak istiyorum. arkadaş konusunda da çok sosyal biriyim bu tür bi yalnızlıktan bahsetmiyorum. aile boşluğundan bahsediyorum. daha önce böyle bir şey yaşayan var mı?

22 yaşa 7 yıllık ilişki çok fazla. Kendine bir odak noktası belirle onun için çalış, çabala. Bu da mesleğin, işin olsun. Yalnizlığını bir nebze unutturur. Vakti gelince karşına güzel bir insan çıkar inşallah aileni yuvanı kurarsın. O kişiden olmaz.

Benim ailem var, evliyim, çocuğum olacak hâlâ çoğu zaman kendimi yalnız hissediyorum. Evlenip çekirdek aileni kurmak belki uzun vadede iyi gelebilir ama kendin de söylediğin gibi neden bunu toksik ilişkinle gerçekleştiresin. Daha 22 yaşındasın, önce mesleğini eline al kendi ayakların üzerinde dur, kendi hayatını kur sonra da kendine göre birini seç. 15 yaşında tanıdığın birisi muhtemelen ilk ve tek sevgilin. Ondan daha iyilerini bulabilirsin. Ve kendinle arkadaş olamadıktan sonra dediğin gibi çok sosyal olup etrafında yüzlerce insan olsa bile yalnız hissetmeye devam edeceksin. Annen ve anneannen için çok üzüldüm başın sağolsun. Terapiye gitmeni öneririm.

Sakın öyle düşünmeyin. Yağmurdan kaçarken doluya yakalanırsın sözü çok doğru ve gerçek. Bunu yapan iki kuzenim de mutsuz bi evlilikte bedenen ve ruhen çökmüş durumdalar hatta biri boşanıyor. Peki böyle sonuçlansın ister miydiniz? Toksit bir ilişkiden ve mutsuz olmaktan bahsediyorsunuz bu normal değil. Sırf yalnızlıktan kurtulmak için lütfen daha beterini seçmeyin. Ayrıca aile babası olamaz ki o karakterde biri. Birde kendinizle birlikte çocuğun psikolojisini düşünün. Size şimdiden sıkıntı çektiren çocuğa da iyi gelmez. Ayrıca yaşınız daha genç karşınıza kimler çıkacak bilemezsiniz. Ama kariyer anlamında şunu çok net söyleyebilirim. Kendinizi geliştirirken, çalışırken o kadar çok kişiyle tanışıyorsunuz ki belki de bu çabayla birlikte gerçek bi aileyi kurabileceğiniz kişiyi o anda bulacaksınız. O yüzden pes etmeyin. Benim de sadece annem var hayatımda gerisi faso fiso.
27 yaşındayım ve her zaman şunu söyledim söylemeye hep devam edicem '' mutsuz bi evliliği sürdürmeye çalışıp kendime işkence çektirmektense bekar kalıp kedilerimle yaşamayı yeğlerim '' bunun çok örneğini gördüm.

Varrrrrr ben 😊 hemde tüm hayatim boyunca. Hicbir zaman gecmeyen bir yanlizlik.. 1000 kisinin icinde bile. Ama evlensende, 10 cocugunda olsa malesef bu yanlizlik hissi gecmiyor. Icten gelen bir sey bu.. kisilerle alakali degil. Gencken ben de senin gibi düsünürdum sonradan anladimki ruhen malesef böyle…… Ama daha cok gencsin önünde koca güzel bir hayat var. Hayatini ve kendini kabullen, sakin ama sakin kisilere bel baglama. Kendi icinde bul huzuru elin piskopatinda degil.

lütfen terapiye başlayın ve o toksit dediğiniz ilişkiden uzak durun.

o kadar gençsiniz ve hayatın başındasınızki. şu anda yapmanız gereken tek şey okulunuz ve kariyeriniz olmalı. inanın sonra öyle güzel ortamlarda öyle güzel insanlarla karşılaşırsınız ki çok güzel bir aile kurabilirsiniz.

bu arada ailesi olupta yalnız hisseden, yalnız bırakılan çok insan var. mesela ben. herşeyi aileye bağlamayın kendinize odaklanın.

beni neden ifşa ettin kuzum 😂 şaka bir yana ailem arkadaşlıklarım sayesinde o duygu ne demek en iyi bilenlerden biriyim. annem babam ben çok küçükken boşandı o aile bir anda yok oldu, hayatım o zamandan itibaren kötüye evrildi. büyüdüm, genç kız oldum yine aynı. onların varlıkları benim için fiziken var, ruhen, manen yok, herkesin bağ dediği şey yok. sen kendine odaklan, okuluna kariyerine odaklan yeter, seni yalnız bırakmayacak olan yine sensin. bu da kendime hatırlatma olsun.

Bence eğitimine odaklan. 22 yaş daha çok genç. Evet çok zor şeyler yaşamışsın ama elden gelen bişey yok maalesef ama gelecek senin elinde. Kendini geliştirdikçe yeni çevrelerin oldukça seninde değerini bilen seni mutlu hissettirecek insanlar çıkacaktır karşına. Rabbim yardımcın olsun, yolun hep açık olsun

merhaba hanımlar, ben 22 yaşında bi üniversite öğrencisiyim. çok uzatmayacağım, şu zamana kadar gerçekten zor bir hayat yaşadım. annemi çok küçük yaşta kaybettim, kardeşim yok, babam hep uzaktaydı, anneannem büyüttü beni. onu da birkaç yıl önce kaybettim. yani çok yalnız kaldım gerçekten. ailemdeki diğer üyeler teyzelerim vs var ama menfaat peşindeler yani varlıkları yoklukları bir. ben babamla yaşıyordum anneannemi kaybettiğimden beri ama o da birlikte yaşanması çok zor biriydi. şu anda başka bir şehirde öğrenci evindeyim. bir de benim toksik ilişkim vardı 7 yıl süren şehir değiştirmemle birlikte bitti diyebilirim ama bir şekilde kopamıyorum da çünkü aileme dair yani aile gibi hissettiren tek şey de o. ama imkansız gibi onunla da olmamız bu saatten sonra. yani hayatımdaki tek sorun yalnızlık hissi gerçekten hayatım boyunca yalnız olmama rağmen hiç alışamadım bu hisse. hep beni geri çekti. kariyerimde gerçekten parlama yaşayabilirim ileride eğer çabalarsam ama içimden gelmiyor bazen, kendimi öldüresim falan geliyor ya da bu toksik ilişkimle evlenip çoluk çocuğa karışasım geliyor. çünkü bu yalnızlık hissinden kurtulamıyorum. bir an önce ailemi kurmak istiyorum. arkadaş konusunda da çok sosyal biriyim bu tür bi yalnızlıktan bahsetmiyorum. aile boşluğundan bahsediyorum. daha önce böyle bir şey yaşayan var mı?
Psikolojik terapi almanı öneririm.Bence seni sevmiyorsa ayrıl.Bir ara öyle düşünüyordum.Annem ölünce insanlardan soğudum.En güzeli her zaman yalnızlık aslında.

X