yalvarıyorum bir akıl verin. nikah,nişan,düğün yaşanılan aile gerginlikleri ve ayrılma noktası

aileler isin icinde olunca ve olaylari anbean yaşayınca hiçte boş olmuyor hanfendi .bende burda dügün arifesi gerginlikleri okuyup bunlaramı takılıyorlar diyordum. takınılıyormuş.

:) canim benim ben evlenirken bunlarin hicbirini dile getirmedim cunku bana gore cok ayip bunlar ben kendi degerimi altinla olcmem! baskalariyla hic kiyaslamam!

ben değerimi altinla ölçmüyorum cicim. cünkü değerimi karsılayacak bir altin yok. bu konuyu bukadar basit bir cümleye indirgenemez. bu ülkede yaşamıyosunuz sanirim. diger insanlardan eksik kalmak ve ayy canim sana niye alinmadiii gibi tepkilere maruz kalmak -üstelik maddi durumları varken- cok üzücü ve yıpratıcı.

aileler isin icinde olunca ve olaylari anbean yaşayınca hiçte boş olmuyor hanfendi .bende burda dügün arifesi gerginlikleri okuyup bunlaramı takılıyorlar diyordum. takınılıyormuş.
Herkesin fikri kendine.
Bana göre boş işler.
Evliliğin temeli karşılıklı sevgi,saygı ve anlayıştır.
Bana iki bilezik takıldı, kuzenime on bilezik muhabbeti nedir?
Çok altın takılanlar daha mı mutlu oluyor?
İlişkisini başkalarının ilişkisiyle kıyaslayan mutsuz olacak şey bulur zaten.

benim parayla pulla işim yok. ben kendi standartimin altina düsmeyi istemiyorum. insanlardan ve cevremden eksik kalmıs gelin bakısları almak istemiyorum. aileme laf söz gelsin istemiyorum. söz tepsisine 800 lira attilar kiza 2 bilezik takmıslar altlarnda 600 binlik arabaya biniyolar kiza 2 bilezik takmislar gibi şeylerin konusulmasını istemiyorum. herseyim 4-4lük olmasada 4-3lük olsun istiyorum.

damat değil muhattabınız ailesi olacak
kaynana damada söylerse adam tabi ki de söylenen olarak görür çünkü
yol yardam bilmez
ama siz size ev alınacak falan diye düşünüyorsunuz ya, ya da ev tutulacak bunların peşine düşün
düğünü 100 000 TL ya yapacak aile bırakın bilezik eksik kalsın
ama haladan ben bir korktum resmen
hala nerede oturacak size karışır mı müdahale ederse eşiniz ne der onları düşünün
bir de kayınpeder normalde nasıl biri onu araştırın çünkü çocuk en baştan babama birşey diyemem demiş

ortada bilezikden daha önemli şeyler var

Haaa haa bu süperdi,çok güldüm Kaf dağının prensesine...

pardonda bizde ücreti ödenir. gidip cocuk gibi babam onu elinden tutup takım elbise almaya mı gidecekti. bir kere nikah islemleri icin yurtdisindan geldi onda da nisan alisverisimizi kiyafetlerimizi ayarlamaya calistik. alinir sonra ücreti ödenirdi. parada pulda gözü olan bir ailem olsa bastan istekleri sıralarlardi. ama siralamayip karsi tarafin insiyatifine biraktilar hata ettiler. benim ailem isteme günü baklava tepsilerini bile kendi düsünüp aldi karsi taraftan hicbirsey ama hicbirsey beklemedi. anliyormusunuz

Herşeyi baştan istekleriniz doğrultusunda konuşmalıydınız siz konuşamadıysanız nişanlınız arayı bulmalıydı yani benim ailemde şunu şunu yap demedi kendinize yakışanı yapın dedi ama eşim bana bu yapılcak şu model olsun mu diye sordu burada nişanlınız tamamen kim nereye çekerse gitmiş vaziyette. Şuan nikah yaptığınız için onunda rahatlığı var üzerlerinde bu saatten sonra daha esnek davranocaklardır. Kaldı ki 100 milyarı sadece otel salonuna vermek bana fazla geldi keşke ona vericeklerine altın yapsalardı uçup gitmezdi en azından.
Bu nedenle bence rahatsızlık duyuyorsanız ailede kim ilgileniyorsa kadın olarak bu konularla anneniz kadın kadına konuşsun rahatsız olduklarınızı halletsinler. Ayrıca gerçekten dünya zengini, iyisi de olsa kv, kp tarafı hiç kimsenin herşeyi eksiksiz olmamıştır oluyor böyle şeyler.

umarım aynı şeyi yaşarsınız da diger gelinlerin kolunda boynunda gördüğünüzde bana neden yapılmıyo pskolojisine girersiniz.
Neden hemen bir beddua bir saldırma tavrına girdiniz ki? Fikrini söylemiş farklı yorumlara açık değilseniz şuraya konu açmayın Allah aşkına yaa.
Yurtdışında yaşamayı kabul ettiyseniz muhtemelen çalışmıyorsunuz, karşı taraf ezecek sözünü geçirecek gücüyle susturacak muhatap istemiş siz de onlara istediklerini vermişsiniz. Takı konusunu baştan konuşmadıysanız takılan her ne olursa olsun razıyız alt metnini vermişsiniz karşı tarafa, şimdi de yok iki tane taktılar yok kuzenime 10 tane takıldı diye bilenmişsiniz, madem böyle sıkıntı yapacaktınız baştan gramına kadar konuşup anlaşacaktınız ne de olsa altın kızın şanı! dimi?? Erkek tarafı yemeğe gidiyor ailem gelmiyor demissiniz ağzınız yok mu sizin hani benim ailem akrabalarim nerede diyemediniz mi ailem gelmiyorsa benim de gelmeme gerek yok deyip gitmezsiniz en azından tavrınız belli olur. Tepkiyi koyacağınız yerde hem siz hem aileniz susmussunuz iş işten geçtikten sonra vay efendim neden şöyle neden böyle!

hayat standardi yuksek olan uyeler aylik geliriniz ne kadar diye konu da açmış
Sonra yok benim gozum parada pulda değil,yok ben aşk isterem
Ben bu aşkı en son cennet mahallesi pembe de görmüştüm. Şey derdi en sevdigim renk yeşil,dolar yeşili

Ben 3 ay gorusup sevgili olmaya cesaret edememistim siz basmissiniz nikahi, adamla yurtdisina gidecekmissiniz. Hata yapiyorsunuz. Hicbir degeriniz yok ne ailenin gozunde ne adamin gozunde. Zaten 3 ayda nasil bi deger olabilir ki, sirf evlenmek icin evleniyorsunuz.
Ben sizi anladim, altin altin para para diye yazmissiniz yorumlarda saldirilar gelir simdi ama ben derdinizin para olmadigini dusunuyorum. Olay elde imkan varken bile bi seylere layık gorulmemek.
Aile berbat damat daha da rezalet. Kilo kilo altin da dokseler onune kac kurtar kendini.
En cok deger gorulmen gereken zamanda bit kadar deger veriyorlar, evlenince neler olacagini tahmin edebiliyorum.

Üslubunuz o kadar çirkin ki, okurken utandım, gözlerimi kapattım istemsizce. Dul karı gibi ne demek? Altın gelinin şanıdır ne demek? Kendinizi bu kadar değersiz mi görüyorsunuz gerçekten?
Çok üzüldüm adınıza. Bence erteleyin düğünü, siz de bir düşünün sakince, benim bu hayatta amacım ne, ne yapıyorum ben diye.

kusura bakmayin ama gercekten düsünceleriniz itici. Parayla pulla isim olmaz diyorsunuz ama masAllah herseyin degerini kurusuna kadar biliyorsunuz. Gözünüz insanlarin mallarinda. Eski konudan bahsedilmis gayet acikca belli. Üstelik nisanlinizi bahsetiginiz kadar sevip, saysaydiniz milletin ve insanlarin bakislarini fark etmez kulak asmazdiniz. Yazik gercekten. Nisanliniz hakkinda hayirlisini diliyorum

Allahtanki istememişler şekerim valla

Yarıya kadar okudum
Adama takımı almamayı yanınıza kâr sayıp onlarin taktiklarina bin kulp bulmuşsunuz
Dul karıymış zihniyetlere ailelere bak

BAK YA.. çok biliyorsun sen
benim ailem 11 kisi ye bohca yapti ve altinyildiz gömlekler. el örmesi yelekler. bambu el islemeli havlular. özdilek pike nevresim takimlari. gümüs küpeler koydu iclerine. daha sayamadigim büssürü sey. böyle uc kurusluk hesaplara girselerdi o yeleklere verilen paralarla bir takim elbise alinirdi zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…