yalvarıyorum bir akıl verin. nikah,nişan,düğün yaşanılan aile gerginlikleri ve ayrılma noktası

konuyu okumadigin nekkkadar belli. ailem beni denemis tepkimi ölcmüsler ne dicem diye. bunlarin hicbirini degil bir igne tanesinin bile konusunu acmadilar merak etme sen.

ya burdaki insanları aptal mı sanıyosun napıyosun anlamadım

ben bunu yazdıktan sonra gidip konuyu düzenledin ( ne kadar doğruysa o da)

sonra da konuyu okumadığın belli yazıyosun

şaka gibisin

Okurken daraldım. Konunuzda tek sorun halanın tepkisi olmuş. Onu da görmezden gelin zaten dış kapının dış mandalı. Anlattığınız birçok şey sizin kaprisiniz gibi duruyor. Zaten nişanda öyle çok altın takılmaz, gayet yeterli miktarda takmışlar. Niye altın da altın diye direttiniz ki.
Yemek konusunda da; yurtdışındalar diyorsunuz. Sizi kutlamaktan ziyade Türkiye'ye gelmişken hep birlikte akrabalarla yemeğe çıkmak istemiş olabilirler. Bu durumda ailenizi davet etmemeleri normal.
Bu kadar kısa sürede nasıl bir aşk bilemedim. Ben yıllarca tanıdığım sevgilimle evlenirken bile acaba diyordum. İyi cesaret sizinki.
Nişanlınız ya ailesinin sözünden çıkmayan biri ya da adamı o kadar darlanmışsınız ki ailesinin tarafında. Bu süreçler ilişkileri yıpratan süreçler, daha sorunsuz atlatmaya bakın.

Üslubunuz o kadar çirkin ki, okurken utandım, gözlerimi kapattım istemsizce. Dul karı gibi ne demek? Altın gelinin şanıdır ne demek? Kendinizi bu kadar değersiz mi görüyorsunuz gerçekten?
Çok üzüldüm adınıza. Bence erteleyin düğünü, siz de bir düşünün sakince, benim bu hayatta amacım ne, ne yapıyorum ben diye.

dul karı gibi derken. kızın bir kusuru olursa veya erkeginde bu farketmez. karsi tarafla denk olmadigi bir durum olursa aile bir adim geride durup herşeyi kabullenmek zrunda kalir. pek laf etmez sikayet etmez. benim ailem bu duruma düstü. sanki kizlarini zorla yamıyomuş bir kusurum varmis gibi davraniyolar. anladin. beni hayatta amacim belli üni mezunu karakteri oturmuş bir kizim. ama hakkım olan şeyleri isterim. normalleşmiş yapılmasi gereken olarak görülmüş herşey benim hakkimdir. bir kadinin degeri asla altinla ölcülemez zaten. şanıdır derken havası civasi, farkli kilan sey demek istedim.

Yeni tanidiginiz biriyle kosa kosa evlenmek ne cesaret? Millet senelerini geciriyor yine tam taniyamiyor. Ya adam sapiksa? Hic mi korkmuyorsunuz? Bendeki de soru yani,korksaniz bunca maddi hesabi yapmak bir yana kacardiniz zaten

şaka gibisin

Siz kendinizi konu sahibi ile nasil kiyaslarsiniz :))) onun degerini hicbirsey olcemez ama sani altin hehehe:)) asla paragoz degil tamamen duygusal.

şaka gibisin

yok burdaki insanlar aptal degil ama sen olabilrsin.
niye yalan söyliyim ogün o konuyu bir kızgınlıkla yazdim son dkya kadar bende isticekler saniyodum ama istemediler seni denedik altin isticekmisin merakin varmi tepkin nolcak diye diyip gülüp geçtiler. gidip konuyu silersem sıkıntı çıkar diye silemiyorum.

dul karı gibi derken. kızın bir kusuru olursa veya erkeginde bu farketmez. karsi tarafla denk olmadigi bir durum olursa aile bir adim geride durup herşeyi kabullenmek zrunda kalir. pek laf etmez sikayet etmez. benim ailem bu duruma düstü. sanki kizlarini zorla yamıyomuş bir kusurum varmis gibi davraniyolar. anladin. beni hayatta amacim belli üni mezunu karakteri oturmuş bir kizim. ama hakkım olan şeyleri isterim. normalleşmiş yapılmasi gereken olarak görülmüş herşey benim hakkimdir. bir kadinin degeri asla altinla ölcülemez zaten. şanıdır derken havası civasi, farkli kilan sey demek istedim.

Karsi taraf zenginse ve siz degilseniz ondan size farkli muamele yapmis olabilirler mi??
Istemek guzel de siz karsilik verebilecek misiniz?
Ornegin sizin istediginiz bir sete karsilik luks bir saat isteseler alabilecek misiniz?
Denklik olmazsa boynunu eger bir taraf demissini siz onlara gore zengin degilseniz basinizi egmeniz gerekmiyor mu sizin yazdiginiz mantiga gore oyle oluyor..

yok burdaki insanlar aptal degil ama sen olabilrsin.
niye yalan söyliyim ogün o konuyu bir kızgınlıkla yazdim son dkya kadar bende isticekler saniyodum ama istemediler seni denedik altin isticekmisin merakin varmi tepkin nolcak diye diyip gülüp geçtiler. gidip konuyu silersem sıkıntı çıkar diye silemiyorum.

çok güzel o zaman benim aptal halimle inanmadığım komiklikteki argümanlarına aptal olmayan insanların inanmasını beklemiyosundur.

Bacım tek konustugun altın bilezik yüz milyar dügün takılar seni kuaföre götürmesi yurtdısına tasınman vs vs
Tek konustugun maddiyat farkındamısın
Altın gelinin şanı veya hakkı değil kimse bosanmak icin evlenmiyor bosancak raddeye gelirsen ve dediğin kadar iyiyse durumları fazlasını verirler zaten
Bosanmazsanda zaten ev araba alcaklarmıs daha ne istiyosun
Sürekli para para para iki ayda aşk meşk sadece para konusularak yasanmıs
Adamı gercekten sevseydin burda bana sunu takmadılar diye değil yurtdısında ailemi özlermiyim diye konu acardın

Ben 3 ay gorusup sevgili olmaya cesaret edememistim siz basmissiniz nikahi, adamla yurtdisina gidecekmissiniz. Hata yapiyorsunuz. Hicbir degeriniz yok ne ailenin gozunde ne adamin gozunde. Zaten 3 ayda nasil bi deger olabilir ki, sirf evlenmek icin evleniyorsunuz.
Ben sizi anladim, altin altin para para diye yazmissiniz yorumlarda saldirilar gelir simdi ama ben derdinizin para olmadigini dusunuyorum. Olay elde imkan varken bile bi seylere layık gorulmemek.
Aile berbat damat daha da rezalet. Kilo kilo altin da dokseler onune kac kurtar kendini.
En cok deger gorulmen gereken zamanda bit kadar deger veriyorlar, evlenince neler olacagini tahmin edebiliyorum.

allah razi olsun. beni birtek siz anlamışsınız. duygularıma tercüman olmussunuz. evet bu durumlar berbat. ailem nişanlımı cok sevmiş ve saymısti. ailem değil bütün sülalem. bana sen ne sevap isledin böyle altin gibi cocugu buldun diyolardi. şu saate kadar tek bir kusuru yoktu. ama ailesinin yaptiklarinin ona normal gelmesi. ona göre hicbir sıkıntının olmaması. altini bana hak görmemesi. sikayetlerimin ona bos gelmesi. bunlar beni üzüyor. benimle saatlerce konusur ise uykusuz gider düsüncelerimi degistirmeye calisiyor öyle degil böyle degil onu demek istememişlerdi oyle yapmamıştir herkes sizi cook seviyo sürekli böyle asırı iyi niyetli hicbiseyin altinda bisey aramiyo cok iyimser. ama ben ona aşık oldugum icin evleniyorum yoksa 21 yasında okumayi birakip evlenmezdim. evde kalmis yasi gecen bi tip degilim.

Ne saçma bir olay ya... 3 gündür tanıdığınız adamla nikah yapmışsınız ve okuduğum kadarıyla sizde maddiyatçısınız kimse benim aileme o şekilde davranamaz neden tepki vermediniz? Ve büyük risk bir de yurtdışına gideceksiniz iyi düşünün derim konu nerden baksan elde kalıyor

Karsi taraf zenginse ve siz degilseniz ondan size farkli muamele yapmis olabilirler mi??
Istemek guzel de siz karsilik verebilecek misiniz?
Ornegin sizin istediginiz bir sete karsilik luks bir saat isteseler alabilecek misiniz?
Denklik olmazsa boynunu eger bir taraf demissini siz onlara gore zengin degilseniz basinizi egmeniz gerekmiyor mu sizin yazdiginiz mantiga gore oyle oluyor..

yoo ailemin maddi durumu fazlasiyla iyi ben ona nişanda dünya markasi bir saati taktim zaten. çeyizimi normal ailelerin yaptigindan 5 kat fazlasini yapiyolar yapacaklarda. altinimida öyle. evet durumlari bizden ve bir cok insandan iyi. ama bizim evde kullandiğimiz mobilyalari hicbirinin evinde görmedim. buda entresan zaten. kimsenin hor görceği bir konumda degiliz yani fakir kiz zengin oglan masali olamaz bizde

5k4rZQ

okadar mal mulk 2 bilezik otel parasi burdan burdan sonrasini okumadim asikda deilsinjz zaten adama asik oldugunuz birsey varsa oda adamin babasinin mali mulku ince tasi dusmus set bilmem ne kendiniz alsaydiniz ozaman calisip nisanlinizla herseyi ortak yapsaydiniz adam parasini size akitmak zorunda degil

Bizim adetlerimize göre (İstanbul) nişan kız tarafınındır ve nişanda yemek verilecek ya da yemeğe gidilecek ise bunu kız tarafı karşılar.

Kuaförü de nişanda genelde biz kız tarafı karşılarız. (foto çekimi, nişanlık vs gibi detaylar damat bey tarafından karşılanır. Damat beyin takım elbisesi kız tarafından alınır. )

Nişanda ne takılacağı ile ilgili olarak erkek tarafından bir beklentiye girilmez. 1000tl'lik mi 1milyontl'lik mi altın alınacak konusu konuşulmaz. Erkek tarafı uygun gördüğünü takar zira bu nişandır, düğündeki takı beraber seçilir.

Düşündüm de biz İstanbullular bedavaya gidiyormuşuz. Bak sinirlendim şimdi. :duduk::skandal:

Not: Eşime çok aşık nişanlandım bi o kadar da aşık evlendim. Ne söz-nişanda ne de nikah-düğünde kim ne takacak, ne kadarlık düğünüm olacak diye düşünmeye vaktim yoktu. Aşık olduğum adamla evlendiğimden havalarda uçuyordum. Ben adama da dalıp geleyim. Ne diye gözümü kör ettin diye
:KK11:

BAK YA.. çok biliyorsun sen
benim ailem 11 kisi ye bohca yapti ve altinyildiz gömlekler. el örmesi yelekler. bambu el islemeli havlular. özdilek pike nevresim takimlari. gümüs küpeler koydu iclerine. daha sayamadigim büssürü sey. böyle uc kurusluk hesaplara girselerdi o yeleklere verilen paralarla bir takim elbise alinirdi zaten.
Off cevaplarınız derdinizden daha da vizyonsuz. Bir kadın olarak utandım.

X