Yanlış mı anlaşıldım takıntı oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne kadar sert yorumlar geldi hemcinslerimden sanki suçlu benim
Ortada suclu falan yok.
Müdürün davranışlarında da birşey yok, az daha adamı bana sarkintılik etti diye suçlayacaksiniz. Sizin sosyal fobinizin, erkeklerle konuşurken girdiğiniz değişik ruh halinin suçlusu müdür değil.
Her zaman kocanız yanınızda olmayabilir, tedavi olun kendiniz, çocuklarınız için.

Son düzenleme:
Merhabalar geçmiş olsun sizi çok iyi anladım. Ben de erkeklerle konuşurken gerilirim. Göz kaçırma ve gereksiz bir heyecan olunca karşı taraf yanlış anlayabiliyor. Sanki ondan hoşlanıyormuşsunuz da ondan bu hareketler diye düşünüyorlar. Abartıyorsun diyenlere saçma gelebilir. Bunu yaşayan bilir. Biliyorum çok saçma ama oluyor. Özellikle karşı taraf böyle şeyleri meyilliyse direkt kur olarak algılıyor. Böyle bir durum olunca ben direkt eşimden bahsediyorum laf arasında. Bir de ben gözlerimi çok kırpıyorum. 32 yaşındayım ama 20 yaşlarının başında falan gösteriyorum. Bunların hepsi yanlış anlaşılıyor farkındayım. İletişim sorunum olduğunu zaten biliyorum. Bunu aşmak lazım insanların içine gire gire erkeklerle konuşa konuşa. Çünkü böyle bir hayat çok zor. Benim ailemden dolayı bu sorunları. Özellikle babam kız çocuğu gülmez konuşmaz derdi. Hele komşu erkek arkadaşlarımla konuştuğumu görse cinlenirdi. Böyle böyle insanın kişiliğine yansıyor. Tekrar geçmiş olsun. Sizi anlıyorum

Ama niye ozaman gözlerinşn içine baktı okadar uzun süre bide arkamdan süzmesi çok sinir bozucu 😔

Çünkü bir insan ile konuşurken gözüne bakmak nezaket icabıdır. Süzmesi sizin paranoyanız olabilir diye düşünüyorum. Anlattıklarınız bana normal geldi. Yabancı bir adamla odada başbaşa kalmak rahatsız edici olabilir ama bu karşı tarafın size asıldığı anlamı çıkmaz.

ben asosyal bi insanım diye belirttim zaten ve fazlaca hassasım evet ama bukadar sert yorumları haketmiyorum usluplarınız daha yumuşak olabilirdi. Anlamaya çalışıyorum ben neden böyle oldu diye sorun kimde diye açtım konuyu beni toplanıp dövün diye değil
Sorun sizde diyoruz bizde zaten topluca.
Herşeyi geçtim insan 2 ay oturup bunu düşünür mü? Bu normal mi sizce?

Merhabalar geçmiş olsun sizi çok iyi anladım. Ben de erkeklerle konuşurken gerilirim. Göz kaçırma ve gereksiz bir heyecan olunca karşı taraf yanlış anlayabiliyor. Sanki ondan hoşlanıyormuşsunuz da ondan bu hareketler diye düşünüyorlar. Abartıyorsun diyenlere saçma gelebilir. Bunu yaşayan bilir. Biliyorum çok saçma ama oluyor. Özellikle karşı taraf böyle şeyleri meyilliyse direkt kur olarak algılıyor. Böyle bir durum olunca ben direkt eşimden bahsediyorum laf arasında. Bir de ben gözlerimi çok kırpıyorum. 32 yaşındayım ama 20 yaşlarının başında falan gösteriyorum. Bunların hepsi yanlış anlaşılıyor farkındayım. İletişim sorunum olduğunu zaten biliyorum. Bunu aşmak lazım insanların içine gire gire erkeklerle konuşa konuşa. Çünkü böyle bir hayat çok zor. Benim ailemden dolayı bu sorunları. Özellikle babam kız çocuğu gülmez konuşmaz derdi. Hele komşu erkek arkadaşlarımla konuştuğumu görse cinlenirdi. Böyle böyle insanın kişiliğine yansıyor. Tekrar geçmiş olsun. Sizi anlıyorum
Beni anlayan biri çıktığına çok sevindim gerçekten bunu yaşayan bilir sosyal fobim var evet bunu yenmek gerekiyor gördüğünüz gibi nasıl bi sıkıntıdayım bende yaşımdan küçük duruyorum bunun etkisi var mı karşı tarafta meyilliyse dediğiniz gibi yanlış anlaşılmak kaçınılmaz oluyor. Psikoloğa gitmeyi düşünüyorum sizinki geçti mi

Sorun sizde diyoruz bizde zaten topluca.
Herşeyi geçtim insan 2 ay oturup bunu düşünür mü? Bu normal mi sizce?
Normal değilde ne kızıyosun sen kimsin ben normalim demedim çok hassas bi insanım evet elimde değil birde sosyal fobim var. ama içim temiz iyi bi insanım senin gibi kötü değilim

sizi anladığını düşündüğünüz arkadaş Z Zahmet olmazsa da sizde bu hareketlerden dolayı kur yaptığınızın düşünüldüğünü sanıyorsunuz. 2 iletişim problemi olan insanın böyle düşünmesi ama geri kalanın normal bulmasına yorumunuz nedir? Ben söyleyeyim. Öyle anlaşılmıyorsunuz sadece siz ikiniz böyle sanıyorsunuz. Kendinizi yiyip bitiriyorsunuz. Daha fazla sosyalleşmeli yenmelisiniz bunu. Böyle ömür geçmez. Bu arada böyle bir velim gelse bende gözlerinin içine içine bakarım. Normal olmadığını düşünürüm ve iletişimi koparmamak adına yaparım bunu. Ama benden hoşlandığını düşünmem.

Beni anlayan biri çıktığına çok sevindim gerçekten bunu yaşayan bilir sosyal fobim var evet bunu yenmek gerekiyor gördüğünüz gibi nasıl bi sıkıntıdayım bende yaşımdan küçük duruyorum bunun etkisi var mı karşı tarafta meyilliyse dediğiniz gibi yanlış anlaşılmak kaçınılmaz oluyor. Psikoloğa gitmeyi düşünüyorum sizinki geçti mi
Benim de sosyal fobim var. İyileşmeye çalışıyorum. Anne ve babamdan uzak durmaya çalışıyorum. Sosyal ortamlara girmeye çalışıyorum. Psikiyatriye gitmiştim oradaki doktor bir şeyi ne kadar yapmaz ertelersen zor gelir demişti. Düşünmeden dışarı çık. Etrafına bakmadan yürü. Niyet okumaya çalışma. Kendine odaklan. İnsanlara da kızmayın bunu yaşamayana saçma gelebilir. Ben birebir yaşadığım için anlıyorum sizi

Merhabalar 2 ay önce canımı sıkan bir olay oldu kendi içimde huzursuzluk yaşıyorum en sonunda üye olup burda anlatmak istedim. 1. Sınıfa giden çocuğum var okulda ona büyük sınıflardan zarar veren çocuklar olmuştu okula şikayete gittim. Müdürün odasında bayan öğretmende vardı herşey normaldi normal konuştuk sonra bayan öğretmen dersim var diyip gitti. Bende asosyal bi insanım erkeklerlede konuşurken pek rahat değilim nekadar belli etmemeye çalışsamda pekte muhattap olmam oyüzden müdürle odada ikimiz kaldık sadece yine normal konuştuk müdür bişeyler anlatıyodu bende dinliyodum o konuşurken istemsiz olarak ben gözlerimi kaçırdım birkaç kez neden olduğunu bilmiyorum ya çekindim yada yanlış anlaşılmamak için galiba. Ama adam yanlış anladı galiba oraya kadar herşey normalken adamda bi değişiklik oldu böyle heycanlandı gerginleşti gibi bi süre baba bakmadan karşı duvara bakarak konuştu sonra tekrar bana dönüp konuştu biraz sessizlik olunca eşim gelicek birazdan dedim kamelara bakıcaz dedim sıkıntı yok burdaki arkadaşta biliyo kameraları açmayı dedi kemarayı açan memura götürdü beni odasına gitti ben kemaralara baktıktan sonra gitmedim müdürün odasına eşimi aradım nerde kaldın diye 15 dk sürer dedi. Bende bekledim dışarda eşimi gitmek istemedim odasına müdürde biraz zaman geçince odasından çıkıp geldi yanıma sordu görebildinizmi diye ama adamın bakışları gözleriminin içine içneydi yüzüne odaklanmış sabit ve gözlerimin içine bakıyo ben anlatıyorum adamda bi tepki yok hala bakıyo 2. Kez anlatmak zorunda kaldım aynı şeyı bakıyo bön bön eşim gelicek bide o bakıcak dedim eşimde arkamda geliyomuş aha geldi dedi ı önce gördü bide sahte sahte gülümsüyo suç üstü yakalanmış gibi eşime. Neyse odasında konuştuk yine hep beraber adam normale döndü eşimde gelince bende rahatladım. Bayan rehber öğretmen geldi ben rehber öğretmenke konuşurken rehber öğretmenin yanında müdür var bi anda tesadüfen gözü. Değdi adam saçını düzelterek bakıyo bana bende hemen gözümü çevirdim rehber öğretmene. Eşimle odasından çıkarkende süzüyodu beni hissettim üstğmdeki bakışı ben bakmasamda eşim çıktı ben peşinden çıktım arkamda ayakta durmuş bekliyo bakıyo böyle süzüyo gibi hiç bakmadım. Kendimi çok kötü hissettim böyle aşağılanmış gibi ben burda nerde yanlış yaptımki adam böyle oldu ciddi düzgün bi öğretmen duruşundaydı. Ben mi hata yaptım ve nerde hata yaptım sizce göz kaçırmayı araştırdım googledan kur yapmak olarak görülüyomuş ben bunu bilmiyodum gerçekten bi rahatsızlık belirtisidir vana göre göz kaçırmak. Ve ben ogünden sonra hiç gitmedim müdüre eşimi gönderdim tekrar konuşmaya. İstesem ben giderdim ahlaksız bi kadın olsam. Karşısına hiç çıkmadım görmedim o günden sonra görmekte iistemiyorum. Lütfen kırıcı yorum yapmayın zaten yeterince sinir oldum ve üzüldüm bu durumda.
Tedavi olun Allah aşkına

sizi anladığını düşündüğünüz arkadaş Z Zahmet olmazsa da sizde bu hareketlerden dolayı kur yaptığınızın düşünüldüğünü sanıyorsunuz. 2 iletişim problemi olan insanın böyle düşünmesi ama geri kalanın normal bulmasına yorumunuz nedir? Ben söyleyeyim. Öyle anlaşılmıyorsunuz sadece siz ikiniz böyle sanıyorsunuz. Kendinizi yiyip bitiriyorsunuz. Daha fazla sosyalleşmeli yenmelisiniz bunu. Böyle ömür geçmez. Bu arada böyle bir velim gelse bende gözlerinin içine içine bakarım. Normal olmadığını düşünürüm ve iletişimi koparmamak adına yaparım bunu. Ama benden hoşlandığını düşünmem.
Merhaba ben yanlış anladığımı düşünmüyorum çünkü birebir yaşıyorum. Çünkü tanışma teklif eden de oluyor. İnanamazsınız. Bana göz kırptın ama diyen yaşlı amcalar oluyor. Çay içelim diyorlar. Evet sorun bende ama karşı tarafın yanlış anlaması falan çok kötü bir durum oluyor. İstemsiz göz kırpma olayım var hem göz kuruluğundan dolayı hem de istemsiz bilemiyorum ama bunu yanlış anlayanlar da var. Bu bir gerçek inansanız da inanmasanız da

Son düzenleme:
Objektif olarak yorumluyorum. Fobinizden dolayı yanlış yorumlamışsınız. Adamın anormal hiçbir tavrı yok. Bu konuyu başkasının yanında anlatsanız adama iftira olur. Sizin gibi kaç kişi ziyaret ediyordur okulu. Boşuna kendinizi de üzmeyin. Eşiniz ne iş yapıyor bilmiyorum ama aynı şey eşinizin başına gelse ne düşünürsünüz

Benim de sosyal fobim var. İyileşmeye çalışıyorum. Anne ve babamdan uzak durmaya çalışıyorum. Sosyal ortamlara girmeye çalışıyorum. Psikiyatriye gitmiştim oradaki doktor bir şeyi ne kadar yapmaz ertelersen zor gelir demişti. Düşünmeden dışarı çık. Etrafına bakmadan yürü. Niyet okumaya çalışma. Kendine odaklan. İnsanlara da kızmayın bunu yaşamayana saçma gelebilir. Ben birebir yaşadığım
Ortada suclu falan yok.
Müdürün davranışlarında da birşey yok, az daha adamı bana sarkintılik etti diye suçlayacaksiniz. Sizin sosyal fobinizin, erkeklerle konuşurken girdiğiniz değişik ruh halinin suçlusu müdür değil.
Her zaman kocanız yanınızda olmayabilir, tedavi olun kendiniz, çocuklarınız için.
Yahu adam saçını düzeltirken sapık gibi bakıyodu ben mi uyduruyorum benim gerginliğimden ötürü beni yanlış anlamış olabilir evet ben zaten kendimede kızıyorum evet iletşim problemim var çözmek istiyorum. Ama bazı erkeklerinde niyeti bozuk yanlış anlamaya meyilliler hiç savunmayın onları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X