Yanlış mı yapıyorum?

İzin ne ya gidiyorum de git kaç yaşındayız. izin kelimesini bi yıllık izinde kullanıyorduk bide sokağa çıkma izni geldi işte bu kadar.

Kızlar merhaba. Akıl vermenize ihtiyacım var. Bundan 5 6 ay önce dedem vefat etti ben gitmek istedim ama eşim koronadan dolayı gelen giden olur çocuk hastalanır diye izin vermedi.(1.5 yaşında oğlum var). Annem babasına çok düşkündü panik atak hastası olduğu için annemin yanında olmayı çok istedim ama eşim izin vermedi bende koronadan dolayı çok ısrar etmedim ve gitmedim. Yaklaşık 40 gün sonra KV kp ailecek bize geldiler 2 hafta kaldılar bizde gezdik tozduk kızlarına akrabalarına heryere gittiler güya korona var (!) Ailesi evlerine döneceği zaman bende onlarla gidebildim ancak eşim izin verdi ve sadece 2 gece kalabildim(10 saat yol gittim farklı sehirlerdeyiz) Ne yapıp ettiysem eşim izin vermedi. Bı kaç ay sonra onun anneannesi vefat etti hemen aynı gün toparlanıp onun memeleketine gittik ki korona çok daha fazla artmıştı. Eşimin ailemin evine gitmeme karşı çok sert bı tutumu var sadece yılda bı kez o ne zaman ailesini görmeye giderse bende o zaman gidebilirmisim ailemi özlüyorum gitmek için konuyu bile açamıyorum kıyamet kopuyor sanki kötü bişey istemişim gibi davranıyor. Eşimin evde yalnız kalamama gibi bı sorunu var gece tek kalamiyor ailesi bu yüzden izin vermediğini onu biraz idare etmem gerektiğini söylüyor ama eşim hiçbir zaman bunu bana açıkça dile getirmedi ailemi ziyaret etmek isteğimi söylediğim zaman ne işin var sen artık evlisin istediğin her an gidemezsin( ki 6 ayda bir falan gitmek istiyorum sadece) deyip beni suçluyor hatta kıyamet kopuyor. Çok şey mi istiyorum bu benim hakkım değil mi hem hakkımı elimden alıyor hem de beni suçluyor kafayı yiyecem düşünmekten annem panik atak hastasi kaç gün hastanede yattı evde de sürekli rahatsız ben gitsem biraz kendine gelecek biliyorum oğluma da çok düşkün ona iyi geleceğini biliyorum eşime söylüyorum ama yine izin vermiyor. Bende alttan almaya çalışıyorum belki geçer bu tutumu diye yanlış mı yapıyorum alttan alarak yoksa abartıyor muyum bütün erkekler mi böyle lütfen akıl verin kendi gitme gelme durumunuzdan bahsedin.
Izın almayın .Aılenız tabıkı yanlarında olmanız gerek .Eşinizden ızın alırsanız boyle olur

Korona bahane bi sizin aileye mi varmis korona onlara bisey olmuyor mu?izin alma annenin yanina gideceğini ve mezarlık ziyareti yapacağını söyle yalnız kalmaktan korkuyorsa değerli ailesinin yanına gitsin sen gidince yada seninle birlikte gelsin sen sindikçe üste çıkmış durum bu sinmeye devam edersen bu tutumu değişmez artarak devam eder.Allah şifa versin bu zihniyetteki insanlara ölümlü dünyada insanı ailesine hasret bırakmak nasıl bir psikoloji anlamıyorum

Izin vermeme olayini dine bagliyorsa şayet, boyle bir sey yok onu söyleyeyim ayrıca sizin ailenizden biri vefat edince koronayi önemsiyor da ailesi uzaktan gelip fink fink gezecekken neden korona önemsenmiyor?
Lütfen sınırınızı çizin. Hatta kisasa kisas da yapabilirsiniz sen bana izin vermiyorsan ben de sana vermiyorum esler birbirine danismali tek kararı sen alamazsın diyin
Fevri davransa da tavrinizi koyun alisir bir sekilde
Ayrica sen evlisin ne ya, o da evli o zaman o da hanimindan izin alacak ben erkegim olaylarını bir gecsin
Tabii ki zirt pirt gidilmesin bir ayari olsun da yilda bir iki kez gidince de kıyamet kopmasin yani ayıptır siz gökten inmediniz agac kavugundan cikmadiniz herkesin ailesini görmek hakkı

15 20 günde ailemin yanında kalırım dedim( gitmeyeli 7 8 ay olmuştu) direk bana hayırdır nereye gidiyorsun ananın... git deyip küfür etti.Tartismaya başladık niye küfür ediyorsun kötü bişey demedim diyorum ama kime diyorum ki annesini arayıp bu hanımefendi arkamdan plan yapıyor demeler vs. Günlerce bana beddua ve küfür etti özür diledim konuyu kapatması için yalvardım ama sabahları onun küfürleriyle uyanıp gece kufurleriyle uyuyordum. O. Çocuğu kahpe adi köpek inşallah geberirsin gibi korkunç cümleler sadece aileme gitmek istediğim için ve ben dayanamayıp günler sonra çocuğumu da alıp ailemin yanına gittim. Benden 3 4 gün sonra haber aldım ki kv kp evime gelip bı kaç gün içinde eşimin ameliyatını yapmıslar ve dolayisiyla ben ameliyatında eşinin yanında olmayan kadın oldum. Siz olsanız ne yapardınız ne olursa olsun oturup ameliyatını bekler miydiniz ben yanlış bişey mi yaptım sürekli eşim yüzüme vuruyor lütfen okuyup fikirlerinizi söyler misiniz ? Bu arada anlamadığım daha çok şey var uzatmamak için belli başlı noktaları anlattım.

Şu konuyu açan da sizmişsiniz.
"Yanlış mı yapıyorum? yanlış mı yapıyorum?"
Yanlış yaptığınızı tam olarak ne zaman anlayacaksınız acaba?
Bir de gidip özür diliyorsunuz. Çocuğunuza yazık gerçekten. Duyduğu küfürlere bak, yetiştiği ortama bak :olamaz:

Kızlar merhaba. Akıl vermenize ihtiyacım var. Bundan 5 6 ay önce dedem vefat etti ben gitmek istedim ama eşim koronadan dolayı gelen giden olur çocuk hastalanır diye izin vermedi.(1.5 yaşında oğlum var). Annem babasına çok düşkündü panik atak hastası olduğu için annemin yanında olmayı çok istedim ama eşim izin vermedi bende koronadan dolayı çok ısrar etmedim ve gitmedim. Yaklaşık 40 gün sonra KV kp ailecek bize geldiler 2 hafta kaldılar bizde gezdik tozduk kızlarına akrabalarına heryere gittiler güya korona var (!) Ailesi evlerine döneceği zaman bende onlarla gidebildim ancak eşim izin verdi ve sadece 2 gece kalabildim(10 saat yol gittim farklı sehirlerdeyiz) Ne yapıp ettiysem eşim izin vermedi. Bı kaç ay sonra onun anneannesi vefat etti hemen aynı gün toparlanıp onun memeleketine gittik ki korona çok daha fazla artmıştı. Eşimin ailemin evine gitmeme karşı çok sert bı tutumu var sadece yılda bı kez o ne zaman ailesini görmeye giderse bende o zaman gidebilirmisim ailemi özlüyorum gitmek için konuyu bile açamıyorum kıyamet kopuyor sanki kötü bişey istemişim gibi davranıyor. Eşimin evde yalnız kalamama gibi bı sorunu var gece tek kalamiyor ailesi bu yüzden izin vermediğini onu biraz idare etmem gerektiğini söylüyor ama eşim hiçbir zaman bunu bana açıkça dile getirmedi ailemi ziyaret etmek isteğimi söylediğim zaman ne işin var sen artık evlisin istediğin her an gidemezsin( ki 6 ayda bir falan gitmek istiyorum sadece) deyip beni suçluyor hatta kıyamet kopuyor. Çok şey mi istiyorum bu benim hakkım değil mi hem hakkımı elimden alıyor hem de beni suçluyor kafayı yiyecem düşünmekten annem panik atak hastasi kaç gün hastanede yattı evde de sürekli rahatsız ben gitsem biraz kendine gelecek biliyorum oğluma da çok düşkün ona iyi geleceğini biliyorum eşime söylüyorum ama yine izin vermiyor. Bende alttan almaya çalışıyorum belki geçer bu tutumu diye yanlış mı yapıyorum alttan alarak yoksa abartıyor muyum bütün erkekler mi böyle lütfen akıl verin kendi gitme gelme durumunuzdan bahsedin.
Bütün erkekler böyle değil ve böyle olanlar da çözemediğim şekilde böyle olmalarına müsamaha gösterildiği için böyleler. Alttan almaya neden çalışıyorsunuz eşiniz sizin sahibiniz mi? O istediğinde gidecekmişsiniz evde yalnız kalamıyormuş o ne demek ya? Siz yetişkin bir kadınsınız kendi anne babanızla görüşmek için neden eşinizden izin istiyorsunuz? Madem korona var onun ailesi de gelip gitmesin siz de onun cenazesine gitmeyin. Eşiniz bence ailenizle görüşmeyin diye yapıyor. Evde yalnız kalamama falan değil.

Konu sahibi eşinin evde yalnız kalamaması hiç normal bir durum değil.kesinlikle psikiyatriye gitmesi lazım.bu öyle basit bir durum değil.psikolog değil psikiyatriye gitmeli.ben şunuda düşündüm acaba eşiniz yalnız kalmaktan korktuğu içinmi gitmenizi istemiyor? Sizede söyleyemiyor olabilir.eger öyleyse oda izin alsın beraber gidin eşinle.

Gittim 1 hafta kaldım bu süre içinde hiçbir şekilde aramadı beni bende takmadım alışır dedim ama tam tersi o beni kurallarına alıştırdi bı sekilde bı baktım ki ben bütün isteklerimden vazgecmisim.
Aramasın ne güzel işte. Gitmişsiniz hiç de birşey olmamış.

Boşanmaktan mı korkuyorsunuz?

Ailenize giderseniz sizi boşamaz ama kölesi gibi davranırsanız emin olun birgün boşar

Konunun yarısını okudum ve "Kocam izin vermedi" kısmından sonrasını sinirlerim kaldırmadı. Şimdi aynanın karşısına geçin ve günde 40 kere şunu söyleyi lütfen; "Kocam benim sahibim değil, ben mal değilim". Mutluluklar dilerim.

X