Yapabilecek bir şeyim var mı ?

Son soylediginizde maalesef haklısın üzücü ama görücü usulünde sevgi neden ikinci planda kalır onu anlayamadım,yani mantıken uyusmayi aslında ilk plana almak benim kastım,sonrasında sevgi veya duygular gelismezse yine olmaz ki bence ,yani görücü usulü sadece mantıken olduk tamamdır değil benim için

şöyle kadınlar daha duygusaldır.
erkekler görücü usulü evlenmek istiyorlarsa eli yüzü düzgün olsun kendi statüsüne göre mesleği olsun hatta hiç olmasın evde otursun mantığıyla hareket ediyorlar aşık olma beklentisi ile tercih ettikleri bir yöntem değil.
sizin görücü usulü evlilikten beklentinizi karşılayabilecek erkeğin kriterlerinizden en az biriyle uyuşmaması gerekir.
yani hem ev işi yapsın hem dini hassasiyeti fazla olsun zor. ha dediğim gibi gerçek bir müslüman evladı bulursanız başka tabi.

Maalesef bunu tecrübe ettim öyle istiyorlar ,kendileri işten dönüp yatacak ama karşıda kendisi gibi çalışıp yorulmuş önemli değil ,kadınin görevi ya !
Hekimsiniz maşıniz var yardimci tutarsıniz. Hafta 2 gun gelse yemek temizlik yapsa. Bunu gündeme getirmenize gerek yok bence. Ben ev hanimiyim yardımci tutuyorum haftada 1.
Es konusuna gelince rabbim hayırlı kismetler versin. Cok guzel bir gorevdesiniz. Guzel yetistirilmissiniz ama belki insanlar dr denk deiliz gibi dusunup cekiniyodur.nasibjniz sizi bekliyodur dua ve tevekkul edin ve karsiniza cikan erkege hemen is dagalimi yapmayin. Robot supurgeler var yardimci tutarsiz vs vs hersey olur bi ev oldukdan sonra. Yapacak erkek bile urker bunu duyinca anksiyetiyeye sebep olur

Hekimsiniz maşıniz var yardimci tutarsıniz. Hafta 2 gun gelse yemek temizlik yapsa. Bunu gündeme getirmenize gerek yok bence. Ben ev hanimiyim yardımci tutuyorum haftada 1.
Es konusuna gelince rabbim hayırlı kismetler versin. Cok guzel bir gorevdesiniz. Guzel yetistirilmissiniz ama belki insanlar dr denk deiliz gibi dusunup cekiniyodur.nasibjniz sizi bekliyodur dua ve tevekkul edin ve karsiniza cikan erkege hemen is dagalimi yapmayin. Robot supurgeler var yardimci tutarsiz vs vs hersey olur bi ev oldukdan sonra. Yapacak erkek bile urker bunu duyinca anksiyetiyeye sebep olur
Evet bunları da konuşmuştuk konuda bahsettiğim kişi ile görüştüğümuzde yani para ile ev işi yemek mevzusu bir sekilde hallolur illa bir gün ben bir gün sen yemek yapmayiz demiştim ama evin sorumluluğunu paylaşmak bunlarin dışında çok şeyi de kapsıyor bence ,en basitinden şunu bile duydum ben yatak toplamayı sevmem , yani ev işi yapmam diyen erkek bir ampul yandiginda ona da dokunmaz, lavabo tıkandığın da ona da bakmaz ,yani ev sadece kadının gibi,o yüzden bu meseleyi direk konuşuyorum

hanımefendi iyi de
kız istiyor ki
evişi kadının üzerine zimmetli görev gibi gören bir erkek olmasın karşısında bunu baştan kriter olarak görüyor
siz ev hanımıymışsınız
sizin evin işini çekip çevirmeniz sorumuluk olarak almanız beklenir bir durum -ister temizlikçi tutun ister kendiniz yapın

ama bu kız eşiyle muhtemelen aynı işi yapacak
belki daha fazla kazanacak
neden evi ev işini olursa çocuğu düşünmesi gereken insan bu kız olsun bu haksızlık

yanlış anlamayın cidden merak ettiğim için soruyorum
ev hanımı olup yardımcı almanıza eşiniz ne diyor ?
ben olsam asla kabul etmem de onun için soruyorum

yanlış anlamayın cidden merak ettiğim için soruyorum
ev hanımı olup yardımcı almanıza eşiniz ne diyor ?
ben olsam asla kabul etmem de onun için soruyorum
ilk basta senede 1 2 tutuyordum 2. Cocukla 2haftada 1 e beraber karar verdik. Sonra haftada 1.Simdi ise 3 cocugum var ve o benim uykusuz kaldigimi gordukce daha fazla tutmayi teklif etti ama ben istemiyorum haftada 1 bile ev karisiyo gunum gidiyo geliyor diye. Neden istemesinki tutmayi cam silmemis vs asla istemez mesela. Ama annemde bu sekilde tutuyor. Bizim icin normal bu

ilk basta senede 1 2 tutuyordum 2. Cocukla 2haftada 1 e beraber karar verdik. Sonra haftada 1.Simdi ise 3 cocugum var ve o benim uykusuz kaldigimi gordukce daha fazla tutmayi teklif etti ama ben istemiyorum haftada 1 bile ev karisiyo gunum gidiyo geliyor diye. Neden istemesinki tutmayi cam silmemis vs asla istemez mesela. Ama annemde bu sekilde tutuyor. Bizim icin normal bu
anladım 3 çocuk olduğunu bilmiyordum
sağlıkla büyürler umarım.

Bu konuyu zihninizde bir sorun haline getirmekten kurtulduğunuzda karşınıza birileri daha rahat çıkacaktır.
İnsanın tek çözümü ipi gergin tutmamak. Yoksa düğümü açamazsınız.

hanımefendi iyi de
kız istiyor ki
evişi kadının üzerine zimmetli görev gibi gören bir erkek olmasın karşısında bunu baştan kriter olarak görüyor
siz ev hanımıymışsınız
sizin evin işini çekip çevirmeniz sorumuluk olarak almanız beklenir bir durum -ister temizlikçi tutun ister kendiniz yapın

ama bu kız eşiyle muhtemelen aynı işi yapacak
belki daha fazla kazanacak
neden evi ev işini olursa çocuğu düşünmesi gereken insan bu kız olsun bu haksızlık
Evet bunları da konuşmuştuk konuda bahsettiğim kişi ile görüştüğümuzde yani para ile ev işi yemek mevzusu bir sekilde hallolur illa bir gün ben bir gün sen yemek yapmayiz demiştim ama evin sorumluluğunu paylaşmak bunlarin dışında çok şeyi de kapsıyor bence ,en basitinden şunu bile duydum ben yatak toplamayı sevmem , yani ev işi yapmam diyen erkek bir ampul yandiginda ona da dokunmaz, lavabo tıkandığın da ona da bakmaz ,yani ev sadece kadının gibi,o yüzden bu meseleyi direk konuşuyorum
Tamam ben sadece temizlik vs gibi dusunmustum anladim olayı. Sahiplenip bolusmek lazim herseyi muhakak. Rabbim iyilerle karsilastirsin

25 yaşından sonra ben aşık olunabileceği olasılığını az buluyorum açıkçası. Mantık ağır basıyor o yüzden görüştüğünüz insanları daha kolay eleyebiliyorsunuz. Misal ablam 30 yaşında görücü usulü tanıştırıldı çocuğun boyunu beğenmemiş konuşmayı kestirip attı. Oysa aşık olunca öyle mi göz görmez bunu😄
Sizin görüşünüz daha çok görücü usulüne uygun gibi diğer türlü iletişime girmeniz lazım ki birini bulabilesiniz.

sizin aile kültürünüz buymuş
eşiniz de mükemmel bir şekilde bunu benimsemiş
ve normalleştirmişsinz bunu
ki muhfazakar ya da dindar (hangi tabiri kullanarak kendinizi tanımlardınız bilmiyorum özel bir sıfat tercihim yok, siz beğenip kullanın lütfen, derdim sıfat bulmak değil çünkü) bir çevreden gibisiniz
bunların hepsi çok güzel
sadece genel anlamda baktığımızda muhafazakar mahallenin genel durumu böyle değil

aslında siz akıl verseniz konu sahibinin daha çok işine yarar...
etrafınızda bekar doktor hanımla evlenecek olan erkek olsa nasıl tanışabilirdi?

Bu konuyu zihninizde bir sorun haline getirmekten kurtulduğunuzda karşınıza birileri daha rahat çıkacaktır.
İnsanın tek çözümü ipi gergin tutmamak. Yoksa düğümü açamazsınız.
Aslında bilinç düzeyinde yaşımın cok geç olmadığı ,paramı kazandığım için istediğim gibi istediğim yerde yaşayıp muhtaç olmadığımi düşünüp şuan olmasa da olur diye düşünmeye çalışıyorum ,ama duygusal olarak mi ya da fizyolojik bilmiyorum rahat edemiyorum akışına bırakamıyorum bir türlü

25 yaşından sonra ben aşık olunabileceği olasılığını az buluyorum açıkçası. Mantık ağır basıyor o yüzden görüştüğünüz insanları daha kolay eleyebiliyorsunuz. Misal ablam 30 yaşında görücü usulü tanıştırıldı çocuğun boyunu beğenmemiş konuşmayı kestirip attı. Oysa aşık olunca öyle mi göz görmez bunu😄
Sizin görüşünüz daha çok görücü usulüne uygun gibi diğer türlü iletişime girmeniz lazım ki birini bulabilesiniz.
Ben zaten aşkın patolojik bir durum olduğunu düşünüyor ve aşık olmak istemiyorum😅karma bir arkadaş çevrem olmadığı için evet ben de görücü usulü olması taraftarıyım ki başka yolu yok sanırım, ben mantığima uyduktan sonra tanıyıp sevmek,güzel zaman geçirmek ve saygı duymak istiyorum ,aşık olmak aradığım bir şey değil zaten

Soruyu anlamadim.
Erkeklerle nasil tanisirim mi?
Bu fikirleri kafamdan nasil atarim mi?
Konuyu bir yere baglamamissiniz.
Gorucu usulu evlenebilirsiniz.

Soruyu anlamadim.
Erkeklerle nasil tanisirim mi?
Bu fikirleri kafamdan nasil atarim mi?
Konuyu bir yere baglamamissiniz.
Gorucu usulu evlenebilirsiniz.
Görücü usulü evlenmem en doğrusu bence de ama olmuyor ,erkeklerle klasik tanisilma yolları bana doğru gelmiyor ya da sizinde daha müspet bir fikriniz olur mu bu konuda ,bu yüzden yazdım,eğer hiçbir yolu yoksa da bu düşünce de nasıl kurtulurum

Merhabalar,siteyi yeni keşfettim sayılır ,bir süredir düzenli okuyorum ,çok farklı ve değerli bakış açılariniz oluyor ,benim de çoğu insanın derdiyle kiyaslanirsa dert sayılmayacak ama beni gerçekten yoran bir derdim var ,sizlerin görüşünü merak ediyorum.
İki aydir atanmış 26 yaşında , doktorum ,durum şu ki çevreme de söylediğim ve birkaç gorusme yapabildiğim yaklaşık iki yıldır evlilik niyetim var (evet benim de çevremde çoğu kişi gez toz acelesi yok vs dedi ama herkesin hayattan beklentisi,amaçları ,mutlu olduğu durumlar farklı olduğundan bu söylemler beni etkilemiyor ,keşke etkileseydi diyorum bazen) görüştüğüm kişilerle başta uyumlu gibi olduk ama sonradan hoşuma gitmeyen şeyler gördüğüm için devam etmedim,şöyle de bir yapım var evet evlenmek istiyorum ama yine de mantığima veya hissiyatima ters bir şey oldu mu da devam etmek istemiyorum, boş şeylere takiliyordur diye de düşünebilirsiniz ama benim için önemli şeyler oldu hep ,mesela iki doktor olsak dahi ben ev isi yapmayı sevmem diyen biri ile bayağı catistik ..
Çok uzatmak istemiyorum ama size şunu sormak istiyorum ,güvendiğim çevremde üç kişiye ve aileme söyledim bu istegimi,iş hayatım yeni başladı ama suanki çalıştığım yerdekiler evli veya hayat tarzı başka kişiler,sosyal hayatımda erkek arkadaşı olmayan biriyim(bu durum üni hayatımın başından beri böyle ,kişisel tercihim ) yine bir ortamda tanışma ihtimalim extrem bir şey olmadıkça yok.Hersey vaktine esir buna inaniyorum ,boş zamanım mi çok kafama takıyorum desem gayet yoğunum,ailemle yaşıyorum onlar da asla baskı yapmıyor ama bu durum o an meşgul olduğum işle meşgul olamayacak kadar zihnimi felç ediyor (bu yüzden psikoterapi ye bile gittim),belki bana faydası olacak bir fikriniz vardır hanımlar, daha yapabilirim?
Hayatınıza alacağınız kimseye benim tek amacım evlilik uygun olman yeter ille de evlencem vibesi asla vermeyin. Sizi sömürür de sömürür. Nasıl olsa ben naparsam yapıyım evlenecek bu benle bunu iyicene kullanayım diyebilecek o kadar çok insan var ki. Etrafımda çok örnekle karşılaştım bu şekilde.

Görücü usulü evlenmem en doğrusu bence de ama olmuyor ,erkeklerle klasik tanisilma yolları bana doğru gelmiyor ya da sizinde daha müspet bir fikriniz olur mu bu konuda ,bu yüzden yazdım,eğer hiçbir yolu yoksa da bu düşünce de nasıl kurtulurum
Herseyin bir vakti zamani var. 32 yasinda evlendim gorucu usuluyle. Ama bulusmada ilk gordugum an asik oldum esime. Nasip bu isler

X