Yapamıyorum fikirlerinize ihtiyacım var

Cocuk zaten babasını göremiyor ki
Çocuk icin değişen bisi olacağını sanmıyorum.
Şimdi olmayacak ama büyüdükçe bir kız çocuğu babasını hep arayacak . Ben babasız büyüdüm büyük kızım baba ilgisi sevgisi görmeden büyüdü.

Şimdi olmayacak ama büyüdükçe bir kız çocuğu babasını hep arayacak . Ben babasız büyüdüm büyük kızım baba ilgisi sevgisi görmeden büyüdü.
Ben o kadar ciddi bir boşluk yaşayacağını sanmıyorum. Anne babadan daha önemlidir bana gore.
Çünkü içinden çıkarmıştır o çocuğu.

İnsanin içinde bısıler evet yara olarak kalır .. ama sorunlu bir evlilik içinde büyümektense
İçinde bısıler yara olarak kalsın daha iyi. En azından psikolojisi yerinde kalır. Cunku çocuklukta yaşananlar kalıyor insanda

Neden kabul etmeyeyim kim evliliğinin bitmesini çocuğunu babasız büyütmeyi ister elbetteki düzelmesini mutlu bir evliliğimizin olmasını istiyorum ama olmuyor. İki arada bir derede kalmış olmak daha insaflıca bir yaklaşım olmaz mı ? Neden bu tarz yorumlar yapıyorsunuz? Ben ilk evliliğimden bir kız çocuğunu kimseye muhtaç olmadan yetiştirmiş bir anneyim el insaf yahu.
Tmm iste bosanmak istememe sebebiniz de bu demek ki, 2. Evlilik olmasi. Sebep ne olursa olsun bosanmak istemiyorsunuz, cok belli. Bakin burda kac kisi ayni seyi soyluyor size. Evliligimi nasil kurtarabilirim deseydiniz boyle yorumlar almazdiniz ama siz bosanmak konusunda ciddi oldugumu anlasin diye cocugu verdim diyorsunuz. Okuyunca size de sacma gelmedi mi?

Cocugunuzu vermek de nedir Allah askina?
Cildiricam daha 3 yasinda yaa🤦‍♀️
Mahkeme zaten size verecektir.
Bosanma davasi acin en kisa zamanda ve kiziniza bunu yasatmayin , yaninizan alin.

Zavalli emekciymis,es dosta acındırmaymıs millete kendine zulmediliyor gibi davranıyormus.
Psikolojiniz bozulmus.Kendine gelir diye verdiniz cocugu sonra pekâlâ..

Anlattiklarinizda sadece cocugunuzun psikolojisi yok farkında misiniz?

Es olmayi becermek zorunda degil karı kocalar..Olmuyorsa olmuyordur..Ama keske anne baba olup kendi savasinizda herşeyi düsünürken birazda o cocugun psikoloji düsünülebilseydi.

Nacizane önerimdir cocugunuzu babasinin getirmesini beklemek yerine gidip alin ve gerekirse bir pedagogtan destek alin.
O cocuk babasinin ailesinin ilgisine degil anne ilgisine muhtac.🌸
Çok doğru söylüyorsunuz. Çocuğumu en kısa sürede getireceğim. Peki sizce bu anlattıklarım boşanmak ve çocuğun anne babasından bir şekilde ayrı kalmasına değecek nedenler mi? Ne biliyim bir aile danışmanı yada bir süre ayrı kalmak iyi gelebilir mi? Lütfen bunu aptalca bulabilirsiniz ama kendi içimde ikinci kez başarısız olmak ve boşanma sürecini yaşayacak olmak kendime güvenimi yitirmeme sebep oluyor. Annem yada bunları anlatabileceğim kimsem yok. Bir büyükten akıl almak istiyorum. Yani 15 yaşımdan beri kendi hatamla doğrumla hayat mücadelemi verdim. Yanlış karar almaktan korkuyorum.

Merhaba
Kendimi çok savunmasız ve yalnız hissediyorum.
evliliğim sanırım yine bitiyor. 10 günden fazladır kızımı alıp gitti.
aslında artık olanlara tahammül edemediğim için ben boşanmayı 1 senedir teklif ettim. Her seferinde kızımı verirsen dedi. Ve ben son seferinde artık tahammül edemedim tamam dedim o da aldı gitti.
eşim işkolik bir insan ama bu gerçekten sosyal yaşamını ve aile hayatımızı mahvedecek düzeyde. Şehirler arası işleri var. Şehir değiştirip onun olduğu yere gittim o eski şehrimizde işini artırıp gelmedi. Geri döndüm bu seferde diğer şehire gitti.4 yıldır yalnızlıktan işin herşeyin önüne geçmesinden yoruldum. 4 farklı şirkette çalışıyor birisi kendine ait diğerleri başkaları ile.
bu kadar çalışma yeter bazılarından kurtul diyorum kötü ben oluyorum. Böyleyken evin geçimini hep bana yıkar kendi sermayesini arttırır. İstediği gibi yer içer dışarılarda . Ne bileyim hayat ona güzel.
Artık evle bağı koptu. Ben ne yapsam umursamaz geçenlerde arabamı satışa çıkardım hiç bir şekilde umursamadı bile. Ne biliyim çocuğa oda kuracağız mobilyasından boyacısına herşeyi yapmak zorunda kaldım. O pazar günü bile evde olmamayı tercih eder.
ayrıca bazen bu dört beş kez oldu ararım nerde olduğu ile ilgili yalan söyler . Ofisteyim der evde çıkar. ( kızacaksınız biliyorum ama takip uygulamasından takip ediyorum artık ) telefonu asla sessize almayan adam , sessizdeydi duymadım, arabada bıraktım vs der. Yanında biri olduğunu hissediyorum konuşmak istemeyişinden sana hesap mı vereceğim iş yemeğindeyim bile dedi.
Her ikimizin de ikinci evliliği. Bazı arkadaşlarım seni çok seviyor çok üzülüyor diyor. Ne düşüneceğimi şaşırdım. Aldatıyor gibi davranıyor. Bu arada benim isteksizliğimden kaynaklı son 1 yıldır düzenli bir cinsel ilişkimiz yok çünkü bunları kafama takıyorum kandırıldığımı ve kullanıldığımı hissediyorum.
o ise it gibi çalışıyorum diyor beni vicdanen sorumlu hissettiriyor. Artık bunları düşünmek istemiyorum.kızımı çok özledim. Boşanmak huzura kavuşmak istiyorum . Keşke gözümü kapatsam açsam boşanmışız ve üzerinden 2 sene geçmiş olsa. Daha önce yaşadım bu süreçleri hayali bile psikolojik olarak zor geliyor.
Neden kendıne bunu yapıosun.Toplumu dusunuosun degılmı ?Ah bu toplum .Ama kendını dusun.Hasta olmaktan ıyıdır

Tmm iste bosanmak istememe sebebiniz de bu demek ki, 2. Evlilik olmasi. Sebep ne olursa olsun bosanmak istemiyorsunuz, cok belli. Bakin burda kac kisi ayni seyi soyluyor size. Evliligimi nasil kurtarabilirim deseydiniz boyle yorumlar almazdiniz ama siz bosanmak konusunda ciddi oldugumu anlasin diye cocugu verdim diyorsunuz. Okuyunca size de sacma gelmedi mi?
Evet saçma geldi ama sağlıklı düşünemiyorum. Kurtarılmaya değer mi bilmiyorum. Bazen sadece aşırı huzursuz ve yorgun hissediyorum bunları düşünmeden kaçıp kurtulmak istiyorum. Yani bazı insanlar tavardır mücadele edemezler karşılaştıkları sorunlarla kaçarlar bende böyle yaptım hep. Ama mücadele etmediğim için suçlu hissederim biliyorum. Kızım büyüyünce babasızlık çekecek bunu da biliyorum.

10 gündür sizi görmüyor 3 yaşında daha çocuğunuz. şuan ki açtığıniz yara daha büyük sizin. bebek daha o size sevginize muhtaç babadan çok anneye ihtiyacı var. babasını düşünuceginize bunu düşünün. .sizinde pek psikolojiniz düzgün gözükmüyor bu düşünce yapısıyla.

Cocugunuz zaten babasiz ve ustune mutsuz anneli buyuyor. Ayrilirsaniz babasiz ve mutlu anneli buyuyecek
Kesinlikle.
Su ifadeyi keske her kadin idrak edebilse.
Babanin goruntude o evde olmasi cocuga birsey katmiyor.
Mutsuz anne, ilgisiz baba . Ve esittir kaos ortami.
Mutlu anne , babasiz ev. Esittir Mutlu hayat.
Keske kadinlarimiz "cocugum&cocuklarim icin bosanmiyorum" derken aslinda iyilik yaptiklarini dusunerek en büyük kotulugu yaptiklarini bilseler cocuklara ..

Neden kendıne bunu yapıosun.Toplumu dusunuosun degılmı ?Ah bu toplum .Ama kendını dusun.Hasta olmaktan ıyıdır
Toplumu da düşünüyorum ve biliyormusunuz ben büyük kızımın gözlerinde hala bana karşı bazen öfke görüyorum babası ile ayrıldım ve yeniden evlendim diye. Onun mutluluğuna sanki kendi mutluluğumu tercih ettim gibi. Yada ban öyle geliyor

Evlilik bir başarı göstergesi degıldır arkadaşım!
Çevrenin canı cehenneme!

Ama siz sanki eşinizden boşanmak istemiyorsunuz
Maksat gözdağı sanki?
Açıkca söyleyin yahu! Gözdağı vermek istiyorum deyın, fikir vermek isteyen verir.

Burdaki insanların tepkisine de bu kadar takılmayın.

10 gündür sizi görmüyor 3 yaşında daha çocuğunuz. şuan ki açtığıniz yara daha büyük sizin. bebek daha o size sevginize muhtaç babadan çok anneye ihtiyacı var. babasını düşünuceginize bunu düşünün. .sizinde pek psikolojiniz düzgün gözükmüyor bu düşünce yapısıyla.
Ya neden saptırıyorsunuz gözünü seveyim 10 gündür telefonla görüntülü görüşüyorum ve o mutlu babasıyla tatile gitmiş gibi seviniyor. Ama bu süre uzarsa zaten anlayacak bir şeylerin ters gittiğini. Ben uzatmayacağım elbet.

Hanimefendi
Kizim 6aylikdi ayrildigimda
Hic bizaman bir baba gibi yaninda olmadi.
10 yasinda babasinin ilgisizliginden ve babannesinin asalamalarindan dolayi gitmek istemedigini soyledi. 11 ay gorusmedi, baba kisisi bir msja bile tenezul etmedi.
Bir sekilde babanin yanina gitti 3gun sonra geldi, babayi seviyor ama sirtini manevi olarak yaslayacak bir kapasiteye sahip olmadigini biliyor.
Ben onun hem annesi hem babasi olmaya calistim. Herzaman babasini gorebilir. Hicbizaman cocugu ne yem olarak nede tehdit olarak kullanmadim. Yeri geldi ben hediye alip aaaa bak baban almis gondermis dedim sevindi

Diger yanda esimde ilk evliliginden kizi bebekken ayrilmis. Ayri sehirlerde yasiyoruz kiziyla. Kizi annede yasiyor, okula 200 metre yakinlikda ama ne ogretmenlerini tanir nede okula birgun gitmis bir anne degil. Bisey olsun esimi ararlar okuldan. Gerekirse is yerinde isini birakip gidiyor. Kizi gecenin korunde gel dese gider.

Yani diyecem suki ne yaparsaniz yapin bir adama babaligi baba sevgisini vermeyi siz ogretemezsiniz.

Kendimi ornek verim bide
Annemde ayni sizin gibi olmayan yurumeyen huzursuz bir evlilik surdurdu neymis cocuklar babasiz buyumesinmis, sonuç ne oldu. Ben 18 yasimda evden kactim yanlis bir evlilik yaptim. 20 yasimda kucagimda bebekle ayrilirken annemde 25yillik evliligini bitirdi.. E be kadin madem ayrilacaktin ne diye once yapmadin niye bunlari yasattin

Ama cok sukurki 9 yil boyunca kizimla mutlu huzurlu hayat yasadim. Asla onume her gelene evet demedim onume baktim okudum calistim evimi aldim bidaha okudum Allah karsima simdiki esimi cikardi....
Uzun oldu ama umarim mesajimdan biraz ders alirsiniz

Bir sey sorabilir miyim?
Ilk evliliginizde darbe yiyip nasil ikinciye cesaret ettiniz ve hemen cocuk yaptiniz?
Bunu yargilamak amacli sormuyorum ciddi ciddi soruyorum.
Ben yapamam. Ben sanmiyorum ki bir daha evleneyim , hepsini gectim cocuk yapayim..
Sutten agziniz yanmadi mi?

Evlilik bir başarı göstergesi degıldır arkadaşım!
Çevrenin canı cehenneme!

Ama siz sanki eşinizden boşanmak istemiyorsunuz
Maksat gözdağı sanki?
Açıkca söyleyin yahu! Gözdağı vermek istiyorum deyın, fikir vermek isteyen verir.

Burdaki insanların tepkisine de bu kadar takılmayın.
Açıkça söylüyorum bakın kaç yorumumda yazdım zaten . Evliliğimin bitmesini herkes gibi bende istemem ama böyle sürdürecek ruhum da kalmadı. Ama o da umursamıyor. Yani kısa zamanda o boşanma davasını açmak zorunda kalacağım. Yani o çaba sarf etmediği için boşanmak zorunda hissediyorum.

Ya neden saptırıyorsunuz gözünü seveyim 10 gündür telefonla görüntülü görüşüyorum ve o mutlu babasıyla tatile gitmiş gibi seviniyor. Ama bu süre uzarsa zaten anlayacak bir şeylerin ters gittiğini. Ben uzatmayacağım elbet.
Neden saptirayim hanfendi ? 2 yaşında kızım var 2 saat görmesem cildiririm. aynı pencereden bakmıyoruz demekki ..

Toplumu da düşünüyorum ve biliyormusunuz ben büyük kızımın gözlerinde hala bana karşı bazen öfke görüyorum babası ile ayrıldım ve yeniden evlendim diye. Onun mutluluğuna sanki kendi mutluluğumu tercih ettim gibi. Yada ban öyle geliyor
Hayır oyle bısey yok .Buyuyunce anlıcak .Benım annem boşansa gıkım cıkmaz.Ama gelmışler kac yaşlarına.Tomla jery gıbıler:):) Anneme neden cekıosun bunu gel donuna kadar alalım dıorum :)Yınede bırakmıyor.Tabıkı donuna kadar almıcam tabıkı babam olarak kalıcak gelup gıdecegım ama bazı ınsanların boşanmadı çok hayırlı.Annemde babamda hala sevgı saygı var .Kendıne bunu yapma .Ularım her sey cok guzel olur .Bu zamana kadarda beklemem toplum baskısı bılıorum.Ama delil topla.Maddı durumunuz nasıl ?Bole davranıosa muhakkak vardır bişeyler .Delıl toplamadan boşanma.Bı tanıfıgım var adam çok zengın kadını aldatıyor .Adamın sevgılısı var kapıdan cıktıgı an karısı sevgılısı gelıyor.Kadın adsmda para var dıye ayrılmıyor .Bende senı aldatıorum dıomuş .Ve her tam ayrılma durumuna geldıklerınde kadın hamıle kalıyor.

Açıkça söylüyorum bakın kaç yorumumda yazdım zaten . Evliliğimin bitmesini herkes gibi bende istemem ama böyle sürdürecek ruhum da kalmadı. Ama o da umursamıyor. Yani kısa zamanda o boşanma davasını açmak zorunda kalacağım. Yani o çaba sarf etmediği için boşanmak zorunda hissediyorum.
Aklıma takılan sey
Mesela ilk evlılıgınızde olan kızınız sizinle yaşıyor.
Eşiniz blöf yapmadığınızı anlaması gerekiyordu. Sonuçta örneği var
Daha önce yapmadığınız sey değildi sonucta.

Size şunu soyleyeyım, adam edemezsiniz!

Çok doğru söylüyorsunuz. Çocuğumu en kısa sürede getireceğim. Peki sizce bu anlattıklarım boşanmak ve çocuğun anne babasından bir şekilde ayrı kalmasına değecek nedenler mi? Ne biliyim bir aile danışmanı yada bir süre ayrı kalmak iyi gelebilir mi? Lütfen bunu aptalca bulabilirsiniz ama kendi içimde ikinci kez başarısız olmak ve boşanma sürecini yaşayacak olmak kendime güvenimi yitirmeme sebep oluyor. Annem yada bunları anlatabileceğim kimsem yok. Bir büyükten akıl almak istiyorum. Yani 15 yaşımdan beri kendi hatamla doğrumla hayat mücadelemi verdim. Yanlış karar almaktan korkuyorum.
Anlattiklarinizla size buradan bosanilir ya da bosanilmaz denemese de..Yasayan sizsiniz iyice ölcüp tartmak lazim es dost cevre faktöründen arinip öncelikle sakin bir kafayla al eline kağit kalem basla yazmaya evliliginizde bu adam olumlu neler yaptı yasattigi tüm güzellikleri yaz mesela.Sonra da tam tersini..Bak bakalim değer mi bosanmaya?
Her evlilikte oluyor sorunlar kimsenin dört dörtlük degil elbette..Tahammül önemli..
Ayrıca hic aptalca bulmadım kafa karısıklıgın o kadar normal ki:)
Esiniz de istemiyorsa bosanmayi aile uzmani fikri güzel bence.Belki hamle yapar kendini düzletme yonunde.Bu sekilde cocugu arada hırpalamak yerine uzman kisiden destekle farkındalık kazanirsa degisir birşeyler belki?

X