Yapamıyorum fikirlerinize ihtiyacım var

Insanin hayatında çaresiz hissettigi dönemler olabilir.
Doğruyu yanlışı bilemediği, karıştırdığı dönemler olabilir.
Sizi yargilamayacagim.
İkinci kez aynı hayal kırıklıklarını yasamak ya da yasayacak olmak eminim çok zor.
Ancak lütfen evladınizdan ayri durmayın artık.
Belki eşinizin ailesi cok iyi insanlar, gayet iyi bakıyorlar ama eve giren çıkan kimdir bilemeyiz. Yavrunuzu yanınıza alin. Boşanma kararını aile terapisti ile görüşerek verin.

Teşekkür ederim yorumunuz için. Peki ben şimdi gidip alsam vermezse olay çıkarırsa ki büyük ihtimalle öyle yapacak yada boşanmamak için sonrasında olay çıkaracak. Ne yapmalıyım. Adresi bile yok. E devletinden baktım çok eski bir adres kayıtlı. Herhangi bir yerde çalışıyor gözükmüyor.
Boşanma davası açarken nerede olduğunu bilmediğinizi söyleyeceksiniz. Mernis adresini kabul edecekler. Hatta boşanma sonuçlandıktan sonra karşı tarafa tebligat ulaşmadığı için temyiz süresi başlamazsa mahkemeye bir dilekçe yazıp tebligatın mernis adresinde kapıya asılmak suretiyle tebliğ edilmesini isteyeceksiniz olay bitecek.

Ayrıca kendisinin dört farklı firmayla çalıştığını ancak sigorta yaptırmadığı için işsiz göründüğünü de bildireceksiniz.

Boşanmamak için ne olay çıkarabilir bilmiyorum. Haklı olan sizsiniz. Eve gelmeyen bir adam var. Bunu söyleyeceksiniz. Ortada neredeyse evlilik kalmamış. Çocuğunuzu da alıp evi terketmiş. Evlilik süresince de evliliğin doğurduğu bütün sorumluluğu size yıkmış. Yorumlardan anladığım kadarıyla maddi bir yardımda bile bulunmuyor. Bütün bunlar karşısında boşanma sürecinde ne gibi bir sorun çıkartabilir ki? Hakime olmaz bizi boşamayın mı diyecek? Ki çalıştığı halde sigorta yaptırmaması da mahkeme huzurunda güven sarsıcı bir durum olmalı diye düşünüyorum. Eve gelmediği, sorumluluklarını üstlenmediği konusunda sahitleriniz de varsa hiç de zor olmayacaktır boşanmanız.

Çocuğu vermezlerse diye bir şey yok, annesisiniz siz o çocuğun. Vermedikleri durumda polis cagiracaksiniz bebeğimi aldılar benden diye. Bu da tutanağa geçirilmeli ve mahkemeye sunulmalı bana göre. Size vermek zorundalar o çocuğu.

Tavsiyem bir avukata danışmanız yönünde olur.

Boşanma davası açarken nerede olduğunu bilmediğinizi söyleyeceksiniz. Mernis adresini kabul edecekler. Hatta boşanma sonuçlandıktan sonra karşı tarafa tebligat ulaşmadığı için temyiz süresi başlamazsa mahkemeye bir dilekçe yazıp tebligatın mernis adresinde kapıya asılmak suretiyle tebliğ edilmesini isteyeceksiniz olay bitecek.

Ayrıca kendisinin dört farklı firmayla çalıştığını ancak sigorta yaptırmadığı için işsiz göründüğünü de bildireceksiniz.

Boşanmamak için ne olay çıkarabilir bilmiyorum. Haklı olan sizsiniz. Eve gelmeyen bir adam var. Bunu söyleyeceksiniz. Ortada neredeyse evlilik kalmamış. Çocuğunuzu da alıp evi terketmiş. Evlilik süresince de evliliğin doğurduğu bütün sorumluluğu size yıkmış. Yorumlardan anladığım kadarıyla maddi bir yardımda bile bulunmuyor. Bütün bunlar karşısında boşanma sürecinde ne gibi bir sorun çıkartabilir ki? Hakime olmaz bizi boşamayın mı diyecek? Ki çalıştığı halde sigorta yaptırmaması da mahkeme huzurunda güven sarsıcı bir durum olmalı diye düşünüyorum. Eve gelmediği, sorumluluklarını üstlenmediği konusunda sahitleriniz de varsa hiç de zor olmayacaktır boşanmanız.

Çocuğu vermezlerse diye bir şey yok, annesisiniz siz o çocuğun. Vermedikleri durumda polis cagiracaksiniz bebeğimi aldılar benden diye. Bu da tutanağa geçirilmeli ve mahkemeye sunulmalı bana göre. Size vermek zorundalar o çocuğu.

Tavsiyem bir avukata danışmanız yönünde olur.
Avukatla görüştüm.önce boşanma davasını açmak gerekiyormuş çocuğu alabilmek için hukukta bu yönde boşluk varmış dava açılmadan önce her iki ebeveynde veli sayılıyormuş.
Boşanmak istemeyecek eminim . En son tartışmamızda beni kızımın önünde itip kakıp hatta balkondan atmakla tehdit etti. Kapıdan çıkarkende seni yaşatmam gibi bir şeyler söyledi.
Olay derken bunlardan bahsediyorum. Normalde el kaldırmaz ama gözü dönebilir. Savcılığa mı başvurmam gerekiyor aynı zamanda.

Avukatla görüştüm.önce boşanma davasını açmak gerekiyormuş çocuğu alabilmek için hukukta bu yönde boşluk varmış dava açılmadan önce her iki ebeveynde veli sayılıyormuş.
Boşanmak istemeyecek eminim . En son tartışmamızda beni kızımın önünde itip kakıp hatta balkondan atmakla tehdit etti. Kapıdan çıkarkende seni yaşatmam gibi bir şeyler söyledi.
Olay derken bunlardan bahsediyorum. Normalde el kaldırmaz ama gözü dönebilir. Savcılığa mı başvurmam gerekiyor aynı zamanda.
Bunu avukatınıza sorun bir. İtip kakmaktan kastınız dayak değilse tehdit için sikayet edebilirsiniz. Boşanmak istediğim için beni balkondan atmakla tehdit etti anladım ben bunu.

Ayrıca o hukuktaki boşluk sizin için de var olmalı. Çocuğu bir şekilde aldıktan sonra vermeyebilirsiniz bir daha.

İyide neden cocugu verdiniz cok sacma cocugnu al cik git davani ac adam zaten hep calisiyomua ruhu duymazdi ondan izin bekliyorsn izne ihtiyaciniz yok aciz gibi davranmayin ya cocugunu zusabha kadar bosuna dusunup aglamayin vaktinde gerekeni yapmayan sizsiniz

İyide neden cocugu verdiniz cok sacma cocugnu al cik git davani ac adam zaten hep calisiyomua ruhu duymazdi ondan izin bekliyorsn izne ihtiyaciniz yok aciz gibi davranmayin ya cocugunu zusabha kadar bosuna dusunup aglamayin vaktinde gerekeni yapmayan sizsiniz
Hiç bir konuyu konuşmuyor hep kaçıyordu. Bir yıldır artık tamamen yok sayılmaya başlandım. Bakın buda şiddetin başka bir türlüsü. Önemsememek yok saymak. Çok ciddi bunalıma girdim. En son bunları kaldıramıyorum eğer umursamamaya devam edersen bende boşanmak istiyorum diye ifade ettiğimde kızımı ver ne yaparsan yap deyince tepem attı. Bakamaz bakmak da istemez zaten o bunu bile psikolojik baskı kurmak için yaptı. Neyse 12 gün oldu bugün 3 gün önce kızımı getir özledim dedim . O da seni özledi en kısa zamanda getireceğim dedi. Sabah yine aradım ne zaman getireceksin diye bugün dedi. Getirmeyecekse gelip alacağımı söyledim. Getireceğim dedi.

3 yaşında . Tabiki ayırmayacak. Ama benim boşanmayacağımı düşünüyordu çocuk için.
senin 2 kızın var şimdi değil mi ?

Evlenir evlenmez çocuk niye yaptın ?

2. Evlilik bir de iyice gözlemleseydin keşke evlenince de

Ayrıca işkolik olmak kötü bir şey değil

En azından çalışıyor çabalıyor.

Aile terapistine gitseniz çözülür gibi geldi sorunlarınız

Ben gerçekten bu zihniyetteki erkekleri anlayamayacağım
Doğuran bakmasın ama kendi anası baksın.
Bir çocuğa annesinden daha iyi kim iyi gelebilir ki?

Peki siz boşandıgınız zaman çocuğu sizden alabilir mi? Güya kiz çocukları babaya veriliyormuş
Yanı daha dün bir konuşma geçti bir arkadaşla, öyle söyledi. Bennde bilmediğimden soruyorum.

Birilerine sormussunuzdur sanirim
Gerizakali salaklar çünkü . ANADAN AYIR BABANNEYE VER ODA ANAYA BILENIKTIR . Allah cezalarini versin boylelerinin evladım annezine gotur gunah kiza demeyen banannnelerin de versin insallah

X