Yardımcı olmayan aileler

Bir de şöyle bir şey var bu halimle benden iş bekliyorlar. Geçen gün misafirliğe gittik. Çay doldurmak için kalktım ev sahibi aman sen kalkma otur diye ısrar etti bende ne olacak dedim. Kaynanam dedi ki bırak yapsın evde oturmaktan ayakları falan hep şişmiş dedi. 38. Haftaya gireceğim ama vücudum hiç ödem toplamadi kaldi ki her zaman işimi yapıyorum. Onun istediği onun evine gideyim onun işini yemeğini yapayım

Eşinizin yanınızda olması, sizi düşünmesi ne kadar güzel. Burada böyle kocaları çok nadiren duyuyoruz maalesef.
Sizi destekleyen bir eşiniz olduğunuz sürece başka insanlara takılmayın. Gitmeyin, hizmet etmeyin, söylediklerine aldırmayın, açıkça bir şey derlerse "ben de desteğe ihtiyacım olan zamanda kimseden destek görmedim" deyin.
Hepimiz görüyoruz, Bir Derdim Var sekmesi aileleri hiç sınır bilmeyen, evlerinden hiç çıkmayan kadınların dertleriyle dolu. Belki daha hayırlıdır bu.

Kızlar 37+3 deyim kaynanam üst katimda annem de 3-4 sokak ilerimde oturuyor 3 tane görümcem var bir tane de kız kardeşim ama hamile kaldigimdan beri ne kaynanam ne annem ne görümcelerim ne kardeşim kimse hiç bir konuda yardımcı olmadı hastaneye bile tek başıma gidiyorum. Sormuyorlar bile bir şeye ihtiyacın var mı diye kaynanam yukarda büyük bir yemek yapıyor. Kokusu geliyor canım istiyor ama bakıyorum eltimi yemeğe çağırmış bana bir tabak bile yollamamis. Oysa ben onların her işine kosturuyorum bu hamile halimle tadilat yaptılar gittim yardım ettim. Konserve yaptı salça yaptı hepsine gittim hatta doğru düzgün oturamadigim halde zeytin bile kırdım ona bu hafta ama onlardan hiç bir destek göremedim. Geçen hafta perdelerimi yıkadım eşim astı bende camlarımı sildim. Eşim dedi ki kendi anneme de soylicem senin annene de çocuk oldu mu gelip sevmesinler kimse sana destek olmuyor seni çağırdılar mi sende gitme dedi. Ben biraz onu sakinleştirmeye çalıştım ama o konusacam diyor inatla. Belki hormonlardan dolayı ben abartiyorum bilmiyorum dertleşmek istedim sadece biraz uzun oldu.
esini tebrik ediyorum ilk defa esine yapilan haksizligi görmüs bir es birak yeri vakti gelince söylesin yapilan haksizliklari yillar sonra dillenirse söylerseniz hic bir önemi vede kiymeti olmaz

Gitmesem bak yardıma gelmedi dicekler o yüzden gidiyorum.
Gitmeyin bundan sonra, biri bu lafı ederse de" bana da kimse gelmedi ,hamileyim kimse de sormadı bir ihtiyacın var mı diye,normali bu demekki ,bende artık kimseye yardıma gitmeyecegim,öyle bir karar aldım"deyip geçin.
Sakın kimseye yardim edeyim demeyin. 1 tas yemek koyup getirmeyen kayınvalideniz de,kızım ne yaptın bir ihtiyacın var mı demeyen anneniz de bilsin bunu.

Hamileyken ben koştum cok iyi oldum vajinal varis parmak gibi seyimden sarkmışken süpürgemi bile verdim kendim gırgirla idare ettim şimdi o kadar iyiyiz ki anlatamam canim kaynanamla 🤣🤣 Ya eşin de arkandaysa ne diye gidiyorsun enayi misin kurban olayım karnindakinin hic mi kiymeti yok

Gerci eslere de cok guvenmemek lazim eşleri dogum yapınca onlar da az lohusa olmuyor bir aileci olmalar bir edalar
Yok evliliğimizin ilk zamanlarında evimiz birdi tüm iş ustumdeyi sürekli eşimle kavga ederdik yemek temizlik her şey benim üstümde kimse gorumcelerime kalk yardım et demezdi. Eşim hep onları savunurdu. Sonra eşimin bir rahatsızlığı oldu 1 ay evde kaldı ramazan ayında biraz gözlemlemiş bir şeyleri bana dedi ki sen haklısın bunlar seni eşek yerine katıyor annem kızlarına hiç bir iş söylemiyor. Kaynanamla kavga etmeye başladı niye tek benim eşim kuruyor sofrayı tek siz mi oruç tutuyorsunuz o da oruçlu kızlarla kavga etmeye başladı. Sonra da evi ayırdı. O gün bugündür arkamda çok şükür

Belli ki iyi niyetli birisiniz. Ama lütfen kendinize değer verin bunu da gösterin herkese ,kendi anneniz dahi olsa. Sormasın etmesinler takmayın sizin asıl aileniz eşiniz ve çocuğunuz. Siz kendinize doğacak olan yavrunuza odaklı olun. Ne mutlu size ki gerçekleri gören ve desteğiniz olan bir kocanız var. Siz böyle devam ederseniz her şeylerine koşan, yardım eden biri olmaya devam ederseniz zaten asla onlar sizin beklediğiniz gibi olmazlar. Kendinizi değiştirmeye çalışın o zaman görürsünüz zaten gerçekelri

Desinler, ne olacak dedikleri zaman?
Gitmesem bak yardıma gelmedi dicekler o yüzden gidiyorum.
Bende zamanında bu hataları yaptım. 1 sene evli kaldım ayrıldım aile binasındaydım bi de düşünün ki görümcelerim vardı binada sadece kv ve kp yoktu benim. Evimde oturamazdım aman yanlış anlamasınlar aman gelin kapıyı örtüp oturmuş demesinler diye ,sonunda olan bana oldu en kötü ben oldum. O yüzden şimdiki aklım olsaydı asla başkaları ne düşünür diye yaşamazdım ben ne hissediyorum diye düşünmek lazım.O yüzden sizde bırakmaya çalışın onu bunu kim ne deri. Tahmin yürütüyorum sadece büyük ihtimal baskın bi ailede büyütüldünüz ya da hep eleştiriye maruz kaldınız ve aileniz aşırı milleti düşünen bir aileydi ve sonunda siz de bu şekilde oldunuz ama lütfen kendinize değer verin en önce ben demeyi öğrenin

Bende zamanında bu hataları yaptım. 1 sene evli kaldım ayrıldım aile binasındaydım bi de düşünün ki görümcelerim vardı binada sadece kv ve kp yoktu benim. Evimde oturamazdım aman yanlış anlamasınlar aman gelin kapıyı örtüp oturmuş demesinler diye ,sonunda olan bana oldu en kötü ben oldum. O yüzden şimdiki aklım olsaydı asla başkaları ne düşünür diye yaşamazdım ben ne hissediyorum diye düşünmek lazım.O yüzden sizde bırakmaya çalışın onu bunu kim ne deri. Tahmin yürütüyorum sadece büyük ihtimal baskın bi ailede büyütüldünüz ya da hep eleştiriye maruz kaldınız ve aileniz aşırı milleti düşünen bir aileydi ve sonunda siz de bu şekilde oldunuz ama lütfen kendinize değer verin en önce ben demeyi öğrenin
Evet gerçekten de öyle bir aile de büyütüldüm ben araya mesafemi koyuyorum ama hafta da bir çıkarsam cikarim yukarı eşimde öyle. Eşim zaten hiç çıkmak istemez ben cikiyorum diye çıkar benden önce aşağı iner genelde. Evimiz birken de eşim hiç yukarda durmazdi. Zorla tutardım bekle bulasigi yıkım birlikte inelim biraz oturalım diye onu bile bekleyemezdi hemen inerdi

Herşeyi geçtim de insan yemek yapıyosa bi tabak vermez mi hamile gelinine. Eşinize de karışmayın gitsin söylesin en azından siz de bundan sonra kimsenin bişeyine koşmazsınız ve niye gelmedi(!) demezler
Ben de önce gönderiyordum. Öyle yaptıkları için yollamiyorum hiç bir şey. Bazen çok yaptıysam yolluyorum o kadar

Al benden de okadar 34 haftalık hamileyim herkesın her işine koşturdum aıledir dedim. evi tadilat yaptırdık komple mecburduk. bırak yardımı ne birşeye ihtiyacın var mı diye sormayı bile yapmadı kimse ayyy gelemedik kusura bakma dedıler kuru kuru tamam.. kı bu bebek 11 yıldır aranan bır bebektı.. gerçekten çok kırgınım öyle böyle değil ben bu muameleyi haketmedim diye iki göz iki çeşme çok ağladım.. ama artık bitti allah kımseyı ne bana ne de benı onlara muhtaç etmesin.

Siz herşeye kosturdugunuz için ihtiyacınız olmadığını düşünürler. Atom karınca gibisiniz.
Kendimi koltuktan koltuğa atıyorum oram ağrıyor buram ağrıyor herkes yemek telaşına giriyor böyle olunca 🤭 insan önce kendine değer versin hamilelik hastalık olmayabilir ama çok zor geçiyor benim böbrek büyümem var sancı içindeyim birse beş diyorum kimseye de koşamam

X