Yarı yolda bırakılmak :(

Mesajlar var ama daha akşam yazdı ben senden borç aldım ödeyeceğim diye
Delil ve delil başlangıcı ayrı şeylerdir dediğim gibi.
22.450 tl üstü senetle ispat zorunludur.
Sizin yazışmalarınız delil değil delil başlangıcı sayılıyor. O sebeple kendinizi asla garantide görmeyin.

Zaten ilgilenmiyorum paramı yatırdığı an iletişim hiç kalmayacak zaten yok sayılır
Gerçekten tebrik ederim sizi. Açmadığınız iradeli davrandığınız için inanın ben çok mutlu oldum.
Yaptıkları şeyi normalleştirmeye çalışıyor böyleleri. İletişimi minimumda tutmak en mantıklısı.

Ben olsam bu kazığın üstüne gider arabaya haciz koydururdum. Göreve gidecek arabayı ailesine verecek. Şanslısınız haberiniz yok, ev alıyorum evlenince yaşarız dese milyonluk ev kredisine de girerdiniz.

Benim hissettiğim, para yüzünden sorun çıkartmayın diye arıyor sizi. Al borcum diyebileceği kadar nakiti yok, varsa bile ne olur ne olmaz hesabında tutmak istiyor, sizi de yüzyüze ikna edip kandırabileceğini düşünüyor. Anlamadığım tek nokta niye şimdi ayrılmak istedi? Görevdeyim kafam iyi değil psikolojim berbat... veya kıskançlık yapıp sizi suçlardı biraz zaman geçsin öyle ayrılırdı. Acaba başkası mı var?

Ben olsam bu kazığın üstüne gider arabaya haciz koydururdum. Göreve gidecek arabayı ailesine verecek. Şanslısınız haberiniz yok, ev alıyorum evlenince yaşarız dese milyonluk ev kredisine de girerdiniz.

Benim hissettiğim, para yüzünden sorun çıkartmayın diye arıyor sizi. Al borcum diyebileceği kadar nakiti yok, varsa bile ne olur ne olmaz hesabında tutmak istiyor, sizi de yüzyüze ikna edip kandırabileceğini düşünüyor. Anlamadığım tek nokta niye şimdi ayrılmak istedi? Görevdeyim kafam iyi değil psikolojim berbat... veya kıskançlık yapıp sizi suçlardı biraz zaman geçsin öyle ayrılırdı. Acaba başkası mı var?
Bilmiyorum ilk günler anlamaya çalıştım ama anlayamadım başkası da varsa bile umrumda değil ne hali varsa görsün benden uzak Allah’a yakın

Çok kez yazılmış ama kesinlikle ve kesinlikle paranızı almaya bakın. Şöyle düşünün seneler geçip siz bu duygusallıktan kurtulduğunuzda en büyük pişmanlığınız ona verdiğiniz paranın her kuruşu olacak. Bana da paranın üzerine yatacak vibeı verdi. Duygusal tepkilerden çok kararlı bir duruş sergileyin ki sizin şu anki duygusal çöküşünüzden faydalanmaya çalışmasın. Biraz kırıcı geliyor şu an size ama barışmak için, pişman olduğundan ya da çok sevdiğinden filan aramıyor siz paramı ver dedikçe nasıl ötelerim ya da nasıl zaman kazanırım diye arıyor belli ki. Böyle ılık bir adamın da sözlerine güvenmeyin şu saatten sonra. Ve emin olun şu an size geçmez gibi gelen her şey geçecek. Zor evet ama geçecek. Kaybınızı minimuma indirmeye bakın siz.

Çok kez yazılmış ama kesinlikle ve kesinlikle paranızı almaya bakın. Şöyle düşünün seneler geçip siz bu duygusallıktan kurtulduğunuzda en büyük pişmanlığınız ona verdiğiniz paranın her kuruşu olacak. Bana da paranın üzerine yatacak vibeı verdi. Duygusal tepkilerden çok kararlı bir duruş sergileyin ki sizin şu anki duygusal çöküşünüzden faydalanmaya çalışmasın. Biraz kırıcı geliyor şu an size ama barışmak için, pişman olduğundan ya da çok sevdiğinden filan aramıyor siz paramı ver dedikçe nasıl ötelerim ya da nasıl zaman kazanırım diye arıyor belli ki. Böyle ılık bir adamın da sözlerine güvenmeyin şu saatten sonra. Ve emin olun şu an size geçmez gibi gelen her şey geçecek. Zor evet ama geçecek. Kaybınızı minimuma indirmeye bakın siz.
İnşallah alacağım bakalım vereceğim dedi bekliyorum. Ama hala beni arayıp huzursuz ediyor ona yanıyorum mesaj atıp aklınca rahatsız ediyor beni salak yerine koydun diye 🤦🏻‍♀️

Çok kez denedim ama her seferinde olmaz diyen o oldu dedim ki benimle alakalı değildir belki inanmadı güvenmedi sonra aştı dedim devam ettik son altı aydır sorunsuz gidiyorduk evlilik planları yapıldı ailelerle tanışma tarihleri belirlendi ne oldu bir anda evlenecek kadar güvenmemeyi seçti ne yaptım ben ona aileme mahcup oldum şimdi çekip giden o ama beni arıyor ne diyecek ki istemeyen kendisi çok anlamaya çalıştım onu kovaladım çok seviyorum çünkü ama benden vazgeçen o oldu çok kırgınım
siz açtığınız konuda bu kadar ayrıntıya girmemişsinizki,sonradan soruldukça anlatmışsınız,ilk anlatımıza göre sizi yanlış anlayan bocalayan kıskanç bir erkek var,ben biraz daha karşı taraf açısındanda bakılmalımı acaba diye düşünmüştüm,ama siz ayrıntıları anlattıkça insan şaşırıyor tabiki,sonraki yorumlarınızıda okudum,alınan borç paranın miktarı,aramasındaki ısrarın sebebi gibi görünüyor,siz defalarca denemişsiniz o olmaz demiş ve evliliğn eşiğinden dönmüşsünüz,keşke en başından detaylandırarak anlatsaydınız çok daha verimli yorumlar alırdınız,ben ilk anlatımınıza göre yorumladım açıkçası,ama bu anlattıklarınız baya ağır şeyler,o yüzden tabiki geri dönmemek konuşmak istememekte haklısınız,para miktarı çok aşırı olmasada yüksek bir miktar,ben olsam bu olanlardan sonra tek kuruşuna kadar alırdım,sadece bu konuda muhattap olmanız bile ona en büyük hakaret zaten.

Daha önce konu açmıştım buraya eski bir tanıdık beni sürekli rahatsız ediyordu kendi başıma hallederim sandım ona söylemedim öğrendiğinde arkasından iş çeviriyorum sanki ama numara bende kayıtlı bile değildi anlıyorum hatalıydım söylemeliydim onu aştık bu sefer hobi sayfası açmıştım sosyal medyada orda takip ettiğim sayfalar için olay yarattı sağlıklıyım kamu sayfalarını takip ettim sayfam büyür diye kriz çıktı ama oralarda ne işim varmış niyetim başkaymış ama sonra ne hikmetse yine normale döndü dedim haklı kendince dikkat ederim ama bir türlü aşamadı bunları sanırım ki son zamanlarda evlilik planları yapan adam güvenemiyorum dedi çekti gitti şimdi de dün aradı işte açmadım ne istiyor bilmiyorum ama artık canım acıyor
bu yazdıklarınızın arasında haklı olduğu hiçbirşey yok yalnız.

Ya arkadaslar gercek hayatla baginiz bu kadar mi kopuk cozemiyorum.

Ailesinin durumu iyi demissin sevgili konu sahibi, hangi zengin cocugu askerlik yapiyor ki bir de bunu meslek edinsin, tahminimce harp okullu asker de degildir ya neyse o bile zengin cocugu meslegi değil zaten. Nasil inandin en basta buna, ailesinin durumu iyi degil, sadece bu parani kaptirdigin adamin guzel bi meslegi var hepsi bu. Rutbe sormayacagim eski konularindaki tavirdan az cok rutbesini tahmin ediyorum.

Neyse, kendisine karsi su anki dik duruşunu takdir etmekle birlikte borcunu almadan pesini birakmaman gerektigini dusunuyorum.

Ayrica sevgili konu sahibinin gururdan etikten yoksun eski erkek arkadasina da burdan akil fikir ve biraz onur diliyorum, ne demek paran yetmiyorsa el kizindan ha deyince 200 bin istemek, afedersiniz de çüş artik.

Hicbir erkegin sponsoru olmayin hanimlar, paranizi baska kadinlarla yediginde sinirleriniz cok bozulur, kocaniza dahi bu miktarda borc vermeyin. Borc yukumlulugune sadakat her yigidin harci olmuyor zira.

Tek temennim paranı alabilmen.

Daha önce konu açmıştım buraya eski bir tanıdık beni sürekli rahatsız ediyordu kendi başıma hallederim sandım ona söylemedim öğrendiğinde arkasından iş çeviriyorum sanki ama numara bende kayıtlı bile değildi anlıyorum hatalıydım söylemeliydim onu aştık bu sefer hobi sayfası açmıştım sosyal medyada orda takip ettiğim sayfalar için olay yarattı sağlıklıyım kamu sayfalarını takip ettim sayfam büyür diye kriz çıktı ama oralarda ne işim varmış niyetim başkaymış ama sonra ne hikmetse yine normale döndü dedim haklı kendince dikkat ederim ama bir türlü aşamadı bunları sanırım ki son zamanlarda evlilik planları yapan adam güvenemiyorum dedi çekti gitti şimdi de dün aradı işte açmadım ne istiyor bilmiyorum ama artık canım acıyor
Hobi sayfandan takip ettiğin sayfalara karışacak kadar kıskanç biriyle zaten birlikte olma. Boşver telefonunu açmamakla çok iyi yapmışsın bence .

İsteyin. Elinizde delil olur karşılık verirse mesaja, vermezse gider icra takibi başlatacağınızı söylersiniz.
başlatabilir mi sahiden ?
benim bildiğim, parayı borç olarak verdiğini kanıtlaması lazım
o kadar büyük para ibanla falan da atılmaz herhalde açıklama kısmına borç yazmış olsun ?
adamla senet sepet de yapmamış belli ki . nasıl olacak ?
oluru var mı yani ?

başlatabilir mi sahiden ?
benim bildiğim, parayı borç olarak verdiğini kanıtlaması lazım
o kadar büyük para ibanla falan da atılmaz herhalde açıklama kısmına borç yazmış olsun ?
adamla senet sepet de yapmamış belli ki . nasıl olacak ?
oluru var mı yani ?
İşi biraz zor açıkçası, tam bir delil sayılmıyor o. Ama borcu olduğunu kabul ediyor adam, bişey çıkar mı çıkmaz mı tam bir şey söylemek zor, adam asker, açıkçası çok da göze alacağını sanmıyorum 200 bin tl için başını ağrıtmaz. Denemeye değer.

X