YARIN İLK KEZ JINEKOLOGA GIDECEGIM LUTFEN CEVAPLARMISINIZ

anesta

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2023
26
1
45
YARIN ılk kez jınekolaga gıdecegm ne gıbı muayane yapılıyor ulstrson vs veya alltan muayenemı yasım 46 menepoz baslangıcım var fsh yuksek 26.74 gıdenler yorum yazabılırmı korku bastı :)\

46 yaşına kadar hiç jinekologa gitmemeyi nasıl başardınız 😲

Merhaba hiç strese girmeyin vajinal muayene olabilir ama asla acıtan bir şey değil.

YARIN ılk kez jınekolaga gıdecegm ne gıbı muayane yapılıyor ulstrson vs veya alltan muayenemı yasım 46 menepoz baslangıcım var fsh yuksek 26.74 gıdenler yorum yazabılırmı korku bastı :)\
Bu zamana kadar nasıl olurda hiç muayene olmadınız valla bravo . Ne yazık ki 18 yaşındaki kızlarımız bile muayene oluyor artık. Merak etmeyin zor bişey değil. Acı sıfır. Panik yapmaya gerek yok. Smear alır, ultrason ile bakar.

ben 19 yaşındayım iki kez gitmiştim stres yapılacak bir şey olmadı. orada doktora yardımcı olan bir asistan oluyor o sizi yönlendiriyor yanınızda duruyor. ilişkiniz olduysa vajinal muayene yapıyor yoksa sanırım başka şekilde muayene ediyor. vajinal muayenede spekulum ya da ultrason aletleri acıtmıyor. çok kısa sürüyor yine muayene bittiğinde de asistan yardımcı oluyor kalkmanıza.

ARKADASLAR GITTIM SEMEAR TESTI YAPILDI YUKARI KONU ACTIM DUPBASTON ILE ILGILI OKURSANIR SEVINIRIM

Bu zamana kadar nasıl olurda hiç muayene olmadınız valla bravo . Ne yazık ki 18 yaşındaki kızlarımız bile muayene oluyor artık. Merak etmeyin zor bişey değil. Acı sıfır. Panik yapmaya gerek yok. Smear alır, ultrason ile bakar.
GIITIM KONU ACTIM BAKARSINIZ SEVINIRIM DUPBASTON ILE ILGILI

Neden ne yazik ki

Neden ne yazik ki
İlk okudugumda aynı şeyi yazacaktım hadi dedim boşver. Muhtemelen yanlış şeyler yaşayanlar için yazdı ama böyle bir genelleme çok yanlış. Her kız/kadın genç yaştan itibaren düzenli kontrolden geçmeli sonuçta.

X