Yeni biriyle tanıştım, hiç evlenmemiş biri

40 yaşında bir kadın millet ne diyor demeden bu adamı nasıl tanırım diye kendi kendine bir yol bulabilmeli. Sizin yaşanmışlıklarınızı ele alırsak daha da sağlam adımlar atıyor olmanız lazım. Arkadaşlar yazmış, adamada 2 kere evlenmiş demekki sorunlu diyenler muhakkak olacaktır. Başkasının lafıyla sizi yaftalaması ne kadar itici olur düşünün ve o itici davranıştan sizde kaçının.

Kızlar merhaba. Bugün değişik bir gün oldu. Arkadaşlarım aracılığı ile yeni biriyle tanıştım. Önceki konularımdan bilirsiniz. Ben 40 yaşındayım, daha önce 2 evlilik yaptım. Ama tanıştığım kişi 44 yaşında ve daha önce hiç evlilik yapmamış biri. Biliyor tabi benim evlenip ayrıldığımı. Ve sorun yapmıyor sanırım. Ya da şimdilik bişi sölemedi. Ama sorun yapsaydı benimle görüşmezdi diye düşünüyorum. Fakat bir arkadaşım bu yaşa kadar hiç evlilik yapmamış bir erkeğin mutlaka bir sorunu ne bileyim bir zorluğu filan olabileceğini söyledi. Yani erkekler normalde bu yaşa kadar kalmazmış. Bilmiyorum biraz kafam karıştı. Hem benim boşanmış olma durumum hem de onun durumu kafamı biraz karıştırıyor. Ne dersiniz bu duruma?
Hayatın sırrını çözdüğünü sanan arkadaşınıza "çok bilen çok yanılır " deyin lütfen . Evliliğin yasi neymiste 44 yaşı geç bulmuş? En basit şekliyle evlenmek istememiş olamaz mi?
Boyle fal acip niyet okuyacağınıza beyefendiyi tanimaya calisin bence.

O kadar sey yasayip hala boyle bir konu aciyor olmaniz oyle enteresan ki... Yasinizin insani olamadiginiz actiginiz konulardan, sordugunuz sorulardan belli.

Bu yasa kadar niye evlenmemis? Soru mu simdi bu? Belki istedi ama olmadi, belki yeni yeni kendisini evlenmeye hazir hissediyor, belki de evlenmesine engel olacak sorunlarla mucadele ediyordu. Hemen sorunlu olma ihtimalini uzerinde durmak niye?

Arkadasiniz bu adamin arkadasi olsaydi, sizin hakkinizda yapabilecegi yorumlarin ne olacagi cok belliydi.

Sonuc: Siz sig, cevreniz daha sig.
konuyu beğenmemiş olabilirsiniz ama hakaret etme hakkınız olduğunu düşünmüyorum

Kızlar merhaba. Bugün değişik bir gün oldu. Arkadaşlarım aracılığı ile yeni biriyle tanıştım. Önceki konularımdan bilirsiniz. Ben 40 yaşındayım, daha önce 2 evlilik yaptım. Ama tanıştığım kişi 44 yaşında ve daha önce hiç evlilik yapmamış biri. Biliyor tabi benim evlenip ayrıldığımı. Ve sorun yapmıyor sanırım. Ya da şimdilik bişi sölemedi. Ama sorun yapsaydı benimle görüşmezdi diye düşünüyorum. Fakat bir arkadaşım bu yaşa kadar hiç evlilik yapmamış bir erkeğin mutlaka bir sorunu ne bileyim bir zorluğu filan olabileceğini söyledi. Yani erkekler normalde bu yaşa kadar kalmazmış. Bilmiyorum biraz kafam karıştı. Hem benim boşanmış olma durumum hem de onun durumu kafamı biraz karıştırıyor. Ne dersiniz bu duruma?
evet siz evlenmişsiniz ama adam kimbilir kaç kişiyle birlikte oldu? bunu bilme şansımız yok. yani neden senin evlenip boşandığını dert etsin ki, etmemesi lazım zaten. çünkü o zaman kendisi birlikte olduklarının ve neden ilişkisinin devam etmediğinin hesabını vermesi gerek. eğer dert ediyorsa.
onun dışında bazen gerçekten olmayınca olmuyor. bakıyorsun ne kadar sorunlu insanların evlilikleri devam ediyor. ama o kadar sorunlu olmasa da başka biri evlenemeyebiliyor. çevresi olmuyor vs. bir sürü sebebi var. bence biraz vakit geçirip tanımalısın

Hakaret nerede?

Yazdigim seyleri anlamamis olabilir misiniz?
siz anlayabildiyseniz ben hayli hayli anlarım.
sığ kelimesi bir insana hakarettir.
kimse kimseye yüzyüzeyken sığsın diyemez. hepimiz gerçek hayatta neyin ne olduğunu biliyoruz.
sırf sanalda yüzyüze değiliz diye insanalar bu şekilde konuşmak çok yanlış.
ben şikayet ettim sizi. umarım değerlendirilir

siz anlayabildiyseniz ben hayli hayli anlarım.
sığ kelimesi bir insana hakarettir.
kimse kimseye yüzyüzeyken sığsın diyemez. hepimiz gerçek hayatta neyin ne olduğunu biliyoruz.
sırf sanalda yüzyüze değiliz diye insanalar bu şekilde konuşmak çok yanlış.
ben şikayet ettim sizi. umarım değerlendirilir

TDK'ya baktiniz mi anlamina yoksa eksik bilgilerinizle mi bu yorumu yaptiniz?

Birilerini eksik bilgilerle itham etmektense banlanmak cok daha onurlu. Bekliyorum.

TDK'ya baktiniz mi anlamina yoksa eksik bilgilerinizle mi bu yorumu yaptiniz?

Birilerini eksik bilgilerle itham etmektense banlanmak cok daha onurlu. Bekliyorum.
bakın her konuşmanız karşıdakine hakaretvari.
eksik bilgi derken? siz çok mu biliyorsunuz. lütfen saygılı olun.
sizinle muhatap olmayacağım. dediğim gibi her yazınız insanlara hakaretvari ve kimse de sizi uyarmıyor.
neyse daha fazla yazmıcam. dediğim gibi şikayet ettim. dikkate alınırsa sevinirim.

bakın her konuşmanız karşıdakine hakaretvari.
eksik bilgi derken? siz çok mu biliyorsunuz. lütfen saygılı olun.
sizinle muhatap olmayacağım. dediğim gibi her yazınız insanlara hakaretvari ve kimse de sizi uyarmıyor.
neyse daha fazla yazmıcam. dediğim gibi şikayet ettim. dikkate alınırsa sevinirim.

Sorumu cevaplamadiniz. Bilmiyorsunuz cunku bu keimenin anlamini ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olabiliyorsunuz.

Eksik bilgiyi bile hakaret sayiyorsunuz. Ne komik.

Her mesajinizda sikayet ettiginizi yaziyorsunuz. Buna ne gerek var? Yandas mi ariyorsunuz kendinize?

Insanlari yarim yamalak bilgimle itham etmektense banlanmayi tercih ederim.

Sorumu cevaplamadiniz. Bilmiyorsunuz cunku bu keimenin anlamini ama bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olabiliyorsunuz.

Eksik bilgiyi bile hakaret sayiyorsunuz. Ne komik.

Her mesajinizda sikayet ettiginizi yaziyorsunuz. Buna ne gerek var? Yandas mi ariyorsunuz kendinize?

Insanlari yarim yamalak bilgimle itham etmektense banlanmayi tercih ederim.
ben sizle hiç uğraşamam. he tamam. öyle. aynen.
şunu da ekliyim. şimdi insanların burda neden tartıştığını anladım. sizin gibilere bulaşınca kurtuluş yok.
herkesin üstüne saldırıyorsunuz. normal insanları da yoldan çıkarıp onların da banlanmasına sebep oluyorsunuz.
ne uyarı dinliyorsunuz. ne kibarlıktan anlıyorsunuz.
durduk yere insanların dertlerinin üstüne üstüne gidip hakaret ediyorusunuz. sonra hakaret etmeyin diyenin üstüne da saldııyorsunuz.
ha size uyup cevap veren de hata. ama yapcak bişey yok. herkes susarsa sizin gibiler tepeye çıkmaya kalkıyor.
siz şurda derdini paylaşan insandan ne isityorsunuz da, sığ diyip tanımadığınız insana hakaret ediyorusunz.
bi de hakaret değil TDK ya bak diyorsun. ya git işine bilmiyormuyuz bu hayatta yaşıyoruz hepimiz sen birini gerçek hayatta sığ de bakalım da ağzının payını nasıl veriyor.
kendi negatif mutsuz hayatınızı burda kusup millete hakaret ederek ego tatmini yapıyorsunuz. var böyle birkaç insan. ve okudukça zaten sinir oluyorm
mutsuzsunuz. ve bu agresif ve saldırganlığınızda bunun en açık delili. başkalarına bu zehrinizi akıtıyorsunuz.

Son düzenleme:

Ugramayin da zaten ama adil olun. Klavyenin basinda olmaniz bu bilgi birikiminizle suclama hakki vermiyor size.

Sig kelimesinin hakaret oldugunu ilk kez duydum. Pes gercekten.

Ugramayin da zaten ama adil olun. Klavyenin basinda olmaniz bu bilgi birikiminizle suclama hakki vermiyor size.

Sig kelimesinin hakaret oldugunu ilk kez duydum. Pes gercekten.
şunu da ekliyim. şimdi insanların burda neden tartıştığını anladım. sizin gibilere bulaşınca kurtuluş yok.
herkesin üstüne saldırıyorsunuz. normal insanları da yoldan çıkarıp onların da banlanmasına sebep oluyorsunuz.
durduk yere insanların dertlerinin üstüne üstüne gidip hakaret ediyorusunuz. sonra hakaret etmeyin diyenin üstüne da saldııyorsunuz.
ha size uyup cevap veren de hata. ama yapcak bişey yok. herkes susarsa sizin gibiler tepeye çıkmaya kalkıyor.
siz şurda derdini paylaşan insandan ne isityorsunuz da, sığ diyip tanımadığınız insana hakaret ediyorusunz.
bi de hakaret değil TDK ya bak diyorsun. ya git işine bilmiyormuyuz bu hayatta yaşıyoruz hepimiz sen birini gerçek hayatta sığ de bakalım da ağzının payını nasıl veriyor.
kendi negatif mutsuz hayatınızı burda kusup millete hakaret ederek ego tatmini yapıyorsunuz. var böyle birkaç insan. ve okudukça zaten sinir oluyorm
mutsuzsunuz. ve bu agresif ve saldırganlığınızda bunun en açık delili. başkalarına bu zehrinizi akıtıyorsunuz.

Gercek hayatta da kullaniyorum bu kelimeyi ve sizin gibi saldiran olmadi hic cunku kelimenin anlamini biliyorlar. 😊

Mutsuz oldugumu nereden biliyorsunuz?

Istediginiz yorumlar gelmeyince sinir kupune donen buyuk bir kitle var forumda. Siz de bu kitlenin bir parcasisiniz. Gercekler acitiyor tabii.

Gercek hayatta da kullaniyorum bu kelimeyi ve sizin gibi saldiran olmadi hic cunku kelimenin anlamini biliyorlar. 😊

Mutsuz oldugumu nereden biliyorsunuz?

Istediginiz yorumlar gelmeyince sinir kupune donen buyuk bir kitle var forumda. Siz de bu kitlenin bir parcasisiniz. Gercekler acitiyor tabii.
mutsuz olmasan bu konu açan kişiye saldırmazsın. çok açık ve net mutsuz ve agresifsin.
benim umrumda bile değilsin. kimin etrafında yaşıyorsan Allah onlara sabır versin.

mutsuz olmasan bu konu açan kişiye saldırmazsın. çok açık ve net mutsuz ve agresifsin.
benim umrumda bile değilsin. kimin etrafında yaşıyorsan Allah onlara sabır versin.

Yaptigim yorumdan bu yorumu cikarak kadar efsane ama bilmeden yorum yapacak kadar da cesursun sen de. 😅

Ikileme gel. :KK76:

Sizin “boşanmış olmak” başlığınız yüzünden ban yemiştim. Tabii kendimi çok doğru ifade edememiştim. Şimdi açtığınız konuya bakınca hayata karşı bir duruşunuz, kararlılığınız olmadığını görüyorum. Summer-girl Summer-girl katılıyorum. 40 yaşında 2 evlilik yapmış bir kadın hayatın çemberinden geçmiş olması gerekiyor. Burda siz başka insanlara yol gösterecek potansiyelde olmanız gerekirken elalemin laflarından etkilenen, arkadaşlarının sözleriyle hareket eden bir profil çiziyorsunuz. Kendinizden içinde hep 2 kere boşandığım için bana yaklaşmıyorlar diye tanımlıyorsunuz. Sizin hayatınızı başkalarının söylemleri şekillendirmez. hayatınızı sizin kendinizi nasıl konumlandırdığınız belirler. Bu beyle yeni tanışmışsınız. Sorunlu olup olmayacağını buradakilere soruyorsunuz. Bir insanın sorunlu olabileceği teşhisini koymak için beraber vakit geçirmek lazım. Eldeki tek veri 44 yaşına kadar evlenmemiş olması. Belki maddi imkanları yoktu, belki beğendiklerini ailesine onaylatamadı, belki kariyerine odaklandı ve evlenmeyi erteledi, belki unutamadığı bir aşkı var. Bir sürü sebebi olabilir. Yani hayatınız o kadar belirsiz ki bu belirsizlikte ışık arıyorsunuz.
Çok haklısın cnm .. maddiyatsizlik yada başka nedenlerle erteleyen çok insan ve mesela ..

evlenip boşanmış olsa da aynı şeyleri soyleyecekti o çok bilmiş arkadaşınız bekar olmasidami sorun oluyor artık belki karşısına istediği gibi biri çıkmadı belki kendisi istemedi ne alaka sizin iki evlilik yapmış olmanız karşı taraf için sorun olmuyorsa etrafınıza kulaklarınızı tıkayıp tanımaya çalışın o kararı siz verin

Evlenmemiştir ama birliktelikleri olmuştır
44 yaş günümüz için çok ileri bir yaşta değil
Ayrıca olsa kime ne
Herkes erkenden evlenmek zorunda mı
Belki kariyer yapıcam dedi belki hayatımı yaşayacam dedi belki aradığı gibi birini bulamadı
Sizin 2 evliliğinizi niye sorun yapsın?
Çocuğun yoksa sıkıntı olmaz

Bu yaşa kadar bekar kalması bencede normal değil. Normalse bile çok seçici demek ki. Kaldı ki erkeklerin evlenmesi kadınlara göre daha kolay. Diyelim çok seçiciyse aranızda bazı sorunlar çıkabilir mükemmelliyetçidir. Yok seçici değilse şayett demek ki bir sıkıntı vardır bir kadını bile evlilğe ikna edememişse. Sağlık sorunlarıda olabilir. Ama kader kısmet erkeklerde pek olmuyo kör topal illa birileriyle evleenebiliyorlar

ben sizi diğer konularınızdan hatırlıyorum.
Bütün çevreniz “ 40 yasından sonra evlenilmez , 35 yaş Doğum için sınır , 44 yasında evlenmemiş adam sorunludur “ diye her konuda fikir mi veriyor ?
Bana biraz abes geldi , kim kime bu kadar negatif yorumlar yapabilir. Kendi dünyanızda düşündüğünüz şeyleri o dedi bu dedi diye soruyor olabilir misiniz ?
Eğer öyle değilse çevrenizi değiştirin.

44 yaşa kadar evlenmemekte sorun değil , herkesin bir nedeni olabilir. Bunu o kişiyi tanımadan bilemezsiniz.

X